Intelli kameny

Založil marguerite, 19.09.2010, 20:52:14

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

marguerite

Prosím dá se ještě někde sehnat cargo kámen? Prolezla jsem aukro a žasnu, že tam není v nabídce nic ze série intelli duplo vlaky. Moc díky za info kde se to dá sehnat.

Honzik

Rozhodně se dá sehnat na Bricklinku (viz příspěvek http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=2040.msg15928#msg15928 ) pokud potřebujete pomoct s nákupem, tak se obraťte zde na fóru a třeba se nějaká dobrá duše najde...nebo napište mě.

mischidotcz

Dělala jsem si na tu aukci možná zálusk, ale jestli ti to pomůže tak http://aukro.cz/item1238807603.html.
Jinak na mimibazaru je určitě mají. Otázka zní, jestli nejsou předražené. Viz
Zpátečka 65 Kč
Troubenín 65 Kč a 45 Kč a 95 Kč
Tankování 149 Kč a 140 Kč
Stopka , zřejmě už prodaná
Nádraží
Různé od 89 Kč
Snad pořídíš.

marguerite

Mají, tedy skoro všichni mi napsali, že už nemají :-) nicméně nikdo nemá cargo  kámen a ten právě potřebuju nejvíce. Moc ale díky za ochotu.

marguerite

Ještě abych doplnila, já intelli mašinku právě mám - sice nefunkční ale mám a doufám, že manža ji opraví :-) mám i intelli bateriový vagónek nákladní, proto sháním ten cargo kámen a nikde není :-(. Takže na aukci klidně bojuj, děkuji za nabídku přenechání.

GNOSIS

Zde je návod jak se do mašinky dostat a také jak vytvořit nové kameny.

marguerite

Gnosis moc děkuju, odkaz je super, ukážu manžovi, dneska ji bude rozebírat :-) Ale to s těmi kameny jsem nepochopila, to jako opravdu jde vytvořit? Zoufale potřebuju ten cargo kámen, jinak je mi ten podvozek s bednama k ničemu  ;D

nikolinek

Zkoušela jsem kameny taky vyrobit, ještě než jsme měli všechny. Dá se to, záleží na délce a umístění výstupku.
Mašinka to pozná.

marguerite

A podařilo se?fungovalo to? Manžel právě opravuje intelli mašinku, ale ten odkaz je nefunkční-já to nechápu, včera ten web normálně najel i dneska ráno a teď jak "na potvoru" nejde :-) Pevně doufám žeje to jen výpadek jejich serveru, páč tam opravdu bylo super popsané jak to rozebrat.

nikolinek

Kameny fungovaly bez problémů. Jsem takový technik, tak mě to zajímalo a mám ty stránky ofocené (už bych je třeba nenašla).

marguerite

A nemohla bys mi je prosím poslat na mail?

nikolinek

Mohla, ale už ty stránky fungují. :)

marguerite

Nikolik díky moc, jj, už jsem si to taky pro sichr uložila do wordu  8) asi měli nějaký výpadek.

Gnosis -  mám prosbu, manža se snažil dle návodu do mašinky dostat, ale marně.Povolí všechny šrouby co tam jsou, ale nemůže se dostat přes ty žluté zácvaky co tam  vzadu jsou. Nedaří se mu dle toho popisu to od sebe oddělit. Neví jak moc si může dovolit použít sílu, případně zda se musí oba dva současně plochým šroubovákem oddělat, či po jednom - nemáš radu - zkušenost?
Mašinku tedy zatím opravil, aniž by to potřeboval, byly špatné jen kontakty v baterovém spojení, ale zdá se nám, že dělá dost velký kravál, ty kolečka. Že přes to jde špatně slyšet ten zvuk který má mašinka vydávat. Jako chápu, že asi tichý režim jako u obyčejné elektro mašinky to nebude, ale takhle nám to přijde moc. Díky předem

GNOSIS

I já měl problém se dostat dovnitř, kdy držely jen žluté úchytky. Udělal jsem to tak, že jsem po zadní straně mašinky (na obrázku úplně vlevo) zasunul příborový nůž, nebo plochý tenký šroubovák. Pak už nic nebrání a je to od sebe. Oddělat to jde, ale musí se použít hrubá síla!
Dělá vám ten kravál něco jako zde?

marguerite

Gnossis - díky moc, hrubá síla pomohla :-) a díky Tvému obrázku jsme zjistili, že problém je naprosto stejný, prasklý dílek - ozubené kolečko pidi bílé.
Myslíš, že mám šanci to taky reklamovat? Přece jen jsi to praktikoval před 2 lety. A jestli jsem to dobře pochopila, přes to replacement parts jsi jen vyplnil údaje a ID mašinky - nic jsi nikde fyzicky neposílal?

GNOSIS

Tak to jsem rád že jsem pomohl dobrou radou. Jen mám takový úsměvný dodatek. Tu mašinku co mně poslali novou tak ta to dělá taky!!! A klepala hned od začátku! :P Neřešil jsem to dál, protože jsem mašinku nepotřeboval (dceři je teprve rok) a budu ji teprve používat.
Potřeboval bych poradit zase já, jak jste rozdělali díl s pastorkem a motorem? Počítal jsem s tím, že až budu mít více času (konečně se po čtyřech letech stavby stěhuji) tak pastorek nahradím např. z autodráhy FARO snad by na to mohl pasovat nebo něčím podobným.

marguerite

Téda, ten dodatek je super  ;D Nám bude stačit ten pastorek, protože tady jsem to nikde nenašla, a ten co jsi hodil odkaz-super,ale to je 10zubé a ty intelli mašinky maj jen 9zubé,nebo jsem se sekla?
Takže to rozdělání dílu: musíš rozšroubovat ty 4 křížové šroubky delším tenkým křížovým šroubováčkem, které drží ty 2 plasty u sebe - to pouzdro. Kolečka se nám rozebrat nepodařilo, ale ty dva plastové díly, které jsme rozšroubovaly, jsou natolik pružné, že to jde od sebe opatrně odchlípnout. Potom nejdříve vytáhnout motorek ze strany ozubeného kolečka - jako kdyby ho vytočit a potom vytáhnout tu zadní část. A bacha na drátky, manžovi se podařilo urvat jak zvukový, tak motorkový a musel všechny 4 pájet  8)

A já si jdu zase pro radu ohledně té reklamace. Když jsem zadala na tom webu set, ze kterého je intelli mašinka, tak mi ten set najel, ale volné díly s možností at to bag _ tak tam jsou jen kostky a blbosti, samotná intelli  mašinka tam není. Můžu se zeptat co přesně jsi tam vybral Ty, případně co jsi tam napsal? A fotku toho kolečka jsi jim taky posílal? díky moc

mischidotcz

Tak vyrobené kameny fungují! Jupííí!
Použila jsem obyčejnou vlnitou lepenku a lepicí pásku. Vyrobila jsem tři měniče (to , co se lepí) - horní hrana dlouhá 12, 25 a 38 mm, celkem délka 32, 45 a 58 mm. Vše je bezva, jen náklad (červený) mi nefunguje, tak nevím, jestli je rozbitý přijímač v mašince nebo vysílač ve vagónku.
Nutno ještě podotknout, že v době testu nejely opět stránky s danými zvuky, které má mašinka vydávat. Ty jsem si zapomněla stáhnout.

Neřád :-)

http://cavefish.net/intelli-train/Intelli-Train-Hacking.html
Link už mi bohuzel nefunguje mužů poprosit o nějakou jinou verzi díky moc
plánujme vláčky k vánocům už procházím inzeráty ,ale intelli jsou dost tragicky drahé nebo rozbité .

mischidotcz

Citace od: tomik9898 kdy 07.11.2012, 19:56:54
http://cavefish.net/intelli-train/Intelli-Train-Hacking.html
Link už mi bohuzel nefunguje mužů poprosit o nějakou jinou verzi díky moc
plánujme vláčky k vánocům už procházím inzeráty ,ale intelli jsou dost tragicky drahé nebo rozbité .

Pokud byste potřeboval kameny a strojvůdce, zbyly mi od rozbité mašinky. Mám dokonce i bateriový podvozek a 3 bedny (Č, Z, M). Jen nevím, kde sehnat rozumnou fungující mašinku. Já můžu nabídnout jedině jednu zadrhnutou, kdyby byla chuť se ji pokusit opravit.

Neřád :-)

zdravím podařilo se vám nějak sehnat ten pastorek máme stejný problém díky tn

Citace od: marguerite kdy 01.10.2010, 21:27:40
Téda, ten dodatek je super  ;D Nám bude stačit ten pastorek, protože tady jsem to nikde nenašla, a ten co jsi hodil odkaz-super,ale to je 10zubé a ty intelli mašinky maj jen 9zubé,nebo jsem se sekla?
Takže to rozdělání dílu: musíš rozšroubovat ty 4 křížové šroubky delším tenkým křížovým šroubováčkem, které drží ty 2 plasty u sebe - to pouzdro. Kolečka se nám rozebrat nepodařilo, ale ty dva plastové díly, které jsme rozšroubovaly, jsou natolik pružné, že to jde od sebe opatrně odchlípnout. Potom nejdříve vytáhnout motorek ze strany ozubeného kolečka - jako kdyby ho vytočit a potom vytáhnout tu zadní část. A bacha na drátky, manžovi se podařilo urvat jak zvukový, tak motorkový a musel všechny 4 pájet  8)

A já si jdu zase pro radu ohledně té reklamace. Když jsem zadala na tom webu set, ze kterého je intelli mašinka, tak mi ten set najel, ale volné díly s možností at to bag _ tak tam jsou jen kostky a blbosti, samotná intelli  mašinka tam není. Můžu se zeptat co přesně jsi tam vybral Ty, případně co jsi tam napsal? A fotku toho kolečka jsi jim taky posílal? díky moc

Homer028

Pastorek je jiný, než standart!!!! Nevleze se tam každý, snad krom LEGA žádný!!!! Nestandartní norma pastorků... Mají to ošetřené, proto je menší, oslabený a málo vydží. Řešení je, buď vyrobit pastorek, nebo nové soukolí a pastorek vyměnit.......
:-d

Maxsel

#22
Já si pastorky vyrábím z nefunkčních mašinek předchozí generace. Je jich na prodej celkem dost a nefunkční moc nestojí. Jedno z koleček s dvěma průměry rozříznu a převrtám. Průměr i počet zubů sedí naprosto přesně, plast je mnohem kvalitnější (šedý) a oprava vyjde do 100,- Kč. 

Zajímal by mě ale ten návod na výrobu Intelli kamenů. Ten odkaz mi nefunguje.

Archaon

Stranka uz nebezi ale jeste je v archivu. Nacita se tak dve minuty :-)

https://web.archive.org/web/20110705082612/http://cavefish.net/intelli-train/Intelli-Train-Code-Bricks.html

nikolinek

Kdyby stránky nešly, mám je okopírované na papíře. :-)

Neřád :-)

Citace od: Archaon kdy 15.09.2014, 18:36:03
Stranka uz nebezi ale jeste je v archivu. Nacita se tak dve minuty :-)

https://web.archive.org/web/20110705082612/http://cavefish.net/intelli-train/Intelli-Train-Code-Bricks.html
zdravim ja je mam priapadne komplet ulozene

Homer028

#26
Můžeš mi je pls. poslat na dalibor.vltavsky@volny.cz?

Jinak odakzuji zde http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=36288.0

Pastorky a další ozubené kolečka již jsou :-)

:-d

Homer028

Citace od: Mxl kdy 14.09.2014, 13:37:35
Já si pastorky vyrábím z nefunkčních mašinek předchozí generace. Je jich na prodej celkem dost a nefunkční moc nestojí. Jedno z koleček s dvěma průměry rozříznu a převrtám. Průměr i počet zubů sedí naprosto přesně, plast je mnohem kvalitnější (šedý) a oprava vyjde do 100,- Kč. 

Zajímal by mě ale ten návod na výrobu Intelli kamenů. Ten odkaz mi nefunguje.


Tak to si nedovedu představit, hoď foto... a životnost? Odhaduji 5h?
Z předchozích mašinek? Bavíme se tady o Intelli, a předchozí mašinky mají úúúplně jiné převodovky... atd...
:-d

Neřád :-)


Homer028

:-d