(Vlastní) Alternativní model ze setu 31129

Založil Tomik, 07.11.2022, 12:18:14

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Když jsem poprvé uviděl set 31129 s tygrem jako hlavním modelem, začal jsem přemýšlet, jaké další oranžové zvíře by se z něj dalo postavit.



Nejprve mě napadla liška, ale tu stačil postavit Allouryuen ještě dříve, než jsem vůbec svůj set 31129 otevřel. OK, lišku tedy stavět nebudu, a co takhle postavit drevokocúra*?! Řekl bych, že ve finále se mi ho podařilo postavit více-méně v životní velikosti a doplnit ho něčím, co vzdáleně připomíná konvalinku. Lepší by samozřejmě byl nějaký oříšek, ale na něj nebyly v setu žádné použitelné kostky. Veverka nabízí celkem slušnou polohovatelnost, kterou omezuje jen tuhost kloubů a stabilita - klouby v kotníkách jsou poměrně slabé a potom ocas díky své váze v některých polohách převažuje celý model. I tak jsem s modelem spokojený a kdo byl na výstavě v Olomouci, ten si jí mohl prohlédnout naživo.









* Pro braťa Slováky - omlouvám se, ale mně se slovo drevokocúr strašně líbí a ano, vím jak se řekne veverka správně po slovensky (veverička).
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Anatyt

Drevokocúr som ešte asi nepočul, len stromokocúr a to bolo v jednej show. ;) Ale inak MOC je SUPER - ako vždy Tomíku! Palec hore!

ditetemnaporad

#2
Parádní orieškohryzka. Nejvíce se mi líbí ten polohovatelný ocas, který umožňuje pózování a zvláště na třetí fotce působí velmi věrohodně. A rozhodně lepší model než oficiální alternativní.

Jen první foto mne trochu vyděsilo. Připomenulo mi totiž...


Foton

Krásná veverka, s to by se natáčeli stop-motion filmy.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

skipper

Pri tejto póze ma napadá či bola zachovaná feature s ružovou kvetinkou z A-modelu  >:D

Citace od: Tomik kdy 07.11.2022, 12:18:14


Tomik

Díky všem za komentáře.

Citace od: Anatyt kdy 07.11.2022, 12:26:52Drevokocúr som ešte asi nepočul, len stromokocúr a to bolo v jednej show. ;) Ale inak MOC je SUPER - ako vždy Tomíku! Palec hore!
A já zase od tebe prvně slyším výraz stromokocúr. ;D

Citace od: ditetemnaporad kdy 07.11.2022, 12:44:09...
Jen první foto mne trochu vyděsilo. Připomenulo mi totiž...
Po nedávné návštěvě buchlovického zámku musím říct, že na té kartičce není žádný Vizzerdrix, ale obyčejný pivoň.

Citace od: skipper kdy 07.11.2022, 15:07:56Pri tejto póze ma napadá či bola zachovaná feature s ružovou kvetinkou z A-modelu  >:D
O zachování této feature jsem uvažoval, ale nakonec jsem od ní upustil. Veverka tak má jen tu samostatnou květinku na zelené plejtě.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Colonel32

Drevokocúr je pseudovýraz, který je podle podivuhodně houževnatého mýtu slovenským překladem českého výrazu veverka.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Drevokoc%C3%BAr