Cafe Corner set (10182)

Založil Jonas, 06.03.2007, 16:11:15

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jonas

První obrázky tohoto netrpělivě očekávaného setu se objevily na Eurobricks - zde je
dlouhý link
.

Set je to skutečně nádherný, ale také drahý. Mluví se o 140 Euro na S@H.
Jonas - Můj Brickshelf

Jindroush

Mno, 2 Kč za díl není zas tak moc...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Kubos.cz


Jindroush

Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Micho

Citace od: Jonas kdy 06.03.2007, 16:11:15
První obrázky tohoto netrpělivě očekávaného setu se objevily na Eurobricks - zde je
dlouhý link
.

Set je to skutečně nádherný, ale také drahý. Mluví se o 140 Euro na S@H.

Tento trend v Legu sa mi veľmi pozdáva. Takýchto stavieb nebude nikdy dosť. Cena sa snáď rozchodí a nebude to také strašné. Do toho určite pôjdem, otázka času. 8)

Ondra

[OT] Kdo pozdě chodí sám sobě škodí.Téma na EB je bohužel deletováno,nechápu z jakého důvodu?.[/OT] Ale bylo to moc hezké,leč pro mě zbytečné P.s:Spíš se těším na Eifelovku.

Poco

Tie obrázky som si uložil z cache. ;D

TomG

Si rikam, kdy prijde zprava z TLC, ze to mame odstranit :)
Only the best can survive.

Ondra

Citace od: TomG kdy 06.03.2007, 18:06:19
Si rikam, kdy prijde zprava z TLC, ze to mame odstranit :)
Jedině to hodit na brickshelf,mám pocit že tam jedině tlc nemůže rozhodovat

rdk

Citace od: TomG kdy 06.03.2007, 18:06:19
Si rikam, kdy prijde zprava z TLC, ze to mame odstranit :)

Toho bych se nebál, beztak to "leakli" sami. 8) ;D ;D

rdk

Citace od: ONDRA kdy 06.03.2007, 18:09:22
Citace od: TomG kdy 06.03.2007, 18:06:19
Si rikam, kdy prijde zprava z TLC, ze to mame odstranit :)
Jedině to hodit na brickshelf,mám pocit že tam jedině tlc nemůže rozhodovat

A tady snad může? ::) ;D

Ondra

Citace od: rdk kdy 06.03.2007, 18:10:50
Citace od: ONDRA kdy 06.03.2007, 18:09:22
Citace od: TomG kdy 06.03.2007, 18:06:19
Si rikam, kdy prijde zprava z TLC, ze to mame odstranit :)
Jedině to hodit na brickshelf,mám pocit že tam jedině tlc nemůže rozhodovat

A tady snad může? ::) ;D
To netvrdím,ale nějaký nátlak z jejich strany taky nemůžu vyloučit.TLC Se snad bojí,aby to china brick neokopčila.

Colonel32

ten vek je naprosto super... jeste o dva roky vic, a je to lego jak se patri  ;D

Martin Samek

Citace od: Poco kdy 06.03.2007, 18:04:55
Tie obrázky som si uložil z cache. ;D
Já city moc nedělám,ale kvůli tomuhle bych udělal vyjímku.(kdybych na to měl) ;D
STAR WARS FOREVER !!!

Adamsith

Jsem skutečně nadšen a překvapen - toto je jednoznačně nejlepší set roku... opravdu, tohle mělo lego udělat už dávno. Ale kvůli tomu nepíšu - je to nějaká série? Nebo prostě taková "collector's edition" ? Podle toho, jak to vypadá, by to klidně mohlo pokračovat doleva i doprava dalšími podobně pěknými budovami.

Jindroush

Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Blake

Citace od: Adamsith kdy 06.03.2007, 19:11:31
Jsem skutečně nadšen a překvapen - toto je jednoznačně nejlepší set roku... opravdu, tohle mělo lego udělat už dávno. Ale kvůli tomu nepíšu - je to nějaká série? Nebo prostě taková "collector's edition" ? Podle toho, jak to vypadá, by to klidně mohlo pokračovat doleva i doprava dalšími podobně pěknými budovami.

To neříkej, s takovou překročím finanční plán na nákup lega hravě!  ;D

edward193

No, taky set sa neda nekupit... ;D

Hansel

Nemám rád reakce typu: Ty voe, wow, to je super!
Ale nemůžu než napsat: Ty voe, wow, to je super!
Nikdy bych nečekal, že LEGO vydá něco tak obrovského a detailního.
Mé dílo se rozrostlo o další kus.
I když mírně infantilní :)

otaznik

Asi tu budu sám, ale pokud LEGO nebude pravidelně pokračovat ve vydávání setů do téhle serie (co se týče velikosti a měřítka), tak je to IMHO krok vedle.

mato

Citace od: otaznik kdy 08.03.2007, 20:58:07
Asi tu budu sám, ale pokud LEGO nebude pravidelně pokračovat ve vydávání setů do téhle serie (co se týče velikosti a měřítka), tak je to IMHO krok vedle.
ja si myslím, že ak sa to bde dobre predávať, tak budú pokračovať. nie?

Rever

Set je to skutečně, dle fotografií, velice povedený, podle dostupných informací by se měl již tento měsíc objevit v USA. Kdy se objeví u nás? Toť otázka! Myslím, že se k němu dají dodělat vlastní MOCy a mohla by z toho vzniknout velice pěkná ulice

Jonas

Citace od: otaznik kdy 08.03.2007, 20:58:07
Asi tu budu sám, ale pokud LEGO nebude pravidelně pokračovat ve vydávání setů do téhle serie (co se týče velikosti a měřítka), tak je to IMHO krok vedle.

Podle různých dostupných indicií se taková řada městských domů určených převážně pro AFOLy chystá. Pár takových potenciálních modelů se objevilo i na letošní výstavě ve Frechenu v SRN. Ohlas u AFOLů je zatím velmi příznivý, jaké budou prodeje se teprve uvidí. Podle nadšených reakcí lidí na Lugnetu nebo Eurobricks se zdá, že model tohoto typu může zlákat ke koupi (a pozdějšímu sbírání) i takové fanoušky, kteří až dosud investovali převážně jen do SW.

Osobně si ale říkám, že i kdyby snad z různých důvodů mělo zůstat pouze u jediného setu, i tak by to byl set hodný nákupu.  Asi tak jako kdysi u Kovárny 3739, která dodnes zůstala ve své kategorii osamocena, a i když se měřítkem i detaily provedení značně vymykala charakteru ostatních setů řady Castle, přesto je to set, který je ozdobou každé sbírky.

Co mě zatím na tomto krásném setu mrzí, je, že návrháři LEGA do něj pravděpodobně nevložili žádný nový díl, alespoň ne takový, který by byl okamžitě vidět. Doufal jsem, že se s touto sérií objeví nové typy oken, střech, atd. prostě to, na co stavitelé zaměření na architekturu čekají už mnoho let. Řešení oken z panelů 2x2x3 je řešení, které je pochopitelné u amatérského stavitele, ale u profesionálních designérů TLC, kteří mají možnost zadat si výrobu nového dílu, je to trochu škoda. Zvlášť když v jiných sériích Lega se objevují stále nové a nové typy dílů.

V USA bude set v prodeji údajně už příští týden.

Jonas - Můj Brickshelf

Jindroush

Citace od: Jonas kdy 09.03.2007, 13:24:17
Co mě zatím na tomto krásném setu mrzí, je, že návrháři LEGA do něj pravděpodobně nevložili žádný nový díl, alespoň ne takový, který by byl okamžitě vidět. Doufal jsem, že se s touto sérií objeví nové typy oken, střech, atd. prostě to, na co stavitelé zaměření na architekturu čekají už mnoho let. Řešení oken z panelů 2x2x3 je řešení, které je pochopitelné u amatérského stavitele, ale u profesionálních designérů TLC, kteří mají možnost zadat si výrobu nového dílu, je to trochu škoda. Zvlášť když v jiných sériích Lega se objevují stále nové a nové typy dílů.

Mno, tady bych řekl, že naopak je šetření dost vidět - LEGO si udržuje plus mínus balík základních dílů a pak čas od času naseká jednorázově nějaký speciálky.

Mě osobně neexistence kloudných oken, dveří a střech štve, ale dělat se s tím nedá nic a nedá se čekat, že by to bylo v blízký budoucnosti lepší...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jonas

Podrobná recenze tohoto setu, jakož i setu 10183 Hobby Train, a další zajímavé informace, jsou k vidění v nejnovějším čísle BrickJournalu.
Dá se stáhnout zde
http://media.peeron.com/brickjournal/BrickJournal7.pdf
Jonas - Můj Brickshelf

Jindroush

Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Rever

Rohový dům je skutečně povedený set, už se těším až ho budu mít doma, jenom mě teď trochu vyděsila ta růžová okna na peeronu, až potom jsem si všiml, že jsou vlastně bílá, i když žádnou růžovou ve své sbírce nemám...  :P

Bryk

Na SH v Německu je Cafe Corner už v prodeji. Cena 140,- EUR.  http://shop.lego.com/ByTheme/Product.aspx?p=10182&cn=245&d=100

Šejmus

Citace od: Bryk kdy 16.03.2007, 21:39:58
Na SH v Německu je Cafe Corner už v prodeji. Cena 140,- EUR.  http://shop.lego.com/ByTheme/Product.aspx?p=10182&cn=245&d=100
taky jsem koukal...chtělo by to funkci 360o nebo aspoň zoom jako to mají u jinejch setů... :-\
Fool of a Took!

Králick

Citace od: sejmus kdy 17.03.2007, 08:17:12
taky jsem koukal...chtělo by to funkci 360o nebo aspoň zoom jako to mají u jinejch setů... :-\

Podrobnější pohledy jsou v recenzi v Brick Journalu, odkaz pro download tady někde dával Jindra. Mě osobně znechutila opět cenová politika Lega s relací ceny na L&H USA versus Evropa. U dražších setů se rozdíl prohlubuje k nesnesitelnosti.