AFOL půjčování LEGO setů

Založil rainfall, 26.02.2020, 16:15:49

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

rainfall

Čaute všetci..

prečítal som si staršiu diskusiu ohľadom požičovne LEGO, pretože ma táto myšlienka tiež oslovila..
https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=42666.msg256752#msg256752

Avšak trocha iný koncept.
Jednalo by sa o požičiavanie LEGO setov v rámci tejto komunity. Čiže by sa predišlo problémom ako ničenie, odcudzenie, poškodzovanie návodov/krabíc atď. Som zvedavý, čo vy na to a kto je ochotný do toho ísť.  8)
Žiadna firma ani spoločnosť by sa nezakladala a šlo by čiste iba o interné požičiavanie medzi AFOLmi.
Vstupné do "programu" by bol väčší set alebo peniaze. Set by zostal u objednávateľa až do momentu, kým by ho nechcel niekto ďalší (minimálne mesiac, maximálne štyri, povedzme). Vytvoril by sa objednávkový a čakací zoznam na prehľadnosť. Následne by ho posielal priamo na adresu nového odberateľa, takže by set koloval po republike a točil sa medzi "predplatiteľmi". Kontrolu, by vždy spravil ďalší AFOL v poradí, ktorý by si set zajednal. História pre každú stavebnicu by sa sledovala a tak by bolo jednoduché dohľadať a nájsť viníka v prípade, že sa dielik v balení nenašiel/zamenil/poškodil. (Ja si osobne vždy utriem stôl a umyjem ruky predtým ako vysypem kostky na skladanie..)
Pevné krabice z balíku by sa zachovali po dobu výpožičky a nevyhadzovali sa, to zjednoduší odosielanie a balenie. Po skončení sa set zabalí do pôvodnej kartónovky, nech sa čo najviac zachová stav.
Chápem, že by to nebolo pre každého.. Ale jedno asi máme ako AFOLovia spoločné, čo najviac sa zahrať!
Spísali by sa pochopitľne dalšie pravidlá/podmienky podľa Vašich návrhov.


Ďakujem za postrehy.
LZ

Foton

Myšlenka zajímavá a realizovatelná.
Přidal bych omezení na X setů v držení jednoho člena.
A pokud to mám být pod kostky.org, tak by mohli být sety zakoupené na ně a také u nich by byl uložen peněžitý vklad zájemce. A půjčit si  můžeš jen set v ceně menší než výška tvého vkladu.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

MiP

Citace od: rainfall kdy 26.02.2020, 16:15:49
Čaute všetci..
Kontrolu, by vždy spravil ďalší AFOL v poradí, ktorý by si set zajednal. História pre každú stavebnicu by sa sledovala a tak by bolo jednoduché dohľadať a nájsť viníka v prípade, že sa dielik v balení nenašiel/zamenil/poškodil.

Toto je kámen úrazu, díky kterému to je nerealizovatelné - kontrola kompletnosti. Až někomu pošlu Cloud city a on mi bude tvrdit po kontrole, že tam chybí Boba Fett a já budu tvrdit, že jsem jej poslal... Tak, a kde skutečně je. Pokud bude komunita tvořena Mirkem Dušínem a spol., tak ok, ale zpět na zem, nebude.
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

Clermont

Já myslím že na toto téma už tu bylo dost příspěvků v předešlé diskuzi.
Tím nechci říct ať už nepíšete další názory - naopak, rád si je přečtu, ale podle mě to nemůže fungovat.
Pokud to někdo rozjede a bude to fungovat - osobně mu pogratuluji a smeknu čepku, ale očekávám že toto vlákno půjde opět do zapomnění :)

peki

V majetku teď máme 2 stavebnice.:

Bagr Liebherr R 9800
42100

RC Extrémní teréňák 4x4
42099

Jsou k zapůjčení, pod podmínkou:
- budou k dispozici na výstavu
- budou v pořádku
- lidem které známe = vystavovatelům = respektive členům spolku

Osobně si nedovedu představit že ten Bagr Liebherr někdo rozebírá aby si ho mohl potom postavit, nicméně přiznávám veřejně že nejsem technikář. Ale já si to nedovedu představit ani například u setu modulární dům (po akci výlohy auta budu mít nějaké k dispozici, ale spíše je dám do aukce). O velkých SW setech ani nemluvě.

Podle mne tohle je použitelné spíše pro sety do určité velikosti, typu creator 3+1 a ty už zase není problém koupit.

Je také potřeba počítat s dopravou, ne vždy půjde využít nějaký kurýr. Pošta pojištění taky něco stojí.

Částečným řešením by mohla být právě ta spolupráce s LEGEM na výlohách. Tam by mohla být šance zapojit více členů kostek do stavění továrních setů. Např. nyní v Olomouci několik lidí stavělo poprvé modulární dům.