Lego Technic Climbing Machines - LTCM

Založil davda54, 22.11.2008, 17:28:08

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

davda54

Nazdar,

napadlo mě jestli neudělat obměnu L.T.I.R. Kde by místo rychlosti rozhodovala síla. Nedělali by se žádná LTTT auta jen nějaká miniauta s jedním motorem a pár převody. Sám jsem teď něco takového udělal, je to dlouhé 12cm a hravě to zvládne cca 130% převýšení, samozřejmě by to šlo ještě trochu "zpomalit".

Pravidla
   - maximální délka: 25cm
   - maximální šířka:  20cm
   - jakékoliv ovládání, které není přímo umístěné na autě (IR, RC i třeba
     jenom přes BB)
   - maximální váha: 1kg
   - minimální rychlost: 1m za 1min
   - auto musí být z lega
   - nemusí to být auto, jakýkoliv stroj co se umí pohybovat dopředu
   - maximálně 2 motory
   - v zadní části vozu cokoliv na přivázaní provázku (bude na něm závaží).

Disciplíny
  1. Závod do 45° převýšení 50cm, kde budou závodit 2-4 auta, kdo je první
      vyhrává. (obr. 1)
  2. Závod z 45° převýšení 50cm, kde budou  závodit 2-4 auta, kdo je první
      vyhrává. (obr. 1)
  3. Přetlačovaná, 2 auta se postaví, navážou na sebe provázky a
      doprostřed "linka". Kdo přetlačí toho druhého k lince, vyhrává.
      druhého, vyhrál.
  4. Rovná 7,5m dlouhá jízda v různě kopcovitém terénu, nejlepší čas vyhrává.
      (není jisté jestli se pojede)
  5. Kdo utáhne víc, vůz za sebou bude na provázku táhnout závaží, kdo
      utáhne víc gramů, vyhrál.
     

Místo konání
    - Pokud to dopadne tak nějaký lesík blízko Svitav.

Kdy
    - Nejspíš nějaký víkend v březnu.



Pravidla a vůbec všechno není pevně dané, tak uvítám jakékoliv názory na tyto závody.


Tento příspěvek je pořád uploadován, takže pravidla a všechno co tu je napsané je stále aktuální
  ;)


ass

Auto bez zatáčení je blbost, i kdyby bylo jen na stoupání. Může podklouznout jedno kolo, auto lehce zatočí a je to v čudu.

davda54

Citace od: ass kdy 22.11.2008, 17:41:33
Auto bez zatáčení je blbost, i kdyby bylo jen na stoupání. Může podklouznout jedno kolo, auto lehce zatočí a je to v čudu.

Tak tam půjde o štěstí 8) Nechtěl jsem tam to zatáčení dávat kvůli té přetlačované, kde by pak nešlo o sílu auta, ale jak se vyhneš, nebo jak nabereš z boku protivníka... Navíc auto pak bude lehčí a víc vyjede

Shmade

Zatáčení by muselo být určitě... Jinak jsem ještě před LTIR uvažoval o podobné soutěži, ale pak jsem to zavrhnul protože to co jsem si představoval by prostě ty auta nezvládla.  Jestli to nejak vymyslíš a zorganizuješ, tak si rád přijdu zasoutěžit. Třeba by se to mohlo udělal jako přidružený závod k LTTT, pokud se tedy další ročník uskuteční. Já jsem s tím mým nápadem měl na mysli něco jako tady... :) http://www.youtube.com/watch?v=51A3zA29Nmk&feature=related 

davda54

#4
Citace od: Shmade kdy 22.11.2008, 17:53:07
Zatáčení by muselo být určitě... Jinak jsem ještě před LTIR uvažoval o podobné soutěži, ale pak jsem to zavrhnul protože to co jsem si představoval by prostě ty auta nezvládla.  Jestli to nejak vymyslíš a zorganizuješ, tak si rád přijdu zasoutěžit. Třeba by se to mohlo udělal jako přidružený závod k LTTT, pokud se tedy další ročník uskuteční. Já jsem s tím mým nápadem měl na mysli něco jako tady... :) http://www.youtube.com/watch?v=51A3zA29Nmk&feature=related 

Nevím, když to tak říkáte tak to zatáčení asi povolím, jste přece jen zkušenější. ;)
To co jsi měl na mysli by Lego auta asi nezvládla určitě :)

davda54

Citace od: Shmade kdy 22.11.2008, 17:53:07
Jestli to nejak vymyslíš a zorganizuješ, tak si rád přijdu zasoutěžit. 

No s tou organizací, moc nevím, poptám se tady po městě po školách atd... uvidím


Colonel32


Shmade

Já jsem taky myslel, že by to bylo venku...

davda54

Změněna 5. disciplína a přidáno jedno pravidlo spjaté právě s ní. Pokud si myslíte, že minulá 5. disciplína byla lepší, pište!

davda54

Tak jsem si udělal náčrtek 1. a 2. disciplíny, kdyby ho chtěl někdo vyrenderovat, zlobit se nebudu ;D Bude to potažené linem a jezdit se bude tam, jak je ta šipka a na ní napsáno 50cm. Pohled je zepředu a zezadu. Pravda, zepředu se mi to zrovna nevydařilo :D

Shmade

Ad Kdo utáhna víc.... tady bravurní soutěž TPLT - Tractor Pulling Lego Technic
http://www.youtube.com/watch?v=nPmG9Cqcnoo&feature=rec-HM-rev-rn


Kdyby to byo podobné vůbec bych se nezlobil :)

davda54

Citace od: Shmade kdy 06.12.2008, 20:40:02
Ad Kdo utáhna víc.... tady bravurní soutěž TPLT - Tractor Pulling Lego Technic
http://www.youtube.com/watch?v=nPmG9Cqcnoo&feature=rec-HM-rev-rn


Kdyby to byo podobné vůbec bych se nezlobil :)

Něco takového jsem myslel, akorát ta mašina vzadu by byla nahrazena nějakým závažím ;)

otaznik

Citace od: davda54 kdy 07.12.2008, 15:38:05

Něco takového jsem myslel, akorát ta mašina vzadu by byla nahrazena nějakým závažím ;)
Což je právě velký rozdíl.

davda54

Citace od: otaznik kdy 07.12.2008, 15:53:28
Citace od: davda54 kdy 07.12.2008, 15:38:05

Něco takového jsem myslel, akorát ta mašina vzadu by byla nahrazena nějakým závažím ;)
Což je právě velký rozdíl.

Pokud jsem to pochopil správně, tak se na té mašině přidává pomocí Electric Train Speed Regulatoru síla. A místo toho by se jen přidávalo závaží...

Hamec

Na tom "přívěsu" se s ujetou dráhou přesouvá závaží na předek (33. sekunda),
více zde: http://en.wikipedia.org/wiki/Tractor_pulling
Modifikované přísloví: LEGO za LEGO, stud za stud.

peter

Případně si můžete počíst i u českých závodů. Jedná se sice spíš o komedii, ale v článku o tom, jak to vzniklo pár faktů je.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

davda54

Achaa, no každopádně já to stavět nebudu :-* Tak jestli byste chtěli můžete to postavit sami a nějak to na závody dovézt, já budu rád když postavím rampy :)

davda54

#17
Ta přetlačovaná by měla vypadat asi takhle: http://www.youtube.com/watch?v=hfnjsFExDb4&feature=related

davda54

  Takže kostkaři, kdo by měl případný zájem o účast
(nejspíše březen, když ještě bude blbé počasí tak duben) ať mi napíše SZ, kdyby se vás hlásilo málo, bude termín posunut, případně zrušena soutěž. :-[

Shmade

Tak já jsem se předběžně přihlásil, ale ještě by to chtělo podle mě disciplíny lehce poladit. Třeba nerozumím rozdílu mezi 1. a 2. Taky mi přijde zajímavější, než šplhání na nějaké desce, taky kdyby si našel někde venku místa kde by se dal udělat třeba metr široký koridor a disciplína se odehrála tam. Nebo těch míst mít třeba i víc...

davda54

Kvůli malému počtu zájemců (2), je další přihlašování do soutěže posunuto na začátek září.