Martinovi RC modely

Založil martindavid, 25.08.2019, 13:30:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

martindavid

Pokračujeme vývojem návěsu na lodní kontejnery v délkách · ‎ 20" -  40"
návěs bude mít roztahovací zadní část znázorněna v barvě LBG

martindavid

Nový návěs nemůže celý vzniknout jen na pc proto se současně musí stavět i fyzicky
aby bylo dílo dokonalé.
odkaz na video funkci výsuvné zadní časti.
https://www.facebook.com/watch/?v=133278068701003

martindavid

#302
Vždycky jsem chtěl mít nějaké chromované kola apar věcí jako výfuky.
podařilo se mi nechat pochromovat pár dílů (asi galvanický chrom)zde na foto výsledek
jak je budu mít doma hned trochu potuním 2 modely.
P.S.kde a za kolik se neptejte jednak je to tajné a bylo to přes další 2lidi takže
nevím.

milanv

Vypadá to fakt profi, takže na pohled předpokládám to bude super. Těším se, až to uvidíme na tvých modelech.
Dáš pak vědět i mechanické vlastnosti? Např. jak jde zasunout axle do axle děr, jak fungují study, a když fungují, tak jak moc se odírají...
Pán na Žlutém hradě

martindavid

Díky
Určitě to pokusim chci to změřit i digi šuplerou.
(Ve škole se říká posuvné měřidlo).
Tloušťka by snad neměla být moc vysoká jdou vidět výrazně loga lego.
Zítra by to mělo být doma tak jsem zvědavý na živo.

martindavid

Máme tu první postřehy zblízka je to fakt nádherné

ditetemnaporad

Citace od: martindavid kdy 15.03.2021, 21:24:43
Určitě to pokusim chci to změřit i digi šuplerou.
Trochu off - dnes se tu šéf do telefonu smál, jak uchazeč o místo konstruktéra uváděl jako přesnější měřidlo digitální posuvku nad analogovou. Tak pozor na to, aby výsledky byly prokazatelné :) (prokazatelně horších vlastností dosahuje digitální posuvka při vybití baterie)

Jinak to vypadá moc pěkně. Bude i životnostní/odolnostní test?

martindavid

Citace od: ditetemnaporad kdy 16.03.2021, 13:11:04

Trochu off - dnes se tu šéf do telefonu smál, jak uchazeč o místo konstruktéra uváděl jako přesnější měřidlo digitální posuvku nad analogovou. Tak pozor na to, aby výsledky byly prokazatelné :) (prokazatelně horších vlastností dosahuje digitální posuvka při vybití baterie)

Jinak to vypadá moc pěkně. Bude i životnostní/odolnostní test?
To je pravda že poctivá mechanická analog je přesnější.
dlouhodobý test asi jen tak nebude protože modely jsou doma misto aby jezdily po výstavách.každopádně u kol se nemá co opotřebit,navíc  u mně ty dílky se jen namontují a zůstanou na modelu nebudu je tedy sundávat a rozebírat,
co jsem zatím postřehl tak nasunutí axle do kola vcelku ok s mirně větším odporem,
zasunování pinu do  kola a válečků ok. kolo se na něm volně točí
bricky jsou na tom hůř musí se hodně zatlačit aby na sobě dobře seděly
kola viz video
https://youtu.be/ud7r-pSWyRg

HD

Na copak máš ta větší kola připravená?  >:D
Vypadá to luxusně.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

martindavid

Citace od: HD kdy 17.03.2021, 11:06:20
Na copak máš ta větší kola připravená?  >:D
Vypadá to luxusně.
díky moc,zatím jsou volná na prodej.nechal jsem je udělat abych věděl jak bude chrom vypadat na větší ploše

HD

Tak to jo. Já se už těšil, že zkusíš nové měřítko.  ;D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

martindavid

Citace od: HD kdy 17.03.2021, 11:21:30
Tak to jo. Já se už těšil, že zkusíš nové měřítko.  ;D
To bych klidně rád ,ale to moje měřítko mi zatím stačí,pokud bych se pustil do větších 1/17 tak je tam navíc citelný nárust dílů skoro 2x tolik (cena) a hmotnost.

martindavid

Atakhle to vypadá ,uplně jim to prospělo na kráse.

martindavid

Vývoj návěsu pokračuje ,vypadá obyčejně ,ale není tak obyčejný.
roztahovací zadní část
nově jsou tam zvedací nápravy s aretací viz video
https://www.facebook.com/watch/?v=430355131394373
ještě nás čekají podpěry.

martindavid

Zaparkováno v dílně tady jim to sluší asi nejlépe,jinak první fotka vyhrala pro tento týden první misto jako uvodni foto jedné fb stránky

Petronel

#315
Jako sorry, ale něco mi tady nesedí....
Jaktože ta dílna je tak čistá.  ;D A jedna pohozená SPZ to nezlepší. Ty borci se tam prostě flákaj. Kdyby něco dělali, určitě by dílna nebyla tak vypucovaná a nablejskaná. ;D


Ale ne, samozřejmě luxusní detailní práce každým coulem. 8) Krásně tam tahač pasuje. ;)
Super jsou i ty radiátory na zdi. :D

martindavid

#316
Citace od: Petronel kdy 29.03.2021, 19:06:43
Jako sorry, ale něco mi tady nesedí....
Jaktože ta dílna je tak čistá.  ;D A jedna pohozená SPZ to nezlepší. Ty borci se tam prostě flákaj. Kdyby něco dělali, určitě by dílna nebyla tak vypucovaná a nablejskaná. ;D


Ale ne, samozřejmě luxusní detailní práce každým coulem. 8) Krásně tam tahač pasuje. ;)
Super jsou i ty radiátory na zdi. :D
Díky.jsem rad že se líbí. A v případě pořádku máš pravdu .tak jsi vyhrál vstupenku do mého skutečného autoservisu
A takový nepořádek jsi určitě ještě neviděl  ;D

martindavid

 Máme první orignální kontejner z vlasní produkce
stavba modelu nuda nuda a zase nuda,ale vysledný produkt je super.
Už mám rozestavěný i modrý kontejner ten šedý na návěsu je jen prototypový mezičlánek.

Chairudo

Paráda, ale měl bys jít trochu s dobou  >:D

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

martindavid

Citace od: Chairudo kdy 02.04.2021, 19:40:19
Paráda, ale měl bys jít trochu s dobou  >:D


Napad hodně dobrý původně jsem i zelený kontejner plánoval (je na něj navod)
Napis by sel taký udělat.ale v zeleném provedení mi vycházel materiál cenové 2x tolik.

martindavid

Finální tvary mávěsu skoro hotovo.
funkce.
Zvedání 2náprav. na poslední nápravě imitace vzduchového pérování.
roztahovací zadní část
Další fotkyhttps://www.flickr.com/photos/157834308@N02/51094849554/in/dateposted-public/

martindavid

#321

martindavid

Další hrátky ve studiu na téma
BlackCat souprava.

martindavid

#323
Před 7mi měsíci jsem začal stavět model Mercedesu actros v konfiguraci 8x4
tahač těžkých návěsu,ale vlivem spousty jiných nápadů a projektů jsem jej odložil
a vrátil se k němu až ted s tím že jej konečně dodělám a nové modely budou později.
Model dostal komplet novou horní část kabiny se světelnou rampou,odpružená kabina
schody jsou součástí kabiny pohybují se tedy i s ní

martindavid

#324
Momentálně se ještě provádí kompletní modernizace tahače Škoda Xena,
protože se už pf systém nějaký čas nevyrábí a občas chce někdo kompletní staebnici, tak jsem musel vyrobit nový podvozek pro komponenty Control+,servo motor(L mot.)uložen podélně v rámu,pár změn dozná i kabina kvůli uložení nové napájecí jednotky
Měl jsem raději původní servo ,ale musíme se spokojit s tím co je aktualně na trhu.

martindavid

#325
Probíhající  modernizace jde podle plánu ze setu 42124 jsem zatím vytěžil cca 60%
dílů a kompletní Control+ .výsledkem modelu bude příjemnější cena a ovládání mobilem nebo rovnou herním ovladačem.

HD

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

martindavid

Nová komplet zadní část modernizované Xeny control+

martindavid

#328
Nová modernizovaná Škoda Xena je na světě.
Největší změny se odehrály pod kapotou .byla nainstalována komplet nová technologie Control+.Změny v designu jsou v zadní časti .Nové nasávání vzduchu(imitace vzduchového filtru). nový vzduchojem vzadu přepracované boční vzduzchojemy. nový kryt autobaterii.nové zadní blatníky včetně zadních světel .nová přístrojová  deska s držákem na kávu.
Zůstala samozřejmě odpružená kabina a model lze ted ovládat zrovna telefonem nebo herním ovladačem díky použitým komponentům control+.
znovu zmíním použití cca 60% součástek ze setu 42124 včetně control+.(cenově dostupnější model).
instrukce ještě musí projít důkladnou korekcí a pak je bude možné zakoupit.

Chairudo

Krásné autíčko :) Na kolik to cca člověka vyjde, když si to bude chtít poskládat se vším všudy?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr