Svět Kostek Olomouc jaro 2017

Založil Chairudo, 28.08.2016, 11:47:03

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Foton

Chairudo, už máš finální verzi plakátku? Abych to poslal po firmě, než z ní odejdu :-)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chairudo

Ano, v předchozím příspěvku z 3.1
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Foton

Citace od: Chairudo kdy 03.01.2017, 16:59:31
Vešlo, ale to je poslední úprava co dělám >:(  ;)
Já myslel, že tam budeš ještě něco dělat.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chairudo

Je to tam, jen sem vyměnil původní obrázek.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Foton

Citace od: Chairudo kdy 28.08.2016, 11:47:03

Foton
Dítě baštící Chameleona?

CO?! Jo aha. CHvilku mi trvalo než jsem to dešifroval.
Může být buď chameleon nebo dítě na oboje zaraz nemám senzory a jiné díly.
Zkusím dotáhnout to dítě, to je alespoň interaktivní zábava.
A můžu přihodit fotbalové hřiště http://brickset.com/sets/3569-1/Grand-Soccer-Stadium , ale nemám fotbalisty. Ale šlo by udělat duela superhrdinů, pokud se najde někdo ochotný k zapůjčení figů.
Chtěl jsem ještě udělat hlavolam (puzzlebox), ale nefunguje jaky by měl.

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Izabella08

Citace od: Foton kdy 11.01.2017, 11:00:08
Citace od: Chairudo kdy 28.08.2016, 11:47:03

Foton
Dítě baštící Chameleona?

CO?! Jo aha. CHvilku mi trvalo než jsem to dešifroval.
Může být buď chameleon nebo dítě na oboje zaraz nemám senzory a jiné díly.
Zkusím dotáhnout to dítě, to je alespoň interaktivní zábava.
A můžu přihodit fotbalové hřiště http://brickset.com/sets/3569-1/Grand-Soccer-Stadium , ale nemám fotbalisty. Ale šlo by udělat duela superhrdinů, pokud se najde někdo ochotný k zapůjčení figů.
Chtěl jsem ještě udělat hlavolam (puzzlebox), ale nefunguje jaky by měl.

Dítě bude super, puzzlebox by mohl alespoň ukázkově ležet, fotbálek již máme:)

jerzeeg

Ta chima tak trochu vypada, ze bude mit delku 8 metru, tj 7 stolu 70x120cm :-D
+1 stul na mestske hradby

Chairudo

#97
Citace od: jerzeeg kdy 14.01.2017, 02:04:58
Ta chima tak trochu vypada, ze bude mit delku 8 metru, tj 7 stolu 70x120cm :-D
+1 stul na mestske hradby

No uvidíme jestli se nám to tam vůbec vleze  ;D


Navečer budu rozesílat maily na sesumírování smluv, dopravy, ubytování, výstavních prostor atd.

Předběžně pokud je tu někdo z Olomouce či blízkého okolí kdo může nějakou duši ubytovat, tak se prosím hlaste, dejte rovnou vědět jestli to bude postel s peřinou nebo vlastní spacák s karimatkou. Díky
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

yoshimaka

Tak jsem udělal takové malé resume - co jsme/nejsme schopni dát dohromady na téma "Výlet do historie - 90. léta SPACE". Pravda - Classic Space a Futuron jsou spíš 80. léta.

Mám potvrzeno:
* Classic Space - komplet
* Futuron - komplet
* Blacktron I - komplet
* Space Police I (uvítal bych 1 větší set)
* Space Police II (uvítal bych 1 větší set)
* Blacktron II - komplet
* M-Tron (uvítal bych 1 větší set)
* Ice Planet 2000 (uvítal bych 1 větší set)
* Spyrius (uvítal bych 1 větší set)
* Insectoids - komplet
* Ufo - (uvítal bych 1 větší set)
* Roboforce/Unitron - zde nemám vůbec nic - pravda, jsou to ne zrovna běžně dostupné sety.

Rozhodl jsem se nevystavovat sety po roce 2000 - tedy veškerý Mars, SP III, Alien Conquest, Galaxy Squad

Pokud by některý z vystavovatelů mohl dodat na výstvu set Space z výše uvedených chybějících, uvítám to.

Kdo může, napište mi, prosím, SZ.

Všem, kteří nabídli a potvrdili sety na tuto výstavu, děkuji.


Lust och fägring stor

Chairudo

Mám už víc jak rok v plánu postavit pár mimoňů, které bych vozil po výstavách a první měla být Olomoucká.
Materiálu mám na to doma spousty, ale kvůli hromadě dalších povinností jsem neměl čas dokončit design a do Března to určitě nestihnu.

Našel by se někdo s chutí vytvořit design na 1-3 mimoně?, případně dokončit můj rozpracovaný a přidat pár verzí tváří?
Moje představa je kolem 60-80cm, když bude plán tak sestavením už bych někoho zaúkoloval ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

znouzectnost

Space:
Řekněte si co chcete a já to dodám, klidně i roboforce unitrony >:D

juraj

Unitron monorail 6991 a megacore manetizer su uz zbalene a odovzdane u Danyboy-a.

Tymto mu velmi dakujem.

Izabella08

Citace od: znouzectnost kdy 05.02.2017, 18:50:46
Space:
Řekněte si co chcete a já to dodám, klidně i roboforce unitrony >:D
Space má na starost yoshimaka..prosím, pište mu SZ :)

Chairudo

Tak jsem vytvořil událost na fejsbooku, sdílejte  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

honzicek22

Ahoj všem olomoučákům, mám dotaz na ubytování. Nenašlo by se u někoho místo pro mě a malého ? Moc se mi ho nechce brát na koleje...

Chairudo

#105
Dámy a pánové :D

Výstavu máme za rohem tak zde je trochu více infa:
Přikládám fotky s rozložení prostor kde kdo cca bude, drobné úpravy na místě podle potřeby.

Stavění v pátek - je škola dostupná od 12.00 do 19.00, Aula od 12.00, Třídy od 13.30

počítáme s:
- jojik
- Milanv
- matka
- danyboy
- Honzicek22
- Vasyk
- Kuba??
- jerzeeg

Stavění v sobotu - od 7.30, výstava začíná v 10.00 do 18.00
Neděle - výstava 9.00-17.00, následné balení, úklid, vyhlášení hlasování, rozdání cen a kiloware, pokud to stihneme tak i vyúčtování.
Přivezl jsem každému drobný dárek z Lego Worldu v Kodani ;)

Ubytování: Honzicek22 a syn u mě, ostatním zařídím koleje.
-  jojik - pátek + sobota
- danyboy - pátek + sobota
- Tomik - sobota
- fuente + 3 - sobota
- znouzectnost - sobota

V pátek připravíme veškeré prostory tak aby se sobotní výletníci mohli ihned ubytovat, kdo bude mít z Olomoučáků chvilku času a přijde pomoci přestěhovat pár stolů a židlí, budeme rádi. Kdyžtak se hlaste ať vím kolik bude rukou.

V Sobotu k osmé předpokládám vyzvednu Tomika na nádraží, jinak jsem vám k dispozici.

Kdo potřebujete elektriku vemte si pro jistotu prodlužku jestli máte.
K obědu bude na každého čekat bageta, pití rovněž zajistíme.

Pokud něco nesedí, něco jsem zapomněl zmínit, nebo cokoli dalšího by vás zajímalo, pište.
Těšíme se na vás  ;D

Jo a taky by se nám hodil šikovný člověk co by natočil a sestříhal cca 2-3 minutové video které by se dalo použít jako prezentace výstavy na další rok. Moc se mi líbí toto video z Ostravy. Najde se někdo šikovný?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Tomik

Díky za podrobné info, už se těším na výstavu. Jinak, bude v sobotu nějaká hospoda? Co kdybychom si kiloware rozdělili už v sobotu večer, abychom si ho mohli mezi sebou vyšmelit? Přijde mi to jako skvělá zábava do hospody nebo k jinému neformálnímu posezení.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Chairudo

#107
Citace od: Tomik kdy 01.03.2017, 09:45:59
Díky za podrobné info, už se těším na výstavu. Jinak, bude v sobotu nějaká hospoda? Co kdybychom si kiloware rozdělili už v sobotu večer, abychom si ho mohli mezi sebou vyšmelit? Přijde mi to jako skvělá zábava do hospody nebo k jinému neformálnímu posezení.

Ano, hospoda učitě bude, asi bude nejrozumnější se do ní hned po výstavě přestěhovat na nějakou dobrou večeři.
Kiloware rozdat v sobotu před hospodou je taky skvělý nápad.

Jelikož do hospůdek vlezu 1x za uherský rok, tak poprosím olomoučáky ať nějaké pěkné nekuřácké místo kde se můžeme dobře najíst doporučí, přibližně pro 24 lidí. Kdo ví že nepůjde, tak se prosím odhlaste :D
- jo a ideálně někde poblíž, třeba i směrem ke kolejím za lokomotivou, ať potom opilí účastníci najdou lépe cestu na ubikace >:D

Díky
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Jinak parkování pro stavitele v pátek - na nádvoříčku před školou zadarmo, podle řidičského umění se tam vleze 3-5 aut, tak se snažte.  :D
V sobotu - neděli je už parkování všude zdarma, kdo nebudete tahat velké, těžké věci jako třeba asi Vasyk, zaparkujte prosím před školou v ulici, případně po vyložení přeparkujte, ať je tam volný prostor pro ty co ho potřebují.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

milanv

Já se chci zeptat, jestli v plánku jsem jako "matka" nebo jsem se přehlédl :)
Protože pokud bych byl zahrnut jako matka, tak si nejsem jistý, jestli máme správně stoly, aby se nám vešel součet mých i Ditiných věcí.
Pán na Žlutém hradě

Chairudo

Jsi v plánku jako milanv, dílnička pro děti a kuličkodráha jsou na chodbě s Izabellou, Friends moduly na podiu a filmovému projektu místo určitě najdeme :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Izabella08

Milane, kuličkodráhu jsme dali schválně k našemu koutku...tedy koutku Milan, matka a Izabella...aby mohla Dita obsluhovat kuličkodráhu a tobě i v koutku pomáhat.
Zvolili jsme chodbu, protože minule můj koutek brutálně zacpal aulu..uděláme si tam pěkné stanoviště...chodba je prostorná...Obchodní akademie je starší budova, jakoby bývalý klášter:)

Mikrostavby a Friends jsme zatím rozptýlili nějak do učeben, ale možná je přesuneme na lepší místo...jde o povedené kousky, tak ať jdou dobře vidět.

Na vše od vás dovezené místo bude.

Já osobně budu ve škole již od 11.45...dorazte, jak vám to bude pasovat:)

milanv

Tak už nás všechny vidím, díky. Ale nerozumím těm nápisům: "Hrací koutek" je něco úplně jiného nebo ta Creationary dílnička? Já potřebuju mít kuličkodráhu na stole vedle dílničky, abych mohl být u obojího a nemusel přecházet přes chodbu (a hlavně přes dav). A pak to má kolem třech metrů: dílnička plus kuličkodráha. A to nepočítám Ditiny Pohádky (asi budou jinde) ani Friends a mrakodrapy (budou určitě jinde) a hlavně jsi tam napsaná s námi ještě ty a nevím, kolik potřebuješ místa ty.

K Friends a mrakodrapům: obojí dám samozřejmě k dispozici a vystavte dle vlastního uvážení. Jen myslím, že Friends je lepší vystavit jako na Lipně, tj. jako delší "nudli", aby se lidi mohli líp podívat. Pokud to bude mít 2 a víc metrů na hloubku, tak už lidi moc neuvidí dozadu, děti teprve ne.
Pokud tam bude dozor, tak by dokonce šlo, abyste byli první (a možná jediná) výstava, kde bude Friends pohledové z více stran!

Filmy do Olomouce neberu. Jen Friends, Mikropolis, kuličkodráhu a dílničku. S Mikropolis počítejte s dvěma mrakodrapy 16x16 a London Eye 16x32 - dodělám asi teď o víkendu.
Pán na Žlutém hradě

jerzeeg

#113
Tech mych 6 stolu, to jsou doufam ty 70x120cm, nikoli 50x130cm  ;D

edit:
6*120=720cm
...vejdu se tam tak tak, bude to vedle sebe bez mezer a jeste to budu to muset lehce zmacknout, protoze v porube to zabralo, jestli jsem dobre pocital, 730cm bez mezer, 800cm celkove :-D
(hloubka je 52-64cm)

Chairudo

#114
Citace od: milanv kdy 03.03.2017, 11:41:55
Tak už nás všechny vidím, díky. Ale nerozumím těm nápisům: "Hrací koutek" je něco úplně jiného nebo ta Creationary dílnička? Já potřebuju mít kuličkodráhu na stole vedle dílničky....

"Hrací koutek" jsou kostky na hraní pro děti, ty jsi naproti tomu s kuličkodráhou a dílničkou. Chodba má tak 99.9999 metrů, tak se tam snad vlezete. ;)

Mikro stavby jsou všechny společně ve třídě A přímo nad tebou, Matka má stůl s pohádkami v Aule u Izabelly a Patkutila, tak tam nemusí být a může hlídat kuličkodráhu jak jsi prý chtěl.

Friends jsou na délku v Aule na nízkém podiu, cca 20cm, když budou mít přes 2m můžeme udělat 2 řady.


Citace od: jerzeeg kdy 03.03.2017, 14:00:53
Tech mych 6 stolu, to jsou doufam ty 70x120cm, nikoli 50x130cm  ;D

edit:
6*120=720cm
...vejdu se tam tak tak, bude to vedle sebe bez mezer a jeste to budu to muset lehce zmacknout, protoze v porube to zabralo, jestli jsem dobre pocital, 730cm bez mezer, 800cm celkove :-D
(hloubka je 52-64cm)

Stoly jsou 50x130cm, když bude potřeba můžeme dát 2 řady vedle sebe (100x130). Třída má na délku něco mezi 7-8 metry, trochu se to scvrknout musí.

Je nás letos skoro 2x více na stejném prostoru, musíme se malinko uskromnit, na příští rok se podle situace poohlédneme po něčem větším.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Izabella08

Milane, opravdu žádné strachy...jak už psal i  Chairudo:

Matka má pěkné místo na pohádky v aule.
My, tj. Ty, já+ Dita budeme mít k dispozici celou dlouhou chodbu , takovou dlouhou nudli...budeme u sebe proto, protože se budeme
věnovat dětem podobným způsobem hry.
Dita bude u nás, protože bude u kuličkodráhy, která bude vedle nás.
Bude to taková šikovná hrací street.

Co se týče Friends a Mikra...uděláme jim společně dobrá místa...aby byli vidět, ale aby je nikdo nepoškodil či dokonce neukradl.
Chairudo jim dal prozatímní pozice ve třídách, to můžeme změnit....určitě Friends bude tak jako v Letňanech jen ve dvou řadách, jinak by to nemělo ani smysl.

milanv

Díky oběma za ujištění, asi jsem blbě "četl" plánek nebo odhadl měřítko. Přišlo mi, že máme na tu společnou část rezervované ani ne dva metry a že u Pohádek budou moct lidi chodit max. ze dvou stran, takže cca třetinu pohádek neuvidí, jak jsou dokola.
Pán na Žlutém hradě

Izabella08

Citace od: milanv kdy 05.03.2017, 08:16:25
Díky oběma za ujištění, asi jsem blbě "četl" plánek nebo odhadl měřítko. Přišlo mi, že máme na tu společnou část rezervované ani ne dva metry a že u Pohádek budou moct lidi chodit max. ze dvou stran, takže cca třetinu pohádek neuvidí, jak jsou dokola.

Milane, pohádky, budou hodně dobře vidět zepředu...tak jako všechny vystavované modely a úplně krásně i zleva, + zprava také...žádná bariéra tam nebude.
Ale vzadu je zeď...tak to mají všichni.

Chairudo

Na sobotní večer jsem nám rezervoval 20 míst v restauraci Goliáš, pár metrů od vlastivědného muzea. 
Cestou tam půjdeme přes centrum kolem radnice, tak vám Izabella může udělat onu slíbenou turistickou prohlídku :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Izabella08

Ano, ráda všem neznalým centrum Olomouce ukáži:)