kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

mirek

Použil už někdo ve své lokomotivě jedno světlo, které využívá dvě barvy?
Jedna dvoubarevná LEDka kde svítí bílá vpřed, červená při jízdě vzad.
Osvětlení  bude instalováno pro lokomotivu ČD 240 - "laminátka".

https://www.facebook.com/197041683666570/videos/263296111858647

mirek

#3061
Pokud bude výstava v Plzni v dubnu připravuji na ni exponáty - diorámy v plexitubusech.
Přívodní kabely stářím jsou poškozené, tak jsem se pustil do radikální opravy.


milanv

Mirku, díky, že jsi to sem dal. Přidám ještě vlastní zkušenost, že ten nový kabel musí mít dostatečně měkkou izolaci, jinak se ohnou zoubky místo propíchnutí izolace a žádný kontakt se nekoná. Což je (ne)pěkně zákeřné, protože běžně prodávané dvoulinky mi v tomto ohledu zlobily. Ačkoliv se tvářily měkce (ohebně), na ty zoubky to nebylo dost.
Pán na Žlutém hradě

mirek

#3063
Citace od: milanv kdy 07.02.2021, 22:46:50
Mirku, díky, že jsi to sem dal. Přidám ještě vlastní zkušenost, že ten nový kabel musí mít dostatečně měkkou izolaci, jinak se ohnou zoubky místo propíchnutí izolace a žádný kontakt se nekoná. Což je (ne)pěkně zákeřné, protože běžně prodávané dvoulinky mi v tomto ohledu zlobily. Ačkoliv se tvářily měkce (ohebně), na ty zoubky to nebylo dost.
milanv
Jedná se o dvoulinku CYH 2x0,15 mm2 / 2-0 vodič lanko, červeno-černá.
S tou žádné problémy nemám.

Joooó, otevřel jsem včera PF konektor...to je lahůdka. Mini zoubků je tam 8 !!
Malý a volně vložený. Rád bych ho předělal na dvoulinku, teď má 4 žíly.

fulda

Citace od: mirek kdy 08.02.2021, 07:03:36
Citace od: milanv kdy 07.02.2021, 22:46:50
Joooó, otevřel jsem včera PF konektor...to je lahůdka. Mini zoubků je tam 8 !!
Malý a volně vložený. Rád bych ho předělal na dvoulinku, teď má 4 žíly.
Předpokládám, že víš co je uvnitř? Pokud ne, dělal jsem někdy POPIS. V podstatě by jsi měl zapojit jen C1 a C2 s tím, že ti nebudou fungovat serva a IR přijímače.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.

fanda

Citace od: mirek kdy 07.02.2021, 08:42:33
...
Přívodní kabely stářím jsou poškozené, tak jsem se pustil do radikální opravy.


...

Mirku díky moc, asi jsem to pochopil, ale neotvirá se mi ten chytrý obrázek, takže nepřečtu ty tvé geniální textíky. Můžeš s tím, prosím, něco udělat?

Mám pocit, že sem něco podobného před sto lety dával i peki, ale tehdy jsem si na otevření konektorů ještě netroufl, teď už jsem správně nažhaven.


Matthes_CS

Citace od: mirek kdy 08.02.2021, 07:03:36
Citace od: milanv kdy 07.02.2021, 22:46:50
Mirku, díky, že jsi to sem dal. Přidám ještě vlastní zkušenost, že ten nový kabel musí mít dostatečně měkkou izolaci, jinak se ohnou zoubky místo propíchnutí izolace a žádný kontakt se nekoná. Což je (ne)pěkně zákeřné, protože běžně prodávané dvoulinky mi v tomto ohledu zlobily. Ačkoliv se tvářily měkce (ohebně), na ty zoubky to nebylo dost.
milanv
Jedná se o dvoulinku CYH 2x0,15 mm2 / 2-0 vodič lanko, červeno-černá.
S tou žádné problémy nemám.

Joooó, otevřel jsem včera PF konektor...to je lahůdka. Mini zoubků je tam 8 !!
Malý a volně vložený. Rád bych ho předělal na dvoulinku, teď má 4 žíly.

Táta jeden kabel nahrazoval, podobným, ale zdá se mu průřez malý. Používáš vyměněné kabely dlouho? Nepřehřívají se?

peki

Citace od: fanda kdy 08.02.2021, 20:03:32
Mám pocit, že sem něco podobného před sto lety dával i peki, ale tehdy jsem si na otevření konektorů ještě netroufl, teď už jsem správně nažhaven.

Je to tady Elektrika/elektronika řízení vlaků. Výhodou je že se tam více věcí na jednom místě.

Citace od: Matthes_CS kdy 08.02.2021, 20:52:07
Táta jeden kabel nahrazoval, podobným, ale zdá se mu průřez malý. Používáš vyměněné kabely dlouho? Nepřehřívají se?

Takto upravené kabely používám hodně dlouho. Na dlouhodobých akcích (kde běžně odcházejí vlakové motory), ale kabely jsou OK.
U té dvoulinky je možné použít i větší průměr. Konce kablíku je možné do konektoru napájet (tím odpadá spoléhání se na proříznutí/neproříznutí izolace.

peter

Citace od: peki kdy 09.02.2021, 08:50:15U té dvoulinky je možné použít i větší průměr. Konce kablíku je možné do konektoru napájet (tím odpadá spoléhání se na proříznutí/neproříznutí izolace.
Přesně tak. Právě kvůli spolehlivosti to i já raději přímo pájím a je klid ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

mirek

#3069
Vzhledem k tomu, že do lokomotiv používám dva motorky ( 9V train kovové nákružky a PF plastová kola)
propojuji je vzájemně na tištěném spoji, zůstává mi hodně PF konektorů. Proto je používám na spoj, ale
upravené na dvoulinku.


mirek

#3070
Další konektor který používám upravený pro některá spojení.

mirek

#3071
Skoro po  čtyřech letech se vrátila motorová jednotka z výstavy  CZECH BRICK REPUBLIC na rozložení LEGO Attic Trains v zuboženém stavu.
Po opravě a vylepšení je schopná jízdy.


mirek


peki

Paráda. Vybavil jsem si řadu MOC které jsi půjčoval na akce kostek.

milanv

Mirku, krása - a trochu i nostalgie. Vzpomínám na celé tvoje vlákno, od příspěvku na téma, z čeho na té prázdné půdě udělat stoly na budoucí legové kolejiště... A spoustu humoru, co do toho umíš dát všemi těmi nenápadnými scénkami, a vůbec krásný smysl pro detail. Je to krásné si to připomenout!
Pán na Žlutém hradě

mirek

#3075
Bez mučení se Vám přiznám. Přesvědčila mě rodina, abych se zúčastnil mezinárodní soutěže.
Řekl jsem si, že "není důležité vyhrát, ale zúčastnit se". Pak také: "odvážnému štěstí přeje".

Obeslal jsem šest kategorií, zde je jedna z nich.

https://www.facebook.com/bricktrainawards/photos/a.106556247759449/273772967704442/

milanv

Pán na Žlutém hradě

mirek

Citace od: milanv kdy 27.02.2021, 10:57:40
Chudáci konkurenti...  >:D

Milane, prosím, nepřeháněj. Já stojím na zemi.

mirek

Moje LEGO modely v soutěži Brick Train Awards neuspěly.
Pogratuloval jsem vítězům.

Hraji si dál a vylepšuji některé detaily ovládání kolejiště. Především jsem doplnil "štěrk" (lino se strukturou kamení) pod kolejemi.
Nyní tahám dráty do míst, kde se projevil odpor a vlaky tam zpomalovaly. Dráty musím pod stoly ještě "učesat".

https://www.facebook.com/197041683666570/videos/491562428514570

milanv

Uf. Tak to mě dostalo - upřímně, že budou detailnější a propracovanější vagony jsem čekal, vím, co tak lidi na internetu občas publikují, ale ten vítěz Best Individual display mi přijde zvláštní. Jo, je to ucelené jako jeden MOC, ale jeden ovál? Nemělo to být o vláčcích? No to je jedno, v každém případě jsi splnil rodinný úkol se zúčastnit - a ani jsi nemusel nic nikam vozit a tam to hodiny dávat dohromady :)
Pán na Žlutém hradě

mirek

Citace od: milanv kdy 17.03.2021, 11:03:43
Uf. Tak to mě dostalo - upřímně, že budou detailnější a propracovanější vagony jsem čekal, vím, co tak lidi na internetu občas publikují, ale ten vítěz Best Individual display mi přijde zvláštní. Jo, je to ucelené jako jeden MOC, ale jeden ovál? Nemělo to být o vláčcích? No to je jedno, v každém případě jsi splnil rodinný úkol se zúčastnit - a ani jsi nemusel nic nikam vozit a tam to hodiny dávat dohromady :)

Milane, soutěž má své mouchy. I když kategorií je vcelku dost, nejsou rozlišeny vlaky statické a jezdící. To si myslím, že je dost zásadní.
Pak není rozdílu mezi klasikou 6-ti study a více, někdy až moc více study.
Hodnotím, že je rozdělení do světadílů, neboť vlaky v Canadě a USA jsou odlišné od těch evropských.

Icewalker

Citace od: mirek kdy 17.03.2021, 10:33:05
Hraji si dál a vylepšuji některé detaily ovládání kolejiště. Především jsem doplnil "štěrk" (lino se strukturou kamení) pod kolejemi.
Nyní tahám dráty do míst, kde se projevil odpor a vlaky tam zpomalovaly. Dráty musím pod stoly ještě "učesat".
https://www.facebook.com/197041683666570/videos/491562428514570

Mirku, ten řopík pod mostem - to je přemalované Lego, nebo non-Lego? Přijde mi, že shora vidím nějaké "study".
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

mirek

#3082
Icewalker
Je to čisté LEGO, jen ušpiněné mými barvičkami,


Icewalker

#3083
Citace od: mirek kdy 23.03.2021, 11:14:36
Icewalker
Je to čisté LEGO, jen ušpiněné mými barvičkami,
Děkuji za detailní foto. Já bych na toto asi srdce neměl, na druhou stranu, pořád je to jen kousek plastu. Berme to jako alternativu potisku  ;D

A je fakt, že ty rohové kulaté díly si přímo říkají o využití na bunkr. Vojáčky z Příběhu hraček se mi tehdy také podařilo několik sehnat (2 celé sady a dokonce myslím ve slevě).
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

mirek

#3084
Nová zastávka "OSOV" (podle reálné skutečnosti) trochu vylepšená o prosklené dveře.


mirek

#3085
LEGO 10278 je čerstvě instalována na kolejišti.
g]

poMOCník

Bál jsem se té nafialovělé barvy, ale vedle banky nakonec vypadá překvapivě dobře!

mirek

#3087
Veselé Velikonoce.

mirek

#3088
Když můj přítel Terry Akuna zveřejnil na FB návod na kontejner, nedalo mi to,
abych si nepostavil k němu vagonek.

mirek

#3089
Jeden z návštěvníků, ještě než jsem stačil vysvětlit co může dělat, otočil reostat na "plný koule"
a "japonec " šel k zemi. Totální devastace na prvokostičky. Po této zkušenosti jsem něco málo přilepil.

https://www.facebook.com/197041683666570/videos/3953035341470076