Svět Kostek Olomouc jaro 2017

Založil Chairudo, 28.08.2016, 11:47:03

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

Těší mě váš veliký zájem, doufám že ti co zatím bloudí mlhou najdou cestu a něco pěkného do března vytvoří, až před sebou něco uvidíte napište kolik stolů to zabere a pro jistotu nám tu lochnesku i nafoťte ;)

jojiku- hrad je super, zamlouvám si nocleh v zadní věži s výhledem na jezero :)

Co se setů týče, taková Procházka historií Lega bude pěkná, navrhl bych držet se třeba jen 2-3 témat, auta, hrady... ?udělat řadu a jak píše yoshimaka ke každému modelu popisek s rokem vydání a třeba nějakou zajímavost.
Jen tak samostatně stojící sety moc zajímavé nebudou. (pokud to není starwars :) )

Mě starší sety moc neříkají, kdo je chcete vystavit bude ideální když se domluvíte kdo se toho ujme, zvolte téma a dejte dohromady seznam setů s popisky a potřebným prostorem.

Lukas  - místo se najde, když-tak upřesni jaké prostory bys chtěl. Nebudeš doufám jezdit s tím obrovským jeřábem, to bych ti do soutěže musel dát nějaký hendikep  ;D

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Ivansliz

Nevím, zda se akce nebude překrývat s koncem Kostkolandu v Praze, ale pokud ne, tak taky klidně něco přidám. Buď mám to tramvajové město (cca 4m2, lze zkrátit i na 2m2) nebo Dioarama s vagonem a železniční přejezd s motorovým vozem 810.
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Mrs.Tygris

nechci spamovat, ale pokud by měl někdo z vystavovatelů zájem vystavovat na moravě víc tak na jaře bude výstava aji v Brně v termínu 4. a 5. března 2017, pokud bude chairudo souhlasit tak doporučuji zvolit termín tak aby nekolidoval s brněnským víkendem  :D

Chairudo

Citace od: Mrs.Tygris kdy 06.09.2016, 20:08:47
nechci spamovat, ale pokud by měl někdo z vystavovatelů zájem vystavovat na moravě víc tak na jaře bude výstava aji v Brně v termínu 4. a 5. března 2017, pokud bude chairudo souhlasit tak doporučuji zvolit termín tak aby nekolidoval s brněnským víkendem  :D

Čekám ještě na odpověď z naší radnice, jestli by jsme to mohli spojit s některou z jejich akcí, ať do města nalákáme víc lidí.
Pokud by z toho nic nebylo, tak bych pro olomouckou výstavu navrhl termín 18-19.3 ať mají vystavovatelé nějaký oddech, ale zase ne moc daleko, ať se můžou plánovat další a delší akce :)
Další sobotu je pak svátek Velký pátek a nevím jakým směrem by to ovlivnilo návštěvnost.

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Citace od: Ivansliz kdy 05.09.2016, 22:54:58
Nevím, zda se akce nebude překrývat s koncem Kostkolandu v Praze, ale pokud ne, tak taky klidně něco přidám. Buď mám to tramvajové město (cca 4m2, lze zkrátit i na 2m2) nebo Dioarama s vagonem a železniční přejezd s motorovým vozem 810.

Určitě to vyjde, předběžně si tě píšu ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Izabella08

Chairudo, neskutečně sršíš vtipem...tak to má být!!!! :)

Izabella08

Citace od: Mrs.Tygris kdy 06.09.2016, 20:08:47
nechci spamovat, ale pokud by měl někdo z vystavovatelů zájem vystavovat na moravě víc tak na jaře bude výstava aji v Brně v termínu 4. a 5. března 2017, pokud bude chairudo souhlasit tak doporučuji zvolit termín tak aby nekolidoval s brněnským víkendem  :D

To je hrozná škoda, že  budou obě akce tak moc natěsno!!!

Neřád :-)

Tak doufam ze na druhy pokus by nam to mohlo vyjit :-D

Mrs.Tygris

Citace od: Izabella08 kdy 08.09.2016, 18:30:46
Citace od: Mrs.Tygris kdy 06.09.2016, 20:08:47
nechci spamovat, ale pokud by měl někdo z vystavovatelů zájem vystavovat na moravě víc tak na jaře bude výstava aji v Brně v termínu 4. a 5. března 2017, pokud bude chairudo souhlasit tak doporučuji zvolit termín tak aby nekolidoval s brněnským víkendem  :D

To je hrozná škoda, že  budou obě akce tak moc natěsno!!!

Jak na těsno ? dit dřív byli Boskovice jen týden po brněnské akci a to je ještě blíž něž Olomouc a nikomu to nevadilo ani na náštěvnosti se to neprojevilo

Izabella08

Citace od: Mrs.Tygris kdy 09.09.2016, 12:03:15
Citace od: Izabella08 kdy 08.09.2016, 18:30:46
Citace od: Mrs.Tygris kdy 06.09.2016, 20:08:47
nechci spamovat, ale pokud by měl někdo z vystavovatelů zájem vystavovat na moravě víc tak na jaře bude výstava aji v Brně v termínu 4. a 5. března 2017, pokud bude chairudo souhlasit tak doporučuji zvolit termín tak aby nekolidoval s brněnským víkendem  :D

To je hrozná škoda, že  budou obě akce tak moc natěsno!!!

Jak na těsno ? dit dřív byli Boskovice jen týden po brněnské akci a to je ještě blíž něž Olomouc a nikomu to nevadilo ani na náštěvnosti se to neprojevilo
V pohodě, byl to jen můj názor...návštěvníci přijdou určitě...navíc v Brně je to jisté:)

komluk

Také se předběžně hlásím. Konkrétně mohu nabídnut:

1) Imperial star destroyer
2) Římskou obchodní loď
3) + možná ještě něco stihnu postavit...


Chairudo

Krása, tak jsme na 20 účastnících a věřím, že číslo ještě poroste  :)

Jak jsem byl včera v Butovicích všiml jsem si že mají na stěně obrázkovou verzi vývoje Lega časem, tak přikládám jako inspiraci.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

milanv

Bavil jsem se včera s pekim a měl by být dostatečný časoprostor mezi koncem Kostkolandu a Olomoucí, pokud se nic zvláštního nestane. Což dává nové možnosti...

Ale mám otázku pro nás "z daleka": jak je to s časem? Výstava bude celou sobotu. A co pátek a co neděle? Tam je to časově jak? Od kdy se dá v pátek už instalovat? A v neděli se také vystavuje, příp. do kolika? A přespání je někde v tělocvičně? A i z pátku na sobotu?
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Citace od: milanv kdy 06.10.2016, 14:51:25
Bavil jsem se včera s pekim a měl by být dostatečný časoprostor mezi koncem Kostkolandu a Olomoucí, pokud se nic zvláštního nestane. Což dává nové možnosti...

Ale mám otázku pro nás "z daleka": jak je to s časem? Výstava bude celou sobotu. A co pátek a co neděle? Tam je to časově jak? Od kdy se dá v pátek už instalovat? A v neděli se také vystavuje, příp. do kolika? A přespání je někde v tělocvičně? A i z pátku na sobotu?
Letos to bylo tak, že ubytování bylo na nedalekých VŠ kolejích (max. půl hodiny pěšky). Já přijel v sobotu brzy ráno a stihl jsem si to všechno nainstalovat před otevřením. V neděli končila výstava o hodinu dřív, myslím že to bylo v 17:00, takže to člověk zase v pohodě stíhal sbalit a na vlak. Doma jsem byl už někdy kolem desáté.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Díky za info. Pro mě to znamená, že bych to musel řešit jinak, abych to stihnul.
Pán na Žlutém hradě

Izabella08

Ano, Milane, je to tak a plánujeme to tak i příští rok...v pátek bude možné začít instalovat někdy hned po obědě až do večera...sobota byla pro veřejnost 10-18 hod a neděle do 17hod. Ráno v sobotu jsme byli již od 7hod:)
Ubytování zřejmě opět koleje VŠ.

Kdyby jste někdo potřebovali něco vyřídit rychleji, můj telefon je 603286864 anebo Chairudo jej má ve vlákně Svět kostek 2016.

Kuba

pokud nás bude hodně, bylo by fajn uspořádat někde večer afol sešlost. Ale střídmě  >:D

Chairudo

Citace od: Kuba kdy 06.10.2016, 22:36:03
pokud nás bude hodně, bylo by fajn uspořádat někde večer afol sešlost. Ale střídmě  >:D

Ano, hospoda určitě bude, alespoň se moje zásoba slivky vyhne náletu lučních kobylek  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

yoshimaka

Na Olomoucké hospodě jsme se rozhodli, že výlet do historie bude tématický. Jako první (zkušební) téma byl vybrán space. Proto prosím všechny přihlášené vystavovatele, případně i sběratele, kteří by se jinak výstavy nezúčastnili, kdo by mohl nabídnout sety z tématu space.

Opravdu mi v tuto chvíli jde o prezentaci továrních setů (pokud budou instalovány v nějaké MOC scenérii, o to lépe)

Jedná se o období Classic space až po poslední hmyzáky. Moje představa je 3-5 setů z daného období s tím, že minimálně jeden ze setů je větší a ostatní dělají "křoví", případně více "středních setů" daného tématu. Primárně jde o vesmírné základny nebo velké lodě s tím, že jsem schopen z vlastních zásob pokrýt nějaké mikrosetíky (do cca 80 kostek) z tématů Futuron, Blacktron, MTron, Blacktron II, Space Police II, Ice Planet 2000, Explorien, Spyrius.

Na hospodě se mi hlásil někdo s classic space (prosím, připomeň se) a Chairudo by pokryl Insectoids. Já bych přinesl do Futuronu monorail.

Dále prosím o zapůjčení nějakých starších krabic - nemusí být v perfektním stavu. (podle toho, jaká bude nabídka to stornujeme nebo je tam zařadíme).

Kdo může ať se mi, prosím, hlásí do SZ, čím dřív budeme mít nějaký seznam, tím lépe, samozřejmě budu upřednostňovat vystavovatele, kteří nabídnou ucelené téma, případně více stavebnic.

Lust och fägring stor

peki


ogar49

A co kdyby Praha konečně taky ustoupila ostatním a začala třeba 1.4., hmmmmm tak další pohádku. Pomalu aby se všichni přestěhovali do Prahy a Morava zavřela krám.

Pool

No já bych řekl, že Peki to určitě nedělá pro sebe, ale naopak pro nás. Tipuji že Praha bude mít Lego podporu a Svět Kostek Olomouc asi ne, takže podle toho asi ta priorita Prahy.

danyboy

Citace od: Pool kdy 23.10.2016, 22:48:32
No já bych řekl, že Peki to určitě nedělá pro sebe, ale naopak pro nás. Tipuji že Praha bude mít Lego podporu a Svět Kostek Olomouc asi ne, takže podle toho asi ta priorita Prahy.

No jo, píše pražák. ;D ;D

Chairudo

#53
Jen se tu prosím nezačněte hádát  :D

Pro Olomouc se jako jednu ze 3 největších nahlášených akcí v příštím roce podpora plánuje.
Ale pokud se nepletu, celková podpora Koskám od Lega je přímo úměrná velikosti akce a je pochopitelné, že jestli do Prahy přijde 3x více afolů a 100x více návštěvníků, tak je to bez diskuze.
Podle pekiho komentáře to taky vypadá, že Lego podporu ovlivňuje i časové rozmístění akcí - nenacpat všechno do prvního čtvrtletí.

Peki ale nenavrhuje změnu data kvůli podpoře, ale kvůli časovým kolizím akcí a dostupnosti vystavovatelů a jejich modelů.
Dělat několik akcí naráz je prostě nepraktické.

Instalace Prahy bude předpokládám během druhé poloviny února.
Já osobně tam strávím minimálně 4 dny (pravděpodobně víkendy) instalováním modelů a předpokládám, že nebudu sám, kdo bude časově lehce přetížený.

Čekám taky, že některým lidem se nebude chtít řešit 4 akce v 1 měsíci a raději vystaví své modely na větší dlouhodobé akci ze které mohou čerpat větší odměnu.


Tak mám pro vás 2 otázky:

Je někdo, kdo se už do Olomouce přihlásil, kdo by kvůli Praze svoji účast zrušil, nebo značně omezil výstavní plochu?
Vystavovali by jste raději v jinou dobu kdy to nebude tak časově napěchované a výstavy se nebudou překrývat, třeba v druhé polovině Září?

Vytvořil jsem pro přihlášené vystavovatele anketu kde máte až 2 hlasy pro 2 možnosti, ale budu rád i za jakékoli vaše názory.
Důležité je se domluvit rychle, jelikož už jsme začali na 18-19.3 domlouvat výstavní prostory.

Díky
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Neřád :-)

ahoj ještě jak jsme se bavili toto by mohlo byt zajímavé  i pro jiné pořadatele výstav . "EET bez tisku účtenek. Obchodníkům postačí mobil a trhací bloček"
http://ekonomika.idnes.cz/eetbez-papirovych-uctenek-prilezitostni-prodejci-aplikace-trhaci-blocek-1la-/ekonomika.aspx?c=A161023_211148_ekonomika_ale

Tomik

Za sebe říkám, že raději upřednostním víkendovou akci před několikaměsíční výstavou. Důvody jsou jednoduché - na víkendové akci se poktám přímo s návštěvníky a můžu si s nimi promluvit a ukázat jim své modely osobně. Zároveň takhle budu mít své Lego z ruky pouze na víkend, kdežto na velké výstavě se s ním budu muset rozloučit na celé měsíce.

Tímto nechci nikoho odrazovat od vystavování v Praze, ale pouze potvrdit svou účast v Olomouci a přidat pár řádků na zamyšlení...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

peki

Na výstavě v Praze budou také víkendové akce, čili možností být v kontaktu bude taky. Je to hlavně o dohodě. Pokud si organizujeme akci sami tak je přece možné se domluvit na přehození jarního a podzimního termínu.

Na pražské akci se bude podílet více subjektů (včetně Lega). Termín Kidfestu nám byl také oznámen. Podle toho co zatím vím půjde o velkou akci.  Bude snaha domluvit se s Janem atd.

Co Lego podpory (neměla by být tím hlavním) týče je na víkendovou akci ani ne třetinová. Dale v Q1 budou k dispozici pouze některé sety, takže by to chtělo dělat akce spíše na konci roku, kdy je možné vybírat ze všeho.
   

milanv

Pro mě je víkendovka a dlouhotrvající akce úplně jiná záležitost. Na každou se hodí úplně jiný typ exponátů. Spíš než Olomouc má tedy problém Praha, ti se musí bát, abychom stihli Micropolis a městečko Friends :) Pro Olomouc to nejhůř může znamenat, že kuličkodráhu přivezu v původní verzi bez rozšíření. Což není až takový problém, doufám.

Tak, to bylo z hlediska "je/není problém". Tak jen aby bylo jasno na všech frontách: to neříká nic o tom, jestli přeložit na září nebo ne. To musíte zvážit vy. Já se jen snažím netlačit a říct, že se mnou můžete počítat tak i tak. Hlavně všechno s klidnou hlavou probrat, ať jsou spokojení všichni. Viz jak to sepsal peki, to říká vše.
Pán na Žlutém hradě

ogar49

Jen myšlenka, pokud bude potvrzeno od vystavovatelů dostatek materiálu na víkendovky pořádané samostatně v březnu, tak bych termíny neměnil a spíše bych využil dané víkendovky jako podporu několikaměsíční akce. Tedy návštěvníky víkendovek namotivoval (nasměřoval) na velkou akci v Praze. A byl by problém udělat oba termíny, tedy březen i září?

Izabella08

Moje důvody proč akci zorganizovat přece jen v původním termínu, tj. v březnu:

1. olomouckou výstavu jsme s Chairudem pojali jako tradiční, tzn. opravdu ji plánujeme pořádat pravidelně , tzn. i v podobném jarním  termínu
2. již máme s vedením školy, kde se výstava konala a dále bude konat předjednaný termín...měnit termíny mi nepřijde moc profesionální
3. náhradní zářijový termín je dle mého nevyhovující, protože školáci a jejich rodiče jsou v září celí zdivočelí z nových povinností
4. minulý ročník jsme důstojně zvládli, i přes fakt, že nás vystavujících nebyl velký počet
5. z mimo moravských ohlasů, např. Tomik, Milan...jsem pochopila, že i tak by rádi do OL v březnu přijeli

ALE  s výstavou v Letňanech počítáme a v plném rozsahu se ji rádi zúčastníme:)