Návrhy témat

Založil rdk, 21.12.2005, 22:11:05

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

rdk

Takže, navrhujte témata první soutěže, paxe o nich bude hlasovat. Chcete-li omezení (velikost), napište ho taky. 8)

Hlasování o tématu navrhuju zahájit v neděli.

Colonel32

navrhy na temata souteze:

Bezne kategorie:

train MOC; 6,7 nebo 8-wide, schopny jezdit po beznych lego vlakovych kolejich. (tz cokoliv od dreziny, prez nakladni vagon, az po 80ti studovou lokomotivu, smi se pouzit i oficialni non lego dily - napr. ty train kola)

auto MOC; 4 nebo vice wide vozidlo, jakekoli auto, nakladak, autobus, nebo tohoto stylu.

castle MOC: jakakoli hradova BUDOVA nebo komplex budov - pokud nemate dost kostek, snazte se ohromit propracovanosti, udelejte jeden dobrej domek radsi nez cely hrad

Statue MOC: neco ve stylu UCS yody nebo darth maula, proste sochu z vetsinou basic dilku

Ultimate Technic Device MOC: technicky predmet, kde se bude hledet pouze a jen na nejvetsi originalitu toho, co to bude delat, a na zpracovani ciste po technicke strance, strakatost se povoluje

Minifigset MOC: nejoriginalnejsi nebo jinak nejlepsi seskupeni panacku (ne orig figy, ale namichana i tela), nejlepe s doprovodnym textem, ktery o nich bude vypravet nejaky pribeh. KRATKY pribeh, max jednu vetu... LIMIT: 10 figu

Garden MOC: nejlepe propracovana zahrada nebo jiny kus krajiny, velikost. 16x16, 16x32 nebo 32x32 studu. Zadne figy, pouze teren, rostliny a zvirata. Nezive doplnky (lavicka, lampa)taky nejsou problem.

Micromodel MOC: auta siroka max. 2 study, vse v umerne velikosti.

Hause MOC: Rodiny domek nebo vykendovy domek na baseplate 32x32, dum nemusi zabirat celou podlozku, ale zbytek plochy musi dokreslovat atmosferu, tz. zahrada, grill, nebo treba staj. Ne volna plocha. Dum musi byt vyhotoven i s interierem, a byt pristupny (bud 3 zdi, nebo odendavaci strecha)


Hardcore kategorie:

Model Team/Technic MOC: ukolem je skloubit nejaky technic stroj (pneumatika, motor, elektricke osvetleni) s co nejlepsi designem.


pro vsechny modely by melo platit, za kazdy uzivatel smi do kazde souteze prihlasit az 2 modely. Smi se delat i sjednocene projekty, kdy na jednom souteznim predmetu bude delat vic lidi, at uz zamestnate deti, pritelkyni, nebo treba se dva uzivatele fora sejdou u jednoho z nich a budou spolecne stavet (treba u toho s vetsi zasobou dilku)



Jindroush

Citace od: Colonel32 kdy 21.12.2005, 22:44:24
Minifigset MOC: nejoriginalnejsi nebo jinak nejlepsi seskupeni panacku (ne orig figy, ale namichana i tela), nejlepe s doprovodnym textem, ktery o nich bude vypravet nejaky pribeh. KRATKY pribeh, max jednu vetu... LIMIT: 10 figu
Co to nechat jako 'vignette'? Tj. limitovat to jen 8x8 baseplate a možná délkou 'scénáře'.

Citace
Hause MOC: Rodiny domek nebo vykendovy domek na baseplate 32x32, dum nemusi zabirat celou podlozku, ale zbytek plochy musi dokreslovat atmosferu, tz. zahrada, grill, nebo treba staj. Ne volna plocha. Dum musi byt vyhotoven i s interierem, a byt pristupny (bud 3 zdi, nebo odendavaci strecha)
Tady bych asi zrušil omezení na velikost baseplate a taky té 'zahrady'. 3 zdi mi sice příjdou nepříliš pěkný, spíš bych byl 'natvrdo' pro to sundávání střechy, ale budiž...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

TomG

#3
Kvuli nekterym jedincum, co kvuli strakatosti modelu nehodnoti model jako celek a spis jen pindaji, je vhodne, pokud mate malo kostek dane barvy, davat k sobe tmave a svetele kostky a pak pro hodnoceni pouzivat cernobily obrazek. Lip to pak vypada a barevny prilozit dodatecne pro informaci jak melo byt barevne provedeni, kdyby tech kostek bylo dost.
Only the best can survive.

Jindroush

Tome, domek tak 20x30 studů, výška 7 bricků, sežere 'virtuální' kostku 1x768, což můžeme aproximovat jako 128 bricků 1x6. To snad probůh musí mít každej...

(a to je horní odhad - musej se odečíst okna, dveře apod. a uvažuju jen jednu barvu).

Prostě pokud je stavění z LEGA 'modelařina', tak prostě na barevný konzistentnosti záleží a basta.  8)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Llevelyn

Prosím i o popis jaké foto bude přijato do soutěže..kvalita, velikost, pozadí etc.

Jinak se mi rozpis líbí..jen mi tam chybí "untervasser", lodě a plavidla, space... >:D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

rdk

#6
Citace od: Llevelyn kdy 21.12.2005, 23:17:31
Prosím i o popis jaké foto bude přijato do soutěže..kvalita, velikost, pozadí etc.

Hlavně ostré a hlavně ne z mobilu. ;D

CitaceJinak se mi rozpis líbí..jen mi tam chybí "untervasser", lodě a plavidla, space... >:D

Navrhni téma/témata, jaké/jaká by se ti líbilo/líbila. Bude se hlasovat.

Raistlin M

#7
Jsem jednoznačně pro podmořskou scenérii: Baseplate 16x32 nebo 32x32, alespoň jedna reálně vyhlížející ponorka (nebo lodička na hladině) , potápěči, nějaký děj, trosky, poklad etc.. Fauna a flora jasně také. Nebyla by nutnost přítomnosti mečounů ;D. (BURPs by se museli nahradit kostkama, aby to nebylo z pár dílků)
Samozřejmě by se muselo ohlídat, aby nedošlo ke kopírování "potápěčských" setů.

Colonel32

Citace od: Raistlin M kdy 21.12.2005, 23:23:25
Samozřejmě by se muselo ohlídat, aby nedošlo ke kopírování "potápěčských" setů.

aby se to nezvrtlo v "nejlepe postaveny originalni set xxxx"...

Llevelyn

Drahý..jak tu lodičku na hladině provedeš..koupíme akvárko? ;D ;D

Je vidět, že nám přišlo v kw mraky untervasser setů :P


Téma :aqua MOC, podmořská scenerie, baseplate modrá 32*32, min. 1 plavidlo

space MOC, vesmírné plavidlo, raketa etc., možno i vesmírná základna

fantasy MOC, příběh na motivy fantasy a SF
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Colonel32

ta aqua MOC mi neprijde jako nejlepsi napad, serie AQUAZONE se mezi afoly tesi vseobecne nelibosti...

Raistlin M

#11
Citace od: Colonel32 kdy 21.12.2005, 23:35:02
Citace od: Raistlin M kdy 21.12.2005, 23:23:25
Samozřejmě by se muselo ohlídat, aby nedošlo ke kopírování "potápěčských" setů.

aby se to nezvrtlo v "nejlepe postaveny originalni set xxxx"...

Tak ono to je záležitost skoro všech myslitelných témat. Vždy se člověk může přiblížit již známému setu. Konec konců, kdo nepoužívá při stavění někté z vychytávek použitých v setech, že? Ten podvodní svět mě napadl, jelikož jsem v kiloware dostal spoustu potápěčských setů a docela se mi to líbí. Rybu má doma kde kdo, rostliny se dají použít také některé suchozemské a loď nebo ponorčička je opravdu na každém.
Nakonec, pokud máme možnost více témat, tak si přijde na své každý. :)

Raistlin M

Citace od: Colonel32 kdy 21.12.2005, 23:44:12
ta aqua MOC mi neprijde jako nejlepsi napad, serie AQUAZONE se mezi afoly tesi vseobecne nelibosti...
To o čem hovořím není Aquazone, ale Divers. ;)

Colonel32

aha, tak to potom jo...

J_BOB

Citace od: Jindroush kdy 21.12.2005, 23:15:26
128 bricků 1x6. To snad probůh musí mít každej...
hmmm. a ak nie?  :-[ kja ich nemam jednej farby asi ani 8. o 128 mozem snivat.   ::)
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Jindroush

Citace od: J_BOB kdy 22.12.2005, 11:32:01
Citace od: Jindroush kdy 21.12.2005, 23:15:26
128 bricků 1x6. To snad probůh musí mít každej...
hmmm. a ak nie?  :-[ kja ich nemam jednej farby asi ani 8. o 128 mozem snivat.   ::)

Já jsem psal:
Citace
domek tak 20x30 studů, výška 7 bricků, sežere 'virtuální' kostku 1x768

Takže jinak: neuděláš řadu kostek 1xN, která by měla 768 studů? Ze žádný barvy?

(Jinak se musím přiznat, že 128 1x6 v jedný barvě taky nemám  ;D ;D ;D ale v 1x4 nebo 1x2 to dám dokupy hravě  8))
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

J_BOB

Citace od: Jindroush kdy 22.12.2005, 11:40:49
neuděláš řadu kostek 1xN, která by měla 768 studů? Ze žádný barvy?
jednej farby? bez sance....  :-[
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Colonel32

pokud nemas VUBEC zadne lego, tak se souteze asi jaksi zucastnit nemuzes...

J_BOB

a co tak keby boli medzi temami aj Mechy? alebo tie su pod spaceom? a co tak dake lietadla?
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Llevelyn

Tak další návrh je

luft  ;D MOC, vše co lítá ve vzduchu..teda nejen letadla, ale i rogala apod.

Mechy a lišejníky..néééééé >:D.. jsem holt jiná generace, mě tyhlety asijský nesmysly neberou, ale pokud by se někdo našel, snad by se to dalo mrsknout do fantasy  ;)
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

J_BOB

nezmysli?  :-[  :'( . anime je super vec  8) ale zas ak si videla len Pokémon....tak tovj nazor aj chapem  ;D
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

myth

Citace od: Llevelyn kdy 22.12.2005, 12:31:48
.... snad by se to dalo mrsknout do fantasy  ;)

Do fantasy? Nikdy!!! Keď tak do sci-fi. Vieš si napríklad predstaviť Gandalfa v bojovom robotovi? ;D
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Dansson

Já bych se ještě rád vrátil k těm omezením co jste probírali, podle mě je blbost jakékoliv omezení. A už vůbec né v počtu kostek-jak kdosi navrhoval, představte si, že postavíte něco pěkného a pak vás ještě napadne tam něco přidat, tím pádem se nevlezete do počtu kostek.
2)Velikost bych nechal taky libvolnou, může klidně vyhrát autíčko minifig velikosti nebo nějaký model team nebo technic...to by přece tak nevadilo...jde o nápady a fantazii...ne o kategorizaci.
Jako první téma bych na vrhnul něco jednoduššího a sice rodinný domek, třeba i rodinný domek budoucnosti atd... Začněme něčím jednodušším než je podvodní scenérie(i když to není špatný nápad), tak co? ;)

rdk

Nepiš bych navrhnul, ale navrhni! ;D

Nespekulujte, esli něco patří pod space nebo ne, ale navrhněte konkrétní téma! ;D

Nápadům se meze nekladou. 8)

Colonel32

ja bych jista omezeni nechaval, ne samozrejme pocet kostek, ale spise ty velikostni, napr. na vinetu 48x48 studu tu asi nikdo nebude zvedavej...

ale ja bych vazne zacal tema figama - figurky ma doma kazdy, ne?

Vyhlasuji tedy oficialne 1. kolo teto lego souteze.

Pravidla: Kazdy soutezici muze muze prihlasit az 2 ruzne soutezni modely.

Popis modelu: skupinka figurek - 3-10 ks, ruzne namichane hlavicky, telicka atd.. smi drzet veci v rukou. POZOR, neni to vineta. Vsechny figurky proto postavte do rady VEDLE sebe na jednu polozku a vyfotte. A na tu podlozku uz nic jineho nedavejte.

Vitez bude urcen hlasovnim, v nemz kazdy bude mit 4 hlasy, a BUDE smet hlasovat i pro sve modely (protoze neni moznost to nijak kontrolovat, kdybychom to zakazali)

uzaverka souteze je 31. 12. v 23:59, hlasovani pak potrva tyden.

Cena pro viteze: svitici duch, cerny drak s oranzovymi kridly a zeleny krokodyl. Postovne po CR zdarma. Cenu pro viteze venuji ja. Pokud bych cenu vyhral sam, dobrovolne se ji vzdavam ve prospech dalsiho na rade. (algoritmus) - pro cervene a jine nemodre - pokud bych vyhral prvni dve mista, tak cenu vyhraje 3ti v poradi.

J_BOB

nejak som tu temu nepochopil. to mam ako len tak do rady, jak vojakov nastavat dake figy, alebo tam ozem urobit aj daco v style sithovia proti jediom ?  :)
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

muzzo

Citace od: J_BOB kdy 22.12.2005, 13:42:32
nejak som tu temu nepochopil. to mam ako len tak do rady, jak vojakov nastavat dake figy, alebo tam ozem urobit aj daco v style sithovia proti jediom ?  :)

No to jsi nepochopil, máš možnost stvořit vlastní verzi mnifiga  ;)

stepan

Do soutěže se zapojuji, už mám nafoceno.
Mám sem hodit fotky?

Teddy Bear

Asi se take zucastnim (snad jsem ty pravidla pochopil :-[ ;))
Buďte sami sebou!!!

Dansson

Takže já navrhuji ten rodinný domek, prosím adminy aby pozbírali veškeré dosavadní návhry a udělali z toho hlasovací anketu, ať to můžem odhlasovat a odpálit, kdy jindy je tolik času co právě, teď???
nečekejme, nekecejme, odhlasujme  a jedem na první kolo !!!! >:D