Budování města Šlofíkova

Založil Icewalker, 10.09.2009, 12:05:01

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

MÍLA

Z toho příspěvku nebylo poznat kolik ti je teď. S tím označením sem to bral předpisově.

Když se ti tam vešla ZOO a okrsková fízlarna, tak hasičárna s dvěma vozy se vejde taky.
O nemocnici nikdo nic neříkal, ta by se ti tam stejně nevešla když potřebuje aspoň dvě BS.

který barák je ta rozdělaná pošta ? , pošlu ti dopis  ;D

otaznik

Citace od: EM4CZ kdy 29.01.2012, 23:41:55
Z toho příspěvku nebylo poznat kolik ti je teď.
Ty se neumíš podívat do profilu?!  ???

MÍLA

Citace od: otaznik kdy 30.01.2012, 01:38:14
Citace od: EM4CZ kdy 29.01.2012, 23:41:55
Z toho příspěvku nebylo poznat kolik ti je teď.
Ty se neumíš podívat do profilu?!  ???

Umím se podívat, ale když napsal že do jeho 25 let tu zkratku neznal tak to neurčuje kolik mu je v době psaní toho komentáře.  :P

Colonel32

Citace od: EM4CZ kdy 30.01.2012, 02:03:32
Umím se podívat, ale když napsal že do jeho 25 let tu zkratku neznal tak to neurčuje kolik mu je v době psaní toho komentáře.  :P

Tak proč ses tam nepodíval?

MÍLA

Asi se mi nechtělo  ;D

Zeptat se na věk není zakázané.
(zákaz platí jen u holek) ;)

Icewalker

Hasičárna v této části města nebude, už tam máme naprojektované jiné věci. Torzo pošty je ve městě na následujícím obrázku vpravo dole: http://www.kostky.org/forum/index.php?action=dlattach;topic=24975.0;attach=75541;image
Vlastní rozestavěná pošta zatím ve městě není, aby se na ni zbytečně neprášilo. Až bude hotová, dodám foto (zbývá 1 součástka) ;D
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

TUKE

Tak ako to vyzerá s tou poštou? Ešte stále chýba tá jedna súčiastka? Inak to mesto sa mi páči  ;)

Icewalker

Citace od: TUKE kdy 06.11.2012, 13:38:01
Tak ako to vyzerá s tou poštou? Ešte stále chýba tá jedna súčiastka? Inak to mesto sa mi páči  ;)

Pošta je hotová, město trochu upravené a nafocené. Teď o víkendu bych si mohl najít čas na zpracování fotek, pak bych zasdílel. Díky za pošťouchnutí ;D
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

TUKE

Není zač, rád si ich pozriem  ;) ;D

Icewalker

POŠTOVNÍ ÚŘAD

SYNOPSE: Konečně zveřejňuji fotky hotové pošty. Střešní díly jsem sehnal od Ravenhorna krátce před jeho odjezdem na jižní polokouli. Vlastně od té doby je pošta hotová, jen čekala na pár drobných součástek ;D

STAVBA: Hlavním cílem bylo vytvořit budovu k zaplnění prázdné plochy v zatáčce. Aby nepřekážela v prostoru chodcům, "ufiknul" jsem roh budovy, a zbudoval tam vchod. Budova je kontruována jako "playset", neboť hypotetický zbytek budovy je mimo půdorys města. Polovina budovy je odnímatelná, aby se člověk dostal i do prostoru, kde jsou odbavovaní zákazníci.

Co poště zatím chybí, jsou čirá skla. Už jsem však nechtěl otálet s umístěním budovy do města, tak jsem použil modrá. Dále jsem zatím nesehnal vhodnou nástěnku do haly, a rád bych ještě vyměnil rozhranní telefonního automatu venku.

