fantastická Ostrava

Založil peki, 27.10.2022, 14:01:25

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Měl by jsi zájem o účast?

Rozhodně ANO
3 (21.4%)
Možná (podle podmínek)
9 (64.3%)
Jsem aktivní vystavovatel, ale z nějakého důvodu nemohu nebo nechci
2 (14.3%)

Celkem hlasů: 14

Hlasování ukončeno: 26.11.2022, 13:04:29

peki

Byl by zájem o tuto akcí? Dal jsem nahoru i orientační anketu.
=============================================================
Dobrý den.

Ráda bych vás oslovila s pozvánkou na náš popkulturní sci-fi/fantasy festival, jehož další ročník se odehraje v Trojhalí Karolina v Ostravě ve dnech 24. - 25.6. 2023. Náš festival letos navštívilo 7tis návštěvníků, což z něj momentálně dělá největší popkulurní festival v Ostravě, potažmo v Moravskoslezském kraji.

Na akci poptáváme a hledáme zajímavé výstavy, které potěší návštěvníky všech věkových kategorií a LEGO do tohoto "oddělení" rozhodně spadá. Chtěla jsem se proto zeptat, zda by Vás zajímala možná spolupráce s naším festivalem. Pravidělně pořádáte výstavu v porubské škole a o nějakou takovou bychom měli zájem i my. Příští rok se budeme na festivalu věnovat především fantasy tématice, takže čím více stavebnic a výtvorů spadající do této oblasti, tím lépe.

Měli byste o účast na akci zájem?

Nabídnout dokážeme místo pro výstavu, palety na vystavení lego stavebnic (vitríny bohužel nemáme), ohraničený prostor pro vzácnější kousky. Prostor pro prodejní stánek, pokud byste o něj měli zájem. Jsme také samozřejmě ochotní se podílet na finanční odměně pro vystavující - pravděpodobně bychom to vyřešili nějakou jednorázovou částkou, kterou pak můžete rozdělit mezi vystavující, či s ní naložit dle vlastního vědomí a svědomí.

Budu velice ráda, pokud mi dáte vědět, zda je pro vás nabídka lákavá a za jakých podmínek.

Děkuji za váš čas a přeji krásný den.
================================================================

Pokud ano, kdo by se toho organizačně ujal? Předal by jsem kontakt.
Je potřeba vzít v úvahu pořádání akce v Ostravě na Jaře a další akce kostek během roku 2023.

Forma účasti by mohla být variantní, od nějaké minimální s účastí s herními koutky po výstavu MOC/Setů které tam tématicky patří. Či plnohodnotnou výstavu všeho co bude v danou dobu k dispozici. Pokud do toho za kostky půjdeme tak to musí mít určité parametry.

Byl by tedy zájem?



Kuba

Asi to zní zajímavě, ale pro mne špatný víkend (už teď vím, že mám jiné plány)..., pokud by byla vitrína (což píšou, že asi bohužel nebude), a dobré podmínky, tak to nějak vyřeším, abych tam dal model, a nemusel tam trávit víkend...

j.

yoshimaka

Já bych do toho šel. Asi ne úplně tématicky, ale pokud by se chtěl někdo přidat, vystavil bych pár svých "hříček a bizarností" - tady by na to i bylo publikum :D
Lust och fägring stor

Ongon

Určitě bych to do portfolia kostek přibral, pokud jsem koukal dobře tak zatím žadná jiná výstava ofiko oznámena v červnu nebyla (možná Lysá?, Lipno?)
Klidně bych se toho organizačně ujal (Ostrava hned za kopcem)

THorinex

Jsem určitě pro. A mohl bych dovézt nový tematický model AVATAR osvětlený noční les na Pandoře :)

peki

8 lidí zvažuje účast podle podmínek 3 lidi by se zúčastnili určitě. Kdo by se toho za kostky ujal? Preferoval by jsem někoho zkušenějšího (Je na něj spolehnutí). Pro mne je Ostrava z ruky a nerad by jsem potom něco hasil na dálku.

Skyrider

Citace od: peki kdy 18.11.2022, 10:22:06Kdo by se toho za kostky ujal? Preferoval by jsem někoho zkušenějšího (Je na něj spolehnutí). Pro mne je Ostrava z ruky a nerad by jsem potom něco hasil na dálku.

Kdyby se nenašel nikdo zkušenější z okolí, tak bych se toho klidně ujal.

Chairudo

Připravuji další "ledovou sochu", tentokrát opravdu obří kousek na téma Harry Potter a když to do léta stihnu rád pojedu, tematicky by to bylo super a zároveň bychom mohli pěkně zpropagovat další výstavy.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Citace od: Chairudo kdy 20.11.2022, 01:31:13Připravuji další "ledovou sochu", tentokrát opravdu obří kousek na téma Harry Potter a když to do léta stihnu rád pojedu, tematicky by to bylo super a zároveň bychom mohli pěkně zpropagovat další výstavy.


Vím že toho máš hodně + jsi se voženil :) Ujal by jsi se komunikace za kostky? Zájem má určitě ongoň a skyrider (i aktivní pomocí). Jde o to ověřit jejich představy naše/Vaše možnosti. Jak říkáš použít to jako propagaci kostek a dalších akcí. Zbytečně netříštit síly ideálně pokrýt náklady. Věřím že se dá najít nějaké win win řešení .


Chairudo

Citace od: peki kdy 21.11.2022, 14:18:30
Citace od: Chairudo kdy 20.11.2022, 01:31:13Připravuji další "ledovou sochu", tentokrát opravdu obří kousek na téma Harry Potter a když to do léta stihnu rád pojedu, tematicky by to bylo super a zároveň bychom mohli pěkně zpropagovat další výstavy.


Vím že toho máš hodně + jsi se voženil :) Ujal by jsi se komunikace za kostky? Zájem má určitě ongoň a skyrider (i aktivní pomocí). Jde o to ověřit jejich představy naše/Vaše možnosti. Jak říkáš použít to jako propagaci kostek a dalších akcí. Zbytečně netříštit síly ideálně pokrýt náklady. Věřím že se dá najít nějaké win win řešení .


Vykomunikovat to určitě můžu a uvidíme kam se posuneme  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#10


Bavil jsem se dnes s pořadateli Fantastické Ostravy,
https://www.fantastickaostrava.cz - videa a nějaké info o akci.

mají zájem o modely na vystavení i o herní koutek s kostkami.
- modely ve stylu Sci-fi a Fantasy = cokoli co spadá do této kategorie - středověk, hrady, kouzla, futuristické domy, roboti, vesmír, alieni, pohádky, filmy............

Modely by byly na paletových stolech jako v Plzni nebo Lysé a za řetězovými zábranami viz pár fotek níže.

Ubytování a stravu si vystavovatelé zařizují sami.
Pořadatelé počítají s finanční odměnou, která vám může náklady kompenzovat, na detailech se domluvíme jak budeme vědět co můžeme nabídnout.

Prosím tedy kdo máte zájem se akce zúčastnit napište klidně sem nebo SZ co můžete přivézt, hlavě rozměr a pokud možno odkaz na nějaké foto a částku, jakou si za účast představujete.

Do akce je ještě dlouho, ale na všechno je potřeba nějaký ten čas, tak kdo zvládne napsat ještě letos má u mě 2x4 kostičku ;)

Nějaké dotazy? pište a zjistím.


66020728_2242059906124314_3245350217402286080_n.jpg65271914_2242059866124318_4707897155623321600_n.jpg 
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Zjistil jsem ještě od pořadatelů že jejich termín uzavření programu akce je 31.3.2023

Dáme tedy poslední termín přihlášení o měsíc dříve na 28.2.2023 ať máme prostor na vyjednání podmínek.

Díky :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Přeposílám zprávu od organizátorů:

Dobrý den.

Včera proběhla první schůze v letoším roce a vypadá to, že nás rozpočet je skutečně napnutý k prasknutí. Podařilo se mi dojednat následující podmínky. Můžeme uvolnit v rozpočtu 15tis, pokud se dokážeme domluvit na výstavě a pokud zvládnete nějakým způosbem obstarat dětský koutek/herní zónu s LEGO (tak, jak je to deklarováno na kostky.org). "????" Pokud nabídnete například i dospělý dohled v herní zóně, můžete si za něj nechat zaplatit - s tímto nebudeme mít problém.

Stále můžeme uspořádat i onu stavitelskou soutěž o ceny, které poskytneme my. Ceny většinou nebývají problém, samotný rozpočet ano. Prosím, dejte mi vědět, jestli je to pro vás za těchto podmínek uskutečnitelné a přijatelné.

Pokud nikoliv, ráda bych s vámi navázala spolupráci na rok 2024 a to ve větším rozsahu (i finančním).
__________________________________________________________________________________________________________

Najde se od nás někdo ochotný zajistit dětský koutek/herní zónu.... + jak je psáno výše?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Osobně bych to nechal na rok 2024. Případně pokud by měl někdo z okolí časoprostor tak v rámci vše uvedené ceny herní zónu s naším dozorem.
Je potřeba vzít v úvahu že nemá cenu převážet 2 krabice kostek. Takže by jsem vzal celou paletu.  Je potřeba převoz tam a zpátky. Dále obsluha.

Tolik můj názor.

Výstava je pak ještě o něčem jiném. Rozlišil bych mezi výstavou a (1-2 lidi tam přivezou nějaké LEGO).

Hana129

Nám nevyhovuje termín, jinak by hrací koutky a prodej nebyl problém.

yoshimaka

Citace od: Hana129 kdy 12.01.2023, 12:17:02Nám nevyhovuje termín, jinak by hrací koutky a prodej nebyl problém.
Úplně jsi mi to vzala z úst. Mám v plánu na jaře představit nový space model, který by se tam určitě uchytil a hrací koutek by pak nebyl problém, ale ten víkend stavíme tábor, takže se tam neukážu :-(
Lust och fägring stor

honzicek22

#16
Víkend jako takový mám stoprocentně volný ;) a místo na případné dočasné složení palety taky takže logisticky není problém. Na další spolehlivé brigádníky na dozor bych musel rozhodit sítě.
Případně mohu zajistit úschovu + instalaci / deinstalaci modelů - cca 5 minut od výstavy a přispět několika vesmírnými továrními modely.

peki

Zájem měl ještě skyrider a Ongoň. To jste už 3. Tak se zkuste domluvit. Financí moc nemají, a je potřeba počítat s tím aby z toho něco doputovalo i na kostky.

Pokud máte volno energii a chuť se do toho pustit, já tomu bránit určitě nebudu.

Clermont

Kostky do koutků jsou uschvány v Ostravě pár km od Trojhalí kde je akce.
Vyzvednutí kostek stejně jako dovoz zpět do místa kde jsou nyní uschované je možný relativně nonstop.

honzicek22

Citace od: Clermont kdy 12.01.2023, 18:22:23Kostky do koutků jsou uschvány v Ostravě pár km od Trojhalí kde je akce.
Vyzvednutí kostek stejně jako dovoz zpět do místa kde jsou nyní uschované je možný relativně nonstop.

Super, o jednu starost méně.  ;D

Chairudo

Po domluvě s Pekim a  honzicek22 předávám organizační domluvu akce Honzovi, bude i lepší když vše domluví někdo místní.

Já doufám, že se tam v létě ukážu s aspoň jednou větší sochou, mám jich do léta v plánu asi 7..... a do toho procházky s kočárkem ;D 
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

THorinex

A budou se vystavovat i modely? :) mám s tím počítat nebo jak? 😁

honzicek22

Dávám dohromady rámcové informace - vyvěsím to tady co nejdříve.

honzicek22

Informace budu nakonec přidávat postupně ať je prostor na domluvu a organizaci.

Akci bych rozdělil na dvě části.

Hrací koutek - tady určitě počítám s Duplem + podle počtu vystavovatelů by se vzaly dvoubarevné kostky. Dále bude nutné zajistit dozor z naší strany, zde je nějaký prostor na finance mimo původní rozpočet. Je potřeba pokrýt SO od 10:00 do 20:00 a NE od 10:00 do 18:00. Případní zájemci pište SZ.

Výstava - pokud máte zájem vystavit model, prosím o jeho prezentaci zde. Omezení je letos na fantasy, takže vesmírné modely raději ne (tohle téma by mělo být příští rok). Částka pro vystavovatele bude stanovena podle počtu a rozsahu modelů.
Pokud bude mít někdo fantasy model na ostravské výstavě není problém jej pak uskladnit a přemístit v červnu na výstavu.

Byli zde také zájemci o prodej - zatím nemám zpětné informace ohledně podmínek.

THorinex

K tomu Avatarovi (sz), pokud bude žádán, bych mohl vzít tovární set z pána prstenů Orthanc, Dno pytle a vylepšený boj společenstva v Morii.. Popřípadě Odulu. Ještě bych mohl vzít nějaké rytíře v souboji proti zlu....

honzicek22

Hezký den, ještě někdo další jako vystavovatel ?

peki

Akce se blíží a prý podle honzíka22 se všichni "odhlásili", takže není nikdo kdo by pomohl s hlídáním kostek.

Já se do toho nenutil, ale přijde mi neseriózní to odvolávat když už jsme to slíbili. Kostky za půjčení něco dostanou = pomůžete dobré věci hned 2 krát.

wynnova

Zdravím,
rozhodli jsme se po olomouckém Kostkování se více aktivně zapojit do dění....jsme z Ostravy a klidně skočíme pomoct s pohlídáním kostek. Bohužel jen v neděli, v sobotu z rodinných důvodů nemůžeme...

Vystavovat nyní nebudeme, protože moje aktuálně postavené italské nábřeží a Il Gesu nepasují zrovna do tématu a na něco dalšího teďka není moc času, protože připravujeme přednášky na FF v Chotěboři.

Zuzka (+FIlip a děti Terka a Tom)

honzicek22

Super, takže konečně pozitivní informace.

honzicek22

Hezký den všem, kdo by měl vážný zájem o sobotní hlídání nechť mi napíše SZ. Opravdu vážný nikoliv, když se nenajde nic lepšího tak tedy přijdu.