Společné jízdy LTTT a RC Trial

Založil peter, 09.05.2014, 13:48:53

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peter

Zdravím všechny příznivce LTTT. Již několikrát jsem o tom uvažoval, ale nikdy se v tom více neangažoval. Nedávno jsem se však zapovídal s jedním RC Trialovým modelářem a toto téma se opět vynořilo. Dostal jsem nabídku, zda-li bychom se nechtěli s našimi LTTT speciály zúčastnit nějakého toho společného ježdění s RC modeláři? Prozatím je vše ve stádiu nápadu, ale nemyslím si, že by to bylo něco špatného. Naopak si myslím, že můžeme ukázat jak dobře nám to jezdí a že i LEGO si dokáže poradit s celkem obtížným terénem.

Chci se tedy zeptat Vás, zejména letošních účastníků, jelikož máte vozy hotové, zda-li by jste si nechtěli některý den takto zpříjemnit? Samozřejmě, že toto ježdění by nijak neovlivnilo naši právě probíhající sezónu, spíše by se jednalo jen o zábavu. Prozatím není vůbec určena lokalita ani termín, ale jistě by to nebylo dříve jak o prázdninách a určitě by to též nebylo v termínu některého z našich závodů. V tuto chvíli mne jen zajímá, jestli by byl vůbec zájem z vaší strany něco takového podniknout.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Měch

Já bych do toho šel. Ale vzhledem k diametrální odlišnosti našich a jejich modelů zkusím postavit něco průchodnějšího, než jsou naše LTTT speciály.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Mareken

Já s Tatrovkou jsem ready, mám svaťák, takže můžu i dopoledne  :D
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

peter

Citace od: malý Měch - Lord KRÁGL kdy 09.05.2014, 14:07:54
Já bych do toho šel. Ale vzhledem k diametrální odlišnosti našich a jejich modelů zkusím postavit něco průchodnějšího, než jsou naše LTTT speciály.

Klidně můžeš, ale o to tady nejde. Určitě pokud chceš postavit něco nového, tak to musí splňovat pravidla LTTT. Jinak nemyslím si, že by naše současná vozidla jejím nemola konkurovat, ba naopak. Párkrát jsem měl tu možnost si občas s někým z RC klubu chvíli pojezdit a rozdíl byl snad jen v rychlosti, ale co se týká zdolávání překážek, tak nebylo jednoznačného vítěze.

Osobně bych byl nejraději, kdyby se jelo s vozy, které v našem šampionátu jeli, nebo jedou ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Engine

Já bych se rád zúčastnil. Nikdy jsem na pořádných RC závodech nebyl a chci vidět porovnání našich speciálů s RC modely.

ass


Shmade


kubikmcz

Jsem naprosto nový a postavil jsem zatím jen jeden model, ale šel bych také. :-) Minimálně pro zábavu, než pro závodění.
Jen si nejsem jistý, jestli splňuji pravidla. Model jsem si postavil dle sebe bez znalosti jakýchkoliv pravidel ... až potom jsem se přihlásil jsem.
Kubas

peter

Citace od: kubikmcz kdy 18.05.2014, 22:35:44Jsem naprosto nový a postavil jsem zatím jen jeden model, ale šel bych také. :-) Minimálně pro zábavu, než pro závodění.
Jen si nejsem jistý, jestli splňuji pravidla. Model jsem si postavil dle sebe bez znalosti jakýchkoliv pravidel ... až potom jsem se přihlásil jsem.

Ahoj, jak už jsem uvedl výše, tak tato akce je sice pro zábavu, ale má být takovým srovnáním našich LTTT vozů a celého našeho mistrovství s RC klubem. Podmínkou pro účast bude standardní technická přejímka LTTT aut kategorie S a následně i jízdy v našich sekcích budou probíhat dle LTTT pravidel. Pokud Tě tedy naše trialové mistrovství zajímá, prostuduj si určitě pravidla, která najdeš na webu LTTT. Čas na případné úpravy určitě je, prozatím se zvažuje některý červencový termín.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peter

#9
Jsem rád, že je zájem a tak se posuneme o kousek dál a sice termín. V úvahu připadá víkend 19. - 20. července, kdy kolegové z RC trialu mají dvoudenní závod. Chtěl bych se tedy zeptat, který den by jste raději preferovali, jestli zaběhnutou sobotu 19.7., nebo až neděli 20. července.

Lokalita je poblíž Berouna a sice Kamenolom u obce Mořina. Hlasovat můžete i v anketce v úvodu tématu.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Měch

Tak já nemůžu ani jeden den. Máme tábor.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Shmade


Engine


peter

#13
Prosím dejte mi vědět, kdo se závazně hlásí na tuto akci představení LTTT. Prozatím raději nespecifikuji, který termín bude aktuální, tak raději počítejte s oběma. Konkrétná den bude upřesněn až později, kdy bude též znám program a celkový koncept dne.

Seznam závazně přihlášených posádek:

  • Peter - T805 - 4x4
  • Engine - URAL 4320 - 6x6
  • Ass - MB Unimog 2450 - 6x6
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Engine

Tady je malý report ze sobotního závodu RC Truck Trialu.

Jako první mě mě zaujalo úžasné zázemí. Všechny jejich závody se konají v lomu nedaleko Berouna. Zde mají stavební buňku s vybavením, rozžehli gril a dokonce přivezli ToiToiku. V okolí mají pěkně upravený a různorodý terén, kde se dá opravdu vyblbnout. Paráda. Ale to že se nemění lokace znamená, že ostřílení matadoři už znají každý kámen v okolí.

Zúčastnili jsme se přímo jejich závodů, takže jsme vzájemně mohli  porovnávat. Byli jsme přiřazeni do nejmenší kategorie S1, která velikostí odpovídá našim strojům. Peter s T805 mezi ně zapadal úplně přesně, Ass a já jsme s 6x6 byli na horní hranici kategorie. Ptali se, jestli nechceme sekce pro nás zjednodušit, ale nechtěli jsme. Jeli jsme tedy sekce stejné jako jejich S1.

Sekce se na první pohled od našich liší. Nepoužívají mlíko, takže bylo běžné nadjíždět si okolo velkými oblouky, aby nemuseli manévrovat do branek. Pů sobí to nereálně, na drouhou stranu si hodně zajezdí a s jejich rychlými modely to nezabírá čas. Každá sekce má 10 branek + start a cíl, tím jsou sekce dost delší než naše. Branky jsou často uspořádané do "cestičky", takže odpadá přemýšlení nad strategií pořadí branek. Tyčky v brankách jsou tvořeny bužírkou. Není tedy třeba branky měnit, ale špatně se odhaduje hranice mezi dotekem a zlomením.

Zásadní rozdíl v technice je, že auta jsou oproti nám hrozně výkonná a rychlá. Tím se mění i jejich styl jízdy. Jsou stavěny s vyšší světlou výškou podvozku, což jim dává výhodu při přejíždění kamenů. Ale mají výše těžiště, takže dávali boudy častěji než mi. Celkově však teréní vlastnosti našich strojů za RC příliš nezaostávali. S vyjímkou dvojnásobného času potřebného k projetí sekce jsme byli plnohodnotní soutěžící, což nikdo nečekal.

Obrovský rozdíl je, že trestné body si počítají sami mezi sebou. Nemají komisaře a určitě všichni nesledují tak pozorně průjezdy soupeřů, jako my. Celkově bych řekl, že jejich RC Trial je o tom si v pohodě zajezdit a zablbnout si s autama. To je dáno tím, že jízda s jejich RC modely je zábavná sama o sobě. Naše závody jsou přísnější na pravidla a věrnější skutečnému truck trialu. Osobně jsem za to rád a neměnil bych.

Výsledky pro nás dopadli překvapivě dobře. Z 20 aut v kategorii S1 jsme se umístili:
13. Engine (683 b.)
16. Ass (1023 b.)
17. Peter (1675 b.)   

peter

#15
Já byl takté ze společného poježdění nadšen a celý den jsem si parádně užil. Je vidět, že každá strana k závodům přistupuje odlišným způsobem. RC modeláři akci pojímají, jako klidné odreagování s poježděním a nějaké důsledné dodržování regulí moc nehrotí (souzeno podle skupiny, se kterou jsme jezdili). Já se zde naopak snažím o co nejvěrnější zmenšenou variantu skutečných závodů se vším co k tomu patří.

Každopádně byl jsem velmi rád, že naše a RC modely co se terénních schopností jsou rovnocennými soupeři a je jen velmi málo oblastí, ve kterých RC modely ty naše převyšují. S terénem jsme si tak poradili slušně a celkově se nenašlo brankové pole, které bychom nezdolali.

Velmi jsem však uvítal naše zapojení do jejich šampionátu a celkový velmi pozitivní přístup k našim vozům. Během celého soutěžního dne bylo cítit, jak naše vozy všechny kolem výrazně překvapili, jelikož nikdo nečekal, že mohou jezdit takto dobře.

Závěrem tedy mohu říct, že společný den se velmi vydařil a ostudu jsme rozhodně neudělali. Zároveň se nám podařilo získat svolení k využití jejich areálu k uspořádání některého z našich příštích závodů. Lokalita je velmi pestrá a tak nebude problém najít další místa pro sekce našeho mistrovství.

Níže ještě přikládám dva odkazy na fotogalerie uživatele Baterfly RC fóra z této akce:
LINK 1.
LINK 2.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

otaznik

Citace od: Engine kdy 24.07.2014, 11:27:07
Výsledky pro nás dopadli překvapivě dobře. Z 20 aut v kategorii S1 jsme se umístili:
13. Engine (683 b.)
16. Ass (1023 b.)
17. Peter (1675 b.)   
Respekt, klucí.