Nové díly 2021

Založil milanv, 15.07.2021, 10:25:57

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

milanv

Nevyznám se v pneumatikách, ale tato vypadá velmi zajímavě tím, jak je úzká a tím se blíží k realistickému vzhledu:  pneumatika 49.5x14 ve videu od Sariela.

V setech FORMA se prý objevil nový pin. Já si ho všiml až v tom Camper Vanu: half-pin s antistudem!
EDIT: Bylo mi to podezřelé,  výjimečně se Sariel spletl.  Je to nový díl, v tom setu FORMA jsou half-piny s plochou hlavou, ale ne s antistudem. Takže zatím je tento pouze v zelené...

6301284 Pin 1x1 with anti stud
Pán na Žlutém hradě

Chairudo

Tak ten pin je suprovej, potřeboval jsem přesně tohodle pár set na rám velkého kola a musel jsem tehdy řezat. Jestli bude na Bricklinku za rozumnou cenu tak to časem předělám  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Stimpi

Jestli dobře chápu tak je to je pin bez tření, volně otočný?

milanv

Citace od: Stimpi kdy 15.07.2021, 23:11:38
Jestli dobře chápu tak je to je pin bez tření, volně otočný?
Ano. Což mi přijde dobře, protože se třením už je obyčejná round plate 1x1, která se dá (dokonce i "smí") strčit do pindíry. Takže tímto máme dobré řešení pro obě situace.

Jen až to bude i v jiné než zelené barvě. A to podle mě bude, protože v tom Camper Vanu je díl použitý úplně k ničemu (aspoň mi to tak přišlo), takže ho očekávám v dalších stavebnicích také.
Pán na Žlutém hradě

PsychoWard666

Když už je tu tohle téma na nové díly tak sem dneska narazil na tuhle novou kostku, 3L pin co se zasune zboku jako čep, už teď mě napadá několik míst kde by se to hodilo  :)

Bohužel zatím jenom ve Star Wars setu, ale věřím, že se to objeví i v Technic setech.

Element ID: 6338962
Design ID: 77765
TLG Name: 4.85 BUSH 3 MODULE, W/ END STOP
RB Name: Technic Pin Long 3l with Stop and Hole
TLG/BL Colour: Medium Stone Grey/ Light Bluish Gray