TOWN Nominace dílků LUGBULK 2023

Založil Igorus, 08.11.2022, 10:01:11

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

milanv

Citace od: Clermont kdy 22.11.2022, 13:20:55Já se koukám do starých LB jestli už to nebylo... Ale nevím jestli to máte taky, ale v aplikaci na LB mi vypadly některé obrázky a podle názvu občas nepoznám dílek... :(
(Používám Mozillu)
Ony nevypadly (ve smyslu technického problému tvého prohlížeče), ony zmizely - použili jsme tehdy obrázky z lego.com, bricklinku apod. a ty občas někdo promaže nebo umístí na novou adresu... Proto je moje pomůcka závislá jen a pouze na rebrickable.com, kde je definováno, že ty adresy (obrázků, popisů...) nezmizí a jsou pevné. V nových LB už by tudíž tento problém být neměl.

Připomíná mi to cimrmanovské: "Tak co, dětí, teď si asi říkáte: 'Kdepak jsou? Kampak se ti čerchmanti schovali?'. Neschovali se,děti, umřeli!"
Pán na Žlutém hradě

Clermont

a mě to připomnělo mojeho bývalého šéfa který mi vždy říkal... "Zeptej se sám sebe, co pro to můžeš udělat" :)

A co pro to můžu tedy udělat aby to tam zase bylo?  ;D

peki

Citace od: Clermont kdy 22.11.2022, 13:20:55Já se koukám do starých LB jestli už to nebylo...

Citace od: Clermont kdy 22.11.2022, 13:45:24...A co pro to můžu tedy udělat aby to tam zase bylo?  ;D

A komu tím pomůžete co? Druhé straně?  :)

Buď dílek potřebuješ nebo ne.
Dále bude zajímavý i pro ostatní takže se protlačí do seznamu.
Pokud byl nedávno, velmi pravděpodobně tě na to vzápětí někdo upozorní.  >:D
Jedině kontrolovat přes lego ID.
Zpětně s tím asi už nic neuděláme.


Clermont

 ;D

Tak já jdu hledat další užitečnou zeleninu co ještě nebyla v LB  ;)


poMOCník

Citace od: Clermont kdy 22.11.2022, 14:00:59;D

Tak já jdu hledat další užitečnou zeleninu co ještě nebyla v LB  ;)

To nemusíš, už jsme všechnu přidali tady a v Castle. Teda alespoň z těch novejch dílků.

milanv

No právě že prokletí LB, rok co rok, je když si ho lidi pletou se seznamem nových dílů za poslední rok. Ono to dává částečně logiku jako inspirační zdroj, já tomu rozumím, ale je to přeci jenom část té inspirace. V prvé řadě jde o to, jaké díly koho napadnou, že se všeobecně v projektech budou potřebovat pravděpodobně ve velikém množství. Přeci i díly z roku 1978 mají smysl. Takže určitě má smysl se zamyslet nad dalšími díly pro zeleň, i starší.

Stejně tak má občas smysl znovu uvést díl, který už v LB byl. Jednoduché pravidlo, to základní, žádné jiné není tak důležité: jde jen a pouze o to, jestli bude dost lidí teď a tady, kdo ho chce. Hotovo, tečka. Zbytek jsou jen pomůcky, které fungují většinou, ale ne vždy. Třeba u těch dílů z nedávných LB: můžou tu být noví stavitelé, třeba si ho lidi předtím nevzali nebo ne v dostatečném počtu.Limit na LB mění dost zásadně, co si každý z nás nakonec objedná oproti tomu, nad čím uvažoval v nominacích.
Takže u dílu, který opravdu chceš, má smysl to zkusit, jestli se najdou další stavitelé, co by ho chtěli taky.
Pán na Žlutém hradě

Matthes_CS


Door Frame 1 x 6 x 6White422056256127Bricklink
případně v černé
Door Frame 1 x 6 x 6Black422056391342Bricklink
Glass for Frame 1 x 6 x 6Trans-Clear425096386637Bricklink
a možná i dveře?
Door 3 x 6White806836396550Bricklink
nebo
Door 3 x 6Trans-Black806836392875Bricklink

milanv

Citace od: Matthes_CS kdy 22.11.2022, 14:31:41
Door Frame 1 x 6 x 6White422056256127Bricklink
V jakém typu modelu jich použiješ alespoň 25 (jeden minimální lot)?
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Citace od: milanv kdy 22.11.2022, 14:23:58No právě že prokletí LB, rok co rok, je když si ho lidi pletou se seznamem nových dílů za poslední rok. Ono to dává částečně logiku jako inspirační zdroj, já tomu rozumím, ale je to přeci jenom část té inspirace. V prvé řadě jde o to, jaké díly koho napadnou, že se všeobecně v projektech budou potřebovat pravděpodobně ve velikém množství. Přeci i díly z roku 1978 mají smysl. Takže určitě má smysl se zamyslet nad dalšími díly pro zeleň, i starší.

Stejně tak má občas smysl znovu uvést díl, který už v LB byl. Jednoduché pravidlo, to základní, žádné jiné není tak důležité: jde jen a pouze o to, jestli bude dost lidí teď a tady, kdo ho chce. Hotovo, tečka. Zbytek jsou jen pomůcky, které fungují většinou, ale ne vždy. Třeba u těch dílů z nedávných LB: můžou tu být noví stavitelé, třeba si ho lidi předtím nevzali nebo ne v dostatečném počtu.Limit na LB mění dost zásadně, co si každý z nás nakonec objedná oproti tomu, nad čím uvažoval v nominacích.
Takže u dílu, který opravdu chceš, má smysl to zkusit, jestli se najdou další stavitelé, co by ho chtěli taky.

Je mi to jasný. Vyjádřil jsem tím svoji preferenci. Jelikož když byla nějaká zeleň, bral jsem po stovkách, tak mi jde o ty nové.

Zároveň taky u těch nových je velká šance, že skutečně budou dostupné.

A u sebe to vidím taky, že nominuju něco a pak objednávám dost jinak. Některé díly totiž nakonec vychází ne až tak dobře vzhledem k ceně na BL a u těch mi pak nedává smysl je nasyslit a skladovat do doby, než je použiju.

milanv

Citace od: poMOCník kdy 22.11.2022, 14:50:00A u sebe to vidím taky, že nominuju něco a pak objednávám dost jinak. Některé díly totiž nakonec vychází ne až tak dobře vzhledem k ceně na BL a u těch mi pak nedává smysl je nasyslit a skladovat do doby, než je použiju.
Přesně tak, je to úplně normální a právě kvůli tomu teď je ta fáze, kdy je hlavní sbírat nápady a příliš se neomezovat - uvidíme později ve vyřazovací fázi, který díl podpoří víc stavitelů.

Za sebe mám problém s jediným druhem dílů v této fázi: s díly, které svou podstatou jsou k jednotlivému a ne hromadnému použití. I tam se ale rád nechám přesvědčit, když to má někdo promyšlené. Vždyť sám jsem z těch, kdo občas udělá překvapivou nominaci, vzpomeňme na párky :D
Pán na Žlutém hradě

milanv

Mimochodem, přispívají sem i nováčci, takže nejen pro ně: kdo ještě neznáte tento přehled, tak zde je seznam nových dílů na newelementary. Tam je to roztříděné podle důvodu, z jakého jsou nové. Naopak na bricksetu je to jen holý seznam dílů, zato si je můžete třídit podle kategorií apod.
Pán na Žlutém hradě

peter

Citace od: milanv kdy 22.11.2022, 15:16:36Mimochodem, přispívají sem i nováčci, takže nejen pro ně: kdo ještě neznáte tento přehled, tak zde je seznam nových dílů na newelementary.

No vida, to jsem neznal ani já :o to se může hodit ;) Děkuji
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

milanv

Narozdíl od těch opačných (plate dole) tyhle (plate nahoře) nebyly a jsou potřeba i ve větším množství:
Bracket 1 x 1 - 1 x 1Reddish Brown368416401027Bricklink
Bracket 1 x 1 - 1 x 1Light Bluish Gray368416248078Bricklink
Pán na Žlutém hradě

milanv

Jelikož se v Ladovské vesničce osvědčily v bílé, navrhuji i letní variantu. Skvělé do terénu pod stromy a jiné vysoké objekty; vyztužené trubičkou zabodnutou v terénu právě do této kostky nejlépe přežijí transporty na výstavy. I tak je otázka, kolik jich je potřeba a jestli je to nutné přes LB, ale to uvidíme podle vašeho zájmu.
Brick Special 2 x 4 with 3 Axle HolesGreen397896244915Bricklink
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Citace od: milanv kdy 22.11.2022, 15:39:12Jelikož se v Ladovské vesničce osvědčily v bílé, navrhuji i letní variantu. Skvělé do terénu pod stromy a jiné vysoké objekty; vyztužené trubičkou zabodnutou v terénu právě do této kostky nejlépe přežijí transporty na výstavy. I tak je otázka, kolik jich je potřeba a jestli je to nutné přes LB, ale to uvidíme podle vašeho zájmu.
Brick Special 2 x 4 with 3 Axle HolesGreen397896244915Bricklink

Případně levná alternativa, kterou jsem používal doteď (než vyrobili tuhle kostku). Překrývám kulatým plate s dírou nějaký brick v jakékoli barvě. Výhoda je, že nejsou vidět zbylé díry, nevýhoda, že zabírá dost místa (4x4):

Toto není nominace


Hana129



[/quote]

Citace od: milanv kdy 22.11.2022, 15:16:36Mimochodem, přispívají sem i nováčci, takže nejen pro ně: kdo ještě neznáte tento přehled, tak zde je seznam nových dílů na newelementary. Tam je to roztříděné podle důvodu, z jakého jsou nové. Naopak na bricksetu je to jen holý seznam dílů, zato si je můžete třídit podle kategorií apod.


Taky jsem neznala a mezi novými díly je i tmavě zelený smrček, nebyl by zájem?

https://www.bricklink.com/catalogPG.asp?P=2435&colorID=80

Izabella08

Citace od: Hana129 kdy 22.11.2022, 17:01:12Taky jsem neznala a mezi novými díly je i tmavě zelený smrček, nebyl by zájem?

https://www.bricklink.com/catalogPG.asp?P=2435&colorID=80

Za mě by zájem určitě byl.

Clermont

Citace od: Hana129 kdy 22.11.2022, 17:01:12... mezi novými díly je i tmavě zelený smrček, nebyl by zájem?

https://www.bricklink.com/catalogPG.asp?P=2435&colorID=80

Jak mi mohla tato zelenina uniknout?  :o

Matthes_CS

Citace od: milanv kdy 22.11.2022, 14:39:28
Citace od: Matthes_CS kdy 22.11.2022, 14:31:41
Door Frame 1 x 6 x 6White422056256127Bricklink
V jakém typu modelu jich použiješ alespoň 25 (jeden minimální lot)?

Jsem tam zapomněl napsat úvod. Právě přemýšlím, jestli to má cenu v takovém množství, na P&B nejsou tak drahé, nějaký prosklený mrakodrap neplánuju, takže jsem to chtěl navrhnout na diskuzi.

Pool

Ty okna, velké skla a dveře do nich, to asi moc využití ve velkém nenajde.

Citace od: Clermont kdy 22.11.2022, 19:49:50
Citace od: Hana129 kdy 22.11.2022, 17:01:12... mezi novými díly je i tmavě zelený smrček, nebyl by zájem?

https://www.bricklink.com/catalogPG.asp?P=2435&colorID=80

Jak mi mohla tato zelenina uniknout?  :o

No jestli o tu zeleninu je takový zájem, tak hlavně to ale musí někdo nominovat, pokud tu není ID elementu, tak jako by to nebylo.

