Společný projekt - MIKROpolis

Založil Martins, 10.08.2016, 15:17:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

milanv

Zajímavá stavební výzva: jak udělat tu věž subtilnější, aby byla víc jako v reálu, i s těmi liniemi vedoucí oko diváka ke kopuli - a tu kulatou i zespoda... Vůbec nevím, jestli by to šlo...
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Citace od: milanv kdy 26.10.2016, 14:19:29
Zajímavá stavební výzva: jak udělat tu věž subtilnější, aby byla víc jako v reálu, i s těmi liniemi vedoucí oko diváka ke kopuli - a tu kulatou i zespoda... Vůbec nevím, jestli by to šlo...
Původně jsem to "zlaté vejce" na vrchovlu rozhledny chtěl udělat kulaté i zespodu, ale v LDD jsem nenašel žádný použitelný díl s průměrem 4 study...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Martins

Ahoj Tomíku, vím odkud to je, ale neprozradím.... Nejprve jsem ti chtěl vynadat, že nám tady zaplavuješ vlákno společného projektu svými hokusypokusy, ale už se mi ozval Juraj, který tvé návrhy zrealizuje do výstavní podoby. I za to jsem moc rád! Samozřejmě bych byl rád, kdyby i tys přispěl do našeho malého městečka...  ;)

Martins

Jo Tomíku, ještě jsem zapomněl komentovat ty stavby. Jsou parádní, hodně se mi líbí u té obytné budovy využití kostek a technik pro mikro!!! Až tady prozradíš, co to je, myslím že i ostatní toto ocení! Hezká práce.

Tomik

Citace od: Martins kdy 26.10.2016, 15:41:13
Ahoj Tomíku, vím odkud to je, ale neprozradím.... Nejprve jsem ti chtěl vynadat, že nám tady zaplavuješ vlákno společného projektu svými hokusypokusy, ale už se mi ozval Juraj, který tvé návrhy zrealizuje do výstavní podoby. I za to jsem moc rád! Samozřejmě bych byl rád, kdyby i tys přispěl do našeho malého městečka...  ;)
Tuhle reakci jsem očekával, takže jsi mě nepřekvapil. A ano, plevelím ti tvé vlákno. :P

To město má spoustu dalších mrakodrapů, takže možná zkusím postavit ještě nejaký menší (půdorysně), ale vyšší než je ta bytovka.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Martins


Martins

Ahoj všem,
vzhledem k tomu, že již známe termín výstavy a také se blíží start malého Lugbulku pro podporu našeho projektu, aktualizoval jsem v prvním příspěvku seznam účastníků a jejich staveb.

Vyzývám vás, abyste si ověřili, že tam jste a že jsou uvedeny správně vaše přihlášené stavby. U těch z vás, kde stále ještě probíhá výběr, apeluji na dokončení tohoto procesu! Bude mě brzy zajímat i velikost jednotlivých modulů, na kterých budou vaše parádní stavby stát... Případné korekce a doplnění mi posílejte přes SZ.

Možnost přihlášení do projektu stále trvá!

Díky, Martin

Tomik

Citace od: Tomik kdy 26.10.2016, 00:39:58
Řekl jsem si, že pro srandu si taky zkusím v LDD postavit pár staveb v mikro měřítku. Jsem zvědavý, jestli někdo uhodne, jak se ty stavby jmenují nebo z jakého jsou města? Zároveň prosím ty, kterým jsem říkal o co jde, ať to neprozrazují.
Moc lidí se neodvážilo tipovat, co jsem to postavil, tak to prozradím. Jde o Bajtěrek (rozhledna) a Triumf Astany (bytovka) stojící v hlavním městě Kazachstánu, které se jmenuje Astana. Níže jsou fotky skutečných budov.





Astana má několik mrakodrapů s výškou nad 150 m a v současnosti tam probíhá stavba hotelu s plánovanou výškou přes 380 m, který se stane nejvyšší budovou střední Asie.

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Vasyk

Citace od: Martins kdy 27.10.2016, 09:43:48
Ahoj všem,
vzhledem k tomu, že již známe termín výstavy a také se blíží start malého Lugbulku pro podporu našeho projektu, aktualizoval jsem v prvním příspěvku seznam účastníků a jejich staveb.

Vyzývám vás, abyste si ověřili, že tam jste a že jsou uvedeny správně vaše přihlášené stavby. U těch z vás, kde stále ještě probíhá výběr, apeluji na dokončení tohoto procesu! Bude mě brzy zajímat i velikost jednotlivých modulů, na kterých budou vaše parádní stavby stát... Případné korekce a doplnění mi posílejte přes SZ.

Možnost přihlášení do projektu stále trvá!

Díky, Martin

Chybím v seznamu.

Vasyk - zatím nevím, co nejdříve o stavbě popřemýšlím :D

Hroch

Učím se pracovat s LDD, tak jsem se pokusil stvořit něco podle zadání. Jedná se o fantazii s mírnou inspirací v Praze.

milanv

Já jsem přemýšlel o rozšíření terénu kolem Walkie Talkie, aby se tam vešla i vedlejší ulice s usmaženým jaguárem a omeletou, ale 16x32 je už moc, to bych musel těch uliček postavit spoustu a nikdo by je, tak nizounké, ani neviděl mezi těmi mrakodrapy. Takže za sebe nahlašuji, že jak Okurka, tak Walkie Talkie budou na 16x16. London Eye vysoce pravděpodobně také, ale tam se to může ještě změnit.
Pán na Žlutém hradě

Pool

Citace od: Hroch kdy 27.10.2016, 19:06:03
Učím se pracovat s LDD, tak jsem se pokusil stvořit něco podle zadání. Jedná se o fantazii s mírnou inspirací v Praze.

Já bych to vzal jako ukázkový případ a na něm se zeptal, jestli to budeme takhle mačkat na silnice? Nebylo by lepší tam okolo prdnout nějakou zeleň a roztáhnout to na 32x32, aby se přes to dalo pak lépe koukat? Ty svoje bych mohl taky takhle nějak namačkat, ale pak menší budovy obklopeny většími, nepůjdou asi vůbec vidět  :( Spíš bych hlasoval pro to, tam dát nějaký parčík...

HD

Jo, určitě jsem pro parčíky!  >:D (ne proto, že jeden integrovaný už mám, ale s nimi bude určitě mnohem lépe vidět detaily ve spodních patrech budov)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Vasyk

Prosím o radu s výpočtem měřítka.

Mám budovu o délce 270m a vychází mi v měřítku 1:650, že bude mít délku 41.538 cm. Mám to správně nebo jsem úplná lama ? Díky za pomoc.

peki

Citace od: Martins kdy 24.10.2016, 17:40:43
Ano, legrace právě skončila - máme termín, výstava v Praze od 1.3.2017 je naše meta!

Blo by to fajn. Potom budou další akce, pro přípaný upgrade.

Pool

Citace od: Vasyk kdy 27.10.2016, 21:07:42
Prosím o radu s výpočtem měřítka.

Mám budovu o délce 270m a vychází mi v měřítku 1:650, že bude mít délku 41.538 cm. Mám to správně nebo jsem úplná lama ? Díky za pomoc.

Jo, podle mě by to odpovídalo.

milanv

Citace od: Vasyk kdy 27.10.2016, 21:07:42
Mám budovu o délce 270m a vychází mi v měřítku 1:650, že bude mít délku 41.538 cm. Mám to správně nebo jsem úplná lama ? Díky za pomoc.
Jo, to máš naprosto dobře. To vychází na skoro přesně 52 studů. To sis teda vybral pěkného obříka, to ti povím!
Pán na Žlutém hradě

Martins

Citace od: Vasyk kdy 27.10.2016, 18:04:59
Citace od: Martins kdy 27.10.2016, 09:43:48
Ahoj všem,
vzhledem k tomu, že již známe termín výstavy a také se blíží start malého Lugbulku pro podporu našeho projektu, aktualizoval jsem v prvním příspěvku seznam účastníků a jejich staveb.

Vyzývám vás, abyste si ověřili, že tam jste a že jsou uvedeny správně vaše přihlášené stavby. U těch z vás, kde stále ještě probíhá výběr, apeluji na dokončení tohoto procesu! Bude mě brzy zajímat i velikost jednotlivých modulů, na kterých budou vaše parádní stavby stát... Případné korekce a doplnění mi posílejte přes SZ.

