LEGO Snow Challenge

Založil Shmade, 14.11.2009, 18:20:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jaké vozítko se Vám nejvíce líbí?

400_malymech
400_mareken
400_vasek
700_jakpet
700_malymech
700_pryb
700_shmade
700_vasek
700_xtepn01

Shmade

Citace od: sugarfree kdy 16.11.2009, 10:20:53
i....je možný, že většina lidí postavý něco co bude přesně uprostřed stou váhou, takže okolo 550 - 600g...

To právě nesmí postavit nikdo, buď musíte postavit model do 400g, nebo nad 700g nic mezi nesmí závodit.


vasek: tohle bude dřív než indoor, ten bude nejspíš až po vánocích...

Měch

chtěl bych se zeptat, jestli je tohle taky pohon pomocí pásů
tohle chci ale jenom jako řízení....
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Shmade

No a je to tady. :)  Já jsem původně chtěl něco podobného zakomponovat do pravidel, jako, že kolo potažené pásy nee, ale nedal jsem to tam. Pro mě tohle prostě není vyloženě pás, ale když jsem to tam nedal, tak teď tomu bránit nebudu. Takže tohle se může použít, jen bych byl rád aby nikdo neudělal v podstatě auto, jen místo kol dal tyhle "pásy", nějaký normální (nekruhový) pás by vozidlo mělo obsahovat. Chápu, že na zatáčení je tohle docela jednoduché a možná i praktické řešení.

Woyta

Citace od: Garfield73 kdy 16.11.2009, 12:33:38
Citace od: jakpet kdy 16.11.2009, 12:29:31
Takže vážení, já jsem bez problémů postavil jednoduchej ,,tank" s dvoumi M motory a mam 176 gramů... 8) 8) 8)

No jenže kolem 170g má tak akorát batterybox  :D

240. Vcera jsem vazil.
Byl jsem dnes vHK a mozna mam vhodny kabel.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

jakpet

Již mam něco hotovo, a pohybuju se kolem 440 g, takže něco půjde dolů. Hlavní problém je však v šířce, nevim, jestli můžu mít tak široký vozidlo.

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

Shmade

Dobrá krabička. :)  Šířka není nijak dána.

jakpet

No jo no, ale z jinýho pohledu to tak směšný neni...

Sugarfree

postavíš tomu aspoň kabinu? nebo to takhle bude vypadat pořád?
LEGO TECHNIC ...it´s my style...

jakpet

kabinu to má, akorát to je focený za zhora ;D ;D ;D

jakpet


vasek

Citace od: Shmade kdy 16.11.2009, 15:12:18
Citace od: sugarfree kdy 16.11.2009, 10:20:53
i....je možný, že většina lidí postavý něco co bude přesně uprostřed stou váhou, takže okolo 550 - 600g...

To právě nesmí postavit nikdo, buď musíte postavit model do 400g, nebo nad 700g nic mezi nesmí závodit.


vasek: tohle bude dřív než indoor, ten bude nejspíš až po vánocích...

No snad bude do vánoc sníh !

vasek

to Shmade : včera jsem sem psal dlouhou zprávu, ale nakonec se mi smázla tak nyní jen ve zkratce. Máš nějakou konkrétnější představu o jednotlivých disciplínách ? Opravdu by nešlo alespoň ve výsledovce oddělit "kabely" a "IR" a udělat pořadí i v těchto podkategoriích (teda pokud někdo bude vůbec IR mít !) - jen pro možnost srovnání.
Vím, že jsem takovej rejpal, ale když mně to nedá  >:D.

Woyta

Lehkej model bude kabel (Ted jsem si udelal dva 2m kabely) kvuli hmotnosti a velkej IR.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

Sugarfree

Citace od: jakpet kdy 16.11.2009, 22:46:54
zde je lepší fotka.

http://jakpet.rajce.idnes.cz/LSCH/#16112009280.jpg

jo aha :D:D zezhora to nebylo poznat :D
já zatim postavil něco takového......ale je to jen první verze :D
LEGO TECHNIC ...it´s my style...

jakpet

Citace od: vasek kdy 16.11.2009, 23:00:26
to Shmade : včera jsem sem psal dlouhou zprávu, ale nakonec se mi smázla tak nyní jen ve zkratce. Máš nějakou konkrétnější představu o jednotlivých disciplínách ? Opravdu by nešlo alespoň ve výsledovce oddělit "kabely" a "IR" a udělat pořadí i v těchto podkategoriích (teda pokud někdo bude vůbec IR mít !) - jen pro možnost srovnání.
Vím, že jsem takovej rejpal, ale když mně to nedá  >:D.

Já jsem taky rejpal, ale fakt nechápu, proč to chceš stavět s IR. 1. IR má venku malinkej dosah, cca 15 cm (vyzkoušeno) 2. po rally bych tam nikdy IR nedal, BB a receiver zabírá hrozně moc místa a hodně váží

Jo a nevim, proč by IR mělo mít svojí kategorii, když to každý může udělat na drát, dokonce je to míň náročný na díly.

Woyta

Kategorie 2 =700g model. takze tady se IR nabizi.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

Shmade

#46
Oba modely se mi líbí, "krabička" se ukázala, že není krabička, a druhá "rolba" taktéž dobrá.


Citace od: vasek kdy 16.11.2009, 23:00:26
to Shmade : včera jsem sem psal dlouhou zprávu, ale nakonec se mi smázla tak nyní jen ve zkratce. Máš nějakou konkrétnější představu o jednotlivých disciplínách ?
Nástin disciplín tu už napsanej je, ale tak znovu, bude něco jako jedna RZ rallly, pak bude jízda v terénu, do kopce a tak, třeba taky slalom a možná třeba i tažení nějakého břemene. Podle mě to ale není teď důležité, prostě postav stroj co nejlepší (malej nějak vyváženej (rychlost/síla), velkej taky, ale tam se možná bude hodit i převodovka, ale zas třeba i u výjezdu můžou pásy prokluzovat, tak se můžou hodit větší otáčky, nevim co se bude hodit, pojedem to poprvé...


Citace od: vasek kdy 16.11.2009, 23:00:26
Opravdu by nešlo alespoň ve výsledovce oddělit "kabely" a "IR" a udělat pořadí i v těchto podkategoriích (teda pokud někdo bude vůbec IR mít !) - jen pro možnost srovnání.
Pro možnost srovnání si to můžeš udělat pak i sám ne? Kdo má kabel a kdo IR bude snad jasné, nevim proč to dál nějak škatulkovat. Prostě IR má jistý známý nevýhody, takže počítám, že moc modelů na IR nebude, takže nechci dělat kategorii pro něco, kde se sejdou dva závodnící.
Prostě když se někdo chce účastnit venkovních závodů a pomýšlí na dobré umístění, tak by měl mít v zásobě možnost ovládání po kabelu. Potřebné minimum jsou dva extension kabely(pokud nemá staré motory), pak nějaké dva delší 9V kabely (případně vlastní výroba) no a dva staré krabicoidní BB. Víc není potřeba a ve srovnání kolik člověk utratí za sety a nákupy dílů na BL je tohle podle mě zanedbatelná investice, která se určitě vyplatí. Všechno se to dá odhadem pořídít s rezervou za nějaké 300,-.


Citace od: vasek kdy 16.11.2009, 23:00:26
Vím, že jsem takovej rejpal, ale když mně to nedá  >:D.
Vím, ale mě už to moc nebaví, když nějaká debata, tak ne o *****  >:D

vasek

#47
to Shamde - OK  :-X

Edit 1 - jen doufám, že již nebudeš v pravidlech nic měnit ani upravovat a platí : co není zakázáno je povoleno.
Edit 2 - raději si ověřím : jsou povoleny jakékoli motory v jakémkoli množství, ale buggy mohou být jen dva + jakékoli další ?

Sugarfree

já teda co jsem koukal na poláky...na jejich videa, tak ty mají všichni ovládání na IR....a nevypadá to, že by jim to nějak vadilo ;)
LEGO TECHNIC ...it´s my style...

Shmade

#49
Trial je něco jinýho, tam se jezdí pomalu, takže nevadí, když ztratíš signál a auto dělá ještě ty tři vteřiny, nebo jak dlouho si drží přijímač poslední vstup, u rally a podle mě i u tohodle to může být "fatální".
Příklad, jedeš rychle, chceš jen lehce korigovat směr, ťukneš do zatáčení, ztratíš signál a auto si vesele pokračuje rychle dál v plnym rejdu někam kam si vůbec nechtěl... u trialu se posuneš o pět centimetrů, tady zkončíš v pangejtu/závěji/mineš checkpoint atd.

TomB

Já si asi na svýho bouráka monstertrucka dám pásy, a bude...
Však shmade ví :).
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

Sugarfree

Ok..ale já to stejně budu mít na IR, protože nic jinýho nemam...zatim jsem stim nejezdil venku, pak možná uvidim víc :)
LEGO TECHNIC ...it´s my style...

Shmade

Jo dyť no problem, třeba lodě fungovaly venku překvapivě dobře, tak třeba sníh bude taky dobré odrazivo, stejně jak voda, a signál se dostane vždy kdy bude potřeba. :)

Sugarfree

ok jsem rád, že jsme se domluvili  :-*  ;D ;D
LEGO TECHNIC ...it´s my style...

Woyta

Tady uz se prezentuji hotova dila a ja si teprve vcera postavil zkusebni verzi maleho modelu.
Ta remenice je tam jen na zkousku. Kazdopadne na koberci to jezdilo dost svizne.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

merlog

Škoda že není možné použít pro řízení bluetooth  :'(. Proklepl bych svoji NXT rolbu. Škoda, škoda.

Sugarfree

tyjo jak jsem uvidel ten skůtr tak jsem si řekl, že mi ještě pár motorů a součástek zbylo....a ještě ty gumový pásy...ty mam taky....takže se pokusim postavit ještě jedno vozidlo tentokrát v lehčí kategorii ;) ...ten skůtr byl pro mě inspirace :) ...jinak ta rolba neni úplně hotová, později přídám pár víc fotek a video  ;)  (až to vyzkoušim v terénu, tak se pozná co je špatně a pak se bude asi předělávat, ale taky možná ne, moc tomu nevěřim, že by bylo všechno dobrý) přece jen jsem ještě pořád začátečník :D :D :D
LEGO TECHNIC ...it´s my style...

Shmade

Tak já myslim, že by se bluetooth dal povolit, nevim co na to řeknou ostatní, nikomu by to snad nemuselo vadit... By to bylo spestření... :) Nějak mě tahle varianta nenapadla.


Jinak skůtr super, přesně něco takového chci taky udělat, jen nemám ty gumové pásy, takže tam dám ty málé technic.

Měch

#58
malé technic pásy mám z jaéhosi jeřábu a řeknu vám, že nezabírají ani za mák >:( >:(
zkoušel jsem je na koberci, plavousí podlaze i na trávníku a nic, podkluzují jako blázen
co mohu a musím doporučit jsou gumové pásy- absolutní špička, jenom škoda, že nejsou delší, takhle musím použít 4 za sebou místo 2 velkých
jinak u minimodelu jsem se dostal na cca 200g a je hotovo, tekže udělám jeho repliku a zapojím je za sebe ;D
našel jsem na youtube jednmo video s těma malýma technic pásama jak říkal Shmade :


http://www.youtube.com/watch?v=-iAwXvibVoo

sice jezdí docela rychle, ale všiměte si, že v zatáčce vždycky hodí menší smyk...

můj větší model bude mít pásový systám asi takovýto:

http://www.youtube.com/watch?v=SFHj-uKJdJo&feature=related
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Woyta

Snih se chova ponekud jinak nez koberec a podlaha.
Jinak technic pasy muzou byt i vyhoda. Staci nastrkat piny do pasu.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich