Společný projekt: Město z MOC modulárů - Lipno

Založil Igorus, 30.10.2014, 22:01:25

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hardegon

Výšku hádam podobně jako klasické moduláry, tedy dvě nadzemní patra plus podkroví. Hnát do výšky mi přijde zbytečné.

Chairudo

Moje domy budou mít taky spíše 3 patra, rohový ještě nevím, ale asi taky. Mám strašně moc práce tak budu rád, když se o nepořádek kolem domů postará někdo jiný, baseplate road nemám.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

MÍLA

Citace od: Chairudo kdy 06.02.2015, 15:28:18
Moje domy budou mít taky spíše 3 patra, rohový ještě nevím, ale asi taky. Mám strašně moc práce tak budu rád, když se o nepořádek kolem domů postará někdo jiný, baseplate road nemám.

Technická otázka, tři patra nebo tři podlaží ? mezi tím je velký rozdíl.

waf

#93
Já předpokládám standardní výšku dvě podlaží plus podkroví/střecha, nanejvýše dvě patra.

Nějaké silnice mám doma (asi 12 ks od každého).

Hardegon

Silnici nemam ani jednu. Jestli bude potřeba zastavět kus města parkem nebo tak, tak můžu pomoct. Ale silnice nedodám.

Chairudo

Citace od: MÍLA kdy 06.02.2015, 15:32:56
Citace od: Chairudo kdy 06.02.2015, 15:28:18
Moje domy budou mít taky spíše 3 patra, rohový ještě nevím, ale asi taky. Mám strašně moc práce tak budu rád, když se o nepořádek kolem domů postará někdo jiný, baseplate road nemám.

Technická otázka, tři patra nebo tři podlaží ? mezi tím je velký rozdíl.

Tak tedy asi takto, předběžná výška 38 bricků, ale do finále určitě ještě projde mnoha úpravami.
Rohový dům bude podobný, pravděpodobně v Sand Green, nejspýš ho budu stavět ze setů 10228 Haunted House
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

MÍLA

Takhle to vypadá u mě, zatím jen budova policie, ještě se rozhoduji mezi barvou a dostupností kostek, levý model je více reálný, pravý zase více dostupný.

ještě poznámka k jednomu předchozímu komentáři od Charuida, vezmu sebou popeláře  ;D

Ethan

Já ještě nezískal prostor ke stavění, pokoj stále není v provozu, ale řekl bych, že je bezpečné říct, že dům bude rozměry odpovídat ostatním oficiálním modulárům, tedy bude k nim sedět. Stavět pětipatrový dům je trochu nesmysl, když veškeré moduláry jsou taková pěkná zkratka. Silně doporučuju knihu The Lego Neighborhood Book, která (jak už někdo na fóru psal) je teď za směšnou cenu v digitální podobě k mání v rámci Humble Bundle. Navíc formátu 32x32 víc sedí spíš něco menšího než typický modular (tedy přízemí, 2 patra nebo vysoké přízemí a jedno patro), třeba nějaké bistro nebo tak něco, kde by bylo jen přízemí nebo třeba přízemí + patro. Když ve stejném stylu uděláté něco moc vysokého, dopadne to spíš směšně. Viz moje vlastní foto, když jsem si 2 emporia dal na sebe:



BTW pro nový modular jsem dlouho hledal nápad a říkám si, že asi postavím poštu. Ale než se dostanu ke stavění, bude mi muset stačit MLCAD.

Ethan

Citace od: MÍLA kdy 07.02.2015, 13:05:48
a bude to česká pošta nebo Lego ?

já dlouho nápad nehledal vzhledem k tomu že se zabývám záchranářinou a bezpečnostními složkami, byl jsem tu mezi prvními, jen sem si udělal trošku času na hledání předlohy.
Bude to pošta, to je nápad starý den. Zatím spíš přemýšlím, co by tak asi měla mít, aby to byla jasně pošta. Jestli bude žlutá nebo modrá, to zatím nevím. Během týdne se podívám na nějaké fotky na netu, případně si trochu projdu panoramata na mapě a uvidím. Pohrávám si s myšlenkou naší české pošty, kde by vzadu na dvoře byla rampa na nakládání balíků do dodávky a tak, ale jak to ve finále dopadne, to nedokážu ani odhadnout. Třeba to ani nebude pošta :)

A teď jsem si všiml, že se tu rozebírají silnice. Tak tu nemám ani jednu, respektive někde by se asi daly vylovit ty staré ohrané z dětství, ale ty jsou ve staré světle šedé, jestli se nepletu a tedy do města, kde asi bude ta divná tmavá, celkem nevhodné. Ono všeobecně jak je to hrané, tak by to na výstavu neprošlo.

Igorus

Jsem rád, že se rozvířila diskuze  ;D

Citace od: Hardegon kdy 06.02.2015, 16:20:10
Silnici nemam ani jednu. Jestli bude potřeba zastavět kus města parkem nebo tak, tak můžu pomoct. Ale silnice nedodám.

