Vočko MOC a MOD železnice

Založil Vočko, 20.11.2015, 16:18:30

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Vočko

Citace od: Clermont kdy 02.10.2018, 16:13:55
Přesně tuhle mašinku jsem dostal na Vánoce tak v roce 1990-1992 když jsem byl malý ve velikosti TT a byl jsem úplně nadšený a celé Vánoce jsem stál u velkého panelu co byl v pokojíčku a jezdil jsem a jezdil jsem.
Do dneška si pamatuji že na balení byla cenovka 120Kčs :)

Já jsem v mládí to štěstí neměl. S bráchou jsme měli pár vlaků v H0 a nějaké koleje s výhybkama. Potom se mi stal úraz a bylo plno jiných starostí než dělat tolik milované vláčky. Pár let zpátky jsem si koupil nějaký Lego City, s tím že si postavím kamion podle svých představ. Pak to pokračovalo tak, že jsem dostával nebo si kupoval origo Lego stavebnice kvůli dílkům co 14 dní. No a dnes jsem díky kostkám.org, bricklinku a internetu podlehl vášni Lego Trains ;)

Clermont

Není nad vláčky  >:D
Kdo jednou se projel vláčkem už nechce jinak  ;D

Vočko

Citace od: Clermont kdy 02.10.2018, 20:29:44
Není nad vláčky  >:D
Kdo jednou se projel vláčkem už nechce jinak  ;D

Plně souhlasím. Čím dál víc mě baví hledat výzvy - postavit model, který se bude co nejvíce podobat skutečné předloze.

Vočko

Během víkendu jsem hledal v již zmíněné zásobě kostek. Bolelo to,

peki

Koukám že jsi se rozjěl a to je dobře  :) Mašinka je pěkná, nahradil bych ty tan piny aby to tak nesvítilo. Bude jezdit? nebo je to "vitrínovka"?

Vočko

Citace od: peki kdy 16.10.2018, 12:01:18
Koukám že jsi se rozjěl a to je dobře  :) Mašinka je pěkná, nahradil bych ty tan piny aby to tak nesvítilo. Bude jezdit? nebo je to "vitrínovka"?

Tak trochu mám stavěcí období ;) Děkuji. Už jsem jí 3x přestavoval a vím, že to není naposledy. V plánu mám ty piny vyměnit za černé.

Bude jezdit s motorizovaným vagonem. Pokud se budou kola na loko 100% otáčet, tak myslím, že si s ní i zajezdím.

peter

Citace od: Vočko kdy 16.10.2018, 13:00:37V plánu mám ty piny vyměnit za černé.

Pokud je mi známo, tak tyto piny v černé variantě neexistují - pouze v šedé. Předpokládám, že se bavíme o těch, pomocí kterých jsou uchycená kola.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

hobby

#127
Citace od: Vočko kdy 16.10.2018, 13:00:37
... Už jsem jí 3x přestavoval a vím, že to není naposledy...

Správně říkáš, že budeš i nadále přestavovat, já své vlaky přestavoval i po několika letech, pokud vyšly nové díly, které dřív neexistovaly. Ta lokotka bude dobrá, ale bez pohybu hnacího soustrojí je to velké mínus; zkus vymyslet aspoň něco na způsob nového Harry Potter-vlaku. Já jsem musel vždy sáhnout pro nelego řešení, ale to se puritánům nebude líbit.

Vočko

Citace od: peter kdy 16.10.2018, 13:39:02
Citace od: Vočko kdy 16.10.2018, 13:00:37V plánu mám ty piny vyměnit za černé.

Pokud je mi známo, tak tyto piny v černé variantě neexistují - pouze v šedé. Předpokládám, že se bavíme o těch, pomocí kterých jsou uchycená kola.

Jasný ;) Mám na mysli technic "tyčky".


Vočko

Citace od: hobby kdy 16.10.2018, 13:55:12
Citace od: Vočko kdy 16.10.2018, 13:00:37
... Už jsem jí 3x přestavoval a vím, že to není naposledy...

Správně říkáš, že budeš i nadále přestavovat, já své vlaky přestavoval i po několika letech, pokud vyšly nové díly, které dřív neexistovaly. Ta lokotka bude dobrá, ale bez pohybu hnacího soustrojí je to velké mínus; zkus vymyslet aspoň něco na způsob nového Harry Potter-vlaku. Já jsem musel vždy sáhnout pro nelego řešení, ale to se puritánům nebude líbit.

Přesně jak píšete ;) Ale baví mě to moc! S hnacím soustrojím počítám. Vymyšlené ho mám, ale zatím nejsou potřebné dílky..

fanda

Citace od: peter kdy 16.10.2018, 13:39:02
Citace od: Vočko kdy 16.10.2018, 13:00:37V plánu mám ty piny vyměnit za černé.

Pokud je mi známo, tak tyto piny v černé variantě neexistují - pouze v šedé. Předpokládám, že se bavíme o těch, pomocí kterých jsou uchycená kola.

Nemohu souhlasit, tento díl existuje, jen je hnusně drahý (mám jich 6, jen jsem je koupil, když byly zrovna levnější). Black Technic, Axle Pin without Friction Ridges Lengthwise.

