(Vlastní) Mike Wazowski - příšerky S.R.O.

Založil Chairudo, 21.05.2020, 08:06:47

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

Posledního asi půl roku jsem pomaličku skupoval limetkové kostky a konečně se mi podařilo slézt z gauče a secvakat je na sebe.

Mike je asi 50cm vajíčko z cca 12.000 kostek, celková výška asi 95cm

Hlavní problém co jsem musel vymyslet bylo ať si mike nepoláme při přepravě ruce a nohy, které má úzké kolem 4 studů.
Nakonec jsem obojí postavil nasazovací, nohy mají zvrchu komínek 5 bricků 4x4 a ruce drží u těla 5-6 technic axle.


YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chikos


Pool

To je božíííííí, hlavně ta otevřená pusa vypadá reálně a přidává modelu na další dimenzi . A ty párátkové ruce a nohy, to tedy koukám, že to vůbec udrží stát a o přepravě ani nemluvě  ;D.

Chairudo

Citace od: Pool kdy 21.05.2020, 09:37:56
To je božíííííí, hlavně ta otevřená pusa vypadá reálně a přidává modelu na další dimenzi . A ty párátkové ruce a nohy, to tedy koukám, že to vůbec udrží stát a o přepravě ani nemluvě  ;D.

No je to samozřejmě zpevněné kráglem, jinak by to bylo absolutně bez šance. Hlava váží kolem 10 kilo a ve větru se kymácí  >:D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Kanak

Paráda... Ta pusa mě taky hned zaujala.

jojik

No to je úžasné , kam na ty nápady chodíš  >:D

Chairudo

Díky pánové  :D

Koukám moc na pohádky a asi jsem s nimi ještě neskončil  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Ryxe

Hodně pěkné, už na FB mě to hnedka bouchlo do očí. Ty exteriérové fotky tomu ještě přidaly. Za mě opravdu super. A teď kdy bude ta druhá velká chlupatá potvora? >:D :D

Chairudo

Sully měří asi 2 metry a na dílky by byl tak 10x nákladnější, tak s tím moc brzy nepočítej.

Ale kdybych o něm uvažoval.... jaká barva by pro něj byla nejlepší?







YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Villa Legina


peki

Citace od: Chairudo kdy 21.05.2020, 11:20:42
Sully měří asi 2 metry a na dílky by byl tak 10x nákladnější, tak s tím moc brzy nepočítej.

Ale kdybych o něm uvažoval.... jaká barva by pro něj byla nejlepší?

No je třeba sbírat nápady na další projektový lugbulk, takže si zatím nezávazně píšu na seznam společná stavby Sullyho  :) v životní velikosti.

Stavba supr, chvilku jsem chtěl věřit tomu že to ty nohy udrží bez "přídavné technologie". To ale není kritika, je srandovní jak jsou tenké a přece to na nich stojí.



Chairudo

Citace od: peki kdy 21.05.2020, 12:52:58
Stavba supr, chvilku jsem chtěl věřit tomu že to ty nohy udrží bez "přídavné technologie". To ale není kritika, je srandovní jak jsou tenké a přece to na nich stojí.

Model se ve větru trošku kývá, přeci jen ty tenké nožky nesou asi desetikilovou kouli.
Je to jen na koukání, ale včera jsem si sním vyšel na procházku a přežil  :D

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

cendix

To je pěknej drobeček. Jak často ho venčíš ?

Chairudo

No ukázal jsem ho v práci a včera klukům u piva, teď už je na skladě a čeká na nějakou výstavu  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

poMOCník

Citace od: Chairudo kdy 21.05.2020, 11:20:42
Sully měří asi 2 metry a na dílky by byl tak 10x nákladnější, tak s tím moc brzy nepočítej.

Ale kdybych o něm uvažoval.... jaká barva by pro něj byla nejlepší?

To je zas další megalomanský projekt, který nechápu! Tedy nechápu jak to někdo dokáže realizovat. Jen na sebe zíráme z očí do oka.

Pro tu větší příšerku bych zkusil zvolit nějaký chlupatější povrch, aby se opravdu odlišovali. Napadlo mě udělat srst z těhle větví, ale to jen do doby, než jsem se kouknul na cenu :(



Chairudo

Citace od: poMOCník kdy 28.05.2020, 21:50:48
To je zas další megalomanský projekt, který nechápu! Tedy nechápu jak to někdo dokáže realizovat. Jen na sebe zíráme z očí do oka.


Neříkám že je to úplně jednoduché, ale když strávíš hodinku brouzdáním po webu, tak pár návodů jak vytvořit takové modely najdeš a postupem času se to naučíš.

Já spýš obdivuji ty lidi, co vymýšlí různé detailní stavební techniky kde pak i maličký model má spoustu úžasných detailů a vypadá jako živý.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Borun

Paráda.Máš teda odvahu zvednout ho nad hlavu.Kdyby jsi sehnal aspoň kostým Sallyho tak s Mikem  by jste na výstavách byli dobrá dvojka😀

Chairudo

Lidičky prosím o názor, jak vysoký by podle vás měl být Chuck v životní velikosti?

Pro představu Mike je hlavou 80cm, s rukou 95cm.


Díky  ;D


YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

fulda

:) odpovím ti na co jsi se neptal - Mike je v životní velikosti větší :)
Sice jsem ho neměřil, ale přikládám fotku s dcerou
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.

Chairudo

#20
Jo, je trochu větší, tak o 10-15cm, ale já musel myslet i na váhu, převoz a spotřebu kostek  ;D
Hlavně s velikostí koule pak tem objem kostek exponenciálně roste, kdybych ho udělal o 20% větší, tak sežere skoro 2x víc materiálu  ;)

Odkud je ta fotka?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

fulda

Citace od: Chairudo kdy 02.06.2020, 08:35:50
Odkud je ta fotka?
Promiň přehlédl jsem dotaz - fotka je z Disneylandu z Paříže.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.