LEGO Friends

Založil Hardegon, 27.10.2022, 09:19:39

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hardegon

Nové sety vyskočili na Brothers Brick.

Hardegon

Asi musim říct, že začínam být fanoušek Friends řady. Poslední dobou jsou některé sety opravdu zajímavé a už to neni jen "pojďme to udělat hlavně růžové". 41730 je už docela povedený domek. Plus je to skvělý zdroj nových zajímavých dílů, a to i v nových barvách.

milanv

Pozdě... Ta tmavě hnědá hlava by se krásně hodila na příručního mého čertíka, ale do instalace ladovské vesničky mi ji asi nestihnou dodat :)
Pán na Žlutém hradě

Drobuliatko

I WANT IT ALL! 41730 je TOPka!

Igorus

Citace od: Hardegon kdy 27.10.2022, 09:31:04Asi musim říct, že začínam být fanoušek Friends řady. Poslední dobou jsou některé sety opravdu zajímavé a už to neni jen "pojďme to udělat hlavně růžové". 41730 je už docela povedený domek. Plus je to skvělý zdroj nových zajímavých dílů, a to i v nových barvách.

Souhlasím s tebou. Za mě navíc pocit, že Friends jsou více City než samotné City...

milanv

Citace od: Hardegon kdy 27.10.2022, 09:31:04Asi musim říct, že začínam být fanoušek Friends řady. Poslední dobou jsou některé sety opravdu zajímavé a už to neni jen "pojďme to udělat hlavně růžové".
Jo jo, tohle říkám už pár let, takže souhlasím - mám pocit, že tam nahnali snad všechny dobré designéry z řady City, alespoň podle výsledků jak v řadě Friends, tak právě v tom, co zbylo z City...

Ale právě letos z toho, co posíláš mě to neuchvátilo až tolik jako když vyšla třeba ta řada setů o táborničení v přírodě (před dvěma lety?) apod. Ale rozhodně se to vyplatí sledovat, protože dobré nápady i zajímavé díly se tam objevují průběžně pořád.

Jo, a fascinuje mě, jak často se objevuje v setech Friends kombinace s Technic!

Co se dílů týče, tak bílá je barva, která na tom podle mě dost vydělala, a limetková - často se nějaké dílky objeví ve Friends sadách kromě 50 odstínů růžové i v bílé a limetkové - což jsou obě velmi použitelné barvy.

Jaké konkrétní díly a nebo barevné kombinace vidíš v těchto setech? Já si nevšiml, asi jsem to přehlédl. Možná ty Dark Red Round Tile 3x3?
Pán na Žlutém hradě

Hardegon

Citace od: milanv kdy 27.10.2022, 10:40:00Jaké konkrétní díly a nebo barevné kombinace vidíš v těchto setech? Já si nevšiml, asi jsem to přehlédl. Možná ty Dark Red Round Tile 3x3?

Pejsek mrzáček, dvoukřídlé dveře v nové barvě, 1x4 zaoblený Slope, 41730 má spoustu nových dílů v zajímavé barvě Dark Turquoise...

Jinak souhlas, že Friends má domy dlouhodobě lepší, než City.

poMOCník

Ten kouř je taky nový díl? Není moc vidět na bílém pozadí.

A z čeho je ta korouhev?

skipper

Na Bricksete popis postáv https://brickset.com/article/84205/meet-the-new-lego-friends!
Jedná sa o pokračovanie po rokoch a niektoré z nových postáv budú deti pôvodných.

Citace od: poMOCník kdy 27.10.2022, 11:25:10Ten kouř je taky nový díl? Není moc vidět na bílém pozadí.


Z monkey kid https://brickset.com/sets/containing-part-6316325
Brickset ma rozklikávacie hires photo https://brickset.com/sets/theme-Friends/year-2023

peki

Citace od: Igorus kdy 27.10.2022, 10:37:13Souhlasím s tebou. Za mě navíc pocit, že Friends jsou více City než samotné City...

Tak aby jsme tu za chvilku nečetli něco v duchu.....

This means the physical LEGO CITY SETS are to exit our portfolio from the end of 202X.....

We still have strong belief in the Build & Actual potencial and will continue to support City topics it through platforms such as FRIEDNS PARADISE PALCE, and we are continuing to hold on to the trademark for the LEGO CITY brand and assessing our future plans together with LEGO Education.  :)

poMOCník

Jsk budou friends policajtky a hasicky, tak to hrozí!

Matthes_CS

Nový pejsci vypadají zajímavě a černé koťátko, jsem zvědavý, jestli vlasy přes jedno oko půjdou i na hlavu minifiga.

Citace od: poMOCník kdy 27.10.2022, 11:25:10A z čeho je ta korouhev?

6257048 + 6335111 + 6328909 + 6301811

poMOCník

Citace od: Matthes_CS kdy 27.10.2022, 15:02:15Nový pejsci vypadají zajímavě a černé koťátko, jsem zvědavý, jestli vlasy přes jedno oko půjdou i na hlavu minifiga.

Citace od: poMOCník kdy 27.10.2022, 11:25:10A z čeho je ta korouhev?


6257048 + 6335111 + 6328909 + 6301811


Aha, zlatá dlaždice ve tvaru srdíčka, to se hodí.

peki

Citace od: horde kdy 27.10.2022, 21:22:19no asi bych se nepouštěl do kvazi hypotetických citací, když to neumím správně gramaticky napsat.. asi tak..

Byl tam použitý smajlík. Většina si toho nevšimne, uznávám že odborníka to může dráždit. Byla to spontání reakce na zcela bezprecedentní oznámení zrušení podpory Lego Mindstorm

https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=442.msg298558#msg298558

Icewalker

Komplet sady Friends

Opět výběr motivů a zpracování povedenější, než v sérii City. Zas některé koupím :) A konečně mají v partě snad i víc kluků. Dále dokonce legová "Grumpy Cat".

Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Drobuliatko

Vsetky su skvele a suhlasim, ze je to podarenejsie ako City. Len sa mi zda, ze Lego ujizdi na tej tyrkysovej. :) V City, aj Friends je to snad dominantna farba.

skipper

A to pritom Dark Turquoise/Teal farba ožila po 12 rokoch hiatusu až v 2018 vrátane veľkého nástupu v Downtown Diner
Asi majú čo dobiehať  >:D

Skyrider

Nevíte někdo, co se stalo s Olivii, Miou, Stephanie, Emmou a Andreou?
Jaktože už nejsou v nových setech?  ???  :'(

Anatyt

Vydali sa a žijú už usporiadaný život.

Tomik

Citace od: Skyrider kdy 05.12.2022, 08:42:13Nevíte někdo, co se stalo s Olivii, Miou, Stephanie, Emmou a Andreou?
Jaktože už nejsou v nových setech?  ???  :'(
Píše se o tom třeba v tomto článku:
https://brickset.com/article/84217/introducing-lego-friends-2023!
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

STARHAWK

Citace od: Skyrider kdy 05.12.2022, 08:42:13Nevíte někdo, co se stalo s Olivii, Miou, Stephanie, Emmou a Andreou?
Jaktože už nejsou v nových setech?  ???  :'(

Nahradili ich viaz diversifikovanou skupinou ;) ich mierna uprava s pred par rokov nestacila.

Aspon tie starsie sety zacnu postupne naberat na hodnote.

Valentin Dobrotivý

Citace od: STARHAWK kdy 05.12.2022, 13:02:31
Citace od: Skyrider kdy 05.12.2022, 08:42:13Nevíte někdo, co se stalo s Olivii, Miou, Stephanie, Emmou a Andreou?
Jaktože už nejsou v nových setech?  ???  :'(

Nahradili ich viaz diversifikovanou skupinou ;) ich mierna uprava s pred par rokov nestacila.

Aspon tie starsie sety zacnu postupne naberat na hodnote.

jj, ta stará parta holčiček byla málo progresívní - žádný invalida, žádné fluidní stvoření...prostě zastaralá věc.

