Bricklink díly 90s

Založil Rest8, 11.01.2022, 13:48:10

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Rest8

Přátele, mohli by jste mi moc prosím doporučit nějaký BL shopy, které se zaměřují čistě na díly z 80-tých a 90-tých let ? Potřebuji sehnat nějaké chybějící díly do setů z devadesátek, tak abych nekoupil díly (třeba plates) které jsou sice used ale novějšího ražení.
Díky moc za pomoc.

STARHAWK

Podla mna nikto nerozlisuje dany diel podla roku produkcie pokial v nom nie je nejaky rozdiel ako v clipoch ale aj to sa zanedbava. Proste plate jedneho konkretneho tvaru napr 2x4 bude "rovnaky" z 80tych ako aj 2022 podla BL

Vinimku mozu mat len diely, ktore v danej farbe a tvare boli produkovane len 80-90tych - tam mas istotu, ze kupujes suciastku z tohto obdobia.

milanv

Podle mých zkušeností je většina prodejců nerozlišuje, přesně jak píše STARHAWK. Takže je potřeba se zeptat sběratelů, jestli nemají tip na obchody,které si na tom zakládají. Poprosil bych tedy lidi jako otaznik nebo Villa Legina, jestli by nepomohli.
Pán na Žlutém hradě

Rest8

Citace od: STARHAWK kdy 11.01.2022, 16:05:38
Podla mna nikto nerozlisuje dany diel podla roku produkcie pokial v nom nie je nejaky rozdiel ako v clipoch ale aj to sa zanedbava. Proste plate jedneho konkretneho tvaru napr 2x4 bude "rovnaky" z 80tych ako aj 2022 podla BL

Vinimku mozu mat len diely, ktore v danej farbe a tvare boli produkovane len 80-90tych - tam mas istotu, ze kupujes suciastku z tohto obdobia.

Nemyslel jsem to tak, že to někdo rozlišuje, pokud prodává díly ze všech období, to chápu to by byla pakárna. Ale že se specializuje pouze právě na díly ze starších období a prostě neprodává nevější a nové. Já třeba našel jeden takový BL shop v Dánsku, přes mistra googla, ten sice dával do poznámek i u některých dílů i přesný rok, což mě pobavilo a to už je hodně vysoký level, na druhou stranu toho měl velmi málo, málo druhů. Tak hledám další takový podobný. Jsem přesvědčen, že je takových více.  Tak třeba někdo z vás podobný zná.

Chairudo

Nikdo se nezaměřuje čistě na staré díly. Máš dva typy obchodů.
1) Co partují - rozebírají sety a přeprodávají dílky z Lego obchodů - ty mají dílky většinou všechny označené NEW = nové a tím pádem tam nic nenajdeš.
2) Co shání dílky všemi způsoby včetně odkupů kiloware = hromádky po dětech. - tam je hodně, někdy i všechny dílky poznačené jako USED = použité a tam máš největší šanci co hledáš.
Podívej se na seznamy obchodů s used dílky u nás a v Evropě, čím víc má dílků tím lepší šance je najít co potřebuješ, ale i malé obchody mívají přesně co hledáš.
Z velkých např:
https://store.bricklink.com/J_Keter#/terms
https://store.bricklink.com/legostock#/shop

Pozor taky staré dílky můžou být poškozené víc než by člověk chtěl, né všichni prodejci u dílků poškození přiznají a někdy můžeš koupit docela odpad jako ulámané zobáčky u sedel koní a čehokoli, doškrabaná sklíčka atd.
Proto doporučím kontrolovat hodnocení obchodu jak často dostává negativy.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

otaznik

Citace od: milanv kdy 11.01.2022, 16:35:37
Podle mých zkušeností je většina prodejců nerozlišuje, přesně jak píše STARHAWK. Takže je potřeba se zeptat sběratelů, jestli nemají tip na obchody,které si na tom zakládají. Poprosil bych tedy lidi jako otaznik nebo Villa Legina, jestli by nepomohli.
Takové díly nekupuji na BL, ale sháním celé sety, ve kterých se ty díly objevily.