Krám snů

Založil peter, 01.04.2018, 09:23:16

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peter

Nedávno jsem se vrátil z mé další pracovní zahraniční cesty a na ní se mi podařilo něco, o čem jsem si myslel, že není možné, resp., že je ale jen ve snech. Určitě jste také o něčem podobném snili, nebo stále sníte. Mně se to splnilo a řekl jsem si, že tento zážitek si nemohu nechat jen pro sebe.

Jdete si takhle nějakým zapadlým městečkem a v jedné z jeho mnohých křivolakých uliček narazíte na něco o čem do této doby jen sníte. Najdete totiž zapadlé hračkářství, v kterém se snad zastavil čas. Výkladní skříně jsou vyzdobeny všemožnými hračkami, ale také LEGO stavebnicemi z dob již dávno minulých. Tak přesně takovýto obchod jsem konečně objevil i já :D

Občas se mi podařilo sice narazit na nějaký krámek, kde měli vystaven nějaký ten starý LEGO set, jako např. v německu (obr. kovbojové). Nikdy však celý velký krám, to až nyní. Bohužel byla neděle a tak všechny obchody byly uzavřené, takže jsem se nemohl podívat dovnitř a něco si na památku pořídit, tak jsem si alespoň udělal pár fotek.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Anatyt

Keby nebol 1. apríl... >:D  Ale dobréééé! :D

Jezevec

Na facebooku je teda lepší apríl, kvalita se musí uznat. Jsem na ten nový vysavač třídící kostky podle typu a barvy koukal jak z jara. Až pak mně pomalu došlo, jaké že je to dnes vlastně datum. :D :D
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

hobby

Když už se tu objevily ty fotky, stejně bych rád věděl kde a kdo to aranžoval a čí je ta pěkná sbírka. Ten rychlík 7745 mám a hned jsem si ho musel vybalit. Vůbec, 12V vlaky byly výborné i pro své bohaté příslušenství - funkční závory, kandelábry atd. :)

Ondrej

Náhodou pěknej vtípek od Petra  :)

šipka

Náhodou, v loňském roce jsem v jednom městě ve Španělsku na podobný zapadlý krámek narazil (mimo turistickou zónu). A setů starých v MISBu bylo dost dokonce i nějaké staré castle, kompletní western, něco z townu a pár space kusů ( také HP a Orient expedition). Bohužel, žádné pirates ani trains a ceny v horní hladině na BL  :-\

hobby

#6
Ještě k tomu rychlíku 7745, co je za výlohou: je z roku 1985 a je mu tedy 33 let. Rozdíly mezi tehdejšími a dnešními sety jsou dobře patrné: tehdy byly převážně z univerzálních dílků, upotřebitelných víceúčelově (z toho vlaku jde udělat parní lokomotiva i s nádražím, což je součást manuálu). Z toho vlaku vedle 60051 neudělám víc, než ten jeden vlak. Prostě staré sety, díky univerzalitě dílů, poskytovaly dětem více možností pro tvořivou fanazii, v těch dnešních je více speciálních dílů bez víceúčelového využití. A teď, co je lepší? :-\

PS: nevím proč mi nejdou rozkliknout odkazy, asi je něco špatně.

Anatyt

Citace od: hobby kdy 02.04.2018, 09:49:25
A teď, co je lepší? :-\

Odpoveď je jednoduchá - pre nás čím viac dielov, pre Lego čím menej dielov. >:D