společný projekt elfí vesnička

Založil peki, 05.02.2021, 09:52:11

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Citace od: Ongon kdy 19.02.2021, 11:54:17
v tom případě ale nejsem schopen udělat dráhu vůbec, natož 2ranwaye,
protoze i  kdybych tam dal jen jednu tak je mezi 2 budovami...

Napřed něco postav, pak budeme řešit kam to umístíme, a kolik toho potřebuješ. To je pořád dokola. Ta tvoje ranvej může být i jinde. Rozhodovat bude KVALITA, ORIGINALITA,NÁPAD né kvantita. Pokud jsi měl představu letiště které měl MIHO na kolejišti tak tě zklamu, to nepotřebuji. Ani v dolní části nepočítám že na přistávací dráhu bude více než 2 baseplate 32x32.

Santa má sáně s celkem kolmým startem, to nemůže být přeci problém.

Ongon

Citace od: Hardegon kdy 19.02.2021, 12:03:36
Citace od: Ongon kdy 19.02.2021, 11:54:17
v tom případě ale nejsem schopen udělat dráhu vůbec, natož 2ranwaye,

protoze i  kdybych tam dal jen jednu tak je mezi 2 budovami...

Já tomu asi nějak nerozumim, tak se musim zeptat... Proč tam musí být vlastně 2 runwaye a do dvou směrů?
Já si to představuji jako normální rozjezdovou dráhu, tedy hodně prázdného místa ohraničeného osvětlením. A okolo by mělo být možná několik obslužných budov a věž. Nebo?

Nerad bych se tam vecpal a kazil někomu plány, ale prostoru mi tam přijde hodně.

no psalo se že se má lítat do různých směrů tak proto 2,


poMOCník

Citace od: peki kdy 19.02.2021, 12:01:55

- Pokud si mám vybrat tak bych preferovat ten svah. Jak jsem říkal klidně bych ho rozšířil aspoň o 16x16 tím musí vzniknout nějaký prostor i na modul 16x16.
- Jak si představuji prostor pro vnořený modul ukáži o víkendu. Zkusím popsat. Představ si že někdo do toho kopce co máš udělá řez aby se tam vešla 2x16 nebo 2x12 nebo 2x8 půdorys. Výška stavby (odhaduji 6-7 bricků ). Tahle placka /obdélník se přicvakne na tu terasu. A skála pokračuje až nad ní.

Stavebního materiálu máme dost (bíla kostka 2x4 nekonečno) u sebe mám z loňské výlohy i jiné bíle. Chápu že bude potřeba i jiný materiál. Ale ten hrubý materiál na základ konstrukce bude/respektive už je k dispozici.

V pohodě, to se domluvíme, já to pak zas udělám v microscale, kde to bude vyznačené v prostoru. Tenhle způsob plánování terénu se mi osvědčil i když se s nikým nekoordinuju, protože si na něm velice snadno kdykoliv ověřím, že jsem v té správné výšce, že mi vyjde nahoře přesně plocha, kterou potřebuju atd.

A pokud jde o materiál na výplň, využil bych pár bricků 2x4, 2x2, jestli jsou k dispozici. Ty mi už došly i když je hodně šetřím. Většina hmoty pod mým parkem je z dupla, ale pro napojení povrchu je potřeba vyskládat vrstvu z obyč bricků.

Citace od: peki kdy 19.02.2021, 11:02:06
ALe šel by stavět kopec nad Milano jeskyní viz níže přiložený plánek. Na hloubku by to bylo 32x32 určitě + je tam místo ve výloze určitě na 16x16. Takže krásných 48 studů hloubka. ...

Znamená to, že bychom rozšířili i zbytek dioramatu o 16? Jestli pak na místě budeme muset sekat...  ;D

milanv

Skvělý nápad s tím kopcem! Všechno, kde si "vyrobíme pozadí", je pro vystavení víc než vhodné, to je moje zkušenost. Např. proto jsme tehdy strávili tolik času s Ditou nad rozvržením betléma, aby byl dostatečně do výšky.
Možná by šlo využít těch 16 studů vzadu i dáľe směrem do vesničky, pro nějaké pozadí plus další triky jako vláček vyjíždějící do kopce atp.

@Ongon: Tady všechno stavíme maličké, nerealisticky namačkané na sebe, se spoustou detailů. A tedy ani my s Ditou např. nezabereme těmi budovami nahoře celé 32x32. Nebude problém se domluvit, že budeme jen na přední půlce těch čtverců (32x16) a prostor za budovami už mohou být ranveje na přílet dopisů i odlet dárků. Tak to začni stavět, ať je nad čím se domlouvat.

@poMOCnik: super modýlek, takhle se pak dá krásně bavit nad tím, co kde bude a co se musí upravit a proč. Skvělá práce! Navíc díky za podporu, že už nejsme jediní blázni, co nejdřív staví zmenšeninu :)
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Citace od: milanv kdy 19.02.2021, 13:19:19
@poMOCnik: super modýlek, takhle se pak dá krásně bavit nad tím, co kde bude a co se musí upravit a proč. Skvělá práce! Navíc díky za podporu, že už nejsme jediní blázni, co nejdřív staví zmenšeninu :)

Aha! To mě minulo. Takže vymýšlím kolo ... tak snad bude alespoň podobně kulaté  :)

peki

#65
Citace od: poMOCník kdy 19.02.2021, 13:00:16
A pokud jde o materiál na výplň, využil bych pár bricků 2x4, 2x2, jestli jsou k dispozici. Ty mi už došly i když je hodně šetřím. Většina hmoty pod mým parkem je z dupla, ale pro napojení povrchu je potřeba vyskládat vrstvu z obyč bricků.

OK část dodám příští týden

Citace od: poMOCník kdy 19.02.2021, 13:00:16
Znamená to, že bychom rozšířili i zbytek dioramatu o 16? Jestli pak na místě budeme muset sekat...  ;D

Ano ta výloha je ve skutečnosti o 1 m delší (4 x 32x32). Při bourání to proměřím a dám pak detailnější nákres. Ale místa je/bude dost. Aby to nevypadalo, že si protiřečím (tobě rozdávám a někomu např. Ongonovi dát "nechci". Místa je dost na kvalitní MOC který bude zapadat do celkového konceptu. Pokud bude někdo rozměrově mimo, i když to bude pěkné tak se to tam prostě nevejde, protože by to bylo jako pěst na oko.

Příští týden budu mít doma tovární sety, postavím "formu" aby bylo jasné jak veliké domečky. Jak psal milanV děláme to malé pro skřítky. Nestavíme velké stavby.

Citace od: milanv kdy 19.02.2021, 13:19:19
...Tady všechno stavíme maličké, nerealisticky namačkané na sebe, se spoustou detailů. A tedy ani my s Ditou např. nezabereme těmi budovami nahoře celé 32x32....

milanv

@poMOCnik: OK, skály teda budou tmavě šedé. Vezmeme dílky, co jsi navrhl, a přidali jsme do seznamu nějaké další

@peki: jaká bude barva čelní plochy? Tj. pro lid povrchový barva podstavce, pro nás podzemní barva čelní stěny.

@poMOCnik, peki: a co říkáte na nápad, že bychom pod různými záminkami (zatočená skála apod.) co nejvíc té čelní plochy nějak barevně začlenili do modelu, aby tam nebyla velká černá zeď (nebo jaká bude barva rantlu). U Strašidelné krajiny máme černou a vypadá to dobře, ale podle mě ne pro veselé skřítky. Tak bych to právě omezil. I předek co nejvíc udělat jako skálu apod.
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Citace od: milanv kdy 24.02.2021, 08:31:35
@poMOCnik: OK, skály teda budou tmavě šedé. Vezmeme dílky, co jsi navrhl, a přidali jsme do seznamu nějaké další

DBG dobře kontrastuje s bílou. Ale nemyslel jsem to tak, že by celá skála musela být monoliticky v jedné barvě. Spíš bych ji zvolil jako převažující, ale rozhodně ne jedinou.

Citace od: milanv kdy 24.02.2021, 08:31:35
@poMOCnik, peki: a co říkáte na nápad, že bychom pod různými záminkami (zatočená skála apod.) co nejvíc té čelní plochy nějak barevně začlenili do modelu, aby tam nebyla velká černá zeď (nebo jaká bude barva rantlu). U Strašidelné krajiny máme černou a vypadá to dobře, ale podle mě ne pro veselé skřítky. Tak bych to právě omezil. I předek co nejvíc udělat jako skálu apod.

Vím, že to je to geograficky nereálná představa, ale když jde o pohádkovou zemi skřítků... Napadlo mě, že bych se inspiroval tímhle MOCem a na přední stěnu nacvaknul něco z boku. Nebo to vyřešíme nějak jinak, ale vadí mi prostě ta rovná zeď .


peki

Citace od: poMOCník kdy 24.02.2021, 09:37:41
DBG dobře kontrastuje s bílou. Ale nemyslel jsem to tak, že by celá skála musela být monoliticky v jedné barvě. Spíš bych ji zvolil jako převažující, ale rozhodně ne jedinou.

Abych směroval diskusi jiným směrem (o tomto opravdu kromě barvy bricku diskutovat nehodlám),berte prosím v úvahu že :
- šířka vitriny je daná
- vše bude na dodaném podstavci (schody) od LEGA. Ten sám o sobě bude tvořit jakousi ucelenou linku.
- pokud by dole něco přesahovalo, tak to bude ubírat místo vzadu
- místo kde je potřeba se vyřádit s detaily je  na jednotným (MNOU ZADANÝM) podstavci
- pokud nebude podstavec jednotný, nebude to při pohledu na celek působit jako 1 velké dílo (máme to vyzkoušené z micropolice a perníkové vesničky)
- v neposlední řadě to usnadní vlastní instalaci na místě (včetně budování výšky podpěry pro Hardegona, kterou budu dělat dopředu)

Pokud jsme se umělecky nepochopili, tak mne to mrzí. V loni u perníkové vesničky s tím neměl nikdo problém  8) 


peki

#69
Citace od: poMOCník kdy 24.02.2021, 09:37:41

Vím, že to je to geograficky nereálná představa, ale když jde o pohádkovou zemi skřítků... Napadlo mě, že bych se inspiroval tímhle MOCem a na přední stěnu nacvaknul něco z boku. Nebo to vyřešíme nějak jinak, ale vadí mi prostě ta rovná zeď .



Z čelního pohledu určitě ne, viz moje vysvětlení výše. Pokud si s tím ale chcete pohrát tak pouze v levém boku. Zelené kolečko.
Teoreticky by zde byl prostor pro celou skálu (šlo by tedy o jakousi úroveň -1). Musím ale napřed změřit výlohu na Černém mostě a nechat dostatečně velký prostor na vlastní vesničku.   


milanv

Citace od: peki kdy 24.02.2021, 09:22:29
ten "rantl" bude pod celým modelem (společným projektem) stejný:

bíla plate
brick (barva bude určena)
bílá plate

výška linky tedy 1 brick 2 plate

OK, takže bílá linka bude pokračovat i podzemím a od ní se zvedne druhá bílá jako povrch? Barva nebo zpracování podzemí jako takového na barvě rantlu teda nezávislá? (na obrázku černá) To by bylo výhodné.
Jen by to pak znamenalo bílou podlahu v našem podzemí, což nedává smysl, protože v podzemí nesněží :) Nějak se s tím popasujem.
Pán na Žlutém hradě

peki

#71
Citace od: milanv kdy 24.02.2021, 10:33:26
OK, takže bílá linka bude pokračovat i podzemím a od ní se zvedne druhá bílá jako povrch? Barva nebo zpracování podzemí jako takového na barvě rantlu teda nezávislá? (na obrázku černá) To by bylo výhodné.
Jen by to pak znamenalo bílou podlahu v našem podzemí, což nedává smysl, protože v podzemí nesněží :) Nějak se s tím popasujem.

Probereme spolu, ale když se podíváš na tento obrázek odpověď by mohla být jasná. Moje představa je že ten rantl je pod celým MOC (4 metry polečného projektu) stejný (tedy i tam kde nesněží) protože to z estetického hlediska působí jako jednotící prvek.


roko86

#72
Muj domek

poMOCník

Citace od: peki kdy 24.02.2021, 10:23:40
Pokud jsme se umělecky nepochopili, tak mne to mrzí. V loni u perníkové vesničky s tím neměl nikdo problém  8) 

Žádný problém to není, jen se ptám ;) Vyřešíme to teda jinak, aby nic nepřečnívalo z modulu ven.

A ani jsem to nemyslel tak, že bychom šli pod zem do -1, to byl nápad na tu černou část na obrázku, protože ta bude z pohledové strany a na prominentním místě.


peki

#74
Citace od: poMOCník kdy 24.02.2021, 14:52:27

Žádný problém to není, jen se ptám ;) Vyřešíme to teda jinak, aby nic nepřečnívalo z modulu ven.

..... to byl nápad na tu černou část na obrázku, protože ta bude z pohledové strany a na prominentním místě.


Ve skutečnosti se to ale bude týkat až té části nad tunelem (tunel potřebujeme co nejvíce dopředu +-tak jak je na modelu). Mohl by tam být řez elfím domkem = kde bude vidět do interiéru. 


peki

#75
Účastníci projektu nechť se přihlásí do objednávkové aplikace (nezavazuje k objednání dílků).
adresa zde

kliknout
Přihlášení do lugbulku
2021 Malý LB - Elfí vesnička   CHCI SE ZÚČASTNIT

====
Seznam stavitelů:
===========
1) peki
2) milanv
3) matka
4) igorus
5) Chairudo
6) HD
7) linhi
8 ) Hardegon
9) Sihaja
10) Borun
11) skywalker007
12) vasyk
13) Chikos
14) Izabella08
15) Patkutil
16) šipka
17) jetaM
18) Honzicek22
19) Ongon
20) Stimpi
21) Ročice
22) Davroman
23) Kuba
24) pool
25) waf
26) Daniel
27) Petronel
28) Clermont
29) roko86
30) Hobby
31) Pomocník
=============

peki

#76
U hobbyho jsem otestoval výšku mašinky.



poMOCník

Citace od: peki kdy 04.03.2021, 10:29:27
U hobbyho jsem otestoval výšku mašinky.


Fajn, takže na konci trati počítáš s takovýmhle modulem? Koleje teda už jsou finálně zvolené? Já totiž žádné nemám, tak abych nekupoval něco zbytečně.

peki

#78
Citace od: poMOCník kdy 04.03.2021, 12:51:36

Fajn, takže na konci trati počítáš s takovýmhle modulem? Koleje teda už jsou finálně zvolené? Já totiž žádné nemám, tak abych nekupoval něco zbytečně.

S nějakým depem určitě počítám (dodám). Stejně jako koleje. Ty nikdo kupovat nemusí. U tvého a MilanV MOC to bude o vyhrazeném prostoru ( a výšce tunelu). Ve vesničce je potom položím na samostatné moduly (malé), abych nikomu nezasahoval do jeho modulu.

Pokud by byl zájem mohla by se nějaká kolej zabudovat i do skály (takové ty stoupací prvky) pro svoz výrobků od skřítků. Jednotlivé komponenty by jsem ti mohl dlouhodobě zapůjčit i pro otestování. Jestli to má/nemá smysl. Nechci ti tam z toho ale dělat lunapark, a nějak hluboce zasahovat do tvého návrhu.  :)   





milanv

Díky, dobrý test velikosti tunelu. Popřemýšlím, jak dostat koleje blíž čelní hrany modulu...
Pán na Žlutém hradě

peki

#80
Citace od: milanv kdy 04.03.2021, 13:22:15
Díky, dobrý test velikosti tunelu. Popřemýšlím, jak dostat koleje blíž čelní hrany modulu...

Pokud bude tunel úplně na kraji (což doporučuji) Tak stačí 1 stud na zeď+1 stud mezera + 4 study na kolej. Kolej nemusí být :
- po celé délce tvého MOC
- nemusí být ani spojená s kolejí před tunelem, ale stejně těch 6 studů na ni bude potřeba počítat.

Tunel ve skála může být užší (6 studů). U domečku typu DEPO by to vypadalo divně.

milanv

Tak bych to přesně chtěl, ale musím najít oblouky či jak to vystavět pěkně z kostek, abych dostal tak vysoký a široký tunel. Ale to půjde, proto:

@poMOCnik: počítej prosím s kolejema umístěnými, jak psal teď peki: 1 stud na zeď+1 stud mezera + 4 study na kolej
Pán na Žlutém hradě

peki

Citace od: milanv kdy 04.03.2021, 13:35:00
Tak bych to přesně chtěl, ale musím najít oblouky či jak to vystavět pěkně z kostek, abych dostal tak vysoký a široký tunel. Ale to půjde, proto:

Ve skále (kde to vlastně "není pohledové") to může být naopak "kostrbaté" pomocí slope jak to bylo vyhloubeno. Pohledová bude ta pomocníkova část. Čili může to být uhlazené ale nemusí, záleží jak ti to bude vyhovovat, zapadat to tvého MOC. V krajním případě můžeš rovnou pokračovat bez tunelu stropem sluje.

peki

Trochu inspirace, Malé domečky "zapuštěné" do stromu.


poMOCník

Citace od: peki kdy 05.03.2021, 10:23:27
Trochu inspirace, Malé domečky "zapuštěné" do stromu.


Nechcete to někdo zkusit zakomponovat a zasněžit rovnou tenhle set? Taky mě hned napadlo, že by zapadal do elfí vesnice jak stylem tak barevně.

peki

#85
Citace od: poMOCník kdy 05.03.2021, 11:04:13
Nechcete to někdo zkusit zakomponovat a zasněžit rovnou tenhle set? Taky mě hned napadlo, že by zapadal do elfí vesnice jak stylem tak barevně.

Na druhou stranu to zase nemůže být takový problém to postavit a jenom z toho tématicky vyjít. Jde spíše o to postavit pěkný strom  :)
1 Návod na strom
2 Návod na strom

+ ta Lego bonsaj je taky zajímavá.

Dám do dílků nějaké kostky na stromy a bílé listí.


poMOCník

Citace od: peki kdy 05.03.2021, 11:08:08
Citace od: poMOCník kdy 05.03.2021, 11:04:13
Nechcete to někdo zkusit zakomponovat a zasněžit rovnou tenhle set? Taky mě hned napadlo, že by zapadal do elfí vesnice jak stylem tak barevně.

Na druhou stranu to zase nemůže být takový problém to postavit a jenom z toho tématicky vyjít. Jde spíše o to postavit pěkný strom  :)
1 Návod na strom
2 Návod na strom

+ ta Lego bonsaj je taky zajímavá.

Dám do dílků nějaké kostky na stromy a bílé listí.


To zní jako výzva!

Ale měl bych udělat taky nějakej návod, protože tyhle vypadají sice hezky, ale hrozím se toho transportu. Větve nejsou nijak zajištěné, takže opadají pravděpodobně komplet a kmen nemá uvnitř žádnou vertikální výztuhu (bar nebo technic axle), takže se taky snadno přepůlí.

peki

Citace od: poMOCník kdy 05.03.2021, 11:27:31
To zní jako výzva!

Ale měl bych udělat taky nějakej návod, protože tyhle vypadají sice hezky, ale hrozím se toho transportu. Větve nejsou nijak zajištěné, takže opadají pravděpodobně komplet a kmen nemá uvnitř žádnou vertikální výztuhu (bar nebo technic axle), takže se taky snadno přepůlí.


Jde mi o to abychom se něco "nového" naučili/použili. Takže takové i stromové domky či zapuštěné domky ve stromech mohou být pro některé stavitele (tebe jako jednoho z hlavních zahradníků mezi ne nepočítám) jako výzva.

Nepotřebujeme budovat žádné sekvoje. Ale takový drobný stromek to oživí (nemusí to být komplikované na převoz/listy mohou být v pytlíku vedle). Zase není to povinné že každý domeček musí být se stromkem. Je to takový další detail se kterým se dá na tom modulu 32x32 (nebo 32x16) vyhrát. Jde mi/nám o detaily a kvalitu (ne kvantitu) 

milanv

On to nemusí být ani žádný dům... Vzpomněl jsem si na obraz Žižkův dub od Marie Brožové (bohužel na internetu je jen prťavá zmenšenina, ze které ty detaily téměř nejsou vidět: jde o to, že Žižkova armáda je tam vykreslená jako skřítci bydlející přímo na stromě. Mají tam pověšené prádlo, dělají si snídani... ...a tropí si navzájem malé naschvály jako že jeden krade háčkem na šňůře kus snídaně druhému o jednu větev níž. Atp.

Takovýto přístup by krásně ukázal ten život bez dilematu, jestli ukázat domeček zevnitř nebo zvenku. A přímo láká ke spoustě vtipných scének, sám o sobě by to mohl být výstavní MOC. Já to bohužel nestihnu dohromady s podzemím, tak to dávám jako nápad pro ostatní. Ale jestli to nikdo neuděláte do tohoto projektu, tak se toho asi ujmu příští rok.
Pán na Žlutém hradě

Petronel