INDIANA JONES 2023

Založil bartas, 21.01.2023, 18:29:04

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

bartas

Přátelé, je to tady!!!!!!!!!!

Už jsem chtěl dříve založit tohle téma a moc se na něj těšil.
Bohužel zpráva z loňského léta o připravovaných 4+4 setech Indiana Jones bez dalších zpráv mohla být pohou fámou.
https://www.promobricks.de/lego-indiana-jones-2023-vorschau/146955/

Až do této chvíle, kdy se zřejmě dá 100% potrvrdit, že od dubna se dočkáme nových Indiana Jones setů.
Potvrzením by měla být nenápadná zmínka v katalogu hračkářství Smyths (operujícího i v Rakousku a Německu, kde převzali prodejny zkrachovalého Toys´R´us), kde byla nalezena drobná zmínka, že se lze těšit na nové sety Indiana Jones.


Aktuálně jde zřejmě o dočasnou exkluzivitu, protože Indiana Jones sety by se oficiálně měly prodávat až od června.

Důvodem oživení tematického světa, pro který v letech 2008 a 2009 vyšlo 16 sad, polybag a exkluzivní sada SDCC, je samozřejmě pokračování filmové série v kinech. Původně bylo pravděpodobně plánováno uvedení nových sad LEGO Indiana Jones na trh již v roce 2022, protože film měl začít 29. července 2022. Jak nyní víme, Indiana Jones and the Call of Fate se do tamních kin dostane až 29. června 2023. V důsledku toho LEGO na několik měsíců zadržuje většinou již navržené sady.

Podle dřívějších informací by měly být vydány 4 sety na motivy prvních čtyř filmů série a 4 sety na téma nového filmu Indiana Jones a volání osudu.

No.   Název                          Počet kostek                 cena          datum vydání
77012   Fighter Plane Chase             387             29,99€   01.04.2023
77013   Escape from the Lost Tomb       600             39,99€   01.04.2023   
77014   The Temple of Doom              801             79,99€   01.04.2023   
77015   Temple Escape Diorama           1545            149,99€   01.04.2023   
77016            
77017         
77018            
77019

ramsey1

Ty sety mě tedy moc nepřesvědčily, ale diorama scény útěku z chrámu z jeskyně vypadá slibně.

starbuilder

Mě ty sety naopak celkem přesvědčily a to ani nejsem velkým fanouškem Indiana Jonese. Nejvíce mě zaujal ten nejmenší set s letadlem a autem.

Anatyt

A už sú obrázky, keď vás (ne)presvedčili?

STARHAWK

Citace od: starbuilder kdy 12.02.2023, 10:47:36Mě ty sety naopak celkem přesvědčily a to ani nejsem velkým fanouškem Indiana Jonese. Nejvíce mě zaujal ten nejmenší set s letadlem a autem.

Jop to lietadlo zvazim aj ja. Indyho mam ale jeho tatik mi unikol. Navyse sa mi zda ako by tam bol nejaky zaujimavy kokpit. Z dracika tak za 25e vpohode

Anatyt

Aha, už vidím. Veď povedzte že to je na youtube. Sa tu hráte na tajnostkárov. No neoslovilo ma to. Tie pôvodné sety sa mi zdajú krajšie.

bartas

https://www.youtube.com/watch?v=8oA5-CWMUNE

Tady jsou první tři stavebnice.
Pokud jste hodnotili tyto nové a ne ty staré, tak za mne je to zklamání.

Byl by to jasný posun k diorámám, tedy nákup spousty zbytečných kostek.
Mám raději propracované stavebnice s funkčními detaily a ne hromady kostek a z nich postavené plameny.

mesje

Tak to je iné fiasko. Za 15 rokov sa nie ze neposunuli, oni dokázali spraviť ešte horšie sety. To miniaturizovane lietadlo s mini autickom je úplný vrchol nezdaru...

BlazejHolen

Zrovna to auto s letadlem je asi nejlepsi pocin z toho vseho... Kazdopadne jelikoz tu nevidim zadny "must have" set, alespon usetrim. Zrovna ted, kdyz vychazi same velke a drahe sety se to hodi. Zvladt ta Roklinka... ;)

bartas

#9

    Setnummer: 77012
    Bezeichnung: Flucht vor dem Jagdflugzeug
    Teilezahl: 387
    Figuren: 3
    UVP: 29,99 Euro


    Setnummer: 77013
    Bezeichnung: Flucht aus dem Grabmal
    Teilezahl: 600
    Figuren: 4
    UVP: 39,99 Euro


    Setnummer: 77015
    Bezeichnung: Tempel des goldenen Götzen
    Teilezahl: 1545
    Figuren: 4
    UVP: 149,99 Euro

Anatyt

Tomu autíčku mohli fakt dať obyčajné otváracie dvierka. Už to tými samolepkami doháňajú ad-absurdum.

Mcmatus

Ten poslední set nevypadá vůbec špatně a asi bych si ho i koupil ale u těch předchozích by mi za to stály jen ty figurky.


ramsey1

Ok, diorama je jasná koupě, ten set vypadá fakt skvěle a na těchto filmech jsem vyrostl.

mesje

Citace od: Anatyt kdy 13.03.2023, 17:33:53Čo majú zas za problém?

https://brickset.com/article/92777/why-has-77014-the-temple-of-doom-been-cancelled
https://www.promobricks.de/lego-77014-the-temple-of-doom-statement/159460/

tak naznacuju tam, ze by sa to mohlo dotknut hinduistov...
skoda ze to nestiahli po zaciatku distribucie, to by malo velku cenu :-)
v tejto atmosfere je uplne bez sance, aby robili nieco k trojke so svatym gralom, tfuj, taketo nieco by dnes bolo priam kacirske...

Frco

 :D  :D  :D

Ach tá dnešná cancel culture. Pekná veta z toho článku:
"On the other hand, the entire Indiana Jones series has received some criticism for its arguable glorification of colonialist archaeology."  :D

Zas na druhú stranu, ten set vyzeral z tých leakov dosť oničom, takže to nie je nejaká veľká strata.

Valentin Dobrotivý

U LEGA by tohle nemělo překvapovat :-\

ditetemnaporad

#17
Je to již celkem otravné, jak LEGO začíná nejenom do všech life-styleových 18+ setů cpát ty larpisty.



Pro šťouraly - sám mezi "zabahněné" patřím.

Na sety se těším. Zvlášť zdařilá, bráno vzhledem k běžné produkci, mi přišla například vozítka z předešlé edice.

yoshimaka

Lust och fägring stor

roko86




roko86

Já si myslím že je to Apríl  ;D

bartas

Přesně tak, věřím tomu, že Apriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil.

Petronel

Sice tu často řešíme jak je Lego drahé a že to někdy už opravdu přestřelí, jako například tu, ale!
Jsou i jiné sety, které jsou podle mě za velmi příjemnou cenu. :D  :-*

Takže ať tu jen nehudrujeme, co říkáte na set 77013: Escape from the Lost Tomb ?




Licencovaný set, 600 dílků, 4 minifigurky včetně Indyho
a koupil jsem na českém eshopu za 756Kč  :o  8)
To je podle mě hodně slušná cena. Tady naopak mi to připadá, že set je nějak hodně pod standardem.
Ono už když máte v ruce tu poměrně velkou krabici. Navíc licencovaný.

Dlouho jsem sháněl figurku Indyho na nějaké případné vlastní stavby a dobrodružství s ním, teď už ho můžu z wanted listu smazat. ;D  Navíc set je podle mě naprosto parádní. Spousta herních prvků (vyklopení a "vysypání hadů z otvoru, padající socha a za zdí ještě padající destička s mumií. Přesně jak ve filmu. 8)
Už jako malej jsem chtěl nějaký ten 90kový set s tou velkou hrobkou a hieroglyfy. No a když před nějakým rokem vycházely sety s Indy.Jonesem, tak se mi zdály strašně předražený.
Tohle je ale moc pěkný set a ještě za luxusní cenu.

Vřele doporučuji i lidem co je Indy tolik netáhne. Pro mě je tam i kopa dílků v těch ideálních barvách, které vždy potřebuji. Prostě luxus. Palec nahoru. :P


Takže neváhejte, dokud je k sehnání. :D

ThomasMorta

Citace od: Petronel kdy 19.06.2023, 18:47:53Licencovaný set, 600 dílků, 4 minifigurky včetně Indyho[/size] a koupil jsem na českém eshopu za 756Kč  :o  8)
To je podle mě hodně slušná cena. Tady naopak mi to připadá, že set je nějak hodně pod standardem.
Ono už když máte v ruce tu poměrně velkou krabici. Navíc licencovaný.

Já vím, že už chci moc, ale chtěl bych vědět, jestli jsou tam i nějaké potisky (kromě figurek), nebo jsou všechny dekorace nálepky. Nicméně je to pěkný kousek, to je pravda:-)
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Petronel

Nálepky, ale nevadí mi to, vypadají dobře a set je to skvělej. ;)

bartas

Doplňuji:
Set         Název setu            Počet dílů
77016       Tuk Tuk Chase         187
77017       Parade Encounter      412
77018       Train Encounter       466

Atraktivita nízká.