Plant, Pine Tree - Small 2 x 2 x 4Dark Green24356403580Bricklink


milanv

#50
Bar 4L (Lightsaber Blade / Wand)Trans-Clear303746365618Bricklink
Tile 1 x 4 with GrooveTrans-Clear24316289455Bricklink
Web Effect Accessories [Complete Set]Trans-Clear360836327633Bricklink
Bar 2L with Stop in CenterBlack782586371584Bricklink
Pán na Žlutém hradě

milanv

#51
Citace od: poMOCník kdy 22.11.2022, 14:06:48To nemusíš, už jsme všechnu přidali tady a v Castle. Teda alespoň z těch novejch dílků.
Mě zaujala ještě tahle rozčtyřka, akorát na stromy v kombinaci s minipantem:
Technic Pin Connector Round with 4 ClipsReddish Brown902026349130Bricklink
Do džunglí všeho druhu:
Weapon Bladed Claw SpreadGreen101876329651Bricklink

Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Zjistil jsem, že tenhle dílek používám docela často na přechod od lichého k sudému počtu studů nebo naopak. Za dobu svojí existence nijak zvlášť nezlevňuje, tak ho taky přidávám.

Plate Special 1 x 3 with 2 Studs with Groove and Inside Stud Holder (Jumper)Light Bluish Gray341036211969Bricklink
Plate Special 1 x 3 with 2 Studs with Groove and Inside Stud Holder (Jumper)Tan341036211966Bricklink

poMOCník

Tyhle potřebuju na kostelní okna. Tím jedním kostelem jsem neskončil, padlo na to několik set těhle bricků, a i na tom mi ještě nějaké chybí ačkoli jsem vykoupil několik (zahraničních) obchodů na BL. Ty české jsou dražší totiž.

Brick 1 x 1Trans-Black30056329870Bricklink

Daniel

Citace od: poMOCník kdy 30.11.2022, 14:38:32Tyhle potřebuju na kostelní okna. Tím jedním kostelem jsem neskončil, padlo na to několik set těhle bricků, a i na tom mi ještě nějaké chybí ačkoli jsem vykoupil několik (zahraničních) obchodů na BL. Ty české jsou dražší totiž.

Brick 1 x 1Trans-Black30056329870Bricklink

Nebyly by lepší průhledné? I na různé průmyslové stavby atd...

milanv

Záleží na účelu, jasně. Trans-Black jsou podle mě lepší na stavby, do kterých nemá být vidět - udělá to příslušný dojem průhledných oken a přitom se snáz zařídí, aby vnitřní konstrukce nerušila dojem zvenku. Aspoň teď jsem to zrovna řešil kvůli jednomu mrakodrapu.
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Citace od: Daniel kdy 30.11.2022, 14:59:13
Citace od: poMOCník kdy 30.11.2022, 14:38:32Tyhle potřebuju na kostelní okna. Tím jedním kostelem jsem neskončil, padlo na to několik set těhle bricků, a i na tom mi ještě nějaké chybí ačkoli jsem vykoupil několik (zahraničních) obchodů na BL. Ty české jsou dražší totiž.

Brick 1 x 1Trans-Black30056329870Bricklink

Nebyly by lepší průhledné? I na různé průmyslové stavby atd...

Podle mě vypadají líp tyhle, i na průmyslovou stavbu bych je použil radsi. Průhledné leda v případě, že máš uvnitř osvětlený interiér a chceš ho ukázat.

poMOCník

Citace od: Icewalker kdy 20.11.2022, 07:41:03
Citace od: poMOCník kdy 18.11.2022, 22:58:41Omlouvám se za spam  :-X (Nějak jsem si oblíbil to Milanovo tlačítko)
"Light Nougat" plates a tiles se rozhodně hodí jako doplněk k letošním kostkám. Bude-li se brát, doplňuji plate 1 x 1 (záleží, nakolik se vyplatí, ale na Bricklinku v ČR většinou v rozmezí 4-9Kč/ks).

Plate 1 x 1Light Nougat30244496989Bricklink


Tak já ještě doplním
Brick 2 x 2Light Nougat30036297283Bricklink

milanv

Na zeleň:
Headwear Accessory AntlersDark Brown16136389603Bricklink
Pán na Žlutém hradě

Icewalker

Nová barva oken 1x2x2 - tmavě šedá
Window 1 x 2 x 2 Flat FrontDark Bluish Gray605926396397Bricklink

Event. možno komplementárně vzít i skla - byť těch asi má většina z nás dostatek
Glass for Window 1 x 2 x 2 FlatTrans-Clear606016254552Bricklink
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr