(Vlastní) Antické divadlo

Založil Hardegon, 31.08.2013, 13:00:13

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hardegon

Zadáním stavby je antické divadlo. Ve výsledku vzniká kombinace různých architektonických prvků typických pro antiku tak, aby každý hned poznal, o co se jedná. Neni tedy žádná reálná předloha. Samozřejmě se snažím celou stavbu hodně oživit, tak v některých místech bude divadlo trochu přiblížené dnešní podobě (např. sklad rekvizit, "kancelář", pohyblivé kulisy na jevišti atd).

flickr








Hardegon

Co se týče technických údajů, rozměry budou cca 1,5x1,5m. Počet figů doufám dostanu tak ke dvěma stovkám, ale sehnat něco do antiky je těžké. Samotné hlediště pojme víc jak 1000 sedících figů.

SpCasPi000

Šialené, na kazajku...   :-X  :o  ;D

danyboy

White barva. No to bude za pár let zabijárna. :-\
Jinak luxusní. No s těmi white figama to půjde těžko.
Nepřemýšlel jsi o přestříkání některých helem atd. na bílo?

Izmael10

Paráda.  :o  :o
Len aby to zachviľu nebolo žlte.  >:D

danyboy

Citace od: Izmael10 kdy 31.08.2013, 13:27:50
Paráda.  :o  :o
Len aby to zachviľu nebolo žlte.  >:D

Jsem spal, že to bude zabijárna.
No ,ale zas Hardegon neměl na výběr.  :(

Izmael10

Citace od: danyboy2127 kdy 31.08.2013, 13:29:48
No ,ale zas Hardegon neměl na výběr.  :(

Mohlo to byť aj v Tan/Dark Tan.  ;)


DarkDrago

Taky dávám palec nahoru  ;D
Takže na tohle potřebuješ ty nepovedené bíle doplňky  ;D No se stříkám nevím, co jsem zkoušel tak se mi to nedařilo, spíš to byla světlá šedá podobná té v legu, ale s určitým rozdílem. (určitě to za nějakou dobu pořeším)
Dost se mi tam líbí ty sovičky  ;D takový pěkný antický detail  ;)
Dračí páni s mocí ohně...

Hardegon

Béžovou už ne. Jednak jí je na výstavě už přehršel a druhak už jsem si jí užil dost. A ona ta bílá je taková "antičtější". Toho žloutnutí se bojim, ale nepředpokládam nic strašnýho, co by pár let nevydrželo takhle.

A stříkání nepřipadá v úvahu, ikdyž by to bylo mnohem a mnohem snažší.

Ryxe

Fakt se mi to líbí, to jak jsi vyřešil tu půlkruhovou část, to je paráda. Hlavně je to zase úplně něco jiného, takže palec hodně nahoru ;)

mirek

#10
Když  Ryxe dává palec hodně nahoru, tak toho já se svým, ač také hodně zvednutým palcem,  nepřekonám.
Těším se.

https://www.facebook.com/groups/408940362494085/

Vasyk

Vypadá to dobře, hlavně je to zase něco jiného. Mohu poprosit o detailnějši fotku použité techniky toho půlkruhu ?

wolfram

tak na uspořádání gladiátorských zápasů by figurky byly :-)

Ryxe

Citace od: wolfram kdy 31.08.2013, 23:57:45
tak na uspořádání gladiátorských zápasů by figurky byly :-)

To ano, ale tady se budou odehrávat asi jiné akce, přeci jen je to divadlo, nikoli aréna ;).

Sanna

Musim říct,že to vypadá luxusně :o,zase uplně jiný styl. Nějak vůbec nemůžu pochopit,jak jsi udělal ten půlkruh.

germik

Ten půlkruh je dělaný z bricků 2x1 s tím, že spoléháš na přirozenou vůli mezi nima díky které jde delší úsek ohnout?

Jinak zatím fakt mazec :D
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Hardegon

Tu techniku obloukového hlediště plánuju pro Vasyka na žádost lépe nafotit. V zásadě je to jak říká germik. Nejmenší možný poloměr udělaný ohnutím zdi z bricků 1x2 tvoří vnitřní hranu hlediště a pak už se poloměry zvětšují a je snažší s tím pracovat. Tohle byl největší problém celé stavby. Každá polovina toho je samostatná a drží pohromadě. Když se v tom ale moc začnu rejpat kvůli úpravám, má to velkou tendenci se opět narovnávat. Proto to bude ve výsledku na více místech ukotvené do ostatních budov, aby tam nevznikaly nějaké větší spáry.

Citace od: wolfram kdy 31.08.2013, 23:57:45
tak na uspořádání gladiátorských zápasů by figurky byly :-)

Například? On člověk brzo narazí na problém, že pár figů ze sběratelských sérií prostě model nezaplní, pokud tam nechci mít klonovou armádu.

Hardegon

Citace od: Vasyk kdy 31.08.2013, 20:56:20
Vypadá to dobře, hlavně je to zase něco jiného. Mohu poprosit o detailnějši fotku použité techniky toho půlkruhu ?




DarkDrago

Vypadá to fakt dobře  ;D
Gladiátorské zápasy by se fakt nehodili  ::) ale nějaké zbraně, štíty a přilby by se mohly dat najít v rekvizitárně (ikdyž tedy byly vybavené v té době úplně jinak). Nešlo by tam udělat aj nějaké lóže pro cisaře?  ;D Aby byl důvod, proč umístit kolem stavby pár legionářů  ;D
Dračí páni s mocí ohně...

Vasyk

Děkuji za fotky, ještě že tam ta vůle je, vypadá to tak hezky čistě. Těším se na výsledek.

FilipS

Super stavba, ten půlkruh je boží, fakt se těším na výsledek. :)

Thrawn

Tak na tohle se vážně těším  ;D
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Bard

Nádhera. Myslím, že bílá byla dobrá volba. Taky se těším na výsledek.

Hardegon

Díky za komentáře. Jsem rád, že i přes strašný fotky a polorozestavěný stav se líbí.  Včera a dneska dorazily velké zásilky dílů, takže má divadlo už oba vchody, rýsuje se druhá věž a jedna budova se již zastřešuje a vybavuje v interiéru.

Hardegon


Luky1987

Nádhera, červená střecha a zlaté doplňky na komplet bílé stavbě jsou boží.

Mtron

 Víc než nádhera, mistrovské dílo tvoříš. Smekám svou Mtronskou helmu. Těším se na další pokračování a i na to vidět to vlastníma očima. Dobrá práce. Ať se ti daří. Si dobrá inspirace a energie do stavění.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

bubutymmy

Mno nějaká CMF z Antiky by zas bodla, žejo... filosof nebo herec třeba. A samozřejmě se přidávám k řadě smekačů.

Kuba

Jak už se zmínil Luky1987, střecha a zlaté dopňky jsou na této antické stavbě Bomba...  Budeš stavět i nějaké další antické stavby?? Nebo zůstane samotná?

Hardegon

Díky za komentáře. Hned má člověk větší motivaci stavět...

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 11.09.2013, 16:17:00
Budeš stavět i nějaké další antické stavby?? Nebo zůstane samotná?

Zatím je dohoda jen na divadlo. O dalších jsem ani neuvažoval.