Jestli chceš a máš kapacity, tak se klidně můžeš ujmout parku mezi bloky. Budou to buď ty tři navržené baseplate a nebo pokud se nezrealizuje náměstí s kostelem, tak by byla možnost udělat malé náměstíčko také mezi bloky budov, což by pak byl park o dvou baseplate.

Igorus

Citace od: Chairudo kdy 06.02.2015, 17:24:29
Tak tedy asi takto, předběžná výška 38 bricků, ale do finále určitě ještě projde mnoha úpravami.
Rohový dům bude podobný, pravděpodobně v Sand Green, nejspýš ho budu stavět ze setů 10228 Haunted House

Návrh vypadá zajímavě, ale přijde mi to už opravdu hodně vysoké. Byť jsi psal, že to dozná ještě úprav, bylo by možné jedno patro ubrat?

Igorus

Citace od: Ethan kdy 07.02.2015, 15:44:53
...
Pohrávám si s myšlenkou naší české pošty, kde by vzadu na dvoře byla rampa na nakládání balíků do dodávky a tak, ale jak to ve finále dopadne, to nedokážu ani odhadnout. Třeba to ani nebude pošta :)

Rozhodně je to zajímavá myšlenka. Jediný problém co v tom vidím je umístění, tedy že by o tento zajímavý prvek byly diváci ochuzeni. Ale na fotkách to bude vypadat efektně.

Ethan

Citace od: Igorus kdy 07.02.2015, 16:47:06
Rozhodně je to zajímavá myšlenka. Jediný problém co v tom vidím je umístění, tedy že by o tento zajímavý prvek byly diváci ochuzeni. Ale na fotkách to bude vypadat efektně.
Tím se netrap, dokud to nemám hotové, tak nevěřím, že se mi to povede.

germik

Na ozvláštnění pošty by se hodilo prosklení čelní stěny (takové to vysoké klenuté okno uprostřed) - něco jako bývá na nádražích u hal - na poštách může být to stejné  ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

šipka

Aktuálně řeším střechu nad prvním patrem a pokud to dopadne podle očekávání nebude druhé patro, pokud to nebude ono pak bude i druhé patro s "placatou střechou"  rozhodně to nebude ale žádný podmírák  :P

Ethan

Už jsem to nevydržel a dočasně jsem se s Legem rozložil v obýváku, než bude ten vysněný pokoj. Stěhování dopadlo relativně dobře, ale bohužel v rámci skříňky se občas stalo, že se přesypaly kostky mezi šuplíčky nebo přihrádkami. Takže dávám do pořádku tohle, do toho rovnou třídím loňský LB a až bude tohle hotové, asi začnu s nějakým prvním prototypováním. Zatím jsem si aspoň začal dávat dohromady v bodech nápady, co by se mělo nebo mohlo objevit v poště a u ní, aby to tak nějak evokovalo, že to je pošta. Dosud jsem si vymyslel toto:

  • schránka
  • přepážky
  • výdejna balíčků
  • nástěnka
  • telefon (možná budka venku, aby to bylo divácky zajímavější?)
  • dvůr s rampou na vykládání a nakládání balíků
  • označení, že jde o poštu
  • u přepážek něco, kde mohou lidé psát (+ formuláře)
  • v přízemí mříže v oknech (zevnitř)
  • fronta lidí (ale ta by vypadala asi dost přecpaně)
  • dodávka (ale auta neumím a modré kostky prakticky nemám, takže to spíš kdyby zbyl čas a peníze na cílený nákup)

Není to seznam věcí, které tam jistě plánuju, ale jen nápady na to, co by tak mohlo dělat poštu více poštovatější :) A píšu to sem proto, že pokud někoho napadne něco dalšího, rád se to dozvím. Třeba by to mohlo stát za zvážení a mě prostě nemusí napadnout všechno - sám na poštu prakticky nechodím.

peki

#106
Prosim  IGORUSE o uklid, příkladem mohou být sousedé. Projekt vede IGORUS on zde odpovídá na obecné dotazy. Díky, těším se na krásné MD.  :o

peki

Citace od: Igorus kdy 30.10.2014, 22:01:25

Pro přehlednost, zde je aktuální dispoziční podoba společného díla (k 12.1.2015):




Jen malá technická, při velikosti MD 25 cm (zjednodušeně zadní stěna je na konci base plate) nebude dvur za barákem vidět.  Možností je:
1)  nedělat tak hluboké bloky (nyní 3 MD) ale pouze 2 MD vnitro blok nechat prázdný nebo s min detailů (zelená base plate lego stromky kytky)
2) toto ušetřené místo 1 base plate 32 x 32 rozdělit na 2 části
- base plate 16x32 nechat mezi silnicí a MD (parkoviště, drobné parčíky oddělující MD od silnice, atd.)
- volné místo  "druhé" base plate 16x32 nechat na popisky (konkrétního MD)

 

Igorus

Jak výše navrhl Peki, poupravil jsem základní rozložení parcel.



