LEGO Masters CZ

Založil peki, 06.10.2021, 12:13:50

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Citace od: Měch kdy 19.05.2022, 18:31:32
Citace od: peki kdy 17.05.2022, 15:08:02

Kdo by měl zájem o to to Brno?


Já bych o to Brno zájem měl. Jestli je to jenom být nerdem na 3 hodinky, tak jsem tvůj člověk :D
Supr. Píšu tě to seznamu k Mr. Tygris

peki

Citace od: peki kdy 09.05.2022, 11:54:53
V rámci propagace akce se na nás obrátila agentura, která má akci na starosti. potřebovaly by pomoc od AFOLů v termínech
4.6 a 5.6 Praha OC Černý MOST 14:00 -17:00 (je výstavy Polabské kostky, ale na druhou stranu by to mohla být výhoda)
11.6 a 12.6 Brno Královo pole 14:00 -17:00 (je výstava v Plzni, takže spíše pro někoho kdo se osobně nezúčastní, je z Brna /okolí)

O co by šlo agentura bude mít připravené herní zóny a lidi. Chtěli by nějakého fanouška který by byl k dispozici  dětem/rodičů (stejně jako na výstavách) a odpovídal ne všelijaké dotazy. případně pokud by nevěděl tak by mohl odkazovat na kostky.

Kdo by měl zájem o to to Brno?
kdo by měl zájem o Prahu (dovedu si představit že si do Prahy odskočím z výstavy)?


Jaké je vaše představa o odměně ?

Pište ni SZ

Praha
====
peki
Tomik
Chairudo

Brno
===
Mrs.Tygris
Měch
ještě někdo?  Dany?

Marty713

Citace"Já se té soutěže nepotřebuju účastnit, abych zjistil, jestli jsem LEGO Masterem, protože už jím jsem."

Tak to si piš! ;)
Mimochodem zklamání z našeho castingu (resp. jejich přístupu a mlžení všeho) mě pořád ještě neopustilo. :-\

milanv

Citace od: Tomik kdy 18.05.2022, 23:04:41
A aby to nezůstalo jen u odkazu, tak mám pro vás krátkou "reportáž" ze zákulisí.
Díky, Tome, za skvělou reportáž. Bavil jsem se náramně, jak jen to umí člověk, který si o tom v klidu v křesle může jen číst a nemusí ty nervy zažívat z první ruky :D
A tobě upřímně gratuluju, protože jsi opět potvrdil, že tenhle typ stavění je opravdu tvoje parketa.
Pán na Žlutém hradě

Drobuliatko

Citace od: Marty713 kdy 20.05.2022, 07:28:58

Mimochodem zklamání z našeho castingu (resp. jejich přístupu a mlžení všeho) mě pořád ještě neopustilo. :-\

Co sa dialo??? :O

Foton

@Tomik  skouknul jsem první díl, a dobré to je.
Jen fráze "LEGO MASTEREM MŮŽE BÝT KAŽDÝ Z VÁS" mě trochu popudila. Chápu, že i u nás se soutěž jmenuje LEGO MASTERS, ale u použití už bych šel do LEGO Mistra.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Tomik

Citace od: Tomik kdy 18.05.2022, 23:04:41
A aby to nezůstalo jen u odkazu, tak mám pro vás krátkou "reportáž" ze zákulisí.
Díky všem za komentáře a pochvaly, až se z nich začínám červenat. ::)

Citace od: Drobuliatko kdy 20.05.2022, 08:37:45
Citace od: Marty713 kdy 20.05.2022, 07:28:58

Mimochodem zklamání z našeho castingu (resp. jejich přístupu a mlžení všeho) mě pořád ještě neopustilo. :-\

Co sa dialo??? :O

Ále, společně s Martinem jsme se přihlásili na casting do soutěže a užili si plnými doušky "perfektní" organizaci celého procesu. První kamerové zkoušky na Barrandově proběhly celkem v pohodě, i když jsme tam oproti plánované půl hodině strávili asi o hodinu déle. Následovalo druhé "zkušební natáčení", kde jsme se potkali i s dalšími adepty na soutěžící, a tady to začalo. Měli jsme jít na plac v 17:00, ale díky té "perfektní" organizaci nás tam pustili až ve 20:00. Během tří hodin čekání nebyl nikdo z organizátorů natáčení ani schopen nám donést obyčejnou vodu na pití. Pouze nám oznámili, že pokud má někdo žízeň nebo hlad, ať si zajde ven do obchodu, ale nesmí se vzdálit na příliš dlouho, protože pokud nebude včas na place, tak je z castingu vyloučen. Bylo to o to absurdnější, že nám nebyli schopni říct, kdy na ten plac máme přijít. Vždy nám jen odpověděli, že tak za půl hodiny, a o půl hodiny později byla odpověď stejná a tak pořád dokola. Odešli jsme odtamtud chvíli před půlnocí s příslibem, že nám dají koncem listopadu vědět, jestli nás vybrali nebo ne. Ani tento slib však nebyli schopni dodržet - prostě jsme jim nestáli ani za to, aby nám v daném termínu oznámili, že nás nevybrali. Oficiálně nám to oznámili až někdy v únoru, což bylo cca měsíc po ukončení natáčení soutěže. Nevím tedy, jaký by musel být člověk kliďas, aby ho takovýto přístup nenas**l... >:(

Citace od: Foton kdy 20.05.2022, 11:13:25
@Tomik  skouknul jsem první díl, a dobré to je.
Jen fráze "LEGO MASTEREM MŮŽE BÝT KAŽDÝ Z VÁS" mě trochu popudila. Chápu, že i u nás se soutěž jmenuje LEGO MASTERS, ale u použití už bych šel do LEGO Mistra.
Zaměnit slovo "Master" za české "Mistr" bylo nepřípustné a vlastně to v danou chvíli ani nikoho nenapadlo. LEGO Trading si takovéto absurdní drobnosti hodně hlídalo. Třeba když jsem při vyslovení názvu stavebnice zapomněl říct, že je to LEGO Friends bla bla bla, ale řekl pouze LEGO bla bla bla, tak jsme to museli točit znova.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

ditetemnaporad

#67
Citace od: Tomik kdy 20.05.2022, 11:30:51
Zaměnit slovo "Master" za české "Mistr" bylo nepřípustné a vlastně to v danou chvíli ani nikoho nenapadlo. LEGO Trading si takovéto absurdní drobnosti hodně hlídalo. Třeba když jsem při vyslovení názvu stavebnice zapomněl říct, že je to LEGO Friends bla bla bla, ale řekl pouze LEGO bla bla bla, tak jsme to museli točit znova.

Zrovna v tomto hájím názor TLC. V práci máme skoro pro každý dílec nebo operaci alespoň jeden "lidový název" a vzniká tak hrozný chaos při komunikaci. Navíc se v tomto případě jedná o značku a mezinárodní počin. Kdyby si každý stát přetlumočil název, těžko by se v tom orientovalo. Dala by se ale použít fráze: "Já se soutěže LEGO Masters nepotřebuju účastnit, abych zjistil, jestli jsem LEGO mistrem, protože už jím jsem."

Už se těším, až najdu čas na shlédnutí všech dílů z akademie. Kromě jiného mi to připomíná MBA.


Marty713

Asi by to teď bylo o něco víc v pohodě, kdybychom při castingu měli nějaké potíže nebo nepředvedli dobrý výkon, ale ono se nám to fakt povedlo. A to jak po stavební stránce, tak i po stránce prezentační (samozřejmě co mohu já velice subjektivně posoudit). Fakt ale je, že si naše modely pamatovali i v dalších kolech a že hodnocení k poslednímu modelu - i od dalších zúčastněných AFOLů (kéž bychom ho jednou mohli odprezentovat - fotky máme >:D ) bylo myslím hodně slušný. I s moderátory to bylo super a vůbec všechny náznaky jsem vnímal spíš ve smyslu "jo, to je ono". Ale jasně, je to show. Není to jen o tom, kdo jak umí stavět a z toho jsem byl asi nejvíc zklamaný - čekal jsem "olympiádu", to jsem naivka, co? Tedy ne, že by soutěžící stavět neuměli, to určitě ne, ale výběr byl pravděpodobně ovlivněn i mnoha dalšími faktory a vlastně z tolika účastníků těžko říct, co nakonec rozhodovalo. Stavitelská dovednost podle mě ale ne, už jen proto, že se hrozně těžko objektivně hodnotí a srovnává. A ten jejich komunikační a organizační amatérismus. To byl vrchol. Dali jsme tomu dost času, dostali se daleko, a nakonec nepřišel ani automatický e-mail "bohužel jsme vás nevybrali". A asi nejhorší bylo, že nám do telefonu tvrdili, že stále není rozhodnuto, když už byli soutěžící vybráni. Jako o co šlo, já chtěl jen znát výsledek. >:(

