Technic 2023

Založil Tomik, 29.08.2022, 16:57:06

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Citace od: Anatyt kdy 22.02.2023, 09:30:52Tomíku, superauta ktoré vychádzajú niekedy od 70. rokov (853, 8860, 8865, 8880, 8448, 8653, 8145, 8070) boli +- v rovnakej mierke, na ktorú nadviazalo Porsche a Ferrari...
Tak toto jsem nevěděl. Pravda, moc jsem se po tom ani nepídil a většinu ze zmíněných setů jsem viděl buď samostatně nebo jsem dosud neměl tu čest...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

ThomasMorta

Citace od: Anatyt kdy 20.02.2023, 18:29:18A jednej mierky sa žial nedržia ani u rady Technic Supercar. Ford GT je úplne mimo každej mierky Technic športiakov.

Taky je cenově v jiné kategorii. Každopádně, pokud jsem to odpozoroval správně, tak by to mělo být cca ve stejném měřítku jako Dodge z Fast and Fourious a loňský Batmobile, takže to není úplně mimo všechna obvyklá měřítka, jen je to ta zatím nejnovější, takže nejméně zastoupená velikost.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Borekity

42156 Peugeot 9X8 s 1775 dílky. Vyjít má 1. května.

Anatyt

Už vyšiel.

https://brickset.com/article/93650/technic-peugeot-9x8-le-mans-hybrid-hypercar-revealed!

Nechápem tento model, nová licencia na relatívne neznáme auto. No a tu to chýbajúce sklo dotvárajúce dizajn vyslovene chýba. Bez neho to úplne kazí dizajn kabíny.

Tomik

Citace od: Anatyt kdy 14.04.2023, 12:45:42Už vyšiel.

https://brickset.com/article/93650/technic-peugeot-9x8-le-mans-hybrid-hypercar-revealed!

Nechápem tento model, nová licencia na relatívne neznáme auto. No a tu to chýbajúce sklo dotvárajúce dizajn vyslovene chýba. Bez neho to úplne kazí dizajn kabíny.
Mě toto nijak nevadí, protože žádné větší Technic auto nikdy "sklo" nemělo. Líbí se mi ty svítící bary na předních světlech (kéž by je dali i do Sianu) a jsem zvědavý, co to bude mít pod kapotou - na bricksetu píšou něco o pohonu všech 4 kol a převodovce. Na obrázku rozestavěného modelu jsou vidět diferenciály vpředu i vzadu.

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Anatyt

Iné autá nemali takéto kokpity so zaobleným sklom. Tu to zaoblenie dotvára dizajn kabíny.

starbuilder

Podle mě skvělé auto, líbí se mi jak design, tak zvolené barvy. Škoda, že to není levnější.

Stimpi

Citace od: Anatyt kdy 14.04.2023, 13:02:06Iné autá nemali takéto kokpity so zaobleným sklom. Tu to zaoblenie dotvára dizajn kabíny.

Obecně pár příkladů... ano ne vše to jsou auta...

24h LeMans

Nighthawk

Concept Car

Rescue Truck

Jet Plane

Air Race Jet

Borekity

Nový jeřáb C+ Liebherr. Cena 680 USD. Vypadá dobře, ale ta cena je brutální.FB_IMG_1682765368690.jpg


Tomik

#40
A všimli jste si tohoto? Trochu mi to připomíná limitovaného přebarveného Fiata ze žluté do modré. Uznávám, že modrá Bugatce sluší více, ale to koupi mě to stejně nepřesvědčí.



A ještě ten originál...

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Tak další z mnoha auťáků, co stejně neumějí nic než zatáčet. Akorát bych platil za spoustu Technic panelů, které u mě stejně končí v krabici "díly divné, obtížně použitelné". Zato ten John Deer se spoustou pneumatiky nebo Perservance se zajímavými převody vypadají o dost líp. No a pak je tu otázka ceny, že... Kvůli tomu realistickému designu (žeroucím spoustu kostek a ještě licenční poplatky) je to dost šílené.
Ale rád si počkám na designerská videa nebo kdyby byla recenze od Sariela a pak případně změním názor.
Pán na Žlutém hradě

Anatyt

Tipujem, že ten John Deere bude mierkou asi k tomu Claas traktoru. No a tu je vidieť čo spravila inflácia počas kríz:

Claas - +-2000 dielov - 150€
John  - +-1500 dielov - 190€

Tomik

Teď jsem koukal na obrázek krabice lakatoše z druhé strany a vypadá to, že si ho pořídím. Těch pneumatických dílů je tam celkem dost a přední radlice je navíc ovládaná dvěma malými linear actuatory - prostě takový velký pneumatický set s ozubenými kolečky jako bonusem. Marťanské vozítko mě tolik nezaujalo. Chápu, že to je něco nového se spoustou ozubených koleček, ale mě se to prostě vzhledem nelíbí...

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Z japonského katalogu prosákly obrázky dalších setů pro druhé pololetí. Těšil jsem se na nové malé Lambo a z výsledku jsem více nadšený, než ze Siánu. Je tam také rallye speciál od Audi, který dle mého vypadá jako ošklivé káčátko, pokud to řeknu hodně slušně. Další zajímavostí je pokračující záplava nových malých panelů, až se v nich trochu začínám ztrácet. Více na bricksetu



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Lukas

Koukal jsem na lepsi obrazky toho audi. A nejsem si jist,jsou tam nove pneumatiky ?