O polovinu levnejší řešení je Black Technic, Axle Pin with Friction Ridges Lengthwise a uříznout skalpelem ty výstupky, způsobující obrovské tření. Měl bych čisté svědomí, že ta mašina jde postavit pureLEGO, ale mě by stačila ta nedokonalá verze.

fanda

Vočko, blahopřeju (také se na nějakou podobnou chystám, jen mám méně odvahy, než ty :)

Problém vidím hlavně v tom, že parní stroje by narážely do předního podvozku. Má s tím např. trvale problém u mnoha mašin můj brácha v H0, kde jsou dokonce mnohem větší poloměry oblouků, než v Legu.

Vočko

Citace od: fandadolega kdy 16.10.2018, 17:00:24
Vočko, blahopřeju (také se na nějakou podobnou chystám, jen mám méně odvahy, než ty :)

Problém vidím hlavně v tom, že parní stroje by narážely do předního podvozku. Má s tím např. trvale problém u mnoha mašin můj brácha v H0, kde jsou dokonce mnohem větší poloměry oblouků, než v Legu.
myslím, že narážet nebudou. uchycení předních ojnic bude na rámu loko aby se mohl přední podvozek bez problémů otáčet. Až to postavím, dám foto ;)

Vočko

Po delší pauze je čas něco nafotit, tak budu postupně přidávat fotky.
První stavbou v roce 2019 je kolejový autobus. Inspirací mi byl model z produkce Lego ve stavebnici 10183. Krabice je neotevřená, nechtěl jsem jí otevírat, tak jsem musel hledat ve svojí zásobě dílků. Dále jsem pátral na netu a našel jsem, že kolejový autobus skutečně jezdil v DR. Snažil jsem se co nejvíce přiblížit originálu :D

Vočko

Další lokomotiva do sbírky. Ikona Lego 9V vlaků - "Crocodile"

Vočko

Další produkce ze Škody Plzeň. Tentokrát lokomotiva řady 242 "Plecháč"

Inspirací mi byla pekiho verze lokomotivy ;)

Vočko

Lokomotiva na kostkařské výstavy hotová. Bude vozit soupravy na Clermontovo kolejišti. Přes noc přepadena sprejery ;)

Chairudo

Ty teda jedeš  :D
Krásný kousky.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Clermont

Já myslím že ty nálepky tam jsou účelně...

Počítá s tím, že bude hodně padat a tak ať to více drží pohromadě a rychleji se to opraví  >:D

Vočko

Citace od: Clermont kdy 03.02.2019, 22:05:24
Já myslím že ty nálepky tam jsou účelně...

Počítá s tím, že bude hodně padat a tak ať to více drží pohromadě a rychleji se to opraví  >:D
Vidíš, toto konstrukční řešení mě nenapadlo  ::) :D
Je fakt, že počítám s možnými pády...

peki

Pěkně se ti to rozrůstá. Jak vyrábíš ty samolepky?

Vočko

Citace od: peki kdy 07.02.2019, 08:49:58
Pěkně se ti to rozrůstá. Jak vyrábíš ty samolepky?
samolepky si vyrábím komplet sám. V programu si je vytvořím, v práci vytisknu a pak stříhám a lepím ;)

Vočko

Zdravím vás, delší dobu jsme tu nebyl, ale sbírka převážně lokomotiv se rozrůstá ;) Další v pořadí je dieselová lokomotiva T499 "Kyklop"

Postupně budu fotit a zveřejňovat.

https://www.flickr.com/photos/142790445@N07/albums/72157708205380975

Bard

Vypadá to dost slušně, originál je ve tvém zpracování dobře poznat.

hobby

Ano, poté, co jsem si našel skutečnou lokomotivu, mohu také říci, že se ti slušně povedla a je to ona (tedy on - Kyklop). Možná že bys měl nějak lépe pojednat (zvýraznit, přehnat, zvětšit?) to sólové "oko" v přední masce, podle něhož dostal název :)

Vočko

Kluci děkuji za pozitivní ohlasy ;) Snažím se a makám na další mašině. 414 "Heligon" už je skoro hotov, ale nevím si rady se zapojením tendru tak, aby projeli společně s lokomotivou oblouk. Později dám foto

hobby

Pokud ti to pomůže, tak se podívej na moji "413-Zeměplaz" MOC (myslím, že je na videu z Velikonoc cca 8 let), to jsou podobné lokomotivy, obě čtyřspřežné, s tendrem. Ta moje má ještě BBB kola zmenšeného formátu, pochopitelně s nákolky - jiná ani nebyla.

Vočko

Citace od: hobby kdy 05.05.2019, 09:12:13
Pokud ti to pomůže, tak se podívej na moji "413-Zeměplaz" MOC (myslím, že je na videu z Velikonoc cca 8 let), to jsou podobné lokomotivy, obě čtyřspřežné, s tendrem. Ta moje má ještě BBB kola zmenšeného formátu, pochopitelně s nákolky - jiná ani nebyla.

hobby děkuji za odkázání na tvoje modely. Zkusím pár řešení která mě napadají a uvidím. Ojnice mít nebudu, to už vím teď. Ale nevadí mi to, hlavně že bude jezdit ;)

Vočko

Dlouho jsem tu nebyl, ale to neznamená, že nestavím... ;) Od posledního zveřejnění nějaké mašiny tady na fóru už uplynula nějaká doba a tak sem dám rovnou svojí poslední stavbu. Inspirací mi byla postrková lokomotiva T679 "Pomeranč". Ač to nevypadá, dala mi pěkně zabrat.. uff. Nejhorší bylo stříhání a lepení nálepek, hlavně na čele loko  :P 8)

Chairudo

Pěkná mašinka a super že k tomu máš i tak promakané pozadí  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr