LEGO - propagační kampaň na auta (speed champions)

Založil peki, 07.02.2020, 10:26:51

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Mám nový projektík.

Výloha:
Praha 1 Peki
Dráčik Letňany
Výloha rozměry: š 540 cm, v 300 cm, h 100-150 cm

Praha 2 Peki

Ostrava (Clermont)

Plzeň (Hardegon)

Brno zatím Peki

Bratislava (Tatralug)


Byl jsem požádán o pomoc při kampani na auta +- speed champios:
- jde o vytvoření diorámatu čistě z továrních setů
- dodání odsouhlaseného návrhu v cca 5-10 kusech. Půjdo do výloh v hračkářství
- půjde o plochu 3x6 baseplate 32x32
- seznam setů byl(mohl jsem udělat drobné korekce) daný
- mám k dispozici první várku setů na tvorbu prototypu (ten musí vzniknout rychle aby mohlo dojít k finální objednávce pro "sériovou výrobu", která bude také v naší režii.

Jak to bude probíhat?

1) krok tvorba prototypu. Dám sem můj prvotní nástřel. Budu to aktualizovat. Uvítám vaše připomínky komentáře. Výsledný návrh budeme tvořit společně, tady v tom vlákně. Dá se udělat více variant. Kombinují se tovární sety. Nějaká modifikace je přípustná. Nejde ale o vytváření alternativních modelů. Cílem je udělat zajímavé dioráma na propagaci závodních aut.

2) krok stavění 5-10 diorámat. Mám předsatvu stavěcího dne v Praze jako při třídění Lugbulku (kvuli logistice, hračkáství budou v Praze). Hledám tedy dobrovolníky, kteří pomohou se stavěním (termín ještě nemám, upřesním pravděpodobně v březnu. akce poběží od začátku dubna, pokud si to pamatuji přesně)

3) Plánek, může se modifikovat


Moje prvotní představa:

1 A,B zástavba města. Ukázka Lego modulárních domu creator expert
1 E pokračování města (občerstvení
1 F kaskadéři + off road auta, figurky lidi
3 A stánky občerstvení
3 E tuningová garáž
3 D ukázka tuningových aut (speed champions letošní 8 studová auta)

Na silnici bude probíhat silniční závod (proto je silnici věnováno tolik místa, použijeme city auta a loňská speed champions (6 studová auta)
Kolem silnice budou stánky s občerstvením (pokud budou sety které jsem navrhoval včera), figurky, stromky atd.



4) Seznam setů nemusí se použít všechno

Můj prvotní návrh vycházel z množiny setů které jsem dostal k dispozici v (včetně např. technic aut). Níže přiložená tabulka je potom, ještě upravena Legem podle toho co je/bude k dispozici. 

Asi by nebyl problém některé sety použít vícekrát.

Cílem je propagace modelů autíček. Vytváříme tedy dioráma kde je na auta kladen hlavní důraz, ostatní je křoví. Dioráme se bude replikovat. Výsledkem je tedy pouze 1 finální dioráma



žluté dorazí příští týden


Termíny (budou upřesněny
krok 1 probíhá
krok 2 březen


Seznam stavitelů (Praha):
===========
1) peki
2) hawran + junior
3) poMOCník + dirigent (syn)


Seznam stavitelů (Ostrava):
===========
1) Clermont
2) Borun
3) Dany
4) Skyrider


Seznam stavitelů (Plzeň):
===========
1) Hardegon





   

hawran

Bricks Forever!

Clermont

Jestli jsem dobře pochopil text v závorce, tak to bude jen v Praze?
Jaká škoda to nedat i do hračkářství třeba v Ostravě apod.
Hned bych se toho ujal.

peki

Citace od: Clermont kdy 07.02.2020, 11:01:45
Jestli jsem dobře pochopil text v závorce, tak to bude jen v Praze?
Jaká škoda to nedat i do hračkářství třeba v Ostravě apod.
Hned bych se toho ujal.

Ujmout se toho můžeš (přidat ruku,nápad), stejně jako ostatní. Lego dodá na 1 místo stavebnice mi si s tím můžeme pohrát a zase to předáme do Lega. O instalaci v prodejnách zatím řeč nebyla.

poMOCník

krok 2 - stavění:

poMOCník + dirigent (syn)

Chairudo

Vytvořit společně dráhu a zajezdit si s autíčky?
Jdu do toho  ;D


Technická: Stavění modulárů zabere většinu dne. Je tady možnost postavit je doma, na místo přivézt a tam dodělat ostatní detaily?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Foton

#6
bod2) Jestli to bude o "použitelném" víkendu, tak počítejte se mnou a minimálně synem (možná i dcera).
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Foton

To žluté podbarvení znamená nevyužitý set?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

peki

Citace od: Foton kdy 07.02.2020, 13:13:53
To žluté podbarvení znamená nevyužitý set?

píši tam - žluté dorazí příští týden. Seznam obsahuje všechno co zle použít. Zatím jsem to bral po 1 od každého setu, figurek příslušenství více.

peki

Citace od: Chairudo kdy 07.02.2020, 12:01:48
Technická: Stavění modulárů zabere většinu dne. Je tady možnost postavit je doma, na místo přivézt a tam dodělat ostatní detaily?

