IDEAS

Založil Anatyt, 13.01.2023, 15:51:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

MLT

Tak hmyz je již nahozen na shopu.

https://www.lego.com/cs-cz/product/the-insect-collection-21342


Citace od: Tomik kdy 14.06.2023, 08:17:20
Citace od: Fricoolinek kdy 14.06.2023, 00:46:36...
Touto logikou se tedy snad dočkáme i SETu velmi klukovského. Údajně 1.7.  :P
Tím máš na mysli ten LEGO hmyz, co by měl letos vyjít? ;D




Anatyt


Fricoolinek

#62

Opravdu by měl člověk jakkoliv srovnávat soudobou scénérii starého rybářského obchodu, který mohl by pocházet jakože z počátku 20. století (+/- 50 let) s vikingskou vesničkou z roku 1000 (+/- 250 let)?  :o

Mi se to celkem líbí. Hlavně pokud by byl v té hlavní budově nějaký interier. A propó - není to pohanská modlitebna?

Anatyt

Citace od: Fricoolinek kdy 30.08.2023, 23:35:14Opravdu by měl člověk jakkoliv srovnávat soudobou scénérii starého rybářského obchodu, který mohl by pocházet jakože z počátku 20. století (+/- 50 let) s vikingskou vesničkou z roku 1000 (+/- 250 let)?  :o

A prečo nie? Porovnávam dizajnové prevedenie jedného a druhého setu. Čo to má spoločné s obdobím? Rovnako môžem porovnávať Aston Martin DB5 s Ferrari F40. Naložil si mimo misu.

ramsey1

Mně se ten set moc nelíbí tedy a tlačit všude na sílu tu genderovou rovnost je taky dost mimo mísu, u tohohle setu je to jak pěst na oko.

Fricoolinek


Fricoolinek

#66
Citace od: Anatyt kdy 30.08.2023, 23:39:42
Citace od: Fricoolinek kdy 30.08.2023, 23:35:14Opravdu by měl člověk jakkoliv srovnávat soudobou scénérii starého rybářského obchodu, který mohl by pocházet jakože z počátku 20. století (+/- 50 let) s vikingskou vesničkou z roku 1000 (+/- 250 let)?  :o

A prečo nie? Porovnávam dizajnové prevedenie jedného a druhého setu. Čo to má spoločné s obdobím? Rovnako môžem porovnávať Aston Martin DB5 s Ferrari F40. Naložil si mimo misu.

Porovnávat rybářský obchod s vikingskou vesnicí by spíš bylo na úrovni srovnání toho povozu/kočáru ke kovárně s tou F40.  :D


(...ono ale asi jde o Cretatory, co?)
Ale i architektonicky tam není podobnost - ta vesnice je soubor budov, kdežto ten rybářský obchod je jedna stavba. To spíše by šel srovnávat rybářský obchod s již zmiňovanou kovárnou.

otaznik

Citace od: Fricoolinek kdy 30.08.2023, 23:35:14Opravdu by měl člověk jakkoliv srovnávat soudobou scénérii starého rybářského obchodu, který mohl by pocházet jakože z počátku 20. století (+/- 50 let) s vikingskou vesničkou z roku 1000 (+/- 250 let)?  :o

Mi se to celkem líbí. Hlavně pokud by byl v té hlavní budově nějaký interier. A propó - není to pohanská modlitebna?
Tady přece nejde o to, jak jsou předlohy daleko historicky od sebe, ale řekněme o míru věrnosti, detailu, estetiky apod. I u mě tady vede rybářský obchod.

BTW: to "mi" nahrazující "mně" je asi ještě horsí. :-p

Anatyt

Presne tak! Otazník pochopil ako som to myslel. ;)

Ramon

Jako osobně i když mě ten set nějak nezaujal, tak se mi vlastně líbí, a to asi už jen proto, že lego vydalo něco co má smysl. Cenově je to dobré, dílku taky dost, akorát ted nevím jestli to není jen exclusive, což znamená že by se to nedostalo do shopu jako je alza a mall ? Tím pádem to vysvětluje celou dobrou cenu na eshopu.

 Každopádně co se toho setu týče tak mi tam chybí více Vikingů, sice je to malá vesnička, minimálně 2 [ postavičky ] by se šikly. Stále si však myslím, že by šlo vybrat o mnoho hezčí set zaměřený na vikingy než je tento, ale už i tento malý impuls zpět k rytířům, vikingům a třeba snad i westernu dává legu plusové body, avšak možná jen zoufale a naivně vyhlížím a nepřijde nakonec nic.

Anatyt

Ale takto spolu by to už zmysel dávať mohlo. ;)

Strider

Citace od: Anatyt kdy 01.09.2023, 13:56:29Ale takto spolu by to už zmysel dávať mohlo. ;)
To by šlo. Jen odstranit ty kravské rohy.

Drobuliatko

Inac Vikingovia nemali rohy? :) Preco ich teda vsade zobrazuju s rohmi?  >:D

Anatyt

V dalším kole budou tažena tahle čísla:

https://brickset.com/article/99775/second-2023-ideas-review-49-projects-qualify

Redbull a Mupets Show su tam 2x.

Strider

#74
Citace od: Anatyt kdy 04.09.2023, 22:29:46V dalším kole budou tažena tahle čísla:

https://brickset.com/article/99775/second-2023-ideas-review-49-projects-qualify

Redbull a Mupets Show su tam 2x.
To první mapetšou divadlo by nevadilo. Vydalo Lego někdy nějaké divadlo (kromě Friends)?

mesje

slusne sance (a aj by ma to potesilo) ma Shrek - klasicky ideas set s mensim domom a licencovanymi figami...
najvacsie sancema asi dom taylor swift - sice je to blbost a kvoli 1 tuctovemu klipu robit set je nezmysel, ale TLG ma neodolatelnu moznost odkliknut si dalsi politicko korektny setik o bielo-ciernej laske... nechapem preco je to tam dokonca 4x...
prial by som si trojskeho kona, to by bolo super aj kvoli antickym vojakom... ale nema to sancu, kedze ludstvo osprostieva a niekde v amerike nebudu tusit co to je...

Ramon

#76
Citace od: mesje kdy 05.09.2023, 10:53:45slusne sance (a aj by ma to potesilo) ma Shrek - klasicky ideas set s mensim domom a licencovanymi figami...
najvacsie sancema asi dom taylor swift - sice je to blbost a kvoli 1 tuctovemu klipu robit set je nezmysel, ale TLG ma neodolatelnu moznost odkliknut si dalsi politicko korektny setik o bielo-ciernej laske... nechapem preco je to tam dokonca 4x...
prial by som si trojskeho kona, to by bolo super aj kvoli antickym vojakom... ale nema to sancu, kedze ludstvo osprostieva a niekde v amerike nebudu tusit co to je...


Přesně no, dovolím si říct, že trošku v tomto uvažuji podobně jako ty, hlavně to chce nové a pěkné figurky -> rytíři, vikingové, kovbojové nebo Řím, Řecko, Egypt atd... válečnici obecně. Každopádně ty ideas nápady jsem viděl a nevím, někdy se až divím co se lidem líbí, protože 70% mi příjde odpad a rozhodně by si zasloužilo support něco logičtějšího z dalších nápadů co tam byly. Závěrečné slovo má samozřejmě lego pokud se nepletu, tak snad vyberou něco fajnového a ne např. mupetí divadlo apod..

mě se nejvíce líbí a nevadilo by mi rozhodně
1. jeden z těch vlaků klidně
2. Arcane budova (protože, prostě SPACE :D)
3. Asterix rozhodně zajímavý nápad, mohly by tam být pěkné budovy
4. Trojský kuň (kvůli figurek)
5. TALESPIN SEADUCK pěkný kontrast barev, a celkově moc pekný set
6. Greenhouse - pěkný malý setik
7. Kerbal space program (space není nikdy dost, ale tohle je pěkné prostě)
8. Krusty crab
9. Chameleon (pěkná designová věc do pokoje)
10. Asi ten new york corner

A vlastně když se ted na to dívám znovu tak z 50-ti návrhu jsme si já vybral 10 a koupil bych si tak 5, takže docela bída. Avšak můj názor je legu ukradený a já si mužů v klidu snít a doufat :D 

Strider

Citace od: Ramon kdy 05.09.2023, 18:50:59Avšak můj názor je legu ukradený 
Nejen legu

Fricoolinek

https://ideas.lego.com/projects/f595bff8-2f72-4359-be92-e1a35c007b85

STARTUJEM!!!

Nevíte, jak se řeší třeba ty medvědí hlavy? To je nějaký profesionální 3D print atp, který si MOCař nechá na zakázku udělat?

peter

Můj tip je, že projde Phineas a Ferb.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

richchie

#80
vikingska dedina + lod prve fotky na nete , podla mna to vypada pekne

Hardegon

Citace od: richchie kdy 08.09.2023, 09:44:00vikingska dedina + lod prve fotky na nete , podla mna to vypada pekne

Loď a kus vesnice. Co víc chtít od TLC na téma vikingové? Přestože to nemá společnou kategorii, dohromady je to vynikající kombo. Děkuji. Kupuju.

Z dětské nostalgie se stala realita a hrady, piráti i vikingové jsou opět v prodeji. Chybí mi western a bude to komplet.

Tomik

Citace od: richchie kdy 08.09.2023, 09:44:00vikingska dedina + lod prve fotky na nete , podla mna to vypada pekne

Souhlas, vypadá to dobře pohromadě, i když ta loď doslova zastiňuje celou vesnici. >:D
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Anatyt


Fricoolinek



#SorryJako ale tohle vystrčení toho sezení a stromku mimo půdorys té chaty, to je hnus jeden fialovej. S chybějící zadní zdí jsem v pohodě, ale tohle ne-e.

To už se dostáváme někam k Duplo "domečku"....


Pamatujete to u jinýho setu, že by se nábytek dostal mimo půdorys?

Vánoce na hlavní ulici s tramvají, zastávkou, stromkem a dvěma hezkými domky s obchůdky a horním obytným patrem řadím jasně výše.

Anatyt

Zadná otvorená stena je v pohode, len dom spravili tenký, tak sa to tam všetko nezmestí. :D

Tomik

Citace od: Fricoolinek kdy 20.09.2023, 02:30:44#SorryJako ale tohle vystrčení toho sezení a stromku mimo půdorys té chaty, to je hnus jeden fialovej. S chybějící zadní zdí jsem v pohodě, ale tohle ne-e.
Z hlediska hratelnosti je to za mě OK - ten interiér je takto dostupnější a dá se s ním hrát lépe, než kdyby byl pohřbený pod stropem.

Celkově oceňuji nápad, protože jsem milovníkem alpského stylu, nicméně provedení se vůbec nepovedlo. Pokud jste někdy viděli domy z Alp, potom jste si museli na první pohled všimnout opravdu velkých přesahů střechy ve štítu i po stranách. Modelu z Lega chybí na přesazích asi dva study a díky tomu vypadá spíše jako obyčejný srub.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

mesje

Mne sa ten set paci... a ma dobru cenu vzhľadom na pocet dielikov...
áno nemá zadnú stenu a ten vysunuty gauč pôsobí hrozne, ale dá sa dat preč a o interiér v týchto setoch až tak nejde, väčšina to vystavi zadnou stenou dozadu, takže je vidno len predok...

milanv

Moje dcery by zajásaly. Konečně vánoční set, se kterým se dá hrát, protože se tam vejdou ruce! Takže když si ho chci vystavit (třeba jako součást vánoční výzdoby), otočím ho předkem a vypadá to slušně - až na poznámku od Tomika, se kterou souhlasím. A když si s tím chci hrát, vezmu si to k sobě a můžu si s tím blbnout do alejuja.

Když jsem kdysi koupil dceři tu původní Zimní chalupu z vánoční řady, tak byla nadšená právě jen do chvíle, než zjistila, jak se jí tam nevejdou ruce. Takže z celého drahého setu byly jen dvě hodiny zábavy, kdy to pod stromečkem se ségrou stavěly. A konec. Což dává docela krutý poměr cena/výkon, že... Zatímco tady by to mohlo být jiné.
Pán na Žlutém hradě

Anatyt

Ono ten systém otvorenej zadnej steny je super. Lego to robilo od 70. do 90. rokov a malo to svoje opodstatnenie - práve tá hratelnosť! Za mňa by takto mali byť riešené aj modulárne domy. A nie že musíš odstraňovať poschodia, aby si videl interér.