Vočko MOC a MOD železnice

Založil Vočko, 20.11.2015, 16:18:30

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Vočko

Citace od: mirek kdy 27.09.2017, 10:51:00
Velmi pěkné ... jen bych volil barvu žlutou, což je barva všech stavebních strojů na železnici.
mirku děkuji. Bohužel zatím nejsou kostky na žlutou verzi.

Vočko

Je trocha času na focení a tak začnu nejčerstvějším vagónem. Nedávno jsem na netu zahlédl vagón na čištění kolejí. Zkusil jsem udělat svůj dle fantazie. Místo plánovaných tamponů jsem zkusil houbičku na nádobí a super. Čistí také ;) Důležitá je váha vagonu, aby kartáče pořádně přilehli ke kolejím.

hobby

Dobrý nápad. Ještě jsem něco podobného u Lega neviděl. Mohl bys ho vymyslet i s vlastním pohonem 8)

mirek

Houbička je suchá, nebo kápneš na ni pár kapek lihu, nebo benzinu na čištění.
Také jsem měl něco na tento způsob  ale při přejetí výhybky se občas hmota zasekla do ní. Čistím ručně právě s benzinem, nebo lihem.

Vočko

Citace od: hobby kdy 01.10.2017, 17:48:26
Dobrý nápad. Ještě jsem něco podobného u Lega neviděl. Mohl bys ho vymyslet i s vlastním pohonem 8)
hobby dobrý nápad, ale 9V motor schovávám na další lokomotivu ;)

Vočko

Citace od: mirek kdy 02.10.2017, 08:05:44
Houbička je suchá, nebo kápneš na ni pár kapek lihu, nebo benzinu na čištění.
Také jsem měl něco na tento způsob  ale při přejetí výhybky se občas hmota zasekla do ní. Čistím ručně právě s benzinem, nebo lihem.
Houbička je zatím suchá, ale i tak už je vidět, že čistí. Taky používám líh, tak zkusím dát i na houbičky na vagónu.
Existuje i pasta na čištění, stojí kolem 60 Kč, ale nechci dávat dalších 130 Kč za poštu. Věřím, že jí někdy pořídím a vyčistím s ní potom celý ovál.

mirek

Pastu  bych nedoporučoval. Zanechává film.
Existuje ještě hmota v malé kostce, kterou používají na modelových kollejištích
Zkoušel jsem ji. Mám ji. Výzkum jsem nedokončil. Stále bylo něco zajímavějšího
na práci.
Č

Vočko

Citace od: mirek kdy 03.10.2017, 09:14:58
Pastu  bych nedoporučoval. Zanechává film.
Existuje ještě hmota v malé kostce, kterou používají na modelových kollejištích
Zkoušel jsem ji. Mám ji. Výzkum jsem nedokončil. Stále bylo něco zajímavějšího
na práci.
Č
Já včera vzal Cif, houbičku, kartáček a tři koleje zkusil vyčistit,  potom splachl teplou vodou a utřel suchým hadrem.  Šlo to, ale není to 100 %ní. Ta kostka se nějak jmenuje?

Vočko

První verzi M131 "Hurvínek" jsem zkoušel postavit s pojezdem tak jak ji postavil mirek. Nelíbili se mi jízdní vlastnosti a vizuálně kola hodně uprostřed, tak jsem "Hurvínka" přestavěl. I za cenu, že bude tažen nějakou lokomotivou.

Vočko

Blíží se zima a tak jsem zkusil sněhovou frézu. Frézovací zařízení se točí díky mechanismu okoukaném ze setu 4533.

Vočko

Další do sbírky. Tentokrát "Laminátka" ze Škody Plzeň

peki

To jsem taky zkoušel zatím neúspěšně. jak jsi vyřešil ty typická čelní skla? Z tohoto pohledu to není poznat.

Vočko

Citace od: peki kdy 30.01.2018, 14:08:31
To jsem taky zkoušel zatím neúspěšně. jak jsi vyřešil ty typická čelní skla? Z tohoto pohledu to není poznat.

peki koukni tady https://www.flickr.com/photos/142790445@N07/39086313445/in/dateposted-public/
ještě to doladím nálepkama které už mám vyrobené, jen nezbývá čas na lepení ;)

peki

Když jdeš do samolepek (na čelní skla) bez kterých to tady asi opravdu nepůjde, nepřemýšlej jsi o použití dílku?
Brick, Round Corner 2 x 2 Macaroni with Stud Notch

Na čelní skla po stranách?

Vočko

To víš, že přemýšlel, ale potom by bylo podle mně čelní sklo moc zaoblené. Tuto variantu si nechávám na motorák 854, ten má čelo více zaoblené. Nehledě na to, že jeden new dílek je na BL za ranec  :(

Vočko

Další model do sbírky, tentokrát motorový vůz 854 "Katr".

hobby

#106
Vůz vypadá dobře, přesto bych s ním ještě něco zkusil - vylepšit proporce, šířka x výška. Je to vidět z čela, že je příliš převýšený. Ale za to nemůžeš, u všech vozů to takto dopadá. Já se vždycky snažil převýšení co nejvíce eliminovat.
V tvém případě by jistě byly možnosti u červené, šedivé a černé barvy, u bílé a čiré to nejde. I za cenu opuštění některých detailů; vylepšení proporcí je důležitější. 

Vočko

Citace od: hobby kdy 07.05.2018, 18:36:24
Vůz vypadá dobře, přesto bych s ním ještě něco zkusil - vylepšit proporce, šířka x výška. Je to vidět z čela, že je příliš převýšený. Ale za to nemůžeš, u všech vozů to takto dopadá. Já se vždycky snažil převýšení co nejvíce eliminovat.
V tvém případě by jistě byly možnosti u červené, šedivé a černé barvy, u bílé a čiré to nejde. I za cenu opuštění některých detailů; vylepšení proporcí je důležitější.
hobby děkuji za reakci. Než jsem motorák postavil, zkoušel jsem různé varianty. I za cenu vyšší střechy to takto vychází nejlépe a mě se líbí.

Vočko

hobby tvůj postřeh a rada mi nedala spát a tak jsem se rozhodl motorák celý snížit. Konkrétně o 2 plate a musím říci, že to vypadá o dost lépe ;)

fanda

Dobré, dobré, přidej prosím ještě fotky zepředu a šikmo zepředu.

Vočko

po dlouhé době jsem se dostal k nějakému focení ;)

jako první je poslední počin, poštovní vagon. inspirováno vagonem z let minulých set 7819.

Vočko

rychlík v čele s lokomotivou 754 "Rudý Dábel"

peki

Pěkná práce. Detailnější fotka brejlovce by nebyla?

Vočko

snad stačí tato fotka ;)

sohibil

Tie bielo šedé vozne sú mi akési povedomé. To majú byť DB?
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

Vočko

Citace od: sohibil kdy 06.09.2018, 22:48:59
Tie bielo šedé vozne sú mi akési povedomé. To majú byť DB?

Inspirace je v rakouských ÓBB vagonech.

Vočko

Flotila lokomotiv se rozrostla o další kus. Pokus o lokomotivu řady 721 "Velký Hektor"

Chairudo

Krásná, připravím pro ni místo  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Vočko

Citace od: Chairudo kdy 02.10.2018, 14:22:38
Krásná, připravím pro ni místo  :)

děkuji, takových bude víc ;)

teď jsem dodělal nálepky, tak snad stihnu pár modelů polepit.

Clermont

Přesně tuhle mašinku jsem dostal na Vánoce tak v roce 1990-1992 když jsem byl malý ve velikosti TT a byl jsem úplně nadšený a celé Vánoce jsem stál u velkého panelu co byl v pokojíčku a jezdil jsem a jezdil jsem.
Do dneška si pamatuji že na balení byla cenovka 120Kčs :)