Kromě modulárů tam toho zase tolik ke stavění nebude.  Mohli bychom si to zpestřit nějakou soutěží. Cílem (který sleduji já) je nějaká společná aktivita.  Uvidím podle zájmu jaký o to mezi kostkaři bude.

peki

Pro jistotu i ten plánek se silnicí, je můj nástřel.

Pokud někoho napadne něco jiného dejte to sem. Zkusím o víkendu postavit to co dorazilo a nafotit to v reálu. Potom s tím mohu šoupat  a různě podle vašich nápadů modifikovat.

yoshimaka

Citace od: Foton kdy 07.02.2020, 13:09:27
bod2) Jestli to bude o "použitelném" víkendu, tak počítejte se mnou a minimálně synem (možná i dcera).

Vidím to podobně
Lust och fägring stor

waf

se synem se rádi přidáme a pomůžeme se stavěním

LukaMull

Rád pomůžu se stavěním, pokud budu mít volno v práci (až dáte termín) a možná bych sebou vzal +1 :-)

Lord_Maxx

Ahoj, pokud se termín trefí do nějakého příznivého data, tak bych mohl já a případně syn pomoci se stavbou.
Fanda Lego Technic

Tomik

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Robkteryten


Stimpi

Předběžně se hlásím s pomocí. Bude záležet na termínu. Pokud se povede, teoreticky přivedu více rukou ;)

networ

Pokud termín nebude 4.4. a akce bude o víkendu, rád se v rámci návštěvy matičky zúčastním i s mojí drahou polovičkou.
Učím se stavět ...

peki

Prvotní rozmístění sílnic, budov a většiny aut. Zatím bez figů.

 

hobby

Takhle to vypadá docela zajímavě; my jsme zvyklí hlavně na scenérie s kolejmi, ale ono to jde i jenom se silnicemi. Proč jsou tam dva stejné obrázky ???

hawran

Je to super a navíc ty moduláry jsou takový ty "jednodušší" ne ty co se staví fakt celej den jak psal někdo dříve...
To půjde za den stihnout v poho :)
Bricks Forever!

peki

Citace od: hobby kdy 10.02.2020, 10:37:37
Takhle to vypadá docela zajímavě; my jsme zvyklí hlavně na scenérie s kolejmi, ale ono to jde i jenom se silnicemi. Proč jsou tam dva stejné obrázky ???

Jednou obr.vložíš jako přílohu. Můžeš ho pak do tématu přímo přidat rozkliknutý, pomocí ikonky obrázek. Máš tak potom obrázky přímo v textu, což je přehlednější, pokud je více obr. a textu.

Citace od: hawran kdy 10.02.2020, 10:48:05
Je to super a navíc ty moduláry jsou takový ty "jednodušší" ne ty co se staví fakt celej den jak psal někdo dříve...
To půjde za den stihnout v poho :)

Ono půjde o to kolikrát to postavit. MD náměstí je jako 1,5 klasického MD.

linhi

Byla by to fajn akce,rád pomohu se stavěním,pokud budu vědět termín tak rád přijedu.

Alex

Pokud by byl nějaký vhodný termín tak taky pomohu....

Foton

Pokud má jít hlavně o auta, co trochu víc zatáček?  Získá se tím místo pro diváky (má jít o městský závod,ne?).
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Foton

Do města bych k silnici dal spíš keře než stromy. Jestli jsou.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Igorus


peki

Citace od: Foton kdy 10.02.2020, 13:42:50
Pokud má jít hlavně o auta, co trochu víc zatáček?  Získá se tím místo pro diváky (má jít o městský závod,ne?).

Jasně,ale je potřeba nějak oddělit ty 8 studová auta, proto ten oslý můstek s car tuningem, Pak jsou tam ty monster auta atd.
Pohledové to bude ve výloze z 1 strany ( asi jako ta vánoční výloha).
Zkusím to přešoupat.

Citace od: Foton kdy 10.02.2020, 13:45:32
Do města bych k silnici dal spíš keře než stromy. Jestli jsou.

Nejsou (min. zatím)

peki

#29
Budovy už stojí všechny.



Některá auta jsou ještě na cestě.  Musím uznat že těch 8 studů těm autům opravdu pomohlo, akorát už se (podle mne) nehodí do města, spíše někam do vitrinky.



Překvapila mne zvyšující se úroveň kreatorů 3+1 (hračkářství,kavárna).  Mají dokonce interiéry. + Velká variabilita setů.

Jedna z výloh do které by se instalovalo, bude ta "naše známá" ze zimní instalace. Nabídl jsem možnost zajištění instalace i mimo Prahu, kolega z Lega ověří.