shop.lego.com

Založil Darth, 04.05.2012, 00:20:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Pool

Fricoolineku, ty tvé starosti bych tedy chtěl mít  ;D .

Jednak jak píše Colonel, mohou to dělat jen kvůli zviditelnění jejich e-shopu a nemít na tom třeba ani žádný zisk. Podle mne v žádném velkém e-shopu se to neobjeví, dnes se podnikající fyzickou osobou může stát lehce každý, a u některých těchto rádoby podnikatelů bych se vůbec nedivil, kdyby to koupili levně od Kladeňáků a pak si to mohou dovolit prodávat i hodně pod oficiální cenou.
 

Fricoolinek

Citace od: Colonel32 kdy 12.02.2023, 20:04:51
Citace od: Fricoolinek kdy 12.02.2023, 19:45:05Ale přeci to nemůže pro velkej e-shop dávat smysl.

Může. Můžou to dělat kvůli reklamě (jsme nejlevnější kdo to nabízí), lidi si to s nima asociují a budou tam nakupovat víc, i jiné věci kde mají lepší marži. Současně, aktuálně jsou VIP body x2, VIP body za nákup hradu udělají slevu cca 1000kč na další nákup + promo set sanitka, kterej můžou střelit taky. Takže jsou 800kč + sanitka na jeden nákup v plusu.



Citace od: Pool kdy 12.02.2023, 20:40:08Fricoolineku, ty tvé starosti bych tedy chtěl mít  ;D .

Jednak jak píše Colonel, mohou to dělat jen kvůli zviditelnění jejich e-shopu a nemít na tom třeba ani žádný zisk. Podle mne v žádném velkém e-shopu se to neobjeví, dnes se podnikající fyzickou osobou může stát lehce každý, a u některých těchto rádoby podnikatelů bych se vůbec nedivil, kdyby to koupili levně od Kladeňáků a pak si to mohou dovolit prodávat i hodně pod oficiální cenou.
 

Asi to bude jedno s druhym. Předpokládám, že pořád musí každý e-shop kalkulovat s tím, kolik nad kompletní režii stráví času (nakup, převzetí, opětovný prodej, zabalení, odbavení...) který se musí nějak zaplatit (resp. jde ten čas využít prací, co by byla na stejný časový úsek výdělečnější). Pravdou ale je to, že je to vskutku někde na Heurece "reklama zadarmo".

Že se to sežene "pod rukou", to už je zase jiná disciplína. Tam zase ne každý by třeba chtěl tento způsob prodeje nějak podporovat.

Hana129

#1862
Tak mě  třeba nakupovat a prodávat Lego hlavně baví ;D.
Někdy taky prodávám i bez rabatu, jsou sady, které bohužel musím dát i s mínusem. Někdy se povede i s 10% rabatu.

mesje

Citace od: Fricoolinek kdy 08.02.2023, 23:18:40https://lego.heureka.cz/lego-icons-10305-hrad-lviho-rytire/#prehled/

Ví vlastně někdo, jaké jsou cesty těch hradů do těchto (čtyř) e-shopů? Nějaká šedá zóna? Nějak se mi nechce věřit, že kdyby to LEGO ofiko provávalo za VOC, tak by to neskočily všechny Alzy a Mally...

inak to je dost slusny odrb od TLG, ze niektore sety nepusti do normalnych sieti - nielenze brutalne dvihli ceny setov, ale este aj takto nepriamo drzia cenu vysoko pre zakaznikov, ktori by inak mali sancu v beznej sieti ziskat drahy lego set v zlave aspon 20% - a v lego shope len za plnu cenu, maximalne par percent cez tie ich trapne VIP body, resp bonusy...

ditetemnaporad

Citace od: mesje kdy 14.02.2023, 11:56:13inak to je dost slusny odrb od TLG, ze niektore sety nepusti do normalnych sieti

TLG set navrhnulo a vyrobilo. Co je na tom za odrb, že si i rozhodne, jak a kde se bude prodávat? :o Možná nemuselo dělat nic. Ale to by někteří taky brali jako odrb. Vždyť TLG o sobě nemá co rozhodovat.

Idaho

#1865
Citace od: ditetemnaporad kdy 14.02.2023, 12:04:18TLG set navrhnulo a vyrobilo. Co je na tom za odrb, že si i rozhodne, jak a kde se bude prodávat? :o Možná nemuselo dělat nic. Ale to by někteří taky brali jako odrb. Vždyť TLG o sobě nemá co rozhodovat.
Odrb je dost nevhodně zvolené slovo. Je ale možné, že TLG drží na setech neuvolněných do běžného prodeje vyšší marži (bráno vůči počtu dílků, váze a licencím). Třeba UCS AT-AT se dal kopit dva měsíce zpět mimo oficiální eshop TLG asi za 15.100,- Kč. Když to vztáhnu poměrem hmotností, který je asi 1,76 ve prospěch UCS AT-AT oproti Hradu Lvího řytíře, tak by hrad musel stát asi 8.586,- Kč. A to je pominutá licence.

Na druhou stranu u toho UCS AT-AT ta sleva proti eshopu TLG byla 30%, ale u hradu by přepočtená sleva na hmotnost byla jen 15%. Přes počet dílků by dokonce ani mezi UCS AT-AT koupeném mimo oficiální eshop TLG a cenou hradu na shopu TLG nebyl rozdíl (a to jsou u hradu ještě ve větší míře minifigy).

Ten rozdíl je ovšem menší, než by se zdálo, protože s dobrámi bonusy se i na shopu TLG dá dostat na cenu blížko oněch teoretických 8.586,- Kč. A sám jsem si před výpočty myslel, že bude větší. Ve své podstatě jde hlavně o to, kolik z ceny UCS AT-AT může dělat licence SW a jak by se tím výpočet pozměnil.

Daniel

Citace od: mesje kdy 14.02.2023, 11:56:13...

inak to je dost slusny odrb od TLG, ze niektore sety nepusti do normalnych sieti - nielenze brutalne dvihli ceny setov, ale este aj takto nepriamo drzia cenu vysoko pre zakaznikov, ktori by inak mali sancu v beznej sieti ziskat drahy lego set v zlave aspon 20% - a v lego shope len za plnu cenu, maximalne par percent cez tie ich trapne VIP body, resp bonusy...
...Cože?! Co si to dovolují? Jako že mají nějakou obchodní strategii a že chtějí vydělávat? Hanba jim! ;D  ;D  ;D

Fricoolinek

Citace od: Hana129 kdy 13.02.2023, 10:13:00Tak mě  třeba nakupovat a prodávat Lego hlavně baví ;D.
Někdy taky prodávám i bez rabatu, jsou sady, které bohužel musím dát i s mínusem. Někdy se povede i s 10% rabatu.

OK, měl jsem asi o minimální výši rabatu, díky které to bude už trochu sypat, zkreslenou představu.

Hana129

Citace od: Fricoolinek kdy 14.02.2023, 16:19:17
Citace od: Hana129 kdy 13.02.2023, 10:13:00Tak mě  třeba nakupovat a prodávat Lego hlavně baví ;D.
Někdy taky prodávám i bez rabatu, jsou sady, které bohužel musím dát i s mínusem. Někdy se povede i s 10% rabatu.

OK, měl jsem asi o minimální výši rabatu, díky které to bude už trochu sypat, zkreslenou představu.


JJ to asi nejsi sám  ;) 

mesje

Citace od: Daniel kdy 14.02.2023, 14:57:12
Citace od: mesje kdy 14.02.2023, 11:56:13...

inak to je dost slusny odrb od TLG, ze niektore sety nepusti do normalnych sieti - nielenze brutalne dvihli ceny setov, ale este aj takto nepriamo drzia cenu vysoko pre zakaznikov, ktori by inak mali sancu v beznej sieti ziskat drahy lego set v zlave aspon 20% - a v lego shope len za plnu cenu, maximalne par percent cez tie ich trapne VIP body, resp bonusy...
...Cože?! Co si to dovolují? Jako že mají nějakou obchodní strategii a že chtějí vydělávat? Hanba jim! ;D  ;D  ;D

ked sa tak smejes, tak ti to asi vyhovuje preplacat sety, a hlavne si asi nikdy nepocul o protimonopolnej legislative - vyrobca nemoze diskrimovat inych distributorov a predajcov a preferovat svoj vlastny distribucny kanal - uz podobne rozhodnutie v minulosti padlo v pripade benzinovych pump vlastnenych rafineriou.
ale v takomto malom pripade sa s tym nebude nikto parat a velkym predajcom staci, ze maju vacsinu sortimentu.
ale nejde len o to ci je to na hrane zakona, ale aj o hlupost TLG, lebo predajcovia su tu nie preto, aby im ukrajovali zisk, ale preto ze su lepsie specializovani na presun tovaru k zakaznikovi, ako samotny vyrobca. inak by tu neboli ziadne distribucne siete a rovno by vsetko napriamo predavali firmy ako Samsung atd. asi niekto chape, ze ta obchodnicka marza neni zadarmo, ale je odmakana a v konecnom dosledku zarobi na tom kazdy v retazci.
BTW, v minulosti tu bola mizerna distribucia vsetkych exkluzivov, a hadaj co sa stalo - nikto nesiel osobne kupovat do viedenskeho shopu, ale kupoval od priekupnikov - resp vobec, lebo o takych setoch nikdy nepocul. takze takymto stylom straca hlavne TLG.

Fricoolinek

#1870
No, zajímavé o kolik % menší objem výroby může TLG očekávat u Hradu, pokud ho nepustí. Pravda je, že to není zásadní problém si ho tam koupit, pokud máte počítačovou gramotnost. Možná výhoda může být v tom, že se to bude v méně (mezi)skladech a tak třeba menší šance, že třeba krabice bude mít na sobě nějaká bebí.

Spíš by se dalo kritizovat možné nerespektování posílení koruny. Není to nějaký East Europe odrb - na SK stojí 399,99 Euro stejně jako v Německu.

https://www.lego.com/sk-sk/product/lion-knights-castle-10305

To je tedy 9600 Kč, pokud si půjdete z ulice vyměnit cash do Kaprovy ul., resp. 9560, pokud tam půjdete jako 1000 Eur+ klient, resp. 9480 (kurz ČNB).



Colonel32

https://www.lego.com/cs-cz/product/moving-truck-40586

Získej sadu Stěhovací vůz jako dárek k nákupům LEGO® sad nad 4 799 Kč. Nabídka platí od 21. 2. do 3. 3. 2023 nebo do vyčerpání zásob.*

Drobuliatko

Taketo darceky davali kedysi snad od 1000 korun. Dnes skoro 5000?? :o

Fricoolinek

Proč je tam uvedena cena (599 Kč), když si to nelze koupit...?

yoshimaka

Citace od: Fricoolinek kdy 21.02.2023, 11:02:56Proč je tam uvedena cena (599 Kč), když si to nelze koupit...?

To je, myslím, velmi příhodný dotaz přímo na obchod lego.com
Lust och fägring stor

Fricoolinek

No, spíše jsem tím chtěl říct, že jsou to klauni, když to tam uvedou. Nazvěme to zkrátka řečnickou otázkou.

Nabídka to ale tak špatná není.

Takhle - působí ten stěhováček v černém IDEAS boxartu jakože "fajnovějším" dojmem, jak ta terénní sanitka.

P.S. Chudák slečna, pokud má ten klvír stěhovat na tom rudlíku. Illidanik llidanik by to určitě tvrdě sepsul, pokud by se mu to dostalo k jeho odborné videorecenzi stavebnice.

Anatyt

Tak kritizuješ že tam je cena, ale nenapíšeš im sťažnosť? Tak načo kritizuješ?

Colonel32

Citace od: Fricoolinek kdy 21.02.2023, 11:02:56Proč je tam uvedena cena (599 Kč), když si to nelze koupit...?

Může existovat spousta důvodů proč to tak je, a jedním z nich je, že chtějí mít možnost ten set uvolnit do běžného prodeje, kdyby byly skladové zásoby dárků, co zůstanou po akci, příliš velké. A kdyby tam měli cenu 0 nebo 1 kč, museli by to před prodejem měnit a kdyby to někdo přehlédl nebo zapomněl, tak by je všechny prodali zadarmo.

Citace od: Fricoolinek kdy 21.02.2023, 12:06:52No, spíše jsem tím chtěl říct, že jsou to klauni, když to tam uvedou. Nazvěme to zkrátka řečnickou otázkou.

Takovéto vyjádření působí hodně neprofesionálně a minimálně jeden člověk tady na fóru si bude myslet, že klaun jsi ty sám.

Mafry


Fricoolinek

Citace od: Colonel32 kdy 21.02.2023, 12:46:05Takovéto vyjádření působí hodně neprofesionálně a minimálně jeden člověk tady na fóru si bude myslet, že klaun jsi ty sám.

Mne to zkrátka napoprvé (u VIP Pirate packu) relativně zmátlo. Osobě prostě nejsem zvyklý, abych viděl ne e-shopu cenovku u něčeho neprodejného. Někdo jiný to bezpochyby bude vnímat jinak, já ale takto.

Fricoolinek

Citace od: Mafry kdy 21.02.2023, 14:01:14Dneska na mě v Mallu vyskočilo tohle:
https://www.mall.cz/lego-pro-dospele/lego-icons-10305-hrad-lviho-rytire

https://lego.heureka.cz/lego-icons-10305-hrad-lviho-rytire/#prehled/?sort-filter=price_asc

Jo, jo. Ale vlastně ojedinělá věc - Mimo Mall a CZC, který jsou pod Allegrem, to mají nadále pořád jen internetové "obchůdky" než "obchody"

Pool

Nevíte jak je to teď s těmi odměnami za VIP body, jestli jde na jeden nákup uplatnit třeba dva slevové kupóny pořízené za VIP body nebo třeba slevový kupón plus kód na dárek za VIP body?

Frco

Na jeden nákup môžeš použiť iba jeden kód.

Čiže buď zľavu, alebo darček za VIP body. Obidva naraz to sa nedá.

Freddy157

Citace od: Frco kdy 25.03.2023, 17:58:15Na jeden nákup môžeš použiť iba jeden kód.

Čiže buď zľavu, alebo darček za VIP body. Obidva naraz to sa nedá.

Tak teď nevím jestli to jen spatně čtu a nebo je to spatně, ale je to jinak.
Klasické obecné slevy za VIP body jsou aplikovat ve více kusech a kombinovat i s kódy na dárky. Kódy na dárky a jiné odměny nebo speciální slevy jsou použít max. jeden na objednávku.

Tento týden jsem bral objednávku se slevou i dárkem zároveň.

Frco

#1884
Zle som to asi napísal, moja chyba. Myslel som to tak, že sa nedá kombinovať napríklad 2x vip kód na set zdarma, alebo 2x kód na peniaze. Toto mi ešte minulý rok nefungovalo.
Napríklad dovolilo mi to použiť iba 1x zľavu na lego 100 eur, nie 2x po 100 eur.

Hana129

Citace od: Frco kdy 25.03.2023, 20:07:02Napríklad dovolilo mi to použiť iba 1x zľavu na lego 100 eur, nie 2x po 100 eur.

A nyní už jdou použít 2* kupony na slevu?

ditetemnaporad

#1886
Dle mé zkušenosti během posledních cca 2 let jsou dva typy kupónů/kódů:

A) kupón na slevu za VIP body
B) kupón na VIP odměnu (mini stavebnice / polybag / plakát) a kupón na speciální slevu, většinou ke konkrétní stavebnici

A co lze použít během jedné objednávky?

Kombinace A i B je možná, stejně jako použití pouze A nebo B samostatně.
A je možné použít neomezeně = třeba 10 kupónů na slevu 125 Kč
B lze použít pouze jedno

Colonel32


Fricoolinek

https://www.lego.com/cs-cz/page/star-wars-day-deals

Na první pohled "wau, tolik dárků", na ten druhý si člověk otevře Heureku a vidí, že Císařův trůnní sál – diorama či Honička spídrů na planetě Endor™ – diorama je shodně na netu o 500 levněji než na LEGO eshop.

Otázka tedy je, zda Stíhačka X-wing (30654), SBĚRATELSKÝ MODEL K 40. VÝROČÍ NÁVRAT JEDIHO (5007840), Hvězda smrti II (40591) a 2698 VIP bodů má větší cenu jak 1000 Kč.

No, jo asi jo. Má. 2698 punktů, to už je skoro 500 Kč.

P.S.: Pokud pro někoho je toto přepočítávání iritující, tak se omlouvám.

Freddy157

Ty mince (5007840) na české stránce byly? Už je tam nevidím a v jiných regionech ano. Jestli byly a došly, tak se to speciálně u nás děje nepříjemně často.