Vočko MOC a MOD železnice

Založil Vočko, 20.11.2015, 16:18:30

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

hobby

Slušná práce, díval jsem se na originál. Do této řady tažných lokomotiv také patřil "Sergej".
Co ty samostatné třetí nápravy, otáčí se společně s dvojkolím, nebo jsou posuvné ? Jinak by totiž Pomeranč neprojrl v oblouku.

Vočko

Citace od: Chairudo kdy 28.12.2019, 18:47:38
Pěkná mašinka a super že k tomu máš i tak promakané pozadí  :D
Děkuji, snažím se ;) Většinou svoje výtvory fotím na mém skromném kolejišti, foto vypadá lépe ;) Teď přemýšlím a řeším krajinu a popravdě až u toho si začínám uvědomovat svůj hendikep. Tam kam potřebuji, jednoduše nedosáhnu a ani se nenatáhnu  :(

Vočko

Citace od: hobby kdy 28.12.2019, 20:44:52
Slušná práce, díval jsem se na originál. Do této řady tažných lokomotiv také patřil "Sergej".
Co ty samostatné třetí nápravy, otáčí se společně s dvojkolím, nebo jsou posuvné ? Jinak by totiž Pomeranč neprojrl v oblouku.
díky, díky ;) trochu mi tato loko Sergeje připomíná a určitě ho zkusím, ale kdy, to je otázka ;)
Všechny modely lokomotiv stavím tak, aby byly pojízdné a plně funkční, takže i "Pomeranč" projede oblouk bez problémů ;)

poMOCník

Citace od: Vočko kdy 30.12.2019, 08:19:14
Citace od: Chairudo kdy 28.12.2019, 18:47:38
Pěkná mašinka a super že k tomu máš i tak promakané pozadí  :D
Děkuji, snažím se ;) Většinou svoje výtvory fotím na mém skromném kolejišti, foto vypadá lépe ;) Teď přemýšlím a řeším krajinu a popravdě až u toho si začínám uvědomovat svůj hendikep. Tam kam potřebuji, jednoduše nedosáhnu a ani se nenatáhnu  :(

Souhlasím, na tom kolejišti to vypadá perfektně. Máš můj obdiv!

Snad by ta krajina šla vymyslet nějak modulárně tak, aby šly jednotlivé části vysouvat, upravit a pak zas zasunout zpět pomocí těch před nimi. Někde jsem viděl i upravený stůl na město z lega, který měl místo běžně používané díry uprostřed, kterou se tam leze, části desek vysouvací do stran. Místo jednoho stolu by šlo použít více malých stejných stolů na kolečkách. Ale ber to jako inspiraci, vůbec nevím, jestli by ti zrovna tohle k něčemu bylo.

Vočko

Po delší, resp. dlouhé odmlce se sem na forum budu snažit dát pár fotek dalších přírůstků do mojí flotily železničních vozidel.
Začnu další 6ti nápravovou lokomotivou - "Sergej". Tolik měsíců jsem přemýšlel, jak nejlépe udělat čelo lokomotivy. No výsledek posuďte sami ;) Já jsem spokojený.

hawran

Vočko myslím, že to je dobrej kompromis mezi tvarem a dostupnýma dílkama!
Palec nahoru!!!
Bricks Forever!

Vočko

Citace od: hawran kdy 25.04.2020, 17:07:44
Vočko myslím, že to je dobrej kompromis mezi tvarem a dostupnýma dílkama!
Palec nahoru!!!
děkuji, přesně jak píšeš. Snažil jsem se  ;) řešení oken mám i na dalších lokomotivách, ale u "Sergeje" jsem nepřišel na to, jak okna "sklonit" směrem dozadu...

otaznik

Chtělo by to čelní pohled a pohled zeshora, aby bylo možné porovnat proporce. Uznávám, složitá přední část na věrné zachycení, teď na mě působí příliš kulatě. Jako ideální se mi zdá sklon dílu Slope, Curved 3 x 1 a podobných.

Vočko

Citace od: otaznik kdy 25.04.2020, 18:54:05
Chtělo by to čelní pohled a pohled zeshora, aby bylo možné porovnat proporce. Uznávám, složitá přední část na věrné zachycení, teď na mě působí příliš kulatě. Jako ideální se mi zdá sklon dílu Slope, Curved 3 x 1 a podobných.
Až bude chvilka, tak hodím foto z pohledu co píšeš. Zkusil jsem nespočet variant a jako nejlepší kompromis mi vyšla tato... Tebou navrhovaný díl, třeba i slopes 2x2 nebo 1x2 + brick 1x1, ale nic z toho se mi nelíbilo. Když bych dal na předek - čelo pod okna brick modified 1x2 tak to připomíná zase "Brejlovce" :(

peki

Složitá předloha, poznat to je. Třeba časem vymyslíš další verzi nebo Lego dodá nový vhodný dílek. Kolik studů je lokomotiva dlouhá?

Vočko

děkuji vám za kritiku a postřehy. nedalo mi to a přemýšlel jsem, jak to čelo upravit. nápad už se zrodil a snad během zítřka Sergeje předělám.

fanda

Pěkný mašiny, pěkný, v 6-ti studech to snad ani už lépe nejde. Vybíráš si opravdu těžké předlohy (já se takovým raději vyhýbám).

A když si ještě uvědomím, jak často já hledám kostky pod stolem - mám čím dál gramlavější ruce, udělal jsem si dokonce lampičku, která svítí po zapnutí jen pod stůl, tak tě obdivuju stále víc. Klaním se.

Vočko

Citace od: fanda kdy 28.04.2020, 21:14:15
Pěkný mašiny, pěkný, v 6-ti studech to snad ani už lépe nejde. Vybíráš si opravdu těžké předlohy (já se takovým raději vyhýbám).

A když si ještě uvědomím, jak často já hledám kostky pod stolem - mám čím dál gramlavější ruce, udělal jsem si dokonce lampičku, která svítí po zapnutí jen pod stůl, tak tě obdivuju stále víc. Klaním se.
Děkuji, děkuji ;) myslím, že ve více studech bych to asi ani neuměl...  :P :)

Se sbíráním kostek ze země mi pomáhá přítelkyně. Kolikrát se mi stalo, že sem celou krabičku s dílkama vysypal..

Další projekt, který snad vyjde, bude další 6-ti nápravová Ludmilla  ;)

fanda

:D Krabicka na zemi s neroztridenymi dily je jeste v poho, horsi je vysypana krabicka s prihradkami. Budu si muset najit taky nejakou kocku, ktera bude se plazit po zemi a hledat a hledat...  :D

Tak az postavis vsechny ceskoslovenske masiny v 6-ti studech, stejne ti nic jineho nezbyde, nez 8-mi stud. Ja budu mit mezitim naskok  >:D

hawran

koukám že všichni řešíme stejný věci... :)
Mimochodem Vočko to nádraží je perfektní
Tak akorát velký a moc hezký :)
Na Ludmilu se těším
Bricks Forever!

Vočko

Tak díky připomínkám a jsem za ně rád, dávám fotky po přestavbě "Sergeje". 

hawran

Tamten byl dobrej, ale tenhle je mnohem lepší!!! Dost dobrá práce!
Zkus kdyžtak ještě jednu věc jako alternativu - vzpomínám si že jsem někde kdysi viděl pokus o Sergeje a ten měl přední okna udělaný ze starých Legoland oken 3 x 1 x 2 a taky to vypadalo vcelku k světu

https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=31&idColor=5#T=C&C=5
Bricks Forever!

Vočko

zdravím všechny ;) projekt "Ludmilla" je zatím pozastaven. Mezi tím se zrodil motorák M262 "Kredenc".

fanda

Není to špatné, jen mám pocit, že ten podvozek, nad nímž je motor, má mít mnohem vetší rozvor.

Vočko

Citace od: fanda kdy 20.07.2020, 20:30:25
Není to špatné, jen mám pocit, že ten podvozek, nad nímž je motor, má mít mnohem vetší rozvor.
Je to první verze, která je kompromisem: vzhled vs jízdní vlastnosti. Jako jeden z mála modelů je nepojizdny. Na 9v motor nejde udělat tmavě šedá bočnice  :( určitě časem proběhne upgrade, tak jak u stávajících modelů.

hawran

Famózní!!! Skvělá práce!
Bricks Forever!

Vočko

Dlouho jsem tu nebyl tak se budu snažit to napravit a postupně vám představím nějaké vláčky. Během Corona doby, což už je vážně rok, jsem nezahálel a postavil další vláčky do vytríny i na kolejiště. Většina modelů je postavena tak, aby jezdily vlastní silou. U některých přemýšlí nad možným řešením pohonu, ale je pro mě složité spojovat Technic dílky. Mimo stavbu nových modelů jsem nesčetně krát předělával stávající modely, ale to každý AFOL zná. Objeví se nový dílek, nová stavební technika a hned to člověk musí aplikovat. Aspoň  u mě to tak funguje ;)

Jako první představuji parní lokomotivy.

387.0 MIKÁDO



hawran

Kamaráde tak to mi teď docela spadla brada jak ses vypracoval... To je hodně dobrý.
Bricks Forever!

poMOCník

Možná že zdejší vláčkaři, což jsou ti největší šťouralové (v dobrém slova smyslu) a perfekcionisti budou upozorňovat ně nějaké vizuální nebo funkční nedostatky, ale mně připadá lokomotiva dokonalá. Ta se bude vyjímat na každém kolejišti!

peki

Přidávám se k chvále. Je to parádní. Co jízdní vlastnosti?

hobby

Citace od: poMOCník kdy 02.03.2021, 13:42:00
Možná že zdejší vláčkaři, což jsou ti největší šťouralové (v dobrém slova smyslu) a perfekcionisti budou upozorňovat ně nějaké vizuální nebo funkční nedostatky, ale mně připadá lokomotiva dokonalá. Ta se bude vyjímat na každém kolejišti!
Ano, šťouralové (v dobrém) jsou zde:
Celkový dojem je plusový 8), i přes fakt, že "Mikádo" je zelené - světle či tmavě. Možná bylo i černé, rád se nechám poučit.
Lokotka má dobré proporce, tvar i charakter a líbí se mi, že máš všechna kola s nákolkem (bez nákolku jde o nešvar!).
Víš, každý má svoje priority a zásady a podle toho posuzuje či kritizuje ostatní: Já např. hodnotím "páru" bez hnacího soustrojí jako helikoptéru bez vrtule. Ale za to nemůžeš. Může za to LTC, že si nemají trains-fandy. Použití technik dílů jako náhražka je hrozné. U tvé koncepce by to ani nebylo možné.
Kouřové plechy mají být plechy = dvojrozměrná plocha, nikoliv trojrozměrné těleso. To už jsem ´napadnul´ u "Emeraldy" a rychle předělal.
Ale hlavní je, že stavíš, že tě to baví a ne proto, aby se to někomu cizímu líbilo. Pokud ti vlastní výtvory přináší radost, to je rozhodující. Kvůli tomu bylo lego vymyšleno 8).
PS: ta použitá kola - co je to zač? Odfrézovaný nákolek z loukoťovýcj kol z 80-tých let?

Vočko

Děkuji za pozitivní komentáře, vážně  ;) :D Ten kdo mě zná, tak ví, že to skládání kostek je parádní terapie pro moje ruce a díky tomu potom zvládám běžné činnosti např. v domácnosti. Takže velká motivace a každodenní výzva.
Dávám zbytek parních loko, které mám ;)

354.7 SEDMA

Vočko

422.0 MALÝ BEJČEK

Vočko

414.0 HELIGÓN

Vočko

310 KAFEMLEJNEK