STAR WARS

Založil STARHAWK, 06.12.2022, 21:54:45

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

STARHAWK

Citace od: Tomik kdy 10.03.2023, 09:22:47@STARHAWK Já ty vaše stížnosti na postaviččky vážně nechápu...

Když LEGO udělá novou postaviččku a dá jí do drahého setu, tak si stěžujete, že musíte kvůli ní kupovat drahý set.

V drahom sete naopak ocakavam exclusivne figurky (ale nie len vylepsene zakladne, ale uplne ine nove). Zalezi ale do akeho setu ju daju a ci je ten set normalne dostupny. Ak je to uplna hlupost ale prilozia k tomu figurku, tak je to problem. Ak je to set predavany len v US, tak je to problem.


Citace od: Tomik kdy 10.03.2023, 09:22:47Když jí potom dá do levného setu, tak si stěžujete, že je stejná jako v tom drahém setu.

Ano to je vcelku problem. Clovek si kupi teda drahy set , aby tu figurku ziskal a vzapeti ju vydaju v adventnom kalendari. A clovek nevie kedy to spravia.
Pritom figurky su cisto marketingove rozhodnutie - technologicky vedia dat super figurky do kazdeho setu.


Citace od: Tomik kdy 10.03.2023, 09:22:47Když udělá novou variantu této postaviččky, tak si stěžujete, že není stejná jako ta stará a musíte kvůli ní kupovat další set.
Ano, ak to je prirodzeny vyvoj akosto zlepsovanie figuriek od 1999 tak mi to nevadi.
Ale ak zamerne spravia nedokonalu figurku a vzapeti ju spravia dokonalu - vidim tu cisti vypocitavy zamer.
Obzvlast ked si nemozete z lega objednat len samotnu helmu napr.
Tiez nedat armprint tam kde patri a potom ho dat len pre superdrahy set - to je cista vypocitavost. Preco nespravit tu figurku dokonalu rovno. A do drahych setov potom dat uplne exkluzivne figurky co beznemu zakaznikovy mozno ani nic nepovedia ale pre fanusikov budu super.
Toto uz vidim ako zamerne nepouzitie dostupnich prvkov, aby mohli danu figurku vydat znovu o stupen lepsiu. Mi nehovorte, ze to nevidite.


Citace od: Tomik kdy 10.03.2023, 09:22:47Když dá do nového setu starou variantu postaviččky, tak si stěžujete, proč opakují tu samou variantu a neudělali novou.
Ano. Naco mame tu samu figurku v X setoch ? Preco na jej mieste nie je ina figurka - priklad Slave 1 posledna - naco je tam mando ??? Mohla to byt moznost mat Fennec Shand s helmou v lacnejsom sete ked uz (dovtedy bola len v tom velkom krizniku).
Ked uz pouzijeme tu istu figurku uz viac ako v 2 setoch - kludne sa da spravit aj nejaka ina varianta - poskodeny, osuchany a pod (vid Chewie v Hoth STcku)
Add varianty - Hasbro to vie celkom sikovne. Z moldu Boba Fetta noveho spravia 3-4 figurky. Lebo na Tythone mal osuchanu vyzbroj este v povodnej sedej farbe na kombineze, potom si ju prefarbil a potom v BoBF seriali ju mal mierne inu (opasok, nohavice a plastenka zvadu) - ta ista figurka 3 verzie
Mando detto - s pozkodenim brnenim, jednotlive fazi vylepsenia brnenia od povodnej s naramenikom zo shoretroopra cez novy narameninik az po komplet odkrity beskar brnenie, zasnezeny, zablateny
Alebo proste nevydavat tolko setov kde je hlavna figurka stale ta ista, obzvlast v case ked je stale na trhu iny set


Citace od: Tomik kdy 10.03.2023, 09:22:47Atd. atd. atd.