STARHAWK

Citace od: Valentin Dobrotivý kdy 05.12.2022, 13:05:01
Citace od: STARHAWK kdy 05.12.2022, 13:02:31
Citace od: Skyrider kdy 05.12.2022, 08:42:13Nevíte někdo, co se stalo s Olivii, Miou, Stephanie, Emmou a Andreou?
Jaktože už nejsou v nových setech?  ???  :'(

Nahradili ich viaz diversifikovanou skupinou ;) ich mierna uprava s pred par rokov nestacila.

Aspon tie starsie sety zacnu postupne naberat na hodnote.

jj, ta stará parta holčiček byla málo progresívní - žádný invalida, žádné fluidní stvoření...prostě zastaralá věc.

Aj tak su stale dzenderovo zaujaty - ked pozreme pomer muzov a zien v jednotlivych setoch, stale je to bieda s muzmi v nich - nehovoriac o typoch fuzov/brady kedy sme donedavna mali len hipstersky styl a tot vse - pritom je tolko moznych kombinacii co chybaju

Valentin Dobrotivý

Citace od: STARHAWK kdy 05.12.2022, 13:09:08
Citace od: Valentin Dobrotivý kdy 05.12.2022, 13:05:01
Citace od: STARHAWK kdy 05.12.2022, 13:02:31
Citace od: Skyrider kdy 05.12.2022, 08:42:13Nevíte někdo, co se stalo s Olivii, Miou, Stephanie, Emmou a Andreou?
Jaktože už nejsou v nových setech?  ???  :'(

Nahradili ich viaz diversifikovanou skupinou ;) ich mierna uprava s pred par rokov nestacila.

Aspon tie starsie sety zacnu postupne naberat na hodnote.

jj, ta stará parta holčiček byla málo progresívní - žádný invalida, žádné fluidní stvoření...prostě zastaralá věc.

Aj tak su stale dzenderovo zaujaty - ked pozreme pomer muzov a zien v jednotlivych setoch, stale je to bieda s muzmi v nich - nehovoriac o typoch fuzov/brady kedy sme donedavna mali len hipstersky styl a tot vse - pritom je tolko moznych kombinacii co chybaju
to je pravda- ale body za boj za lepší zítřky si už i takhle připsali...takže mají splněno.

Anatyt


Drobuliatko

Tak ta Botanicka zahrada je BOZIIII! :O Asi najkrajsi Friends set v historii!

Fricoolinek

Vypadá fakt dobře. Za 85 Euro doporučená cena to není ani tak drahé.

Ale je to holčičí.

milanv

Botanická je samozřejmě totální hit. Přenádherný set, který se hodí do každého města, Friends i City. Žádná šílená kombinace limetkové s fialovou. A vyzývá ke kreativitě: stavět si další svoje rostliny, reálné i fantaskní. Prostě super. Mohli to podpořit i malým setíkem jenom s dílky na rostliny.

Ale není to jediný pěkný set z té sady. Naprosto mě zaujaly ty stáje: pěkná stavbička se zajímavými detaily a celkově v moc pěkné decentní barevnosti. Podle mě se hodí i do City.

Zbytek mě nezaujal nebo naopak zaujal až moc svou politickou agitkou.
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Díky tomu jsem si všimnul tohohle dílku v nových barvách. Koukám, že už byl dřív, ale minul jsem ho.
Plant, with Bar and Off-shoot with StudReddish Brown015666433717Bricklink
Plant, with Bar and Off-shoot with StudOlive Green015666426470Bricklink

Na ten strom škoda, že neudělali tenhle díl v Reddish Brown, protože to je zajímavý způsob, jak napojit větve. Když už není v hnědé, asi bych ho spíš nahradil černým, takhle to moc nedává smysl.
Technic Knob WheelGreen320724141202Bricklink

Jinak set je nádherný, jak už bylo řečeno. A pro nás, co máme rádi zeleninu obzvlášť.


STARHAWK

Ta botanick zahrada je fajn. V nejkej vecsej zlave mozno zobrat 2 a spravit jednu vecsiu, lebo ona z druhej strany je dost mala. Ale asi najlepsi set z novych friends a snad jediny co by som uvazoval nad kupou.