Technic 2023

Založil Tomik, 29.08.2022, 16:57:06

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

HD

Citace od: peter kdy 02.06.2023, 07:47:00
Citace od: HD kdy 01.06.2023, 14:36:34Novější diferenciály než ve Ferrari?

- to nevím, Ferrari neznám ;)
Mám na mysli 42143. ;)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

milanv

Pokusím se přispět k porozumění mezi kostkaři :) aneb tohle je diferenciál z Ferrari, co píše HD.

Differential Gear HouseLight Bluish Gray654146285647Bricklink
Pán na Žlutém hradě

peter

Citace od: HD kdy 02.06.2023, 08:27:06
Citace od: peter kdy 02.06.2023, 07:47:00
Citace od: HD kdy 01.06.2023, 14:36:34Novější diferenciály než ve Ferrari?

- to nevím, Ferrari neznám ;)
Mám na mysli 42143. ;)


Jo, tak tam je stejný - jde mi o ty velká ozubená kola s dvojnásobným modulem zubů - ty už nepřeskočí ;D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

otaznik

#63
Těch diferenciálů už mám dost (6 ks + 2 další na cestě), ale to Audi se mi líbí a pořídím si ho.

Ale jak na to koukám, Peter měl na mysli ne tato těla, ale spíše nová ozubená kola, která na ně pasují. Jsou vidět např. zde:

MeNadruhou

Bylo by fajn kdyby v tom lesostroji byli planetary hubs
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

HD

@MeNadruhou - To by bylo, ale u modelu nedávají technicky smysl, jak to není RC.  ;)  
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

milanv

Jinak jsem na lesostroj koukal u Sariela a překvapilo mě příjemně, kolik je tam opravdových dílků a jak málo panelů. A ze jsou tam snad všechny ty z posledních let, tj. Co je ještě nemám: rámeček 3x11, liftarmy s cikcak dírama, nový diferenciál, nová ozubená kola, pneumatika... Navíc to vypadá, že mu dokonce ani nepadá rameno, snad první takový pneumatický set...
Prostě příjemně překvapil. Naopak Perseverance mě zklamalo. Jak jsem na začátku obdivoval ten nápad a potenciál pro mnoho funkcí, tak nápad zůstal osamocený a potenciál nevyužitý. Fuknce to nemá skoro žádné a ty poslední zbývající fungují podle mě mizerně. Prostřední kola se zapichují do terénu, rameno hned po otočení ven z podpěry spadne o dva study dolů, jak vaklá... K tomu panelů celkem dost na počet celkem dílků, zajímavých dílků minimum, kola jinde nepoužitelná...
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Citace od: milanv kdy 12.06.2023, 10:40:01...Naopak Perseverance mě zklamalo. Jak jsem na začátku obdivoval ten nápad a potenciál pro mnoho funkcí, tak nápad zůstal osamocený a potenciál nevyužitý. Fuknce to nemá skoro žádné a ty poslední zbývající fungují podle mě mizerně. Prostřední kola se zapichují do terénu, rameno hned po otočení ven z podpěry spadne o dva study dolů, jak vaklá... K tomu panelů celkem dost na počet celkem dílků, zajímavých dílků minimum, kola jinde nepoužitelná...
Mě to marťanské vozítku nijak nezaujalo už od začátku. Na recenzích od Sariela a RacingBricks jsem obdivoval mechanismus odpružení a osobně si myslím, že jeho největším problémem z pohledu funkčnosti je "způsob pohonu". Pokud by pohyb vycházel přímo z jednotlivých kol, tak by nedošlo k zapíchnutí prostředních kol do terénu a všechno by fungovalo, jak mělo. Ve chvíli, kdy se do toho vloží naše ruce, a začnou vozítko tlačit za jeho tělo, potom některá kola začnou ztrácet přítlak a kontakt s terénem a celý systém přestane fungovat.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Strider

Prostě příliš velká, roztřesená a nevzhledná kráva. Tohle se moc nepovedlo.

milanv

Citace od: Tomik kdy 12.06.2023, 12:37:36
Citace od: milanv kdy 12.06.2023, 10:40:01...Naopak Perseverance mě zklamalo. Jak jsem na začátku obdivoval ten nápad a potenciál pro mnoho funkcí, tak nápad zůstal osamocený a potenciál nevyužitý. Fuknce to nemá skoro žádné a ty poslední zbývající fungují podle mě mizerně. Prostřední kola se zapichují do terénu, rameno hned po otočení ven z podpěry spadne o dva study dolů, jak vaklá... K tomu panelů celkem dost na počet celkem dílků, zajímavých dílků minimum, kola jinde nepoužitelná...
Mě to marťanské vozítku nijak nezaujalo už od začátku. Na recenzích od Sariela a RacingBricks jsem obdivoval mechanismus odpružení a osobně si myslím, že jeho největším problémem z pohledu funkčnosti je "způsob pohonu". Pokud by pohyb vycházel přímo z jednotlivých kol, tak by nedošlo k zapíchnutí prostředních kol do terénu a všechno by fungovalo, jak mělo. Ve chvíli, kdy se do toho vloží naše ruce, a začnou vozítko tlačit za jeho tělo, potom některá kola začnou ztrácet přítlak a kontakt s terénem a celý systém přestane fungovat.
S tím vlivem "pohonu" je to zajímavá myšlenka. Jestli by to poháněné motorem už mělo vyřešené všechny problémy, to samozřejmě nejde odhadnout, ale vliv toho ručního pohonu bude určitě velký.

Co se týče zklamání ze setu, tak abych byl férový, cena není ani na půlce toho lesního dravce, takže člověk nemůže očekávat stejný počet dílů (nutných na vychytání všech funkcí). Taky asi u levnějšího modelu chtěli velkýma panelama "nahnat objem", aby udělali dojem velkého setu za míň peněz. Určitě to tím nějaké lidi zaujme: neotřelé téma a velký model relativně levný. Ale z mého soukromého pohledu to teď tím pádem nemá smysl.

Ceny jsou celkově šílené, vždyť za pět tisíc by ještě nedávno nikoho nenapadlo, že bude Technic set bez motorizace. Ale to je jen povzdech, který na věci nic nezmění :)
Pán na Žlutém hradě

milanv

Friends Zábavní park na pláži

Ano, ani já bych tohle nepovažoval za Technic set, kdyby mi to názorně nepředvedli na Chodově. Byl jsem v příjemném šoku:

* skvělá hratelnost
* co šlo, tak jsou mechanismy přiznané a určené k podívání a ke studiu (zadní zeď z průhledných panelů, dokonce přímo na krabici je rozkres "drivetrain"!
* pěkné a lehýnce chodící mechanismy různých pohybů kinematiky (některé by se nám hodily i do betléma :) )
* přitom z čelního pohledu nic neruší a vypadá to jako klasický set s figurkama (Friends minidolls - největší minus setu)
* dokonce i barevnost je celkem ok - odpovídá tématu
* a ta cena! Když si vzpomenu na ten podobně vypadající set ze City (za cca 5.500), tak tady je to ani ne za půlku!

Zkrátka mi přišlo škoda, kdybyste o tom nevěděli, i kdyby jenom pro zajímavost. Je neuvěřitelné, kam se posunula řada Friends a hlavně jak vytrvale do ní tlačí Technic. Sleduju to už roky - i kdyby jen něco menšího, nějaký mechanismus dají skoro do každého většího setu. Hodně zajímavé, myslím!
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Citace od: milanv kdy 13.06.2023, 23:52:06Friends Zábavní park na pláži

Ano, ani já bych tohle nepovažoval za Technic set, kdyby mi to názorně nepředvedli na Chodově. Byl jsem v příjemném šoku:
...
Milane, když jsem uviděl tvůj nadpis, tak jsem si říkal, jestli sis náhodou nespletl vlákno. Pak jsem si to přečetl, podíval se na daný set i na jeho funkce v pohybu na youtube a musím smeknout. Ten mechanismus posouvá celý set na úplně jinou úroveň a přitom je to jen pár osiček a ozubených kol...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Foton

JO, taky mě to přimělo se na něj podívat a je kandidátem na dárek.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

milanv

#73
Citace od: Tomik kdy 14.06.2023, 08:25:48Milane, když jsem uviděl tvůj nadpis, tak jsem si říkal, jestli sis náhodou nespletl vlákno. Pak jsem si to přečetl, podíval se na daný set i na jeho funkce v pohybu na youtube a musím smeknout. Ten mechanismus posouvá celý set na úplně jinou úroveň a přitom je to jen pár osiček a ozubených kol...
No a to si představ, jak jsem byl překvapený já na tom Chodově. Rozloučil jsem se s paní manažerkou i s prodavači, odcházím a najednou mě odchytí ve dveřích s větou ve stylu "A už jste viděl Friends? Pojďte se podívat se mnou." >:D A to je důvod, proč tak rád chodím na Chodov.

A mimochodem, ozubených koleček je v tomto setu možná víc než v leckterých Technic auťácích. Což u aut nemusí být nutně na škodu, chceš aby jezdila a zatáčela. Od fotbalového míče taky nečekáš víc funkcí než kutálení a na hratelnosti to už tisíce let nemá vliv :) Ale chci ukázat na to, jak mě potěšila tady ta nápaditost a pestrost.
Pán na Žlutém hradě

Jaky


MeNadruhou

Na face bouku se objevilo par fotek libhera
Odkaz
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

juggleman


Anatyt

Čakal som že to rameno bude dlhšie. Príde mi to vzhľadom na reálnu predlohu take zmrštené.