Je vůbec nějaký způsob, jak se vám v tomto ohledu zavděčit? :o >:D

Ano. Robit figurky tak aby boli dobre na prvy krat, pouzit aktualne dosupne technologie tam kde su potrebne - kazdy mando by mal mat armprint - tie mandalorianske gauntlets (ani neviem aky to ma preklad, lebo rukavice to nie su) su podstatna cast ich vyzbroje
Dualmold nohy - cakam kedy konecne Ep4 Han dostane cierne boty s modrimi gatami a cervenim pruzkom na nich (podobne ako spravili v Cloud City) Figurky ako Scout troopers trpia tym, ze im nechcu dat doublemold nohy.
Ale potom vidite ako nemaju problem davat do sackov za 4e doublemold nohy+ruky a komplet potlacene. Ale do predrazenych SW setov to nedaju
Uvedomit si, ze na SW pre cim dalej tym vecsiu skupinu ludi (lebo novych fanusikov nepribuda take mnozstvo, takze to kupuju hlavne stary fanusikovia co uz nejke to SW lego maju) su figurky velmi podstatne. Je tolko vela SW figov co by potrebovali vydat, ale my stale dostavame tie iste ...
Cakam kedy konecne SW dostane CMF - mrte novych serialov a figurky z nich sa vydavaju pomaly - CMF by to vedela prefektne suplovat, ale na to su lakomy - pretoze chcu dojit ludi s predajom predrazenych setov, miesto aby si to kupili ako CMF.

Daniel

Citace od: STARHAWK kdy 16.03.2023, 09:58:59... - pretoze chcu dojit ludi s predajom predrazenych setov, miesto aby si to kupili ako CMF.
Budu citovat sám sebe z jedné starší odpovědi (z jiného tématu):

...Cože?! Co si to dovolují? Jako že mají nějakou obchodní strategii a že chtějí vydělávat? Hanba jim! ;D  ;D  ;D

ditetemnaporad

STARHAWK jako spotřebitel má rozumnou argumentaci a ve finále pravdu. Výrobce zase bude dělat všechno pro to, aby maximalizoval zisky, někdy i nepatřičnými marketingovými tahy. Ani jednomu to nelze brát za zlé. Jenom se ty názorové nůžky nesmějí příliš rozevřít. A ty CMF by byly rozhodně dobrý počin.

Valentin Dobrotivý

Vzhledem k tomu, že SW patří k nejvýdělečnějším LEGO řadám, tak to v Billundu asi nemají zas tak blbě vymyšlené a provedené, jak by se mohlo z diskutované argumentace zdát. Lidi to prostě kupují, takže to v mnoha a mnoha případech za předražené nepovažují. Furt jim to za ty prachy stojí.

ale souhlasím, že CMF by bodly.

STARHAWK

Citace od: Daniel kdy 16.03.2023, 12:39:33
Citace od: STARHAWK kdy 16.03.2023, 09:58:59... - pretoze chcu dojit ludi s predajom predrazenych setov, miesto aby si to kupili ako CMF.
Budu citovat sám sebe z jedné starší odpovědi (z jiného tématu):

...Cože?! Co si to dovolují? Jako že mají nějakou obchodní strategii a že chtějí vydělávat? Hanba jim! ;D  ;D  ;D

Pri takych cenach sa im na to mozem vykadit a zacat kupovat len custm figy od 15-20e za kus ktore su velmi dobre spravene. Niektore az moc potlacene na moj vkus ale urcite sa da na trhu najst ten spravny pomer potlace.

Jedna vec je zarobit, druha nezmiselne zdierat zakaznika az do momentu, ked to zakaznika odradi.

STARHAWK

Citace od: Valentin Dobrotivý kdy 16.03.2023, 18:26:33Vzhledem k tomu, že SW patří k nejvýdělečnějším LEGO řadám, tak to v Billundu asi nemají zas tak blbě vymyšlené a provedené, jak by se mohlo z diskutované argumentace zdát. Lidi to prostě kupují, takže to v mnoha a mnoha případech za předražené nepovažují. Furt jim to za ty prachy stojí.

ale souhlasím, že CMF by bodly.

No uz dobre dlho nehovoria na ktorom z tych top 5 miest sa SW nachadza - povedal by som ze je to preto lebo to moze byt aj posledne z tych 5.
Neviem ci si si vsimol, ale SW produkty uz take velke terno nie su vseobecne - kedysi aj Tesco malo samostatnu SW sekciu v regali a zahranici duplom a teraz uz len kde tu rozhodene hracky tak ako z inych franchiz, ziadne prominentne bannery a tak.
Obchody uz maju problem pri legu predat to za plne ceny a objednavaju toho menej.

