Motorky. Modifikace továrních setů a cizích modelů

Založil 444martinhanak, 11.11.2022, 12:35:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

444martinhanak

Nevím proč, ale před nějakou dobou se mi začaly líbit Technic motorky. Získal jsem pár použitých továrních setů a objevil modely od jiných autorů. Zkusil jsem je postupně stavět v odlišných barvách a podle dostupnosti dílů i upravovat.
Jako první představím modifikaci B modelu ze setu 42007.

444martinhanak

Jako další mi padl do oka Big Thumper od autora Jaap Joris Vens.
Moje předělávka:

444martinhanak

Pár drobných úprav oficiálního modelu B ze setu 42036. A hlavně výzva, co za díly lze sehnat ve žluté barvě.

444martinhanak

Artemy Zotov, autor dalšího motocyklu, by se asi divil, co jsem z jeho choppera udělal.

444martinhanak

Když jsem zjistil, že středy kol se dají sehnat ve zlaté, tak bylo rozhodnuto: Fatbike od autora d.m.eisenhower bude předělán do černo-zlaté. Novější zlaté tlumiče z Ducati Panigale a zlatý řetěz to jen umocnily.

HD

Docela se těším, až je uvidím pohromadě někde na výstavě. Dobrá práce! 
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

444martinhanak

Lehká předělávka setu 8291 - B model. Pár konstrukčních doplnění. A tmavě červené barva.

Tyto modifikace i tovární sety A modelů jsem zatím nabídl pro Ostravu 2023. Tak třeba tam budou poprvé dělat radost návštěvnickému oku.
Děkuji

Pool

Obdivuji, že to je vše z relativně malého počtu dílků a to asi i na Technic a přitom jde dobře poznat, o jaký styl či lépe řečeno druh motorek jde.

444martinhanak

Ano, obdiv k těm, kteří modely vymysleli (což já nejsem). Jsou to borci.

444martinhanak

Motorka od autora Hedgie. Drobné konstrukční úpravy a černé a Bright Green díly.

Tomik

Citace od: 444martin kdy 10.01.2023, 15:26:42Motorka od autora Hedgie. Drobné konstrukční úpravy a černé a Bright Green díly.
Máš tu pěknou sbírku motorek v zajímavých barvách. U té poslední mě zaujaly dva pullback motory - jaká je jejich funkce? To je ta motorka opravdu natahovací? A pokud ano, jak je řešené natahování, aby se nepřetrhl řetěz?
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

444martinhanak

Citace od: Tomik kdy 17.01.2023, 15:03:43Máš tu pěknou sbírku motorek v zajímavých barvách. U té poslední mě zaujaly dva pullback motory - jaká je jejich funkce? To je ta motorka opravdu natahovací? A pokud ano, jak je řešené natahování, aby se nepřetrhl řetěz?

Děkuji. Právě ty různorodé barvy jsou silným důvodem - že chci motorky v co nejvíce barvách. - Co mi dostupnost dílů dovolí.
Vzal jsem si jako předlohu model od Hedgie, ale ty pullback motory jsem použil jen jako nosný konstrukční díl. Takže řetěz s nimi není spojen.

444martinhanak

Tříkolka od autora muffinbrick. Změnil jsem pouze pár detailů a hlavně barevné ladění - a to do Dark Azure.
Je to pěkný macek - 41 cm.

444martinhanak

Bobber od autora erix. S doplňky v barvě Magenta.

Anatyt


HD

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Anatyt


444martinhanak

Další chopper. Od autora RacingBrick. Poměrně dlouhý macek - 44 cm. Vyvedený v barvě Tan a Dark_Tan. S jiným zadním kolem a malými úpravami konstrukce pro toto kolo.

Izabella08

Marti,

každá je zajímavá a povedená.
Mám jen takovou obyčejnou otázku...máš sám nějakou opravdovou, na které jezdíš?

444martinhanak

Nemám motorku a nikdy jsem neměl. A asi ani po opravdové netoužím.
Jen se mi nějak zalíbili ty z Lega.
Možná trochu touha po sběratelství - postupem času se dají sehnat (snad) všechny tovární sety za rozumnou cenu a nebo koupím torzo a dokoupím díly.
U oficiálním setů jsem zjistil poměrně malou různorodost v barvách. Tak se to snažím mými předělávkami cizích MOCů změnit. A každou motorku se snažím postavit v jiné barvě.

Izabella08

Marti, ty barvy tomu právě dodávají ten správný šmrnc!:)

444martinhanak

Modifikace motorek na výstavě v Ostravě.
A k tomu 3 tovární sety.

444martinhanak

Předělaná KTM od autora PassengerX. V barvě Dark Purple.

444martinhanak

Lehce upravená Suzuki od stavitele Hedgie v barvě Bright Light Orange. Na živo k vidění bude za pár týdnů v Olomouci.

444martinhanak

Celý soubor motorek (jak modifikací, tak oficiálních setů) na výstavě Svět kostek 2023 v Olomouci.

Foton

Citace od: 444martinhanak kdy 21.11.2023, 12:20:45Celý soubor motorek (jak modifikací, tak oficiálních setů) na výstavě Svět kostek 2023 v Olomouci.
Motorky byly skvělé, radost pohledět.
(Ale vyfocené to máš velmi nepěkně, zkus příště víc zprava a níž)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

444martinhanak

Citace od: Foton kdy 21.11.2023, 14:38:39Motorky byly skvělé, radost pohledět.
(Ale vyfocené to máš velmi nepěkně, zkus příště víc zprava a níž)

Fotky jsou přímo hnusné. Nechápu, proč zlobil mobil, normálně fotí dobře. Asi horší světlo. Jinak ten úhel jsem takto zamýšlel (byť chybně), aby byly v záběru jen modely a ne pozadí za stoly. Je to jen prezentace aktuální sbírky - jednotlivé modely fotím (snad) lépe (viz výše). Dík