Možnost přihlášení do projektu stále trvá!

Díky, Martin

Chybím v seznamu.

Vasyk - zatím nevím, co nejdříve o stavbě popřemýšlím :D

Jejda, sorry, úplně jsem tě přehlédl...  :(
a ty mi to teď vrátíš něčím nepřehlédnutelným. Byl bych rád, kdyby ses udržel v modulu 32x32, nechci tam mít nějaká rozlehlá monstra... Ale vyjímku je samozřejmě možné udělat. Co máš za lubem?

Martins

Citace od: Pool kdy 27.10.2016, 19:33:54
Citace od: Hroch kdy 27.10.2016, 19:06:03
Učím se pracovat s LDD, tak jsem se pokusil stvořit něco podle zadání. Jedná se o fantazii s mírnou inspirací v Praze.

Já bych to vzal jako ukázkový případ a na něm se zeptal, jestli to budeme takhle mačkat na silnice? Nebylo by lepší tam okolo prdnout nějakou zeleň a roztáhnout to na 32x32, aby se přes to dalo pak lépe koukat? Ty svoje bych mohl taky takhle nějak namačkat, ale pak menší budovy obklopeny většími, nepůjdou asi vůbec vidět  :( Spíš bych hlasoval pro to, tam dát nějaký parčík...

Každá stavba bude vidět tak, jak si zaslouží. Na výstavě to budeme skládat tak, aby menší budovy byly před velkými apod. Viz ten obrázek v prvním příspěvku, když kliknete, dostanete se na celou galerii. Je tam vidět, že budouvy jsou od sebe jen 4 study, ale pro přehled je to dostačující, nepůsobí to tak jak se obáváte. Nedělejte tedy kolem svých budov zbytečné parky, ve finále to nebude tak hezké!

Martins

Citace od: Hroch kdy 27.10.2016, 19:06:03
Učím se pracovat s LDD, tak jsem se pokusil stvořit něco podle zadání. Jedná se o fantazii s mírnou inspirací v Praze.


Uvítal bych stavbu tohoto pražského hotelu v našem projektu, ale tento tvůj LDD pokus je ještě dost vzdálen (jak sám píšeš). Pracuj na tom a dej si pozor na měřítko a proporce.

Vasyk

Citace od: Martins kdy 28.10.2016, 07:27:33
Citace od: Vasyk kdy 27.10.2016, 18:04:59
Chybím v seznamu.

Vasyk - zatím nevím, co nejdříve o stavbě popřemýšlím :D

Jejda, sorry, úplně jsem tě přehlédl...  :(
a ty mi to teď vrátíš něčím nepřehlédnutelným. Byl bych rád, kdyby ses udržel v modulu 32x32, nechci tam mít nějaká rozlehlá monstra... Ale vyjímku je samozřejmě možné udělat. Co máš za lubem?

Nechci nic velkého, je možné, že jsem si tu budobu špatně změřil v reálu, byla to taková rychlovka. Ještě se na to samozřejmě podívám, ať Ti nepřidělám vrásky na čele, sobě taky :D.

janopr

Citace od: Hroch kdy 27.10.2016, 19:06:03
Učím se pracovat s LDD, tak jsem se pokusil stvořit něco podle zadání. Jedná se o fantazii s mírnou inspirací v Praze.


A nezapomeň na špičku věže na tento dílek:

:)

Pool

Citace od: Martins kdy 28.10.2016, 07:35:14
Citace od: Pool kdy 27.10.2016, 19:33:54
Citace od: Hroch kdy 27.10.2016, 19:06:03
Učím se pracovat s LDD, tak jsem se pokusil stvořit něco podle zadání. Jedná se o fantazii s mírnou inspirací v Praze.

Já bych to vzal jako ukázkový případ a na něm se zeptal, jestli to budeme takhle mačkat na silnice? Nebylo by lepší tam okolo prdnout nějakou zeleň a roztáhnout to na 32x32, aby se přes to dalo pak lépe koukat? Ty svoje bych mohl taky takhle nějak namačkat, ale pak menší budovy obklopeny většími, nepůjdou asi vůbec vidět  :( Spíš bych hlasoval pro to, tam dát nějaký parčík...

Každá stavba bude vidět tak, jak si zaslouží. Na výstavě to budeme skládat tak, aby menší budovy byly před velkými apod. Viz ten obrázek v prvním příspěvku, když kliknete, dostanete se na celou galerii. Je tam vidět, že budouvy jsou od sebe jen 4 study, ale pro přehled je to dostačující, nepůsobí to tak jak se obáváte. Nedělejte tedy kolem svých budov zbytečné parky, ve finále to nebude tak hezké!

Určitě není problém to namačkat, bude to i časově i dílkově méně namáhavější  ;D, ale právě jediné fotky kde to jde vidět, jsou ty fotky focené kolmo vzhůru a pochybuji, že návštěvníci se nám nad tím budou vznášet  ;D. A když si listuji na nějaké další fotky, tak pak to má focené buď takhle přímo nad tím nebo pak ty baráčky spíš individuálně. Že těch několik málo fotek z boku na všechno https://www.flickr.com/photos/brickville/25737509536/in/photostream/, tak na nich jde pěkně vidět, jak tam vlastně nic pořádně vidět nejde ;) A to ještě ta fotka co jsem uvedl jako příklad, tak takhle to ani lidé neuvidí, že za sklem budou mít ten úhle pohledu ještě víc z boku a to už tam podle mě houby uvidí. To bychom to pak museli na výstavě naskládat od nejnižších budov dopředu, což bude jednak určitě hnusné a i tak pak u těch budov v dalších řadách ty spodky stejně zaniknout. Toť můj osobní zábor. Ale záleží jaký zvolíme styl, ten na sebe namačkat, je takový američtější, kde to tak ve velkoměstech mají, že z mrakodrapu dopliveš na protější barák  ;D nebo ten evropský, kde to je roztahanější. Je fakt, že těmito většími šířkami by to pak dostalo úplně jiný rozměr a bylo by to zase o něčem jiném (a toť otázka jestli o lepším  :).

Martins

#203
Stavíme americké město. Tečka. Je to o míře detailu. Já nechci vidět, jaký parádní chodník si kde udělal... Na těch fotkách jsou vidět domy, které jsou od sebe jeden stud. A vypadá to dobře. O tom, kde to bude, v jaké vitrině, jak vysoko, z kolika stran viditelné, je teď příliš brzo spekultovat.  ;)

Pool

#204
Když americké, tak americké  :). Pak bych to měl být schopný vmáčknout na:
Eliška - 16x16;
Prosek - 16x32;
Fikce - 16x32.
Ale kdyby to šlo, tak nějaký parčík s jezírkem bych rád udělal  ::).

peki

#205
Tento projekt je o 1 celkovem pohledu, jako na pohlednici. Na vyniknuti detailu jednotlivých MOC jsou jiné projekty. Opravdu to bude vypadat dobře, duvěřujte stavby vedoucímu  >:D

Martins

Děkuji ti náčelníku, že ses mě zastal!  ;D

A ty Poole, postav prosím parádní park, klidně i s jezírkem.

Pool

Citace od: peki kdy 28.10.2016, 10:06:16
Tento projekt je o 1 celkovém pohledu, jako na pohlednici. Na vyniknutí detailu jednotlivých MOC jsou jiné projekty. Opravdu to bude vypadat dobře, důvěřujte stavby vedoucímu  >:D

Tak to je samozřejmé, jak boss zavelí, tak uděláme. To já jenom diskutuji, aby řeč nestála ;D. Jinak jsem to psal hned v tom první příspěvku, kdy mi to už došlo, že roztažením by z toho pak vzniklo úplně něco jiného ::).

builder

Zdar! Rád bych se přihlásil do projektu. Stavbu zatím nevím ale dám vědět co nedřív :)
dík

builder

Martins

Ahoj,
připomínám nabídku od Sihaji na kelímek kostek z Antverp:
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=48368.0

Něco by se tam našlo i pro mikro... Peki bere 1x4 plate White.

Jinak v projektu se již hraje o cca 35 staveb! Néé všechno je ještě na 100%, někdo ještě nenahlásil co bude stavět, ale zájem je... Díky!

Zdravím mikrostavitele!