(Vlastní) Pracovitá SL3PICE

Založil Tomik, 18.06.2021, 10:41:14

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Mám tu pro vás ochutnávku mého nového projektu z Mindstorms EV3 - Pracovitou SL3PICI (v originále to bude BUSY CHICK3N). Ke stavbě mě inspiroval kolega z práce Martin K. a současná homo-officová situace, kdy pracujeme z domova a jediná možnost jak zkontrolovat, že sedíte u počítače a něco na něm děláte, je barva ikonky se statusem na Skypu, Teams a podobných aplikacích. Aby byla ikonka stále zelená se dá dosáhnout mimo jiné stiskáváním tlačítek na klávesnici, a přesně pro tuto prácičku připravuju nového pomocníka - chytrou slepici. Ta za vás bude zobat do klávesnice a vy si můžete v klidu třeba zdřímnout. >:D Originální myšlenka vzešla ze seriálu Simpsnovi, kde slepice řídila celou jadernou elektrárnu místo Homera, než jí teda Homer sežral (viz toto video)... :o

V současnosti mám hotový model postavený z dílů sady 31313 (Mindstorms EV3 home edition) a hledám čas na jeho naprogramování. S programem si chci vyhrát a vyzkoušet si naprogramovat celé menu zobrazené na displeji a ovládané tlačítky na kostce (škoda, že nové Minstorms 51515 nemají normální displej, jinak bych použil ty). Funkce budou následující:

  • mačkání tlačítka na klávesnici s precizním nastavením (přece nechcete, aby vám slepice rozklovala klávesnici)
  • nastavitelný interval mačkání tlačítka
  • časovač (může být využit i jako budík, pokud si budete chtít dát šlofíka, zatímco za vás slepice pracuje)
  • dálkové ovládání
  • zvukový doprovod, který půjde vypnout, pokud nechcete být rušeni při spánku







www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

ditetemnaporad

Ideální GWP k psacímu stroji  8)

A jako vždy parádní a nápaditý model.

Tomik

Citace od: ditetemnaporad kdy 18.06.2021, 10:59:09
Ideální GWP k psacímu stroji  8)

A jako vždy parádní a nápaditý model.
Díky za komentář. Jako dárek k nákupu bych to ale neviděl, protože ta slepice je dvakrát dražší než zmíněný psací stroj. ;)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Jé, tak to mě pobavilo!

Slepice vypadá pěkně a vtipně, ale hlavně ten nápad (moderně: "příběh") modelu je vtipný! Jenom se chci zeptat: co to má v ocase?

Jo, a vtípek s homo se mi taky moc líbí :)
Pán na Žlutém hradě

Foton

Pod ocasem je určitě IR senzor, kdyby náhodou snesla i vejce (a ono letělo vzhůru :-).
Nápad i provedení parádní, doufám, že to uvidím naživo.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Tomik

Díky za komentáře.

Citace od: milanv kdy 18.06.2021, 13:04:40
...
Jenom se chci zeptat: co to má v ocase?
Je tam schovaný IR senzor pro přijímání povelů z dálkového ovládače.

Citace od: milanv kdy 18.06.2021, 13:04:40
...
Jo, a vtípek s homo se mi taky moc líbí :)
A já byl zvědavej, jestli si tohoto záměrného překlepu někdo všimne - Milane, máš jedničku za pozornost. ;)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Díky za potvrzení, já si to myslel, že to bude IR. A v tom případě by to mělo jít nějak kreativně využít, např. naprogramovat do počítače alarm: když někdo pošle v Teams přímo otázku na tebe, tak to pošle příkaz slepici, aby přestala klovat a místo toho tě vzbudila. Co ty na to? :)

Za jedničku děkuju, už mám druhou, tak si jich vážím :) Mám rád tvůj humor, tak se na tyhle tvoje nenápadné vtípky vždycky těším!

Jo, a vzpomněl jsem si na naši debatu poměrně nedávno, jestli jsou k něčemu jinak barevné piny. Tady to vidíš: pěkný nápad s modrým pinem v oku je upozaděný stejně modrým pinem u zobáku, hned kousek vedle. Jak by to vypadalo hned jinak, kdybys měl k dispozici bílé a černé piny příslušných typů!

Pán na Žlutém hradě

E-legie

Pecka! Moc pěkný a hlavně účelný opeřenec! Hned bych jednu slepičku brala do práce. Člověk nemusí být (nesmyslně) kontrolovaný jen na home-office, ocení to i zaměstanci, kteří mají vedení v jiném městě. Simpsonovi jsou třešinka na dortu. Často obdivuju Vaše alternativní modely, ale tohle mi vyrazilo dech! Díky.

poMOCník

Citace od: milanv kdy 18.06.2021, 15:11:12
...
Jo, a vzpomněl jsem si na naši debatu poměrně nedávno, jestli jsou k něčemu jinak barevné piny. Tady to vidíš: pěkný nápad s modrým pinem v oku je upozaděný stejně modrým pinem u zobáku, hned kousek vedle. Jak by to vypadalo hned jinak, kdybys měl k dispozici bílé a černé piny příslušných typů!

Souhlasím s potřebou různobarevných pinů, ale tady se mi zrovna líbí ten modrý. Zrovna jsem si říkal, že je to pěkný barevný detail, který se tam docela hodí. Kdybychom totiž měli bazírovat na realistických barvách, tak to modré oko je taky dost mimo.

miroslav

Citace od: Tomik kdy 18.06.2021, 10:41:14
...kde slepice řídila celou jadernou elektrárnu místo Homera, než jí teda Homer sežral (viz toto video)... :o
Já si vzpomněl na toto. Myslím, že to sedí perfektně. :D
punk'n'bricks !!!

Chairudo

Parádní slípka  :D mačká jen jedno tlačítko? Bylo by super, kdyby do ní šlo zabudovat nějakou jednoduchou motoriku a mohla vyklovávat aspoň jedno slovo  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Tomik

Citace od: milanv kdy 18.06.2021, 15:11:12
Díky za potvrzení, já si to myslel, že to bude IR. A v tom případě by to mělo jít nějak kreativně využít, např. naprogramovat do počítače alarm: když někdo pošle v Teams přímo otázku na tebe, tak to pošle příkaz slepici, aby přestala klovat a místo toho tě vzbudila. Co ty na to? :)
...
Dobrý nápad, ale bohužel úplně mimo mé programovací schopnosti. Slepice bude na počítači zcela nezávislá a jediná jejich interakce bude skrze mačkání tlačítka na klávesnici.

Citace od: milanv kdy 18.06.2021, 15:11:12
...
Jo, a vzpomněl jsem si na naši debatu poměrně nedávno, jestli jsou k něčemu jinak barevné piny. Tady to vidíš: pěkný nápad s modrým pinem v oku je upozaděný stejně modrým pinem u zobáku, hned kousek vedle. Jak by to vypadalo hned jinak, kdybys měl k dispozici bílé a černé piny příslušných typů!
Vliv barvy pinů na vzhled modelu vůbec neřeším a naopak oceňuju jejich "barevnost" při hledání správného pinu v hromádce kostek. ;)

Citace od: E-legie kdy 18.06.2021, 15:24:51
Pecka! Moc pěkný a hlavně účelný opeřenec! Hned bych jednu slepičku brala do práce. Člověk nemusí být (nesmyslně) kontrolovaný jen na home-office, ocení to i zaměstanci, kteří mají vedení v jiném městě. Simpsonovi jsou třešinka na dortu. Často obdivuju Vaše alternativní modely, ale tohle mi vyrazilo dech! Díky.
Díky za komentář.

Citace od: miroslav kdy 18.06.2021, 20:00:38
Já si vzpomněl na toto. Myslím, že to sedí perfektně. :D
Tak tahle scéna ze Simpsnových vystihuje účel mé slepice ještě lépe. ;D Nejvíce mě tam pobavilo, jak Homer hledal na klávesnici tlačítko "ANY KEY".

Citace od: Chairudo kdy 18.06.2021, 22:57:38
Parádní slípka  :D mačká jen jedno tlačítko? Bylo by super, kdyby do ní šlo zabudovat nějakou jednoduchou motoriku a mohla vyklovávat aspoň jedno slovo  ;)
Chápu, odkud přišel tvůj nápad. Když jsem slepici ukázal kolegovi, tak mi taky navrhl, ať jí rovnou naučím rýsovat v AutoCADu. ;D
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr