Řezání baseplate?

Založil Kniga, 21.04.2022, 21:04:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Kniga

Je to tenký plast, tak si říkám, že by to šlo. ALe hledám někoho kdo už to zkoušel a neprasklo mu to. Je tu nekdo takovy?

Mam dvě komody na ktere chci postavit malinkate Lego město, spíš jen takové předměstí. mno a šířka je tak cca 60 studu. Ciliz, kdyz dam velkou baseplate 48, tak tam mam prostor, kdyz dam dve male, tak to precuhuje a vzhledem k umisteni komod a k tomu, ze mam dva psy, tak proste precuhovat nesmi. Takze mi prijde jedine mozne reseni, narezat si mensi baseplate na pasy po 10...

Pool

S řezáním nemám zkušenosti a ani v tomto případě v tom nevidím smysl, spíš bych doporučil oželet 2 study a nakoupit baseplate 8x16
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=3865&name=Baseplate%208%20x%2016&category=%5BBaseplate%5D#T=S&O={%22minqty%22:%2210%22,%22iconly%22:0}

hobby

Baseplatu jsem řezal mnohokrát (legopuristi to neradi vidí); ze strany studů, které nahrazují čáru.
Stačí ostrý knajp na výkresy, ocelové pravítko a jeden nepříliš hluboký řez. Pak desku už jen zlomit a zabrousit smirkem. Hlavně, ať se nehne pravítko a knajp nezajede kam nemá.

Kniga

Citace od: hobby kdy 21.04.2022, 21:50:55
Baseplatu jsem řezal mnohokrát (legopuristi to neradi vidí); ze strany studů, které nahrazují čáru.
Stačí ostrý knajp na výkresy, ocelové pravítko a jeden nepříliš hluboký řez. Pak desku už jen zlomit a zabrousit smirkem. Hlavně, ať se nehne pravítko a knajp nezajede kam nemá.
Pak je, ale otazka, zda nenakoupit jen plate a stavet je nan nich, ale to by lezlo fest do penez. Podlozky nejake mam a jsou proste to nejlevnejsi, ten roz,er co si posilal, to se neda uz koupit oficialne...
Mno a treba modre jsem takhle male nevidela. Takze jsem  uz rozhodla, fakt to riznu :)

Kniga


Citace od: hobby kdy 21.04.2022, 21:50:55
Baseplatu jsem řezal mnohokrát (legopuristi to neradi vidí); ze strany studů, které nahrazují čáru.
Stačí ostrý knajp na výkresy, ocelové pravítko a jeden nepříliš hluboký řez. Pak desku už jen zlomit a zabrousit smirkem. Hlavně, ať se nehne pravítko a knajp nezajede kam nemá.

Super, jeste jsem dostala tp, udelat si tam hranici kostkama.  Proto jsem to dala do nepuristicke sekce :) Osobne mi rezani baseplate prijde jako ok uprava.

peter

Při našich akcích, jsem Baseplates nařezal už tisíce. Vždy postupuji stejně a sice, že si linii ohraničím řadou nějakých plates (běžně používám růžové 8x8, pro které jinak nemám využít) a podle nich to odlamovacím nožem jedním tahem říznu. >:D 8)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Kniga

Je, plates budou lepsi nez kostky, jak je kostka vysoka, blbe se mi drzel nuz a trosku to mam krive (ne nejak extra a stejne uriznute strany budou ke zdi, ale prist eto zkusm s palte a treba bude vylsedek lepsi! diky za tip

hrusa

Brickcrafts několikrát ukazoval, jak krájí pláty. Tady je timestamp ve videu.