(vlastní) Olomoucký dům

Založil Chairudo, 01.06.2021, 17:42:38

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

Začínám pomalu plnit společné projekty a začal jsem modulárem do města 2020 - možná by měl pan architekt změnit datum projektu  >:D

Inspirací mi byl rohový dům s lékárnou naproti radnici, když se v projektu objeví větší parcela rád ho přestavím na skutečnou podobu.
V porovnání s předchozím modulárem je malinko větší a to mu ještě chybí střecha  ;D - ale to jsou ty historické domy se 3-4 metrovými stropy  8)
Po diskuzi se stavbyvedoucím jsem ho udělal rozebíratelný na 3 kusy, třetí patro se dá vyjmout a domeček podle potřeby snížit.

Teď čekám na pár chybějících dílů jako white Arch a medium blue tile, ale hlavní oříšek mám s vchodem do lékárny.
Rád bych ho udělal  tak pěkně obloukový jako je ve skutečnosti, ale zatím mi vycházejí jenom čtverce.
Kdyby někdo věděl jak udělat ty obloukové dveře budu rád za každou radu  :D

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Tak ještě samotný i s trochou zeleně, hotovo bude za pár týdnů jak dorazí materiál  :)

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

poMOCník

Citace od: Chairudo kdy 01.06.2021, 17:42:38
...
Teď čekám na pár chybějících dílů jako white Arch a medium blue tile, ale hlavní oříšek mám s vchodem do lékárny.
Rád bych ho udělal  tak pěkně obloukový jako je ve skutečnosti, ale zatím mi vycházejí jenom čtverce.
Kdyby někdo věděl jak udělat ty obloukové dveře budu rád za každou radu  :D

Já jsem rád, že někdo udělal další dům z Olomouce! Za chvíli dáme dokupy celé centrum :)

A k těm dveřím, šel bych na to podobně, jako máš ty okna. Akorát je problém s barvama, protože vychází buď Tan nebo Black. Ostatním barvám vždycky nějaký díl chybí. Jo a v čtverhraných okýnkách dole by byly plné výplně samozřejmě, ostatní mají skla zezadu.


Chairudo

Díky, to by šlo, bude to sice celé v tan, ale lepší než hranaté  :)

Jako už nějakou dobu mám chuť na radnici, je to krásná stavba, ale další obří model něco přes paletový rozměr  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr