Články o LEGO v ČR

Založil Jindroush, 23.02.2005, 08:50:57

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

peter

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Marty713

Jediný jméno LEGO z toho výběru zní docela přirozeně seversky. Aspoň mi to tak připadá (např. Olaf, Olek, Lego...  ??? :) ). Schválně jestli mu budou řikat "légáčku".

Honza D.

"Legáčku" je dobrý  ;D
Holka by mohla být Legulka a další syn v řadě by byl třeba Scandimex. Takový Moře L. Lundqvist taky není špatný :-).
Nabízím jednotlivé kostky (základní, střechy, technic, elektro, pneu, vlaky) i stavebnice; seznam najdete na kostky.malozvlkahostiny.net. Vše je nové, nepoužité.

Colonel32

#63
co treba rovnou:

Col. Matny Kanal z Cavelonu ?

Hamec

Výtečné jméno pro syna, už slyším tu manželku:

Miláčku, běž si hrát s Legem.....
Modifikované přísloví: LEGO za LEGO, stud za stud.

Mates

24 hodin - 13.8.2008
Informace z ekonomiky. Kromě toho, že se zvýšil dovoz odpadu do ČR, tak se zvýšil i zisk firmy Lego o 166%.

http://www.24hodin.cz/assets/Archiv/13082008.pdf

otaznik

Citace od: Mates kdy 15.08.2008, 09:48:37
24 hodin - 13.8.2008
Informace z ekonomiky. Kromě toho, že se zvýšil dovoz odpadu do ČR, tak se zvýšil i zisk firmy Lego o 166%.

http://www.24hodin.cz/assets/Archiv/13082008.pdf
Tak to je skvělé! Ať jim to jde takhle dál!

drSEBY

#67
za pozornost stojí Tadž mahal :) - největší lego stavebnice všech dob  ???

Hana129

#68
Tak Opava měla návštěvu  ;).
Zdroj REGION OPAVSKO (23.9.2008)

Marty713

#69
To jsem nevěděl, že se krabice vyrábí i u nás. :)

Na otázku: "Co vám na Legu vadí?" odpověděl Ondra:

CitaceKvalita krabic (I toaleťák za 4 kč je pevnější)...

Tak si můžeš jít stěžovat. Je to blízko, třeba i něco zmůžeš. :P

rdk

Výrobce bych neobviňoval. :) Vyrobí, co si zadavatel objedná. ;D

Dejv

CitaceKvalita krabic (I toaleťák za 4 kč je pevnější)...

Zajímavý způsob testu pevnosti papíru, ale mám pocit, že krabice od lega není zrovna to pravé pro odpadní potrubí  >:D ;D



Faantoom

Tak já 2 roky navážim z německa papír do CZ, přímo do OBALY OPAVA, a.s. a ono se to přitom používá na LEGO.. A ani mě to ve snu by mě to nenapadlo...

Hana129

Sama to vím od kamarádky už dost dávno, kdysi jsem ji totiž objednávala Duplo Bořka,  tak na to nějak přišla řeč, že se kartóny tisknou v Modelu.

Taky  říkala, že je to až neuvěřitelné jaká množství těch kartónu tisknou  ;D

Shmade

Sakryš, to by nám mohli dát ale nějaký výhodnější ceny...  >:D Když se vlastně Lego dělá komplet u nás (Kladno + Opava)  :)

drSEBY

Citace od: Shmade kdy 25.09.2008, 20:31:46
Sakryš, to by nám mohli dát ale nějaký výhodnější ceny...  >:D Když se vlastně Lego dělá komplet u nás (Kladno + Opava)  :)

je to logicke - přeci nebudou vozit potištěný papír přes pul světa, doplní kostkama a zase by vezli zpět :)
a stejně do Kladna z Opavy mi přijde stějně dost daleko .....  :-\

všimněme si ze český vzduch vyvážíme do půlky světa :)

tazzy

Zjova, clovek ani nevi, co se mu vyrabi za barakem ;D

Jarmila

Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

TomKQT

Krásně to popisuje tahle ironická věta, která se v článku objevuje na závěru:
Citace
Ochránci mají zjevně pravdu, copak jste někdy viděli hrát si holky s panenkami a kluky s auty?

Víc k tomu asi není co říct  ::)
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

robot

Členky ERP nestaví z ničeho jiného než studless technic. A jejich synové (pokud snad náhodou vůbec nějaké mají) si povinně 4 dny ze 7 hrají s růžovými poníky...

Jose

#80
Článek sám mi přišel velmi zábavný až téměř ironický (možná i je). Ale ty komentáře (pouze některé) to je haluz...
"Ještě by mohli holky trvat na tom, že do 18-ti let je to hračka nevhodná pro děti, jelikož deformuje dětskou duši". To jsou mi věci po dvou deci. A takhle po ránu.

TomKQT

Citace od: robot kdy 27.10.2008, 09:20:44
A jejich synové (pokud snad náhodou vůbec nějaké mají)
Kde by vzaly děti? Vždyť rození dětí je od nepaměti zažitá činnost určena výhradně ženám, což je diskriminující a naprosto nepřijatelné.

Citace od: Jose kdy 27.10.2008, 09:22:04
Článek sám mi přišel velmi zábavný až téměř ironický (možná i je). Ale ty komentáře (pouze některé) to je haluz...
Jojo, článek na tn.nova.cz je ironický (viz věta kterou jsem citoval já), ale to o čem ten článek je (tvrzení oněch žen) bohužel není ironické ale smutné...
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

Micho

V slovenskom IT časopise PC Revue 09/2008 bol zverejnený na 4A4 (str. 22 až 25) článok Vychovakte si vlastného pomocníka na tému robotov. Z toho podstatnú časť 3 strany sa venuje MINDSTORMS NXT a zvyšok robotom firmy WowWee.

Prikladám súbor v pdf formáte, trochu je na hrane čitateľnosti, kvôli limitácii priloženého súboru. Ak by niekto mal náhodou záujem, tak pošlem mu mailom pdf súbor vo vyššej kvalite (komunikujte cez SZ).

Všeobecný link na PC Revue - www.pcrevue.sk

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]


Colonel32


otaznik


Colonel32


TomKQT

Autor nikdy neslyšel o LEGO Technic.
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

Ondrej

Citace od: TomKQT kdy 04.01.2009, 12:54:50
Autor nikdy neslyšel o LEGO Technic.

A také musí být proti Legu vysazený . Teď nechci urazit zastánce stavebnice Merkur , ale Merkur nedokáže vystihnout detaily jako Lego a má mnohem omezenější možnosti . To co jsem viděl v článku bylo super , ale jsou to odlišné stavebnice , které se nedají srovnávat .

Jose

Nemyslím si, že by autor článku byl přímo vysazený proti legu, ale je to evidentně velký milovník stavebnic Merkur na které nedá dopustit. To samé se dá říci i o nás. Jsme velcí milovníci lega a též na něj nedáme dopustit. Neberu v potaz napodobeniny a jiné paskvily. Merkur jde jinou cestou. Osobně mi nikdy, ale nesedl.