Anatyt

A ešte si dovolím malé porovnanie:

42100 Liebherr R 9800
pieces: 4108
price: 450 €

42146 Liebherr LR 13000
pieces: 2883
price: 560 €

Tomik

Citace od: Anatyt kdy 28.06.2023, 09:26:26Čakal som že to rameno bude dlhšie. Príde mi to vzhľadom na reálnu predlohu take zmrštené.
Když se dívám na proporce modelu, tak mi také přijde, že ta dvě hlavní ramena by měla být minimálně dvakrát delší. :o Jinak to vypadá zajímavě, ale ne natolik, abych si to chtěl pořídit (teď vůbec neberu v potaz cenu). Mně se prostě víc líbí autojeřáby a z pásových stavebních strojů preferuju bagry a buldozéry...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

MeNadruhou

Za me, velikost celkem OK, libi se mi ulozeni ramene do tocny, a vypada to na docela slusne ulozeni vrsku s podvozkem. Hak super, super funkce je otoc haku. Preferoval bych lift arm ramena, nebo ramena z axli a nejakeho noveho typu konektoru (napr K, T, rohovy a pripadne nejake prostorove konektory) a ne ty nove mega ramy.
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

ThomasMorta

Citace od: Anatyt kdy 28.06.2023, 10:03:54A ešte si dovolím malé porovnanie:

42100 Liebherr R 9800
pieces: 4108
price: 450 €

42146 Liebherr LR 13000
pieces: 2883
price: 560 €

Počkal bych ještě na srovnání velikostí postaveného rozměru. Vypadá to, že velká část modelu je postavená z velkých panelů a podle obrázků by mohlo jít i o největší Technic model vůbec. Ale fotky mohou klamat.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

milanv

Největší stavebnice... Samozřejmě, že v daném měřítku bude největší/nejvyšší jeřáb, stejně jako v reálu. A stavebnice vypadá pěkně a určitě se moc rád podívám na internetu na stavební techniky a nápady. Ale využití pro AFOLa, co už nějakou zásobu kostek má? Všechno nad podvozkem s kabinou jsou jen jinde nepoužitelné panely, nic mi ta velikost nepřináší. Navíc ta cena je prostě šílená, ať je tam, co je tam. Takový model se přeci nekupuje, ale staví... Tím myslím MOC - vezmu díly z domova a přikoupím pár speciálních dílů. Od toho je to stavebnice, abych nemusel kupovat dokola pořád to samé a platit to znova a znova, ne? Vždyť ta cena je šílená, už se pohybujeme v řádu, kde se kupují dovolené apod.

Pán na Žlutém hradě

ThomasMorta

Citace od: milanv kdy 29.06.2023, 17:20:45Ale využití pro AFOLa, co už nějakou zásobu kostek má? Všechno nad podvozkem s kabinou jsou jen jinde nepoužitelné panely, nic mi ta velikost nepřináší.

Jedním z mých snů je postavit pořádný věžový jeřáb, ideálně s nějakou poloautoamtickou funkcí, kdy se dokáže sám stavět jako ty, které staví mrakodrapy a na to by mohly být přestě tyhle panely ideální :-)
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Jaky


Strider

Myslel jsem, že těch 13000 je cena   ;D Byl jsem naivní.

mesje

Ta cena je nehorázna...
Za model co ani proporcne nesedi...
Myslím ze to bude v tejto cene nepredajne a možno sa potom TLG ukludni s týmito extremnymi cenami...

Anatyt

Ja som rozmýšlal že možno by šlo nadstaviť aspoň 2-násobne tie všetky ramená, len či by to tá základňa zas udržala. ???

otaznik

Chtěl jsem si ten set pořídit, případně ramena nastavit, ale ta cena mě tedy dostala. Tolik peněz za to nedám, buď budu mít štěstí a někde ho seženu za max 12 000 Kč, nebo holt ten set mít nebudu...

mesje

Citace od: otaznik kdy 03.07.2023, 14:43:02Chtěl jsem si ten set pořídit, případně ramena nastavit, ale ta cena mě tedy dostala. Tolik peněz za to nedám, buď budu mít štěstí a někde ho seženu za max 12 000 Kč, nebo holt ten set mít nebudu...

Už teraz sa často technik s prepalenou cenou vie dostať aj 40% dole, úplne prestrelene ceny ako pri mercedes zetros išli dokonca 45% dole, a to sa dá čakať aj prí tomto sete, kde to prepalili neskutocne...ta zľava by musela ísť na 50%...