Společný projekt - Kousek Londýna

Založil Chairudo, 02.06.2021, 20:03:21

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

Nějaký rok zpátky jsem hledal po světě pěkné budovy v LEGO barvách a vyskočil na mě tento drobeček v Londýně  >:D
Má i velmi zajímavě zpracovanou fasádu a tak mě to oslovilo, že jsem se rozhodl kousek postavit.

Nebyl jsem ale spokojený s vlastním designem fasády a tak jsem poprosil poMOCníka o pomoc  ;)
Ten ne jen že vymyslel úžasný komplexní blok fasády, ale zalíbil se mu i sousedící kostel a hned se do něj pustil.

Já zatím pomalu sbírám materiál na žlutou a červenou budovu vedle kostela, každá má rozměry cca 1 palety, výšku kolem 140cm a zbaští kolem 100.000 kostek, tak to jde pomalu.
Stavět začnu na podzim jak splním resty jako společné projekty a další drobnosti.

poMOCník ale už má velký kus kostela hotový, tak zakládám vlákno ať se může začít chlubit, má opravdu čím  ;D
Kdyby jste někdo měli chuť vytvořit další zajímavé Londýnské stavby a projekt rozšířit jste vítáni.




YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Hardegon

První, co mě napadne, je "Proč?". Proč stavět takhle velké budovy jen proto, že mají barevnou fasádu?
Nejsou nijak zajímavé, nejsou nijak (aspoň myslím) známé, aby každého hned napadlo, že jde o Londýn... Proč?

Po tvých modelech Kuliočka, Krakonošovi, Minecraftu... tohle? Proč?

Chairudo

#2
Právě proto že jsou velké a mají krásně LEGO barevnou fasádu a to malé dítě ve mě si myslí, že když k tomu přijde na výstavu a bude to svítit a třeba si i popojede s výtahem nahoru dolů, tak to bude Woooooow!!!
Možná se pletu, ale když to bude takhle někde zářit tak si myslím, že to bue působit úžasně :D

Sochy jsou pěkné, ale klasické stavby aspoň pro mě budou vždycky zajímavější :)
- jednoduše si dělám radost z toho co se mi líbí a ta škála nemá hranice  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Clermont

To už bude chtít velký sklad a kamion na převážení všeho co máš :)

Chairudo

Citace od: Clermont kdy 02.06.2021, 21:24:42
To už bude chtít velký sklad a kamion na převážení všeho co máš :)

Hlásíš se jako řidič? >:D  Sklad mám a dodávka zatím stačí, jediné co mi chybí je pořádná pracovna, už několik let pomalu sbírám materiál na nové horské dráhy, ale doma je nepostavím  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

poMOCník

Když mě Chairudo přizval k tomuhle projektu, říkal jsem si, že to je šílenost. A to je taky hlavní důvod, proč jsem do toho chtěl jít. Hledal jsem, co se mi na těch budovách líbí - tedy smysl, proč je stavět. Sice jsou velice atypické jak barevně, tak tvarově, ale samy o sobě vytržené z kontextu vlastně docela nudné. Naproti tomu, když se postaví vedle jiných staveb v okolí, vznikne krásný kontrast a celé to ožije.

Právě v tom kontrastu vidím hlavní smysl a jako nejkontrastnější věc v okolí se samozřejmě nabízí kostel St. Giles in The Fields, který vidíte vpravo na první fotce. Do dnešní podoby byl přestavěn v roce 1733 a v Londýně je docela známý a drží si několik prvenství. Například je to první kostel v paladiánském stylu v Londýně a taky má nejvíce tzv. monumentů (kamenných pomníků na zdech).


poMOCník

#6
Jako první jsem začal stavět přední část s věží. Všechno dělám podle fotek a nákresů stažených z netu, na místě jsem zatím ještě nebyl.







poMOCník

Ještě pár fotek prototypů částí věže a fasády.


poMOCník

#8
Následuje přistavění hlavní lodi, která už rovnou stavím i s interiérem. Všechno je navíc modulární, jednak celá přední část jde odsunout, takže je vidět dovnitř, a taky je rozebíratelná samostatně po patrech (na 6 dílů). Hlavní loď má pak vcelku přízemí a na něm jsou odnímatelné boční empory, celá východní stěna nad oltářem a pak klenba a střecha na hlavní lodi.


poMOCník

#9
A tady už zevnitř pohled na varhany, které nedávno prošly renovací do původní podoby a dostaly opět stejné zlacení, které měly v 19. století.







fanda

Ty vo*e, ty jedeš jak kombajn - úplně jsem ztratil chuť, dělat architekturu.

Ještě, že umím jakžtakž ty hnusné smradlavé a zamaštěné (jak je odmítá můj syn) parní mašiny, jinak bych si snad hodil mašli.

peki

Citace od: Hardegon kdy 02.06.2021, 21:01:24
První, co mě napadne, je "Proč?".

Je to křoví k tomu kostelu co staví Pomocník. Pravdou je že by stačila i fotka  ;D ;D

poMOCník

Citace od: peki kdy 03.06.2021, 09:34:40
Citace od: Hardegon kdy 02.06.2021, 21:01:24
První, co mě napadne, je "Proč?".

Je to křoví k tomu kostelu co staví Pomocník. Pravdou je že by stačila i fotka  ;D ;D

Cha, křoví prej! Budeš mrkat, jak to bude vypadat pohromadě. Jak z dálky, tak z blízka bude pořád na co koukat.

No vlastně křoví tam taky dám. Hned vedle kostela je pár stromů a ty nesmí chybět v žádném mém MOCu :)

poMOCník

Citace od: fanda kdy 03.06.2021, 01:56:29
Ty vo*e, ty jedeš jak kombajn - úplně jsem ztratil chuť, dělat architekturu.

Ještě, že umím jakžtakž ty hnusné smradlavé a zamaštěné (jak je odmítá můj syn) parní mašiny, jinak bych si snad hodil mašli.

Díky :) Já zase vždycky nechápu, jak je možný postavit tak věrný a detailní modely vlaků v tak malým měřítku. Ale to těm vláčkařům nestačí, oni chtějí aby to dokonce i jezdilo a možná i svítilo. Prostě nemožný. Až postavím já nějakou lokomotivu, tak se mi prosím nesmějte :)

poMOCník

#14
Když Henry Flitcroft v roce 1731 navrhoval novou podobu kostela, vyrobil jako předlohu zmenšený model. Ten stále existuje a je k vidění v severo-východní části kostela, od oltáře nalevo.

Tuhle informaci jsem někde četl, ale hrozně dlouho mi trvalo, než jsem našel fotku, na které je model skutečně vidět.





poMOCník

#15
Pohled směrem na oltář. Na téhle straně bude nejtěžší část klenby, protože nad oltářem je o kus snížená a odpovídá to i snížení celé střechy v této části. Řeším tedy 3 požadavky: aby to hezky navazovalo, aby to drželo a zároveň aby se celá ta stěna nad oltářem včetně té modré části klenby dala bez problémů oddělit.









Na poslední fotce je detail oltáře a těch obrazů po stranách, které jsou nacpané natěsno. Někde je od stěny půl a někde dokonce jen čtvrt plate.




fanda

Štveš mě, když koukám na ty miniatury, tak většinou nevím, zda je to z Lega nebo skutečnost! Štveš mě  :) :)

poMOCník

Včera jsem si to tu fotil pro sebe za svitu luny (tedy lampy nad stolem), ale vlastně by byla škoda se s vámi nepodělit. Všechny požadavky, které jsem si stanovil na přední část klenby se mi podařilo splnit a mám z toho radost, jak to nakonec dopadlo. Jakmile seženu pár zbývajících dílků, tak vám nafotím celý ten hotový modul i ve dne :)

Jinak hlavní loď má už klenbu komplet, akorát chybí výzdoba a jsou to jen holá prkna, skrz které prosvítá světlo. Na té se chystám pracovat teď.


peki

Tohle nevypadá jako MOC, ale jako něco z animáku jak je to promakané včetně té hry stínů a celkové kompozice. Opravdu perfektní.

milanv

Už chybí jen to ostré světlo šikmo zleva a troška kouře nebo mlhy uvnitř :)
Pán na Žlutém hradě

Chikos

Paráda, radost se koukat a prohlížet si každý detail. Člověk si i moc rád zpětně prohlídne fotky dříve přidané.  ;)

Chairudo

#21
A já pak k tomu udělám to barevné pozadí  >:D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

poMOCník

#22
Citace od: milanv kdy 12.11.2021, 13:54:24
Už chybí jen to ostré světlo šikmo zleva a troška kouře nebo mlhy uvnitř :)

Prosím... tedy světlo je zprava, jestli to nevadí.

Zatím ale všude samé nedodělávky: dole chybí dlažba, u bočních empor zatím není křížová klenba, na stropě spousta ornamentů ještě někde visí v BL objednávce, sakristie nemá ani stěny, takže to vypadá z jedné strany, jako by to vybombardovali... prostě spousta (příjemné) práce mě čeká.








milanv

Citace od: poMOCník kdy 22.11.2021, 22:28:29
Citace od: milanv kdy 12.11.2021, 13:54:24
Už chybí jen to ostré světlo šikmo zleva a troška kouře nebo mlhy uvnitř :)

Prosím... tedy světlo je zprava, jestli to nevadí.
Fotka je to jiná než jsem myslel, ale je to nádhera. Úplně mě to navnadilo, jak by mě bavilo s tebou vymýšlet fotoalbum tohoto modelu. Ten by si zasloužil fotoateliér!
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Citace od: milanv kdy 22.11.2021, 22:51:32
Fotka je to jiná než jsem myslel, ale je to nádhera. Úplně mě to navnadilo, jak by mě bavilo s tebou vymýšlet fotoalbum tohoto modelu. Ten by si zasloužil fotoateliér!

Máš pravdu, už nějakou dobu s tím v podstatě počítám. Můj kamarád je fotograf a má nějaké nasmlouvané ceny za pronájem ateliéru, když potřebuje. Až to bude hotové, tak se s ním domluvím. Tyhle primitivní fotky beru spíš jako poznámky, abych věděl, co funguje a co chci potom nafotit. Tu tvoji zařazuju taky jako námět!

Chairudo

Ono ani nebude nutné snažit se pak model složitě prosvítit, jako není třeba se s tím trápit kdyby to bylo hodně náročné.
Profi fotografové mají pomůcky kde dokážou světla a další drobnosti do fotky přidat, takhle třeba kamarád udělal kouř do fajfky krakonoše
https://www.flickr.com/photos/87198490@N07/50352065996/in/album-72157716004852236/
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Foton

Ty fotky zevnitř, s lidma, jsou jak z reality. Parádní práce!
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

poMOCník

#27
Kostel je dokončený, mám zatím fotky pouze z premiéry v Ostravě. To zatím zůstává jediné místo, kde byl takto kompletně složený, doma jsem na to čas a prostor neměl :)










Na poslední fotce je pak rozložený pro transport.



yoshimaka

#28
V Ostravě jsem toto monumentální dílo plné detailů obdivoval a stále zde nacházím nové a nové podněty. Celková stavba sama o sobě je nádherná a jsem moc rád, že jsem ji mohl vidět naživo. Jen tak dál!
Lust och fägring stor

Hana129

Jsem ráda, že jsem model viděla naživo v Ostravě. Na fotce to nevynikne jak je veliký a krásně propracovaný!