Vzniklo tedy velké množství ploch 16x32, které je možné využít k tvorbě městských doplňků. Jestli máte někdo zájem dejte vědět buď sem, nebo přes SZ.

Názory, náměty, postřehy?

Touto úpravou vznikne prostor i pro umístění vizitek stavitelů. V této oblasti je moje představa taková, že by se k tradiční vizitce doplnila ještě maličká fotka budovy, aby si divák mohl představit, kdo co postavil.

Igorus

Další zajímavý prvek je otevřený dvůr (na schématu vpravo). Ten jako jediný bude vidět (díky prosklené stěně kurtu).

Tedy představa poštovního dvora může být reálná.
Citace od: Ethan kdy 09.02.2015, 14:51:56
...
  • dvůr s rampou na vykládání a nakládání balíků
...

Ethan

Díky, ale podle prvního nástřelu přízemí je už evidentní, že dvůj je jen symbolický. Vzadu stále počítám s vykládací rampou, ale i ta bude malá. na větší dům by mi stejně ani nestačily dark orange plates a už vůbec ne čas :)

Výsledek po prvním víkendu (ukazuji to pouze tady na Kostkách, protože se chci účastnit soutěže):


Lepší fotku asi nevyrobím, dokud nedám opravit telefon.

Igorus

Citace od: Ethan kdy 16.02.2015, 13:31:51
Díky, ale podle prvního nástřelu přízemí je už evidentní, že dvůj je jen symbolický. Vzadu stále počítám s vykládací rampou, ale i ta bude malá. na větší dům by mi stejně ani nestačily dark orange plates a už vůbec ne čas :)

Myslím že takto je to dobré. Rampa rozhodně stačí malá. Jde o to, jestli se ujmeš i realizace té baseplate za tvým domkem.

Ethan

#112
Určitě ne, jeden modulár je na mě momentálně až až.

Edit: Tak změna, dostal jsem snad i nějaký nápad realizovatelný z kostek, které už mám doma, takže ano :)

MÍLA

Pokud má být město krásné musí být parčíky mezi bloky, jinak je to nudná nudle.

můj návrh nového rozložení vrací velký parčík na své místo mezi bloky u Igorusových parcel, silnice pokračují až k okraji, nový malý parčík vybírá hezké místo v ulice před parcelou Eleronda a z druhé strany bloku zůstává místo na kolmá stání na chodníku, mezi nimi a chodníkem u modulárů může být ještě malý pás zeleně, na straně u Ethanovy parcely vznikla nová ulice ze které můžou vozidla najíždět k rampě za poštou.



Citace od: Ethan kdy 16.02.2015, 13:55:27
Určitě ne, jeden modulár je na mě momentálně až až.

Hele nemusí to být další modulár stačí malá betonová nekrytá rampa a kus zdi uzavírající parcelu, něco podobného jako jsou třeba za sámoškou.
nebo takovýhle set http://images.brickset.com/sets/images/6377-1.jpg

Hardegon

Cpát tam navíc nějaké parčíky nebo velký plochy chodníků je zbytečný. Když budou povedené domy, na ulicích bude život, ve městě budou jezdit auta a ten 16 studů široký pruh v popředí bude zajímavě zaplněn stromy a životem, tak to bude ideál. Nemluvě o tom, že asi nikdo nechce dávat díly jen na umělé natahování projektu. Nemluvě o čase do toho vloženém.

Mtron

Citace od: Hardegon kdy 16.02.2015, 16:22:53
Cpát tam navíc nějaké parčíky nebo velký plochy chodníků je zbytečný. Když budou povedené domy, na ulicích bude život, ve městě budou jezdit auta a ten 16 studů široký pruh v popředí bude zajímavě zaplněn stromy a životem, tak to bude ideál. Nemluvě o tom, že asi nikdo nechce dávat díly jen na umělé natahování projektu. Nemluvě o čase do toho vloženém.

Přijde mi to, že Míla staví SIM CITY. A bude mít zahnytý kly nahoru ? Počkej a bude mít i pravidelnou autobusovou linku. Po pravdě si to myslím stejně jako ty.

To: Míla je pěkný kolik návrhů dáváš, ale kolem své parcely si to musí každy postavit sám dle svých možností. Jinak je to město z modulárů..... Možná by se to mohlo příště jmenovat Příčná ulice  ;D  ;D  ;D
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Ethan

Pruh zprava nijak nevyužiju, k poště se bude jezdit skrz ni. Má vjezd do dvora normálně zepředu.

Igorus

Pokud se neobjeví nějaký zásadní nápad, tak bych už s rozložením nehýbal.


Sihaja

Já už mám dílky na tržiště. Bude tak z deseti stánků.
Jestli tedy je stále žádoucí.

šipka

Mohu pokračovat po Hardegonovi na předních  beseplate 16X32  (vzal bych 3 kusy) bude stánek s  Hotdogama, květnový a novinový stánek.  Stavět bude synátor pod dohledem  ;)