Když něco nevím, tak se zeptám

Založil Hacislav, 14.05.2014, 01:15:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

MLT

Děkuji všem za tipy, skutečně i unboxing videa je to moc pěkně vidět.
Díky

Colonel32

Citace od: milanv kdy 21.02.2023, 13:08:41
Citace od: Colonel32 kdy 21.02.2023, 12:53:36Ale ve zmíněných barvách se dají se sehnat i starší panely (před rokem 2018) ještě s rovnými rohy. I když je pravda že u reddishbrown to poleze do peněz.
To se dají sehnat i ty původní panely, nemusel bys model modifikovat vůbec. A když jich nepotřebuješ stovky, tak cena není tak strašná...

Já už asi opravdu netuším, jestli se mám smát a nebo brečet....

Colonel32

Tak tady už jsem rezignoval na čistě lego řešení. Ten horní panel prostě přilepím oboustrannou lepící páskou.

A co s těma hnědejma fakt netuším. Mám obavu, že ty panely budu muset zespodu mírně vyfrézovat, aby na study sedaly opravdu volně. Je to prasárna, ale nic lepšího mne nenapadá.

Colonel32

Postavil si hnědý uhlák?
Ano
A co to stálo?
Všechno
(morální zásady že do Lega se neřeže)

MLT


AHoj všem

Jdu si pro radu.

Kdysi jsem koupil tyto hodinky PRIM s logem LEGO. Je to tak asi 8-10 let zpátky.

Bohužel je vůbec nedokáži identifikovat, tím myslím, kdy byly vydány, v jakém roce, k jakému výročí....

Vlastně vůbec nic o nich nevím a nejsem schopen zjistit či dohledat.

Za jakékoli info budu rád.

Colonel32

Zkoušel si:

a) kontaktovat přímo firmu Prim a zeptat se přímo jich?

b) kontaktovat Libora Hovorku (profesionálního sběratele hodinek značky Prim) a zeptat se jeho?
viz https://www.idnes.cz/xman/styl/hodinky-prim-sberatel-libor-hovorka.A190330_145517_xman-styl_fro

Fricoolinek

Trochu úsměvná, ale v důsledku i dost vážná věc - snědl někdy váš hafan kostku LEGA či mu uvázla v hubě? Mám tady bratrova psa (menší plemeno, asi 12 kg) na hlídání a trochu trnu hrůzou, aby nějakou zatloulanou kostku někde nesebral a "neochutnal".

Anatyt


Fricoolinek

#1208
Úplně bych se tomu nesmál. ABS plast je tvrdý a řada kostek má ostré tvary. Já prostě nevěřím, že by LEGO stavitel v klidu nechal rejdit psa v místnosti, o které ví, že tam může být nejedna zapadlá kostka.

poMOCník

Hlavně aby nesežral nějakou vzácnou kostku. To bys pak za ním musel několik dní chodit a kontrolovat jestli už vylezla.

fulda

Citace od: Fricoolinek kdy 09.06.2023, 00:31:52Trochu úsměvná, ale v důsledku i dost vážná věc - snědl někdy váš hafan kostku LEGA či mu uvázla v hubě? Mám tady bratrova psa (menší plemeno, asi 12 kg) na hlídání a trochu trnu hrůzou, aby nějakou zatloulanou kostku někde nesebral a "neochutnal".
Hele, nechtěl bych se nějak tvářit jako znalec psů, ale náš pes se zajímá pouze o něco, co je k jídlu - existuje masové nebo piškotové lego? Nebo ho zajímá, co mu někdo hází na chytání - hážou děti psovi kostky?
Plastové předměty na zemi ho zajímají asi jako každého dospěláka - hlavně na to nešlápnout.

Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.

ditetemnaporad


Colonel32

Evidentně existuje více různých písniček na téma "můj pes Bobi".

Já jsem v první chvíli myslel, že tam máte tuhle:

Môj malý pes Bobi vykopáva hroby
Pohryzie aj teba, vidíš, tak ti treba


a divil jsem se, jak to souvisí se žraním kostek Lega.

Anatyt

Áno, na tému lega je viac pesničiek, ale originál na tému Lego kocka a pes je len Pes Bobi od Martina Madeja. :) To ostatné už sú buď paródie, remixy, alebo proste ďalšie alternatívy. ;)

Stimpi

Citace od: Fricoolinek kdy 09.06.2023, 00:31:52Trochu úsměvná, ale v důsledku i dost vážná věc - snědl někdy váš hafan kostku LEGA či mu uvázla v hubě? Mám tady bratrova psa (menší plemeno, asi 12 kg) na hlídání a trochu trnu hrůzou, aby nějakou zatloulanou kostku někde nesebral a "neochutnal".

Hele to je individi od psa. Osobně jsem to naštěstí neřešil, ale nebylo k tomu daleko, když mi pošťák hodil balík přes plot a ujel. Doma byl jen Hubert a zrovna ve věku kdy všechno testuje zubama. Sousedka byla ale rychlejší a roztrhaný balík mu sebrala a k Legu se nedostal.

Aktuálně ho Lego ani likvidování čehokoli, mimo provázku od míčku, nezajímá. Nicméně i tak si dávám bacha aby se nikde po bytě neválela nějaká kostka. Nemusí ji chtít sežrat, vezme ji do tlamy, náhodou spolkne a průšvih může bejt na světě.

Takže závěrem, dávej na to bacha, většinu psů to zajímat nebude, ale nevíš co se mu urodí v mozkovně. Následky můžou bejt dost vážný.



Fricoolinek

Je ještě v hale nějakého (velkého a významného) nádraží umístěn jeho LEGO model nebo Wilsoňák je v tom unikátní?

Foton

POkud počítáš letiště jako nádraží, tak Praha - Ruzyně.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

peter

Citace od: Foton kdy 30.06.2023, 08:40:16POkud počítáš letiště jako nádraží, tak Praha - Ruzyně.

Co je mi známo, tak pokud se něco nedávno nezměnilo, tak na letišti už několik let model nemám :'(
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Colonel32

Jsou přijatelné všechny hybridní kombinace starých a nových crusaderů, nebo něco z toho je vyloženě "divné"?

Fricoolinek

Jako někam na výstavy?  :o

No já myslim, že by se to takto pančovat nemělo. A vlastně - je k tomu nějaký rozumný důvod?

poMOCník

Padaj jim kalhoty :)

Ja jsem pro co největší variabilitu. Takové ty armády 1000 úplně stejných figurek mi nic neříkají. Jeste bych jim vybral pěkně různé hlavy.

april.lix

Citace od: poMOCník kdy 05.07.2023, 09:00:31Padaj jim kalhoty :)

Ja jsem pro co největší variabilitu. Takové ty armády 1000 úplně stejných figurek mi nic neříkají. Jeste bych jim vybral pěkně různé hlavy.

...já mám raději 500 stejných   ;D
Ale proti gustu...

Colonel32

Citace od: poMOCník kdy 05.07.2023, 09:00:31Padaj jim kalhoty :)

Nechci mít popraskaný torza.

Citace od: Fricoolinek kdy 05.07.2023, 08:35:37No já myslim, že by se to takto pančovat nemělo. A vlastně - je k tomu nějaký rozumný důvod?

Mám z hrabárny ty torza a mám jich hodně. Řeším, jaké k nim dokoupit nohy, hlavy a helmy.

HuPe

Ahoj, je nějaký všeobecný názor na 'custom" dílky? (Citizen Brick, Brickarms, atd)

Anatyt


STARHAWK

Citace od: HuPe kdy 06.07.2023, 12:46:52Ahoj, je nějaký všeobecný názor na 'custom" dílky? (Citizen Brick, Brickarms, atd)


Vseobecny nazor nie je. Niekto to ma rad a pouziva, iny zase nie.
Mne sa niektore veci od custom vyrobcov pacia - najme Star Wars zbrane su dobre a lepsie ako original, len je to moc drahe - objednal som si z ciny nejake kopie za rozumnu cenu a v mojom mestecku som napr stormtrooperom dal ich E-11 blastre

otaznik

Citace od: STARHAWK kdy 07.07.2023, 09:25:04Vseobecny nazor nie je. Niekto to ma rad a pouziva, iny zase nie.
Mne sa niektore veci od custom vyrobcov pacia - najme Star Wars zbrane su dobre a lepsie ako original, len je to moc drahe - objednal som si z ciny nejake kopie za rozumnu cenu a v mojom mestecku som napr stormtrooperom dal ich E-11 blastre
Tak nekupuj ani originál LEGO sety, ne? To je zbytečně drahé, z Číny to bude určitě levnější.

STARHAWK

Citace od: otaznik kdy 07.07.2023, 11:28:18
Citace od: STARHAWK kdy 07.07.2023, 09:25:04Vseobecny nazor nie je. Niekto to ma rad a pouziva, iny zase nie.
Mne sa niektore veci od custom vyrobcov pacia - najme Star Wars zbrane su dobre a lepsie ako original, len je to moc drahe - objednal som si z ciny nejake kopie za rozumnu cenu a v mojom mestecku som napr stormtrooperom dal ich E-11 blastre
Tak nekupuj ani originál LEGO sety, ne? To je zbytečně drahé, z Číny to bude určitě levnější.

Tak hadam poznas rozdiel medzi lego produktom a produktom 3tych stran, ktore aj tak nemaju ofiko licenciu a ich potom okopci cina - cize nekupim 1ks blastru za 1-2 eur ale za 10 eur balicek s 50ks

otaznik

Citace od: STARHAWK kdy 08.07.2023, 00:54:11Tak hadam poznas rozdiel medzi lego produktom a produktom 3tych stran, ktore aj tak nemaju ofiko licenciu a ich potom okopci cina - cize nekupim 1ks blastru za 1-2 eur ale za 10 eur balicek s 50ks
Mně to právě přijde jako úplně stejná podpora zlodějiny jako nákup celých zkopírovaných setů. Já bych ty věci raději neměl. Podřezáváme si takto pod sebou sami větev...

Colonel32

Citace od: HuPe kdy 06.07.2023, 12:46:52Ahoj, je nějaký všeobecný názor na 'custom" dílky? (Citizen Brick, Brickarms, atd)

Rozumím tomu tak*, že všeobecný názor je, že v běžném životě si můžeš dělat co chceš.

Pokud chceš prezentovat věci na Kostkách nebo akcích Kostek, tak můžeš mít různé custom doplňky, které Lego nevyrábí, ale ne celé sety a hromady běžných dílů od výrobců, kteří Lego jen okopírovali. Obecně se dá říct i to, že smíš custom věci používat v případě, že nabízí něco navíc, něco co Lego samo nenabízí. Občas se ta hranice bude hledat velmi těžko, např. náhradní koleje Fx (https://shop.fxbricks.com/ Mimochodem výhybky ftw!). Je v pořádku použít zatáčky o poloměru, který Lego nedělá a nikdy nedělalo. Je v pořádku použít zkrácené rovinky, které Lego nedělá a nikdy nedělalo. Smíš ale použít klasickou S16 rovinku od Fx bricks, když tu jedinou Lego normálně vyrábělo a tak by se dalo trvat na použití originálu? Asi taky...

*(pokud je to oficiálně jinak nechť mne někdo z moderátorů opraví)