Společný projekt - MIKROpolis

Založil Martins, 10.08.2016, 15:17:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hroch

Citace od: Martins kdy 28.10.2016, 07:39:25
Uvítal bych stavbu tohoto pražského hotelu v našem projektu, ale tento tvůj LDD pokus je ještě dost vzdálen (jak sám píšeš). Pracuj na tom a dej si pozor na měřítko a proporce.
Tak jsem se pokusil o stavbu v měřítku.





otaznik

Hodil by se do města fotbalový stadion? Tedy stavba ne příliš do výšky.
Případně hokejová arena (O2 arena např.)?

Martins

Citace od: Hroch kdy 12.11.2016, 20:12:35
Citace od: Martins kdy 28.10.2016, 07:39:25
Uvítal bych stavbu tohoto pražského hotelu v našem projektu, ale tento tvůj LDD pokus je ještě dost vzdálen (jak sám píšeš). Pracuj na tom a dej si pozor na měřítko a proporce.
Tak jsem se pokusil o stavbu v měřítku.

Mě se to pořád nějak nezdá. Požití té techniky oken, kterou si použil zvyšuje neúměrně velikost patra, která je v měřítku jen 2 plates. Máš nějaké rozměry té budovy? Zkusil bych to nějak přepočítat...

Martins

Citace od: otaznik kdy 12.11.2016, 21:12:07
Hodil by se do města fotbalový stadion? Tedy stavba ne příliš do výšky.
Případně hokejová arena (O2 arena např.)?

No, je to nyní trochu proti pravidlům. V této fázi sháníme primárně budovy, ideálně výškové budovy. Navíc nechceme, opět v první fázi, žádnou stavbu, která by překročila jednu plate 32x32 studů. Pokud se vejdeš s O2 arenou na jeden modul, udělím vyjímku. Rád.

Jinak, pokud se město podaří, v další fázi bude o takovej pořádnej fotbalovej stadion určitě zájem.
Díky - více v prvním příspěvku.

Hroch

Citace od: Martins kdy 14.11.2016, 20:34:43
Mě se to pořád nějak nezdá. Požití té techniky oken, kterou si použil zvyšuje neúměrně velikost patra, která je v měřítku jen 2 plates. Máš nějaké rozměry té budovy? Zkusil bych to nějak přepočítat...
Ano, je pravda, že výška patra není v měřítku. Celá budova je široká přibližně 135 metrů, výška na střechu pod kalich je 67 metrů. Jedno křídlo je široké 49 metrů, hluboké 15 metrů, vysoké asi 25 metrů.

Pool

Jenom tedy aby to od tebe někdo neokoukal, tak ty auta jsou taky moc velké. Šířka 5 m, délka 10 m a výška 4 m je na auta opravdu moc  ;D

juraj

Tiez som si prerataval tie auta, a ked ich spravi cierne a biele, budu to su limuziny. :)

Martins


otaznik

Citace od: Martins kdy 14.11.2016, 20:38:07
No, je to nyní trochu proti pravidlům. V této fázi sháníme primárně budovy, ideálně výškové budovy. Navíc nechceme, opět v první fázi, žádnou stavbu, která by překročila jednu plate 32x32 studů. Pokud se vejdeš s O2 arenou na jeden modul, udělím vyjímku. Rád.
Vzhledem k tomu, že O2 arena má i s velmi blízkým okolím cca 250 x 150 m, tak jedna baseplate 32 x 32 to nebude. Zkusím vymyslet něco jiného.

peter

Citace od: otaznik kdy 15.11.2016, 20:45:59Vzhledem k tomu, že O2 arena má i s velmi blízkým okolím cca 250 x 150 m, tak jedna baseplate 32 x 32 to nebude. Zkusím vymyslet něco jiného.

Tak starý zimní stadion Slávie ;D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

otaznik

Citace od: peter kdy 16.11.2016, 08:14:00
Tak starý zimní stadion Slávie ;D
Ehm, takové stavby z propadliště dějin bych nestavěl...  :-*

Ale mohl bych zkusit sportovní halu z Holešovic, ta by se na 32 x 32 vešla.

Martins

Jo, to je moc hezká stavba, ta určitě za výjimku stojí, takže vítej v týmu!

PS. Hezky se nám to rozšiřuje, Peki dnes poslal jeden supermrakodrap, který by rád také postavil, takže se z něho stává hlavní dodavatel... Máme 16 přihlášených stavitelů a cca 34 staveb.

peki

#222
Citace od: Martins kdy 16.11.2016, 10:53:33
Peki dnes poslal jeden supermrakodrap, který by rád také postavil, takže se z něho stává hlavní dodavatel... Máme 16 přihlášených stavitelů a cca 34 staveb.

Po cestě z letiště mne zaujal pohled na mrakodrapy v Madridu zejména stavební provedení Repsol Tower



Narazil jsem i na nějaké zpracování z Lega

http://www.designbrick.com/maqueta-edificio-repsol_foster-madrid-lego.htm

Zajímavá galerie1


Martins

Nádhera, člověk takhle zjistí, kde všude jsou hezké mrakodrapy.... ano, jsou dnes už všude...

LukaMull

Mě napadl ten hotel v Pchjongjangu (aby bylo jasno, komunisty ani Severní Koreu nepodporuju :D ) ale po přepočítání rozměrů jsem zase spadl na zem, protože na to prostě není kapacita dílků a hlavně by byl potřeba modul 48x48 (opsaná kružnice kolem těch 3 křídel má průměr 200m ), ale napadla mě žižkovská věž, byl by o ní zájem? něco tvořím v LDD, tak jen jetsli má smysl pokračovat (momentálně nemám dílky a kupoval bych je až přímo na stavbu) a ještě mě napadl ještěd, ale to je v tomhle měřítku asi nereálný 


Martins

Ahoj, přečti si první příspěvek, tam je zadání. O Žižkovskou věž bude zájem, pokud bude projekt úspěšný (= máme hodně městotvorných budov) a budeme ho chtít rozšířit. Ale rozhodně ti tím nechci bránit, abys cokoli postavil a zde prezentoval :)

LukaMull

První nástřel vylsílače na Žižkově. Ještě je třeba vyřešit zavěšení kukaní a dodělat ten barák po tím (+ upravit barvy trávníku aby to nebylo tak jednolitý a další taková kosmetika) Co vy na to?  :)

milanv

Myslím, že ti to měřítkově sedí dobře. Chtěl jsem ho postavit taky a nějak tak si pamatuju, že mi ty rozměry vycházely. Jen jsem nevěděl, jak ho zakomponovat do města. Je to vysílač, musí být vysoko nad okolní zástavbou, jinak moc daleko nedovysílá. A jak to zařídit, když v první fázi projektu Martin nechce žádné kopce, zato spoustu mrakodrapů? V ulici mrakodrapů bude vypadat směšně. Jak to máš vymyšlené? Já to kvůli tomu vzdal. (Mimochodem, stejně tak jsem zatím vzdal i Eiffelovku. A nakonec rozhledny všeobecně.)

Jinak stavebně: já jsem řešil, jak zvládnout patra bez pomocné konstrukce (ty tam máš Axle). Podle mě to půjde, jen je potřeba si s tím vyhrát a vyzkoušet víc variant. Pak na užší tubusy bys mohl použít pin joner. Spojené buď opravdu piny nebo navlečené na dlouhou Axle, zapuštěnou pořádně do terénu (tvoje konstrukce je podle mě moc chatrná). Terén se mi líbí jak jsi naznačil. Takhle divně to tam opravdu vypadá :)

Jo a výzva nakonec: podle mých výpočtů by mělo jít naznačit mimina  >:D Otázka u je jen "jak".  Můj nápad je moc velký, takový komiksový.
Pán na Žlutém hradě

LukaMull

#228
Citace od: milanv kdy 21.11.2016, 18:37:04
Myslím, že ti to měřítkově sedí dobře. Chtěl jsem ho postavit taky a nějak tak si pamatuju, že mi ty rozměry vycházely. Jen jsem nevěděl, jak ho zakomponovat do města. Je to vysílač, musí být vysoko nad okolní zástavbou, jinak moc daleko nedovysílá. A jak to zařídit, když v první fázi projektu Martin nechce žádné kopce, zato spoustu mrakodrapů? V ulici mrakodrapů bude vypadat směšně. Jak to máš vymyšlené? Já to kvůli tomu vzdal. (Mimochodem, stejně tak jsem zatím vzdal i Eiffelovku. A nakonec rozhledny všeobecně.)

Jinak stavebně: já jsem řešil, jak zvládnout patra bez pomocné konstrukce (ty tam máš Axle). Podle mě to půjde, jen je potřeba si s tím vyhrát a vyzkoušet víc variant. Pak na užší tubusy bys mohl použít pin joner. Spojené buď opravdu piny nebo navlečené na dlouhou Axle, zapuštěnou pořádně do terénu (tvoje konstrukce je podle mě moc chatrná). Terén se mi líbí jak jsi naznačil. Takhle divně to tam opravdu vypadá :)

Jo a výzva nakonec: podle mých výpočtů by mělo jít naznačit mimina  >:D Otázka u je jen "jak".  Můj nápad je moc velký, takový komiksový.


Jo, zakomponovat to do města plného mrakodrapů bude těžký, myslel jsem na okraj, mezi menší budovy kde by to vyniklo... To s těma Pinjoinerama mě napadalo doslova ve chvíli kdy jsem přispěvek odesílal :D nad těma patrama budu muset popřemýšet pořádně ještě, je blbý že nemám dílky volný (tohle je můj první MOC) takže stavím jen digitálně a tam to "hraní" si dílkama je na palici :D Nad miminama jsem zatím nepřemýšlel :D

Martins

Ahoj, koukal jsem na fotky reálné věže a asi bych ty nohy stavěl stejně silné. V reálu je sice jedna silnější, ale nikoli dvojnásobně. Myslím, že docílit adekvátního dojmu bude v tomto měřítku a z Lego kostek dost těžké...

LukaMull

Citace od: Martins kdy 28.11.2016, 20:21:29
Ahoj, koukal jsem na fotky reálné věže a asi bych ty nohy stavěl stejně silné. V reálu je sice jedna silnější, ale nikoli dvojnásobně. Myslím, že docílit adekvátního dojmu bude v tomto měřítku a z Lego kostek dost těžké...

Díky za zpětnou vazbu :) Ještě to zkusím nějak poladit, ale nějak na to teď není čas :( ač bych se chtěl strašně moc zúčastnit tak to první kolo asi nedám. Doufám že projekt bude mít úspěch a bude se do budoucna rozšiřovat a obměňovat :) 100% se přijedu do prahy podívat a načerpat inspiraci :) nápady bych měl ale v páťaku na VŠ není čas ani rozpočet :-\ tak snad za rok :)

Martins

#231
Ahoj,
rozhodl jsem se udělat malou změnu v základním modulu a ve způsobu spojování sousedních modulů. Trochu vycházím ze zkušenosti jiných projektů, kdy při sestavování modulů k sobě, jsou technic piny spíš přítěží než kvalitním spojovacím článkem. Město nejprve sestavíme k sobě a pak jednoduše spojíme v jednolitý celek pomocí DBG tile 2x2.

Základní modul bude vypadat tak, jak je vidět na obrázku. Každý stavitel tedy neobsadí silnicí 1. a 16. stud, u větších modulů i 17. a 32. a spolu s modulem dodá několik DBG tile 2x2, 2x1 a případně i 1x1.


Martins

Ahoj kolegové, podle všeho to vypadá, že dorazil Malý Lugbulk pro náš projekt, který bude roztříděn a následně distribuován v druhé polovině ledna!

A také se začínají porcovat vitríny na výstavu v Praze, takže tímto vyzývám všechny přihlášené, aby finalizovali svůj výběr staveb a aby mi nahlásili velikost jednotlivých modulů. Musím podle něčeho odhadnout potřebnou plochu.

Pár opozdilců ještě ani nedodalo vybranou stavbu, tak prosím.

Díky!

milanv

Walkie Talkie: 16x16
Okurka: 16x16

Plus je nejisté London Eye: 16x32
Pán na Žlutém hradě

HD

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

over86c

U-Centre + přilehlý panelák: 16 x 32

šipka

Zatím mám částečně hotovo 16x16 ale předpokládám, že to dotáhnu na komplet základní modul 16x32

matka

Paní na Žlutém hradě

Pool

Eliška - 16x16;
Prosek - 16x32;
Fikce - 16x32.
A pak plánuji tak 16x16 s paneláčky a ještě nevím jak velký s parčíkem s jezírkem, ale to nevím, jak zvládnu dotáhnout k úspěšné podobě, tak to by se pak vidělo, jestli se to bude vůbec hodit.

Igorus

Chrysler Building 16x32
NY Central station 16x16