Ogar49 - horská dráha

Založil ogar49, 20.10.2022, 22:05:16

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

ogar49

Horská dráha - premiéra na SVĚT KOSTEK OLOMOUC 15-16.10.2022

Jak to začalo - inspirace set 10303 Horská dráha, kdy jsem si chtěl dráhu postavit z kostek a kolejí, co jsem měl z dřívějška. V daném setu dva nové dílky kolejí :( tedy to neklaplo.

Tak jsem začal experimentovat a jako první udělal dvojsmyčku (video v odkaze), následně probíhala výstavba pro mé děti na domácí hraní, tedy jsem neřešil prostor, barvy kostek, ...

Yoshimaka při návštěvě do mě začíná "hustit" a co tak to zpracovat na výstavu, ač jsem vzdoroval, tak jsem povolil a proběhlo asi 6 přestaveb než vznikl finální vzhled trati.

Verze 1 - děti pouští vagónky samy a dole si je samy berou.
Verze 2 - po přepojení dvou kolejí vzniká druhý okruh, kde je využitá samotná věž a výtah na ní umístěný. Pohon realizován prvotně manuální na kličku, později dodělán motorek (vlakový batery box  s IR ovládáním). Časování vychází přesně na knap.

Na výstavě byla v provozu skoro pořád verze 1, děti si chtěly neustálé hrát a z celé výstavy to bylo na verzi 2 přepojeno párkrát, když to nějaký dospělák chtěl vidět, jak to funguje.

Reakce dětí mě příjemně překvapily a nečekal jsem takový ohlas.


videa a obrázky na uloz.to

Chairudo

Parádní, příští verze bude z patra dolů  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Také mne to na výstavě zaujalo.

ogar49

Test 3LOOP.

ogar49

Tak původní horské dráhy už rozebrany a buduje se nový projekt, tři starty - tři drahy - tři cíle;)

ogar49

Tak finální produkt hotov. Yoshimaka už to testoval ;) tak snad do nějaké výstavy to vydrží v kuse ;)

ogar49

Tak a nějaké to video.




yoshimaka

Odpovědně prohlašuji, že horská dráha je hratelná a poskytuje potěchu pro oko i ducha! Dobrá práce!
Lust och fägring stor

Foton

Paráda! A koukám, že i časově jsou všechny tři dráhy skoro shodné.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.