POŠTOVNÍ DODÁVKA: K dodávce mi chybí ještě 2 součástky požadované barvy - střešní kapota a držák zadních dveří (musel jsem "fotošopovat"). Nicméně, zveřejňuji společně s poštou, neboť budu rád, pokud by měl někdo rady k úpravě. Mým cílem bylo vytvořit typickou modrou dodávku ve stylu České pošty, a to v 4-studovém měřítku.
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Icewalker

Pro doplnění přikládám foto staré verze pošty z roku 2003.

FOTKY AKTUÁLNÍ VERZE MĚSTA BUDOU BRZY, MOŽNÁ BUDU JEŠTĚ NĚCO NAFOCOVAT ;)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Colonel32

Nechci být sarkastický (kecám, jasně že chci), ale nejsem si úplně jistý, jak moc velké je to za těch 10 let zlepšení  ;D

Icewalker

#42
Citace od: Colonel32 kdy 09.11.2012, 16:56:08
Nechci být sarkastický (kecám, jasně že chci), ale nejsem si úplně jistý, jak moc velké je to za těch 10 let zlepšení  ;D

No co, říkal jsem si o to ;D

Abych pravdu řekl, jediným vylepšením je asi detail v podobě sloupků u přepážek, ke kterým mne inspirovala spořitelna na Vinohradech (kousek od zastávky Ruská).

Teď koukám, že na jendom sloupku jsem zapomněl vyměnit žlutý tile za červený :o
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Icewalker

ŠLOFÍKOV, PODZIM 2012

Na přelomu léta a podzimu obsadila Šlofíkov mimozemská armáda. To je jedním z důvodů, proč jsou ulice města oproti obvyklému stavu poloprázdné. Navíc, motorová vozidla lze užívat jen na základě zvláštního povolení (dopravní podnik a technické služby jsou výjimkou).

STAVBA: Od poslední aktualizace jsme přidali italské bistro, poštu, autobusovou zastávku (ještě bez samolepek) a malinký hřbitov. Dále jsme rozšířili ZOO o 2 podložky (ještě nedostavěno), a jeden z mých 2 bratrů přestavěl svůj obytný dům (k horšímu, myslím).

Kompletní galerie na Brickshelfu (ve vyšším rozlišení)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

TUKE

Paráda, mne sa Tvoje mesto páči, ale nie je ich na na inváziu alebo obsadenie trochu málo?  ;D

Ved vybehnú lúdia z davu a tých dvoch kľudne u mlátia  ;D

Icewalker

Citace od: TUKE kdy 04.12.2012, 07:56:46
Paráda, mne sa Tvoje mesto páči, ale nie je ich na na inváziu alebo obsadenie trochu málo?  ;D

Ved vybehnú lúdia z davu a tých dvoch kľudne u mlátia  ;D

Foto této části města už je po invazi jako takové, za stavu okupace. Vlastní velín emzáků je na radnici (rozestavěná), a v záloze je samozřejmě vzdušná podpora (ta je jen v mikro-verzi). Měl jsi vidět prvotní útok na náměstí, to byla docela mela. Ale nejsou z něj reprezentativní fotky.
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

TUKE

Citace od: Icewalker kdy 06.12.2012, 15:36:59
Měl jsi vidět prvotní útok na náměstí, to byla docela mela. Ale nejsou z něj reprezentativní fotky.

Každého vždy zaujíma to, na čo by sa pozerať nemal  ;D Ale tak beriem,že v tom zhone sa nedalo fotky robiť... a teraz príde čo? Superman zachrániť obyvateľov alebo armáda?  ;D

Icewalker

PŘEJI VŠEM POKLIDNÝ ZÁVĚR TOHOTO ROKU, A OSOBNÍ RŮST V ROCE NÁSLEDUJÍCÍM. NECHŤ JE VÁM TOUTATIS NAKLONĚN, A HLAVNĚ AŤ VÁM NEBE NESPADNE NA HLAVU!

Citace od: TUKE kdy 07.12.2012, 12:37:39
Každého vždy zaujíma to, na čo by sa pozerať nemal  ;D Ale tak beriem,že v tom zhone sa nedalo fotky robiť... a teraz príde čo? Superman zachrániť obyvateľov alebo armáda? ;D

Superman to nebude, ale třeba nacisti z časoprostorového zlomu. Čili z bláta do louže ;)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Icewalker

#48
OBYVATELÉ - POLITIKA

Ještě než uveřejním fotografie nových budov, představím pár veřejných osobností z politické sféry. Mějte na paměti, že se jedná o ALTERNATIVNÍ REALITU roku 2015.

Ministr vnitra - Vyfocen na policejní záchytce. Ministr je xenofobní, nafoukaný a velmi úlisný. Jeho hlavním zájmem (kromě mocenských choutek) jsou ženy. Miluje je, pronásleduje je na ulicích, a podvádí s nimi svoji manželku. Mezi jeho klady patří, že se nikde nezdrží dlouho.

Premiér Schwarzenberg - Kníže, který se vrátil do rodných Čech po revoluci v roce 1989. Začátkem 21. století vstoupil do strany Zelených, odkud v roce 2009 odešel, aby s uprchlíky z KDU-ČSL položil základy strany nové, TOP 09. V předčasných volbách roku 2010 se jeho strana dostala do sněmovny, a o čtyři roky později dokonce počtem získaných hlasů překonala bývalé lídry ODS a ČSSD, a Schwarzenberg byl následně prezidentem Bendou jmenován do čela vlády.

Prezident Václav Benda - český filozof, kybernetik, katolický aktivista, pravicový politik a protikomunistický disident. Zakladatel a 1. předseda KDU-ČSL a náruživý kuřák. Je rázným prezidentem, za něhož mluví činy. On mluvit nemusí.

Václav Moravec - všetečný moderátor, který byl pro své nekompromisní jednání s politiky vyhozen z České televize, následně znovu přijat (neb kanálu okamžitě klesla sledovanost), a nakonec Moravec odešel sám, aby nebyl pod tlakem stále víc a víc nabubřelého generálního ředitele Janečka. Ve Šlofíkovské televizi byl přivítán otevřenou náručí, jen o něco menší gáží, ale hlavně svobodným prostředím.

P.S.: Kalouska nemáme, při návštěvě Šlofíkova ho rozsápal divoký medvěd. Miloše Zemana také ne, ten se pro změnu uchlastal k smrti.
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Raistlin M

Je nutné do Lega motat aktuální politiku? :P ;)

Icewalker

KNIHOMOLNA

Již delší dobu slibuji budovu radnice. Ta je nyní hotová, ale než ji nafotím, představím budovu naší knihomolny. Jedná se o veřejnou knihovnu v městské části Šlofíkov - jih, která je tématicky zaměřena převážně na odbornou literaturu, od přírodních věd přes historii až po humanitní směry.

STAVBA: Budova je převážně ze součástek, které zbyly ze stavby radnice (jež měla být původně knihovnou, ale ve výsledku byla příliš velká). Jelikož má knihovna stát na krajní "baseplate", byla již od počátku koncipována jako playset. V přízemí nalezneme knihovníka, počítačový terminál pro veřejnost, a rozhraní pro vyhledávání nevrácených knížek. V patře je potom čítárna/studovna s knihami.
Dodatek: Dveře v prvním patře nejsou v reálu samozřejmě funkční, ale ve svých minimalistických stavbách občas pracuji ve zkratkce s důrazem na vizuál. Mohly by se otvírat dovnitř, ale zvenku by to vypadalo nevzhledně.

KNIHOVNÍK: Minotaurus žil po tisíce let na Krétě v hlubokém labyrintu, z něhož se žádný muž nevrátil živ. Když však v roce 2013 Řecko zkrachovalo kvůli tomu, že si jeho obyvatelé žili nad poměry, muselo velkou část svého území prodat (většinu skoupili Číňané a Arabové). Minotaurus tak přišel o střechu nad hlavou. Rozhodl se tedy vydat za svou láskou, stračenou z České republiky, s níž si dopisoval. Vlastně šlo o obyčejnou krávu, kterou viděl v televizní soutěži krásy krav, a okamžitě k ní zahořel láskou. Ne, že by mu mohla odepisovat na dopisy, to dá rozum. Ale to Minotaurovi nijak nevadilo. Naopak ho párkrát rozladilo, když mu přišel dopis od majitele krávy se sdělením PROSÍM, UŽ MÉ KRÁVĚ NEPIŠTE, JE TO ZVRÁCENÉ. Nedlouho po přesídlení do Šlofíkova se Minotaurovi poštěstilo, a jeho žena stračena mu povila syna, krásného Mini Taura.

Kompletní galerie na Brickshelfu (včetně minotaurova rodinného fota)

Citace od: Raistlin M kdy 21.02.2013, 23:45:06
Je nutné do Lega motat aktuální politiku? :P ;)

Ve Šlofíkově holt znectíme cokoli. Od politiky přes náboženství až po všelijaké stereotypy. Mimochodem, funkce získali prezentovaní jedinci už před několika lety, a třeba Bendu bratr pasoval na prezidenta republiky ještě za jeho života (což už je pěkná řádka let) ;)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

blindmelon

Hezký den, Blindmelon

Systematik

Citace od: blindmelon kdy 22.02.2013, 18:08:41
Minotaur u bankomatu... ;D
U veřejnýho internetu a kouká na kostky.org, jak vypadá na fotce ;D

germik

Minotaur dobrý, trochu jak knihovník NU v AM >:D
Jen teda - nešlo by místo těch pomalovaných kostek dát spíš pár tilů 1x1 nebo 1x2? :-\
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

otaznik

Citace od: germik kdy 22.02.2013, 21:47:55
Jen teda - nešlo by místo těch pomalovaných kostek dát spíš pár tilů 1x1 nebo 1x2? :-\
Já bych to místo kostek odhadoval na čtvrtku (papír).

FilipS

Taky bych se přimlouval, knížky jako takové znázornit jinak.  :)
Citace od: Systematik kdy 22.02.2013, 20:23:57
U veřejnýho internetu a kouká na kostky.org, jak vypadá na fotce ;D
Inception  ;D

blindmelon

#56
No, ale netváří se bůhví jak... skoro bych řekl, že je nas.... ;D Proto jsem se domníval, že jde o, i když dost zvláštně, ztvárněný bankomat. Tipuji, že podobně se musel tvářit i otaznik, než mě, Vaška i ostatní naučil používat mě/mně.
Hezký den, Blindmelon

Icewalker

Knížky jsou opravdu nakreslené na papíře. Žádné "tiles" a "plates" by se mi do knihoven nevešly, aniž bych je musel prohloubit o 1 stud. Zvažoval jsem potisk na papír (alternativa oficiálních samolepek), ale nakonec jsem byl líný, tak jsem to nakreslil ručně. Přece jen to je pouze do města, a nikoli do soutěže :)

Citace od: FilipS kdy 22.02.2013, 23:11:58
Inception  ;D
No bezva ;D
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

FilipS

Citace od: Icewalker kdy 23.02.2013, 13:21:24
Knížky jsou opravdu nakreslené na papíře. Žádné "tiles" a "plates" by se mi do knihoven nevešly, aniž bych je musel prohloubit o 1 stud. Zvažoval jsem potisk na papír (alternativa oficiálních samolepek), ale nakonec jsem byl líný, tak jsem to nakreslil ručně. Přece jen to je pouze do města, a nikoli do soutěže :)
A co třeba takovádle elementární knihovna:)

Icewalker

Citace od: FilipS kdy 23.02.2013, 14:04:45
A co třeba takovádle elementární knihovna:)
To je velmi dobré! V knihovně už to asi měnit nebudu, byl jsem rád, že jsem využil ty staré pidi-dveře. Ale rozhodně se pro nějakou příští stavbu budu inspirovat, díky :)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr