Upgrade na verzi 2.1.x - sem patří pouze chyby

Založil Jindroush, 13.08.2022, 23:23:17

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Petronel

Citace od: Jindroush kdy 27.09.2022, 18:11:38@Petronel - kouk jsem ti do profilu a já teda žádný zafajfky nevidím - nahoře vlevo vidíš svůj profil, rozbal roletku, vyber zvoneček, a tam vidíš, co máš dostávat čím. U tebe jsou všechny fajfky v "oznámení" a jen dvě v "email". Měl bys dostat email prakticky jen když ti někdo "z ničeho nic" pošle SZ.

Ano já vím, ale naco bych měl všechno odfajfkovat? Bavíme se tu o emailu, když přijde SZ. To mi stačí.
Ale už asi vím v čem je problém. Je tam separátně volitelné: "když přijde nová SZ" a "když přijde odpověď na SZ"
Už jsem zapnul i to druhé.

Prosím pošlete mi někdo nějakou pěknou SZ ať vím jestli to už funguje. ;D 
Díky

Petronel

Tak to funguje. Stačí zaškrtnout oboje. :D  ;)
Díky

peter

Nefunguje funkce na vkládání dílků pomocí fce "přidej LEGO díl". Díl to sice najde, ale už ho to nepřidá do zprávy.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Jindroush

Jo, to jsme s @milanv řešili a nedořešili - je zcela změněná hlavní šablona a zatím jsme nepřišli, jak to udělat stejně, jak to bylo dřív.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

milanv

Citace od: Jindroush kdy 11.10.2022, 18:35:35Jo, to jsme s @milanv řešili a nedořešili - je zcela změněná hlavní šablona a zatím jsme nepřišli, jak to udělat stejně, jak to bylo dřív.
Je to tak, ale  vyřešit se to musí. Jindro, pošleš mi  odkaz na zdrojové kódy nového fóra, z ceho jsi instaloval? Zkusím okoukat, jak jsou dělaná tlačítka na tučné pismo apod.
Pán na Žlutém hradě

Pool

Ve vlákně https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=54007.0

v příspěvku
Citace od: Pool kdy 10.10.2022, 18:24:021) F domek (Pool)
2) domek 16x26
3) základní modul 48x48 (ANO)
4) budova 16x26 výška necelých 17 brick
5) přesahuje modul do sousedního modulu (NE)
6) přesah neplánuji
7) Domek na kraji silnice
8) Na přednachystané parcele bude z půlku umístněn Pekiho domek, který bude z druhé půlku na modulu souseda. Vrba dodána bez panáčka, bude umístěna na Pekiho modulu s rybníkem.

tam mám normálně napsané bod osm a háže to tam místo osmičky osmý smajlík  ;D. Jako kód toho smajlíku bych doporučil určitě změnit, ale je divné, že ostatním to tam neháže.

ditetemnaporad

Citace od: Pool kdy 31.10.2022, 13:24:21ale je divné, že ostatním to tam neháže.

Ostatní tam mají mezeru 8 )

Jindroush

8) je prostě odjakfurt ascii pro brejlatej smajlík. Řešení je 8 ) nebo 8] nebo tabulka nebo dole pod zprávou vypnout emotikony.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

milanv

Řešení je:
0. psát to ručňě s tečkou
  • psát to jako opravdový seznam
  • co nabízí meňátko nad textovým polem
8) psát to ručně s fíglem
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Citace od: milanv kdy 11.10.2022, 21:59:03
Citace od: Jindroush kdy 11.10.2022, 18:35:35Jo, to jsme s @milanv řešili a nedořešili - je zcela změněná hlavní šablona a zatím jsme nepřišli, jak to udělat stejně, jak to bylo dřív.
Je to tak, ale  vyřešit se to musí. Jindro, pošleš mi  odkaz na zdrojové kódy nového fóra, z ceho jsi instaloval? Zkusím okoukat, jak jsou dělaná tlačítka na tučné pismo apod.

Zabývá se tím někdo? Jestli to nepůjde, potřebujeme nějaký náhradní doporučený způsob, jak přidávat jednotně specifikaci dílků.

milanv

Jde o to, jak vložit ten text do příspěvku. Samotné získání informací (to moje "udělátko") funguje správně. Takže buď na to přijdu nebo mi někdo s tím pomůžete nebo udělám alternativní variantu, že ten text udělátko vypíše pod tu tabuku a přetáhnout myší do příspěvku bude muset každý sám.
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Citace od: milanv kdy 04.11.2022, 10:50:26...a přetáhnout myší do příspěvku bude muset každý sám.

Proč ne, to není tolik práce a na zavedení do fóra by to mělo být jednoduché ne?

milanv

Posílám upravenou verzi, v příloze je nový JavaScript.
@Jindroush : prosím zkus to a dej mi vědět, jak to funguje - pokud ano, tak to rovnou nasaď pro všechny. Díky.

@Jindroush : A přidej celý kód i do "rychlé odpovědi", jinak to bude lidi mást. Dík.
Pán na Žlutém hradě

milanv

#43
Citace od: milanv kdy 04.11.2022, 16:28:17Posílám upravenou verzi, v příloze je nový JavaScript.
Jindra, koukám, nenapsal, tak oznamuji:

Udělátko na přidávání dílků do odpovědi funguje i v novém fóru, ale zatím není v "rychlé odpovědi", musíte kliknout na tlačítko "Odpovědět" a na té nové stránce to už je.
POZOR: Do "rychlé odpovědi" vás to v této verzi fóra hodí i po kliknutí na tlačítko Citace!

Pokud chcete dávat odkazy na dílky pod citaci někomu jinému, musíte zase přes tlačítko "Odpověď". Našel jsem dva postupy:

1. kliknete nejdřív na tlačítko "Citace", pak zkopírovat myší ten text citace, kliknout na obecnou "Odpověď", text ze schránky vložit a pak pokračovat v psaní své odpovědi, do které už jde i vložit ty odkazy na dílky.
2. nebo nejdřív kliknout na tlačítko "Odpověď", posunout si tu novou stránku níže a u příslušného staršího příspěvku kliknout na tlačítko "Citace" - to vám vloží přísl. text do vaší odpovědi a můžete pokračovat ve psaní.

Až dá Jindra moje udělátko i do "rychlé odpovědi",tak tyhle problémy odpadnou, ale není to tak jednoduché, tak zatím platí tato omezení.
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Citace od: milanv kdy 08.11.2022, 07:43:54Jindra, koukám, nenapsal, tak oznamuji:

Udělátko na přidávání dílků do odpovědi funguje i v novém fóru, ale zatím není v "rychlé odpovědi", musíte kliknout na tlačítko "Odpovědět" a na té nové stránce to už je.
POZOR: Do "rychlé odpovědi" vás to v této verzi fóra hodí i po kliknutí na tlačítko Citace!
...

Zvláštní, mně pořád nefunguje. Když dám přidat díl, a pak OK, tak se nestane nic. Jen to napíše "Díl přidán, můžeš zadat další." V jakém prohlížeči by se to mělo dělat? Já mám chrome.

Jindroush

@poMOCník, závisí funkčnost na nastavení nejpravějšího tlačítka na liště (Přepnout zdrojové zobrazení)?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

milanv

Citace od: poMOCník kdy 08.11.2022, 14:17:45Zvláštní, mně pořád nefunguje. Když dám přidat díl, a pak OK, tak se nestane nic. Jen to napíše "Díl přidán, můžeš zadat další." V jakém prohlížeči by se to mělo dělat? Já mám chrome.
Zvláštní. Máš opravdu zcela jistě tu stránku celou načtenou znova, včetně obrázků a javascriptů? Prohlížeče divně kešují a ledacos zobrazí aniž by to znova stahovaly. Protože já to teď na tvůj popud vyzkoušel v chromiu a normálně to funguje.
Jinak bys to musel odladit u sebe, kde ti to tu chybu dělá: pozorovat ve vývojářské konsoli, co to píše za chybu, příp. nastavit debugging a ověřit, že to spouští, co má. Klidně mi napiš soukromě a pošli mi ty výstupy, já si je prohlídnu, ale získat je musíš ty.
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Citace od: milanv kdy 08.11.2022, 14:42:05
Citace od: poMOCník kdy 08.11.2022, 14:17:45Zvláštní, mně pořád nefunguje. Když dám přidat díl, a pak OK, tak se nestane nic. Jen to napíše "Díl přidán, můžeš zadat další." V jakém prohlížeči by se to mělo dělat? Já mám chrome.
Zvláštní. Máš opravdu zcela jistě tu stránku celou načtenou znova, včetně obrázků a javascriptů? Prohlížeče divně kešují a ledacos zobrazí aniž by to znova stahovaly. Protože já to teď na tvůj popud vyzkoušel v chromiu a normálně to funguje.
Jinak bys to musel odladit u sebe, kde ti to tu chybu dělá: pozorovat ve vývojářské konsoli, co to píše za chybu, příp. nastavit debugging a ověřit, že to spouští, co má. Klidně mi napiš soukromě a pošli mi ty výstupy, já si je prohlídnu, ale získat je musíš ty.

Tak jsem to zdebugoval. Poprvé, co jsem debugoval v chrome a poprvé v javascriptu. Docela dobrý musim říct.

Všechno jsem si několikrát znovu refreshnul, ale chová se to furt stejně. Ve funkci insertAtCursor vidím, že myField.value, což je předpokládám obsah toho textarea se mění, pokaždé, když tam přidám díl, tak tam přibyde řádka, ale v samotném okně není nic. Takže někde to tam je uložené ale nezobrazuje se.

Teď jsem si ještě všimnul, že když tam něco napíšu, tak v js nevidím ten svůj text, naopak je tam vidět ta tabulka s díly, které jsem přidával. Tedy text píšu do jiné proměnné než kam to přidává ty díly.


Jindroush

Opakuji - záleží to na tom pravém tlačítku na liště, jestli je zamáčklý nebo vymáčklý?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

poMOCník

Citace od: Jindroush kdy 08.11.2022, 15:40:34Opakuji - záleží to na tom pravém tlačítku na liště, jestli je zamáčklý nebo vymáčklý?

To asi nevím, který myslíš.

Jindroush

Nad polem pro psaní je mnohočudlíkatá lišta. Poslední čudlík je zamačkávací, s ikonou dokumentu a on-hover tooltipem "Přepnout zdrojové zobrazení". Když je zamačklý, tj. ne-wysiwyg editor, milanovo vynález funguje. Když je vymačklý, tj. wysiwyg editor, nefunguje. Tedy aspoň to je moje pozorování.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

poMOCník

To tlačítko mám normálně zamáčknuté. Zkoušel jsem ještě na druhém počítači (mac, tohle jsou win) a v chrome to taky nefunguje. Nicméně v safari mi to tam jde.

Ještě někdo, kdo má stejný problém v chrome?

Jindroush

No tak odfčil by mělo jít díl přidat v jakémkoli editoru, tj. v plném příspěvku, rychlé odpovědi a možná i v SZ  8)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

milanv

Díky, Jindro. Potvrzuji: funguje i v SZ a díky rychlé odpovědi to funguje i po kliknutí na tlačítko "Citace".
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Ono mi to funguje! Díky!!

Brick 1 x 3 with Unikitty, Laughing, Close Eyes, Tongue printBright Pink3622pr00506261967Bricklink

Colonel32

Pokud nahraju nějaký obrázek a zkusím ho odeslat bez textu, objeví se chybová hláška "tělo příspěvku zůstalo prázdné". Ale manažer obrázků kompletně zmizí, přestože v příspěvku stále nahrané jsou. Pokud je pak člověk nahraje podruhé, tak se stanou součástí příspěvku dvakrát.

Jako prioritu bych to viděl cca 1,1 na škále od 1 do 10ti...

Freddy157

Zdravim,
predpokladam ze todle je to spravne misto kde se zeptat. Vcera jsem zjistil ze mi uz mesice nechodi emailove upozorneni. Tak jsem se prihlasil, odsouhlaisl nove podminky, trochu si pohral s nastavenim upozorneni a urcite mam temate ktere sleduji, ktere mely dnes nove prispevky, urcite mam zaple upozorneni do mailu i na foru, ale nevidim nic ani tady ani v emailu, jako kdyby se vubec nic nedelo (pritom vidim nove prispevky z dnesniho rana).
Nejake napady co s tim?

Diky

Jindroush

#57
Citace od: Freddy157 kdy 19.11.2022, 15:19:57urcite mam temate ktere sleduji, ktere mely dnes nove prispevky, urcite mam zaple upozorneni do mailu i na foru, ale nevidim nic ani tady ani v emailu, jako kdyby se vubec nic nedelo (pritom vidim nove prispevky z dnesniho rana).

1) Nahoře na liště vpravo vidíš Upozornění - svítí ti tam nějaký číslo?
2) Ve tvojem profilu - Profil na fóru - Oznámení a dál pak vidíš, pro která témata máš nastavena jaká oznámení.
3) Na seznamu, visí něco ve spamu? I když podle maillogu na f...f...@ email neodešlo nic. (Teď v 11:03 něco šlo, takže asi info, že jsem tě tady citoval)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Freddy157

#58
Citace od: Jindroush kdy 20.11.2022, 10:57:591) Nahoře na liště vpravo vidíš Upozornění - svítí ti tam nějaký číslo?
2) Ve tvojem profilu - Profil na fóru - Oznámení a dál pak vidíš, pro která témata máš nastavena jaká oznámení.
3) Na seznamu, visí něco ve spamu? I když podle maillogu na f...f...@ email neodešlo nic. (Teď v 11:03 něco šlo, takže asi info, že jsem tě tady citoval)


Diky za potvrzeni. Myslim ze jsem na to prisel - nestaci mit jen nastavene temata a zaskrtle ze chci emaily, ale je tam jeste "master" dropdown "Jak casto me informovat:" a tam byla vychozi hodnota "Nikdy". To jsem zmenil a hadam ze ted uz to zafunguje.

Edit: Bylo to ono, uz chodi. Asi moje hloupost ze jsem si to cele poradne neprostudoval, ale nejak jsem to tam necekal :)

Jindroush

#59
Dnes aktualizován Rocky Linux na poslední známé verze balíků.
Fórum aktualizováno na 2.1.2, z hlediska "nového" nic zajímavého pod sluncem, jen opravy řady menších chyb: https://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=582201.0
EDIT: Když už jsem do toho vrtal, převrtal jsem SMF Trader do češtiny
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)