Sudruzi z Billundu sa kludne mozu dostat zase do doby kedy lego bolo na pokraji krachu.
Na drahe lego sa uz aj nemci stazuju - kto by to bol povedal ze nemec s 3nasobnym platom oproti nam ma problem si kupit 300e lego len tak. Citam to kazdu chvilu na nemeckych forach.

Daniel

Citace od: STARHAWK kdy 16.03.2023, 21:41:00Sudruzi z Billundu sa kludne mozu dostat zase do doby kedy lego bolo na pokraji krachu.
Na drahe lego sa uz aj nemci stazuju - kto by to bol povedal ze nemec s 3nasobnym platom oproti nam ma problem si kupit 300e lego len tak. Citam to kazdu chvilu na nemeckych forach.
Tak si to prosím (klidně i s těma z německého fóra) přestaňte kupovat. Třeba jim spadne poptávka a uvědomí si to... Ale prosím, furt nebreč. Už toho je fakt dost!

Valentin Dobrotivý

Citace od: STARHAWK kdy 16.03.2023, 21:41:00
Citace od: Valentin Dobrotivý kdy 16.03.2023, 18:26:33Vzhledem k tomu, že SW patří k nejvýdělečnějším LEGO řadám, tak to v Billundu asi nemají zas tak blbě vymyšlené a provedené, jak by se mohlo z diskutované argumentace zdát. Lidi to prostě kupují, takže to v mnoha a mnoha případech za předražené nepovažují. Furt jim to za ty prachy stojí.

ale souhlasím, že CMF by bodly.

No uz dobre dlho nehovoria na ktorom z tych top 5 miest sa SW nachadza - povedal by som ze je to preto lebo to moze byt aj posledne z tych 5.
Neviem ci si si vsimol, ale SW produkty uz take velke terno nie su vseobecne - kedysi aj Tesco malo samostatnu SW sekciu v regali a zahranici duplom a teraz uz len kde tu rozhodene hracky tak ako z inych franchiz, ziadne prominentne bannery a tak.
Obchody uz maju problem pri legu predat to za plne ceny a objednavaju toho menej.

Sudruzi z Billundu sa kludne mozu dostat zase do doby kedy lego bolo na pokraji krachu.
Na drahe lego sa uz aj nemci stazuju - kto by to bol povedal ze nemec s 3nasobnym platom oproti nam ma problem si kupit 300e lego len tak. Citam to kazdu chvilu na nemeckych forach.

Já jsem první LEGO dostal v roce 1976 a od té doby furt poslouchám nářky, že je drahé. Pořád a pořád dokola. A taky už spoustu let čtu předpovědi, že LEGO skončí stejně blbě jako v 90. letech.
Je úplně jedno, jestli je SW první nebo páté v pořadí prodejnosti - evidentně je to tahák, jinak by asi LEGO pravidelně neobnovovalo u Disneye celkem drahou a mnoha opruzy doprovázenou licenci.

Anatyt

Držme sa faktov - Lego má posledné roky každý rok lepšie finančné výsledky. Takže asi to robia dobre, či sa to niekomu to páči, či nie. >:D

Polux

#39
Nové UCS v podobě nové verze X-Wingu nahozeno na s@h.

Jak jsem psal v předchozím postu, Lego předělávky dost poctivě vylepšuje oproti původní verzi a tady je tomu stejně tak. Počet kostek vzrostl zhruba o 400 ks, ale hlavně je na setu vidět snaha zase se o něco více přiblížit tvarům předlohy, viz špička stíhačky a boční zkosené linie trupu (které na původním modelu vůbec nebyly), nebo interiér kokpitu a větší příklon ke studless designu za mě taky není na škodu.

Palec nahoru, že zachovali ten automatický mechanismus pro rozevření/sklopení křídel (zvláštní ale je, že na krabici se jím nechlubí, což obvykle s jakýmkoliv prvkem interakce u setu Lego dělá), za figurku Lukea s novými potisky a za celkovou velikost modelu. Nejsem si jen jistý těmi motory (přední části se mi zdají vůči zbytku trupu trochu naddimenzované), plus doufám, že tady Lego udělá výjimku a překryt bude tentokrát řešen printem a nikoliv zase samolepkami (nalepit to správně/rovně a bez bublin bylo minule fakt peklo), jinak ale převažuje spokojenost a těším se, až si tuhle stíhačku vystavím ke staršímu sourozenci :)

Anatyt

#40
Ktorú verziu považuješ za pôvodnú?
Inak mne nepríde, že by to bolo viac "studless" ako predošlé verzie.

STARHAWK

Ma este zmysel vobec komentovat SW produkciu lega ? :D

Pozitivna sprava je, ze je to skarede (aspon podla mna a par ostatnych) a teda cena mojho stareho co mam aj v MISBe tak moc neklesne. V Marci sa predali dalsie kusi a najlacnejsi v EU je uz na 350e

Figurka s potlacenimi rukami je pekna ale zas tak moc nutne ju nepotrebujem. Skifi-mu sa mozno podari rozbehnut potlac figov a budem si moct dat vyrobit potlacenych ruciciek pre vsetkych pilotov co mam.

Som zvedavy na MT4TH promo. Minula kuchyna Beru Lars bola skvela ale obavam sa ze teraz to bude nejaka blbost, ale aspon nebudem muset kupovat predrazene modeli kvoli promo setu a pockam az budu v zlavach a niektore si budem moct kupit za prijatelnu cenu.

STARHAWK

Dalsia dobra sprava je, ze to zvisi hodnotu setu s ktorym to budu chcet ludia modifikovat.
Niekde ho mam este odlozeny, nevyuzity, tak mozem pockat az sa dostane aspon na 20e

30611 - R2-D2 - Mini polybag

Anatyt

A veď R2D2 tam je. Ten polybagový sa tam nezmestí.

STARHAWK

Citace od: Anatyt kdy 05.04.2023, 18:51:00A veď R2D2 tam je. Ten polybagový sa tam nezmestí.

Je tam R2 ale je v nepasujucej mierke k tomu XW. Podla mierky ny sa tam skor hodil tento z polybagu - mozno to niekto skusi po tom co to vydaju a da foto. Uz v tom predoslom XW to nesedelo ale ten bol taky stihlejsi - tento novy je tlstejsi a preto tam ten R2 vypada este viac prtavo.

Polux

Citace od: Anatyt kdy 05.04.2023, 18:03:00Ktorú verziu považuješ za pôvodnú?
Inak mne nepríde, že by to bolo viac "studless" ako predošlé verzie.
Omlouvám se, to jsem neupřesnil, srovnával jsem to s 10240, ale jasný posun vpřed je to i vůči stařičkému originálu 7191, takže je to vlastně jedno, s čím to kdo v rámci UCS porovnává. Pocitově má na přední části trupu od špičky po kokpit více ploch bez výstupků, křídla jsou na tom plus mínus podobně, ale je fakt, že na bocích trupu výstupky pro změnu přibyly. Tak možná, že to ve výsledku vlastně vyjde nastejno (platí pro 75355 vs 10240).

Citace od: STARHAWK kdy 05.04.2023, 18:17:38Pozitivna sprava je, ze je to skarede (aspon podla mna a par ostatnych) a teda cena mojho stareho co mam aj v MISBe tak moc neklesne. V Marci sa predali dalsie kusi a najlacnejsi v EU je uz na 350e
Se secondary marketem nemám moc zkušeností, ale jakmile se dostane 75355 na trh, tak kromě hard core sběratelů (což je kategorie sama pro sebe), podle mě není pro běžné zákazníky/fanoušky absolutně žádný důvod, proč si kupovat starší - a mnohem dražší - verzi (10240, natožpak 7191), která se někomu válela x let doma a to vše bez záruky, v subjektivně "méně věrné" formě a v diskutabilním stavu, který závisí majitel od majitele. Běžní zákazníci/fanoušci řeší cenu a aktuální dostupnost, až pak estetický dojem starý set vs nový set (pokud vůbec).

mesje

Citace od: Polux kdy 05.04.2023, 19:39:16Se secondary marketem nemám moc zkušeností, ale jakmile se dostane 75355 na trh, tak kromě hard core sběratelů (což je kategorie sama pro sebe), podle mě není pro běžné zákazníky/fanoušky absolutně žádný důvod, proč si kupovat starší - a mnohem dražší - verzi (10240, natožpak 7191), která se někomu válela x let doma a to vše bez záruky, v subjektivně "méně věrné" formě a v diskutabilním stavu, který závisí majitel od majitele. Běžní zákazníci/fanoušci řeší cenu a aktuální dostupnost, až pak estetický dojem starý set vs nový set (pokud vůbec).

presne tak. 99% zakaznikov chce UCS set k danemu modelu za co najnizsiu cenu, a je im jedno, ci ma nejake study naviac, alebo ci ma pilot potlacene ruky... len par fanatikov kvoli tomu zaplati co len 20 eur naviac... novy model znamena, ze sa resetuje stav, a mozno uplne zabudnut na doterajsie ceny predosleho modelu, tie ceny boli dane len tym, ze nebol k dispozicii ziadny iny model - akonahle vyjde novy, je koniec hry na rast...

STARHAWK

Citace od: mesje kdy 05.04.2023, 23:55:07novy model znamena, ze sa resetuje stav, a mozno uplne zabudnut na doterajsie ceny predosleho modelu, tie ceny boli dane len tym, ze nebol k dispozicii ziadny iny model - akonahle vyjde novy, je koniec hry na rast...

Na toto som zvedavy a budem to sledovat na BL ci sa este niektore MISBy za 350+ predaju aj v case ked bude dostupny lacnejsi.

STARHAWK

Tuna je podrobna recenzia aj s porovnanim predosleho UCSka, je tam aj hlasovanie o danom modeli - ci je dobry a ci si ho clovek kupi.

https://www.stonewars.de/news/lego-star-wars-75355-ucs-x-wing-starfighter/

Mne bude asi stacit zohnat tie motory - predne nove diely a modnut tak svoj X-W
Pripadne tie nove 4x8 inverted tile mozno pomozu zlepsit moj predosly model.

Anatyt

Tak nejaké sa určite predajú - sú echt zberatelia čo musia mať všetko. Ale bežný plebs čo chce mať proste v zbierke UCS X-Wing si kúpi tento nový. Nebude už nutné preplácať za staršie.

Anatyt

Tak toto už je dobrý úlet! ;D To asi nebolo v žiadnom filme, nie? Dosť zbytočnosť. Očakávam Friends a Speed Champions Star Wars sety. >:D

https://www.jb-spielwaren.de/suchergebnis/?query=75368


Tomik

Citace od: Anatyt kdy 18.05.2023, 09:25:19Tak toto už je dobrý úlet! ;D To asi nebolo v žiadnom filme, nie? Dosť zbytočnosť. Očakávam Friends a Speed Champions Star Wars sety. >:D

https://www.jb-spielwaren.de/suchergebnis/?query=75368
Jo, tak tohle je opravdu pořádný úlet. U superhrdinů jsem to ještě nějak bral, ale do Hvězdných válek mi to vůbec nesedí. Darth Vader vypadá hodně divně bez pláště a připomíná spíše nějakého černého polo-Hulka.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

ditetemnaporad

Představte si, že jste dítě a doposud superkůl mecha-obleček měli jenom kámoši, co baští ten barevný a dětinský Marvel.

A teď si představte, že jste firma LEGO a vidíte, že prodeje exoskeletů pro minifigy jdou nad očekávání dobře.

Za mě očekávatelné (už to tu mohlo být určitě dávno, ale jednalo se o právech) a i provedením dobré. Děcka milují akční figurky. Navíc toto se dá i efektně ničit během duelů :)

Anatyt

Citace od: ditetemnaporad kdy 18.05.2023, 11:09:41A teď si představte, že jste firma LEGO a vidíte, že prodeje exoskeletů pro minifigy jdou nad očekávání dobře.

Áno, presne takto som si to aj ja vysvetlil. Ale je to už cez čiaru, veľmi nasilu. Ako som uviedol - aj Friends sa dobre predávajú, tak prečo aj tam nestrčiť SW a získame pre Friends aj Starhawkov a spol. :D
Nie, vážne - toto už je fakt sílené. A odkial vieš, že exoskelety idú tak dobre?

Mr. Cube

#54
Mechy vypadají hratelně, a jak bylo zmíněno, asi se to prodává.

Pro AFOLy/sběratele budou určitě lákadlem figurky, zejména ten Boba:

Boba Fett - úplně nový potisk všeho včetně arm printů! Potisk helmy vypadá taky odlišně, tak uvidíme, jestli zrecyklují starou helmu, nebo i ten potisk helmy bude nový a není to jen renderem. Pokud bude unikátní i hlavička, tak je to asi zatím nejlepší a zároveň nejlépe dostupná figurka Boby Fetta. Jediné mínus je plášť, ale tak to se dá napravit.

Darth Vader - vypadá jako současně se vyskytující verze, takže s potiskem rukou. Plášť - stejný případ jako u Boby//EDIT: Ahá, takže plášť má. // Mech nic extra, ale tile s nálepkou (potiskem asi ne) skvěle zapadne do Classic Space nebo i SW MOCů.

Stormtrooper - vypadá to, že potisk torz v 75339 nezůstane unikátní pro ten set (Han/Luke), ale máme tady další updatovanou verzi stormtroopera v pořadí. Tak snad tu helmu nechají na chvili být. Stavitele armád to asi úplně nepotěší. Na druhou stranu je ten mech jediný, který mi na první dobrou připadá použitelný i v rámci SW universa, jako nějaký imperiální armádní experiment.

Citace od: Anatyt kdy 18.05.2023, 11:51:10Nie, vážne - toto už je fakt sílené. A odkial vieš, že exoskelety idú tak dobre?

Kdyby nešly, tak je LEGO nedělá čím dál víc, napříč tématy.

Eddie

Mám z toho takové rozporuplné pocity. Neříkám, že se mi to nelíbí, ale dle mého názoru šly udělat ty mechy lépe a to přitom se zachováním hratelnosti.

Další věc, která mně osobně trochu vadí, je příběhová nelogičnost. K čemu by Darthu Vaderovi byl takový oblek, když se jedná o jednoho z nejsilnějších uživatelů síly a světelných mečů? Myslím, že zrovna jeho by to spíše oslabovalo, u Fetta je to diskutabilní, takže v podstatě jediné, kde to dává smysl, je Stormtrooper (ostatně, jak už tu bylo naznačeno).

Osobně souhlasím s názorem, že asi to jediné, co je na tom zajímavé, jsou figové. I když budu muset přizvat tým lékařů, aby provedli transplantace hlavy, abych se zbavil těch růžových ohavností  >:D
Víc stavitel, sběratel a kecal (nejvíce), než vystavovatel..

ditetemnaporad

Citace od: Eddie kdy 18.05.2023, 13:03:14K čemu by Darthu Vaderovi byl takový oblek, když se jedná o jednoho z nejsilnějších uživatelů síly a světelných mečů?

Protože chce být taky kůl. Jsem zvědavý na oblek Čůviho nebo Organy. A asi nejvíc na exoskelet pro R2-D2.

Anatyt

A čo až exoskelet pre Jabbu? ;D To bude asi UCS set. ;D

Tomik

Citace od: Anatyt kdy 18.05.2023, 13:23:07A čo až exoskelet pre Jabbu? ;D To bude asi UCS set. ;D
Tak tohle bych chtěl opravdu vidět! ;D
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

STARHAWK

Citace od: Anatyt kdy 18.05.2023, 11:51:10aj Friends sa dobre predávajú, tak prečo aj tam nestrčiť SW a získame pre Friends aj Starhawkov a spol. :D


Odnos Friends - Elves je moja srdcovka, mam skoro kazdy set 2x (aj fialoveho draheho draka) a dokonca si robim aj vlastne MOC z tohto sveta - zatial len dodatocnych drakov ale casom aj stavby chcem spravit

Friends kupujem deckam, takze toho mame hafo. Niektore sety su dokonca aj pekne i ked novu vlnu uz nemam rad z ideologickeho hladiska.