HD

Ale no tak, já ty nové pneumatiky už nemám kam dávat. :D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

yoshimaka

Citace od: HD kdy 01.06.2023, 09:30:53Ale no tak, já ty nové pneumatiky už nemám kam dávat. :D
To by bylo, aby největší výrobce pneu na světě nepřišel s nějakou novinkou :-D :-D :-D
Lust och fägring stor

Tomik

Citace od: Lukas kdy 01.06.2023, 08:39:51Koukal jsem na lepsi obrazky toho audi. A nejsem si jist,jsou tam nove pneumatiky ?
Koukal jsem na brickset a pneumatiky s rozměrem 81,5x29 jsem tam s tímto vzorkem nenašel, takže nové budou.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Anatyt

To Audi ešte povedzme že vyzerá dobre. Ale to Lambo, tie malé kolieska... ;D  Séria áut v tejto mierke v Technic je čistá paródia.




Tomik

Ještě koukám na to nové Audi a ač je ošklivé, tak ten se vypadá jako super zásobárna kostek na stavbu aut na dálkové ovládání. Obsahuje dokonce 3 motory (hádám, že jeden na zatáčení a dva pro pohon), odpružení a dost všelijakých panelů. Z některých obrázků přední nápravy to vypadá dokonce na pohon 4x4 (potom by dával smysl i ten jeden motor navíc - jeden pro zadní nápravu a druhý pro přední). Snad tam budou i nějaká ozubená kola... ::)

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Citace od: Anatyt kdy 01.06.2023, 10:53:33To Audi ešte povedzme že vyzerá dobre. Ale to Lambo, tie malé kolieska... ;D  Séria áut v tejto mierke v Technic je čistá paródia.
Souhlasím, že to Lambo není dokonalé, ale mně se i tak líbí...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Anatyt

Citace od: Tomik kdy 01.06.2023, 10:56:27Ještě koukám na to nové Audi a ač je ošklivé,

Tak ošklivé... :) Ono ani v reále to nie je krásavec. Je to ralley špeciál a vystihli ho dizajnovo aj proporčne celkom dobre. No a technika pohonu vyzerá zaujímavo. Ale počkajme si na videá.

Eddie

#53
Mno, hádám, že to bude podobné jako se skutečnými auty – je to prostě otázka vkusu :) Mně osobně se nelíbí ani reálná Lamborghini, zatímco ta rallye Audi vypadá dost dobře (jak skutečná, tak i LEGO model). Nicméně ta kola u Lamborghini mi přijdou poměrově v pořádku, mně se spíš zdá, že má to auto poněkud špatný poměr šířky k délce (je užší, než by mělo být) – nezdá se vám?

EDIT: Možná je to teda jen úhlem, těžko říct, ale jestli počítám správně, tak pro zachování poměru skutečného Huracánu by měla být při délce 28 cm šířka cca 12 cm.
Víc stavitel, sběratel a kecal (nejvíce), než vystavovatel..

Anatyt

Ono v tejto malej mierke sa v Technicu tie autá asi lepšie nedajú. Predsalen to už je mierka skôr pre Creator. Tie pneumatiky majú vysoký profil a dosť robí aj veľa hmoty nad a pred kolesami. Rozmery asi prispôsobiť mohli, ale asi sa +- chceli držať v mierke predošlých áut. Neviem čo touto mierkou sledujú, veď tam ani veľa funkcií nenapchajú a majú ďalšie dve väčšie mierky, kde sa to už dá.

peter

#55
Měl jsem možnost si s Audi celkem dost pohrát a pomocí dalších setů (Lakatoš a Mars rover) něco jiného zbastlit - více bude k vidění, někdy během 2.pol. roku. Každopádně, jak jsem k modelům pro apku skeptický, tak tohle auto se mi opravdu zalíbilo a hodně zvažuji jeho koupi. Jak už bylo zmíněno, dost kostek, tři motory, pohon 4x4, nové robustní diferenciály, které věřím pro trial budou spásou a v neposlední řadě velmi příjemná cenovka. Takže za mne opravdu super set.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

HD

Novější diferenciály než ve Ferrari? 
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

martindavid

To vypadá že jako skalní fanoušek  4kruhu, si budu muset tenhle model pořídit,
Není úplně nejkrásnější ale má styl.

ThomasMorta

Citace od: martindavid kdy 01.06.2023, 14:44:35To vypadá že jako skalní fanoušek  4kruhu, si budu muset tenhle model pořídit,
Není úplně nejkrásnější ale má styl.

Taky jsem si říkal, že vypadá divně... a pak jsem viděl předlohu a zjistil, že je to celkem věrný model. To jsou ty okamžiky, kdy se povede designerům věrně vystihnout ošklivost skutečného vozidla:-)
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

peter

Citace od: HD kdy 01.06.2023, 14:36:34Novější diferenciály než ve Ferrari?

- to nevím, Ferrari neznám ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.