Tak jsem si tu pobrečel, vyždímal ego a až vás kamarádi uvidím v TV, tak vám budu "napjatě" fandit. ;)

A jestli tohle teď čte i někdo z produkce, tak jsem si asi jen podepsal to, že jestli budou další ročníky, mě už nikdo neosloví. ;D ;D

racco42

Citace
Zaměnit slovo "Master" za české "Mistr" bylo nepřípustné a vlastně to v danou chvíli ani nikoho nenapadlo...

A přitom v LEGO filmech se titul "Mistr Stavitel" (=Master Builder) v českém dabingu používá :-)

Stimpi

Máš recht, taky by se mi to víc líbylo. Myslim, ale že by to mohlo být zakotveno v nějaké licenci k pořadu ... podobných ptákovin tam bývá mnoho, jak občas prosákne k různým podobným pořadům.

starbuilder

Možná už jste viděli, ale vyšla další upoutávka k lego masters https://www.youtube.com/watch?v=AcWt2RiEKv0
A na markíze je už stránka s informacemi o lego masters (moderátoři, soutěžící...) a rozhovory s moderátory https://legomasters.markiza.sk/

Jinak jsem se původně nechtěl vyjadřovat k té lego masters akademii, ale potom, co jsem četl toto vlákno, tak bych chtěl ocenit Tomikovu práci, protože asi nebyla opravdu sranda vymyslet tolik modelů v tak krátkém časovém úseku, ačkoliv ta videa mi přijdou upřímně celkem zbytečná a nemusím moc podobná propagační videa od lega. Nicméně když už to dělají tak by mohli mít tedy mnohem lepší organizaci, zvláště na to o jakou firmu se jedná. A to ani nemluvím o tom castingu, který mi podle vašich slov přijde jako absolutně nezvládnutý a především mi pak přijde opravdu nevhodné to "tajení" výsledků castingu.

Stimpi

Polovina jsou známé tváře a prvotřídní stavitelé :) bude těžký někomu fandit!

Anatyt

Chairuda to vyhrá! :D Moj tip.

Johny650

Byl by prosím někdo hodný a napsal zde k jakému jménu patří zdejší přezdívka? děkuji

peki

Tecnická:LM jde za TV Nova, Lego na průběh  a tvorbu pořadu nemělo žádný vliv.

Chairudo

Citace od: Anatyt kdy 22.05.2022, 12:51:12
Chairuda to vyhrá! :D Moj tip.

Zkus radši sportku :)

Citace od: starbuilder kdy 22.05.2022, 11:50:33
A to ani nemluvím o tom castingu, který mi podle vašich slov přijde jako absolutně nezvládnutý a především mi pak přijde opravdu nevhodné to "tajení" výsledků castingu.

Ono to nebylo ani tak tajení, jako selhání komunikace.
Sranda byla, když jsem je během natáčení upozornil, že se mě lidé stále ptají jestli se dostali, že ten email "nebyli jste vybráni, snad příště" poslali i některým účastníkům natáčení  ;D

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#77
Citace od: Marty713 kdy 20.05.2022, 13:51:56
Ale jasně, je to show. Není to jen o tom, kdo jak umí stavět a z toho jsem byl asi nejvíc zklamaný - čekal jsem "olympiádu", to jsem naivka, co?

Přesně jak píšeš. Já taky čekal že to bude souboj těch nejlepších z nejlepších a doufal jsem ať nevyletíme v prvním kole, když tam budou samí takoví titáni jako ty s Tomíkem.
Co jsem se bavil s účastníky jiných "show" tak to funguje všude stejně, kritériem číslo jedna se zdá být "jak se hodíš pro televizi" a talent je spýše přidaná hodnota :) 
Potřebují mít hlavně širokou škálu rozmanitých osobností, aby se v nich většina diváků našli a měli komu fandit a to se jim asi povedlo.
Jo a taky vybírali jen 12 z asi tří set lidí, tak to bylo spýše o štěstí.

1) U masterchefa taky nechtějí souboj 30 nejlepších kuchařů v republice, vyberou určitou skupinu ve které je vidět růst.
2) A hlavně si Určitě nechtěli vystřílet všechny patrony na první malé kolečko a když bude soutěž i příští rok, pravděpodobně bude jako v zahraničí více týmů a epizod a budou potřebovat hodně dalších zkušených stavitelů.

Kdo stále máte chuť to zkusit, nenechte nepříjemnou zkušeností z castingu odradit.
I přes všechny zádrhele a náročnost celého procesu je to zábava, úžasná zkušenost a hned... opravdu hned bych do toho šel znovu.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

milanv

Citace od: Chairudo kdy 23.05.2022, 08:35:12
I přes všechny zádrhele a náročnost celého procesu je to zábava, úžasná zkušenost a hned... opravdu hned bych do toho šel znovu.
Fakt? Tos' mě dost překvapil, teda popravdě stejně jako Tomik, který po těchto zkušenostech, navíc opakovaných (pseudosoutěže pro Albert atp.) s nimi šel do natáčení videí. Je něco, co můžete prozradit, že bylo pozitivního? Proč to je úžasná zkušenost? Fakt mě to zajímá, protože si chci opravit svůj pesimistický pohled na organizaci čehokoliv od českého zastoupení Lega :) Takhle jsem totiž z toho vycouval raději předem, protože jsem právě očekával to, co Tomik popsal - a představa, že jsem na někom takovém závislý někde na natáčení v Polsku nebo kde (včetně třeba nutné změny dovolené apod.), mě tak odstrašila, že jsem ani nezkoušel Ditu přemlouvat, když se napoprvé na to netvářila.
Pán na Žlutém hradě

Foton

Citace od: Chairudo kdy 23.05.2022, 07:57:53
Ono to nebylo ani tak tajení, jako selhání komunikace.
Sranda byla, když jsem je během natáčení upozornil, že se mě lidé stále ptají jestli se dostali, že ten email "nebyli jste vybráni, snad příště" poslali i některým účastníkům natáčení  ;D
Škoda že tu není :facepalm emoji. Tak alepoň takhle:
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chairudo

Citace od: milanv kdy 23.05.2022, 09:05:33
Citace od: Chairudo kdy 23.05.2022, 08:35:12
I přes všechny zádrhele a náročnost celého procesu je to zábava, úžasná zkušenost a hned... opravdu hned bych do toho šel znovu.
Fakt? Tos' mě dost překvapil, teda popravdě stejně jako Tomik, který po těchto zkušenostech, navíc opakovaných (pseudosoutěže pro Albert atp.) s nimi šel do natáčení videí. Je něco, co můžete prozradit, že bylo pozitivního? Proč to je úžasná zkušenost? Fakt mě to zajímá, protože si chci opravit svůj pesimistický pohled na organizaci čehokoliv od českého zastoupení Lega :) Takhle jsem totiž z toho vycouval raději předem, protože jsem právě očekával to, co Tomik popsal - a představa, že jsem na někom takovém závislý někde na natáčení v Polsku nebo kde (včetně třeba nutné změny dovolené apod.), mě tak odstrašila, že jsem ani nezkoušel Ditu přemlouvat, když se napoprvé na to netvářila.

Nejsem si teď úplně jistý kolik ze zákulisí toho můžu prozradit aniž bych porušil smlouvu o mlčenlivosti  ;D
.... zjistím a určitě se po odvysílání jednotlivých epizod podělíme o své zážitky.

Jak peki psal ty komplikace co jste zažili neměly nic společného s Legem, to bylo zásluhou TV, ale u tak velkých společností jsou takové problémy asi standard :)

Pozitivní bylo poznat nové fajn lidi, nahlédnout do zákulisí natáčení pořadů, točit v nádherném studiu se suprovými moderátory a porotci kteří celý proces udělali zábavou, měli jsme i volné dny tak podívat se po Polsku... Celá ta i když časově i fyzicky náročná zkušenost z natáčení byla super.

Nikdy bych neřekl, že za pár hodin bez plánování a pod "tlakem" soutěže dokážeme vytvořit tak úžasné stavby, když prakticky všechno co jsme stavěli bylo absolutně mimo škálu mého stylu stavění, i Šárky, jako hlavně sběratelky a maminky několika dětí. 
Takže zkušenost téměř žádná a o to víc je pak člověk spokojený s výsledkem.
My jsme z našich staveb byli vždycky nadšení a ta radost z výsledku je prostě k nezaplacení  :D
Ostatní týmy měli ovšem taky parádní výtvory a pokaždé jsme byli nervózní ať nevyletíme.

No a měli jsme celkem slušnou kostičkárnu, být mezi tou hromadou plastu je vždycky radost  ;D



YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Drobuliatko

Citace od: Chairudo kdy 23.05.2022, 09:51:21
se suprovými moderátory

Tak Evelyn mi nikdy nebola sympaticka.
A preco sa to nataca v Polsku, ked to je Ceskoslovenska sutaz? Ci vsetky LM sa tocia v Polsku?

Hardegon

Citace od: Chairudo kdy 23.05.2022, 09:51:21
Nejsem si teď úplně jistý kolik ze zákulisí toho můžu prozradit aniž bych porušil smlouvu o mlčenlivosti  ;D

Přesně z toho důvodu by možná účastníci měli tohle vlákno navštívit až po odvisílání posledního dílu v TV.

Taky chci ty emoce a zážitky sdílet, ale pokud máme zákaz házet cokoliv na sociální sítě, platí to zřejmě i pro další kanály ve virtuálním i reálném světě. Tedy i tohle forum.

Howgh.

Kanak

Citace od: Hardegon kdy 23.05.2022, 10:06:56
Citace od: Chairudo kdy 23.05.2022, 09:51:21
Nejsem si teď úplně jistý kolik ze zákulisí toho můžu prozradit aniž bych porušil smlouvu o mlčenlivosti  ;D

Přesně z toho důvodu by možná účastníci měli tohle vlákno navštívit až po odvisílání posledního dílu v TV.

Taky chci ty emoce a zážitky sdílet, ale pokud máme zákaz házet cokoliv na sociální sítě, platí to zřejmě i pro další kanály ve virtuálním i reálném světě. Tedy i tohle forum.

Howgh.

Snad z toho nebude mít Chairudo oplétačky.
Ale myslím, že se mu povedlo nás trošku navnadit.
My zatím budeme čekat na nějaké drby ze zákulisí a jestli vyhrála dvojice vpravo dole se dozvíme za několik týdnů:-)

Chairudo

Citace od: Hardegon kdy 23.05.2022, 10:06:56
Citace od: Chairudo kdy 23.05.2022, 09:51:21
Nejsem si teď úplně jistý kolik ze zákulisí toho můžu prozradit aniž bych porušil smlouvu o mlčenlivosti  ;D

Přesně z toho důvodu by možná účastníci měli tohle vlákno navštívit až po odvisílání posledního dílu v TV.

Taky chci ty emoce a zážitky sdílet, ale pokud máme zákaz házet cokoliv na sociální sítě, platí to zřejmě i pro další kanály ve virtuálním i reálném světě. Tedy i tohle forum.

Howgh.

To mi přijde naprosto zbytečně přitažené za vlasy. Myslím, že není nikde psáno že se musí do konce soutěže mlčet a nemůžeme svobodně diskutovat o proběhlých věcech ;)
Pročtu si znovu smlouvu, promluvím s Bohunkou a zařídím se podle toho :)


Citace od: Drobuliatko kdy 23.05.2022, 10:06:22
Citace od: Chairudo kdy 23.05.2022, 09:51:21
se suprovými moderátory

Tak Evelyn mi nikdy nebola sympaticka.
A preco sa to nataca v Polsku, ked to je Ceskoslovenska sutaz? Ci vsetky LM sa tocia v Polsku?

V Polsku na to mají studio - asi jedno z prvních v Evropě, kulisy, miliony kostiček a lidi zajišťující provoz.
Typuji že to všechno zajistit musí stát desítky milionů korun, tým lidí které musíš odtrhnout od jiných projektů a velké úsilí. Pak je asi levnější, určitě jednodušší si hotové studio pronajmout.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

#85
Citace od: milanv kdy 23.05.2022, 09:05:33

Fakt? Tos' mě dost překvapil, teda popravdě stejně jako Tomik, který po těchto zkušenostech, navíc opakovaných (pseudosoutěže pro Albert atp.) s nimi šel do natáčení videí.

Přijde mi posledním dobou že se všude jenom nadává. To jako už  i tady? Co se na věci dívat více pozitivněji?

PSEUDO soutěže

Milane promiň, ale jaké PSEUDO soutěže v rámci akce Albert?

1) podmínky mají všichni stejné
2) občas se stane že z licenčních důvodů (a to se také postupně řeší) není možné použit kombinaci nějakého setu.
3) zákazník (ne LEGO, ale ALBERT) si vybere.
4) pořád to beru že to  stavění je výzva a trénování představivosti (vaší) logistiky/organizace (mojí) 
5) kostky mají aktivitu do hlášení
6) díky akcím s LEGo ČR máme dost materiálu do aukcí

Pokud někomu z účastníků vadí účast s této akci, ať mi v příslušném vlákně řekne, že se dalšího kola neúčastní. Nikoho k ničemu nenutím.

LM

5 ze 6 Čechů je z kostek. Pokud by byla přemluvena nějaká členka kostek tak jich s velkou pravděpodobností bylo 6.
To že je na kostkách NAŠTĚSTÍ takových lidí více je dobře, a logicky se na všechny nemohlo dostat.

Mimochodem takové cvičení (Jsou v Čechách šikovní stavitelé se kterýma by se dal LM natáčet ?) jsem dělal pro organizátory pořadu během 5 let asi 3 krát. Kdy jsem stahoval fotky vašich MOC a dával odkazy na naše výstavy. Chci říci, že vše je proces a má to nějaký vývoj.

Aniž by jsem se zastával nejmenované TV stanice, tak je to casting. Není to výběr Lego Certified Profesional . Není to výběr generálního ředitele společnosti Microsoft. I když podle managerských kurzů, se i při výběru na takové pozice snaží úmyslně přivést uchazeče do nepohody a  sledují jak se třeba ve skupince uchazečů bude chovat. Kdo je vůdce kdo je ovce, kdo se rozhodne jednat.

Když si vzpomenete na Grohla jak se dostával na Dizajnérskou pozici do LEGa, taky to nebylo hned.  Já mám třeba takové ty životní výzvy rád. Někam mne posunují. Pokud jde vše snadno a rychle tak si to tak ani neužiji :) Ale chápu že každý to má jinak. Ale nejdůležitější je, že se naštěstí můžeme rozhodovat sami svobodně.

Tak co hodíme se do pohody?

Za chvilku máme 2 výstavy a v jiném sice skrytém vlákně budu verbovat šikovné stavitele kombi modelů na další akci. Pokud by měl někdo nový zájem ať se mi ozve SZ. Hledáme nové stavitele, ale podmínkou je že staví a prezentují na kostkách. Postavit z kostek kombi model není úplně jednoduché :)   
 
   
   

Tomik

Citace od: milanv kdy 23.05.2022, 09:05:33
Citace od: Chairudo kdy 23.05.2022, 08:35:12
I přes všechny zádrhele a náročnost celého procesu je to zábava, úžasná zkušenost a hned... opravdu hned bych do toho šel znovu.
Fakt? Tos' mě dost překvapil, teda popravdě stejně jako Tomik, který po těchto zkušenostech, navíc opakovaných (pseudosoutěže pro Albert atp.) s nimi šel do natáčení videí. Je něco, co můžete prozradit, že bylo pozitivního? Proč to je úžasná zkušenost? Fakt mě to zajímá, protože si chci opravit svůj pesimistický pohled na organizaci čehokoliv od českého zastoupení Lega :) Takhle jsem totiž z toho vycouval raději předem, protože jsem právě očekával to, co Tomik popsal - a představa, že jsem na někom takovém závislý někde na natáčení v Polsku nebo kde (včetně třeba nutné změny dovolené apod.), mě tak odstrašila, že jsem ani nezkoušel Ditu přemlouvat, když se napoprvé na to netvářila.
Milane, přiznám se, že do těchto akcí se pořád pouštím z několika důvodů:

1) Je to vždy nová zkušenost, která mě může posunout někam dál a přichystat zajímavou výzvu.
2) Nikdy to nebylo tak strašné, abych z toho musel vycouvat a vždy jsem obdržel slíbenou odměnu, někdy i více, než jsem očekával.
3) Díky těmto příležitostem o sobě člověk dává vědět a vytváří si renomé. Pokud totiž chceš, aby ti tento koníček i něco vynesl, nebo se sám zaplatil, potom nemůžeš dělat jen to, co se ti líbí a baví tě. Občas musíš udělat něco, do čeho bys obyčejně nešel, abys za to získal něco, co bys jinak nezískal...

Souhlasím tedy s pekim, že tyto akce bývají výzvou, kterou je ne každý ochoten podstoupit. Nicméně nikdo nikoho nenutí k účasti. ;)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

#87
Citace od: peki kdy 23.05.2022, 11:07:15
Přijde mi posledním dobou že se všude jenom nadává. To jako už  i tady? Co se na věci dívat více pozitivněji?
Peki, myslím, že jsi mi nerozuměl a navíc sis něco z toho asi vzal osobně, což mě mrzí, když jsem to myslel přesně opačně. Tak to zkusím ještě jednou a jinak, snad srozumitelněji: zaprvé, a to je to nejdůležitější: sám jsem chtěl a chci na věci koukat pozitivněji, a proto jsem o tu pozitivní část pohledu poprosil. Fakt mě to zajímá, zvlášť když to Chairudo tak vychválil a Tomik i po tom castingu s nimi evidentně šel do spolupráce. Takže mi logicky z toho vyšlo, že i přes potíže a problémy to muselo být v součtu dobré nebo minimálně zajímavé, ne?

Ohledně pseudosoutěží apod.: zase, nic osobního. Pro mě je důležitý celek. A ten je, že jako zajímavé stavební výzvy to funguje perfektně, zúčastňuju se pravidelně a baví mě to, ale stejně tak vím, že to "soutěžení" je naprosto bokem, protože primární cíl je získat velkou množinu modelů pro reklamní kampaň, ze které si vyberou zcela podle vlastního uvážení, co se jim hodí jako sada modelů do letáku. Rozhodně ne podle stavitelských kritérií. Proto je to pseudosoutěž. Nic víc, natož víc hanlivého, v tom není, jen je to tak.

Jiný příměr: představ si, že mě baví třeba skákat o tyči a dostanu nabídku si zaskákat na "závodech": krásném stadionu, pořadatel vše zajistí, i si po závodu mohu nechat tu tyč jako odměnu :) Jen budu vědět, že ve skutečnosti měří tu výšku jen tak a vyhlásí jako vítěze tři, u kterých se na videozáznamu jejich přeletu laťky nejlíp vlní vlasy - do reklamního letáku na nový šampón. Takže jo, můžu tam jít a pořadatel JE férový, řekl vše předem, ne že ne. Všechno OK. Jenom tomu nebudu říkat skutečná soutěž ve skoku o tyči, ale pseudosoutěž. A taky se na to nebudu chystat jako na olympiádu: ani tolik investovat do tréninku ani být jakkoli, ani emocionálně, závislý na výsledcích.

No a v mých očích už LM byla _napůl_ taková olympiáda. Tak jsem to víceméně nechal volně na Ditě, jestli by se jí do toho chtělo. A vracíme se zpátky: a teď jsem zvědavý a rád si poopravím názor, abych nikomu zbytečně nekřivdil a příště se třeba zúčastnil taky. A to je celé: nejenže jsem v pohodě, ale rád budu i ještě ve větší  ;D
Pán na Žlutém hradě

milanv

Citace od: Tomik kdy 23.05.2022, 13:25:28
Milane, přiznám se, že do těchto akcí se pořád pouštím z několika důvodů:
Tome, díky za odpověď a bavím se ještě jednou, protože jsi mi snad viděl do hlavy, tyhle tři body mám v hlavě od momentu, kdy jsem se o LM poprvé dozvěděl :)

Chairudo: tobě taky díky a klidně počkám. Nikoho netlačím proti smlouvě, ale zároveň se rád dozvím, jak to probíhalo z vašeho pohledu, co na tom bylo zajímavé a co třeba zábavné. Množství kostek zrovna tebe asi fakt neohromilo :)
Pán na Žlutém hradě

Marty713

Citace...když tam budou samí takoví titáni jako ty s Tomíkem.

Chacha! Ale děkuju. :-[ ;)