SKAERBAEK Fanweekend 2018

Založil Igorus, 13.10.2017, 14:34:39

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 5 Hosté prohlíží toto téma.

jerzeeg

Ja to pro letos vzdavam, snad pristi rok to vyjde :)

Tomik

Vím, že jdu pozdě, ale mám ještě šanci přidat se k hromadné výpravě? Rozšířil jsem svou sbírku setů 31056 na 20 kusů, takže bych s sebou vzal 20 alternativních modelů z něj. Zabere to cca 1 m2 výstavní plochy a vleze se to do menší krabice.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

MÍLA

Moc tuhle diskuzi nesleduju ale myslím ze moje friends by se určitě do ciziny rády koukli když už tam byli hasiči z city.

peki

Citace od: šipka kdy 13.10.2017, 19:33:24
Citace od: skywalker007 kdy 13.10.2017, 17:26:54
Do kdy se musejí poslat přihlášky?

sleduj uvedený odkaz  ;)  až bude něco aktuální, dozvíš se to tam.

Prý se o tom všichni kostkaři baví na fajbůku, tak pro jistotu to dávám já (Igorus to neumí překopírovat z mobilu  >:D ) i sem. Třeba si to tu někdo přečte.

April, 1. 2018
Registration for the event opens! ALL participants have to register for the event using the Member-Center, where all participants have to register themselves. It's also the the place to register for activities and for your fanstastic mocs.

June, 30. 2018
Event Registration will be closed

Somewhere inbetween, 2018
Program will be published: awesome workshops & presentations
Urgently check the forum and the member-center!

August, 1. 2018
moc Registration will be closed

Igorus

#64
Takže shrnutí:

nickpřihlášenmodel
IgorusanoFriends město
PekianoMicropolis
MirekanoVlaky
VasykanoLodě
ChairudoanoHorská dráha
SihajaanoKrchov
HardegonanoSteampunk
RobkterytenanoBlacktron základna
EdaanoVila Tugendhat
BrunoanoCafe Vagon
DananoVlaková stanice
JardaLanoTatrovky
HacislavanoKočár
Nerad???Duplo

SkywallkeranoAztékové
RobbedanoTerminátor
MtronanoMtron základna
DanyboyanoPolanka fest
TomikanoAlternativní modely

Jedou po vlastní ose:


nickpřihlášenmodel
ŠipkaanoLoupežníci
Peterano?

Hardegon

Chápáno tak, že ze tří modelů si vybrali jeden?

Chairudo

Uzavírka modelů je až někdy v Srpnu a budou omezovat pouze kdyby bylo málo stolů :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Igorus

Citace od: Hardegon kdy 18.04.2018, 20:20:37
Chápáno tak, že ze tří modelů si vybrali jeden?

Tohle je jen rychlý přehled pro nás o účastnících.

peter

Jinak abych Vás doplnil, tak při mé prvotní návštěvě jsem slíbil, že se vrátím a bude nás snad víc, tak se letos též vracím na místo činu a jsem rád, že můj slib zde na fóru byl vyslyšen ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Igorus

Citace od: peter kdy 20.04.2018, 08:01:16
Jinak abych Vás doplnil, tak při mé prvotní návštěvě jsem slíbil, že se vrátím a bude nás snad víc, tak se letos též vracím na místo činu a jsem rád, že můj slib zde na fóru byl vyslyšen ;)

Prima  :D

Jedeš po vlastní ose a nebo se k nám připojíš v rámci cesty, ubytování, programu?

peter

Citace od: Igorus kdy 20.04.2018, 09:26:38Jedeš po vlastní ose a nebo se k nám připojíš v rámci cesty, ubytování, programu?

Jsem samostatná jednotka, takže nijak Ti tvé zastřešení hromadné kostky výpravy nabourávat nebudu ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Igorus

Neřád se z akce odhlásil, je tedy jedno místo. Pokud by měl někdo ambice se připojit, nechť mi dá vědět.

Igorus

#72
Prosím účastníky o zaslání zálohu na ubytování ve výši 300,- Kč (Robbed 600,-) na Kostkový účet

číslo účtu: 2600219371
kód banky: 2010

kontrolu platby ověříte výpisem z transparentního účtu zde


Do zprávy pro příjemce při převodu peněz napište:
nick + Dansko 2018

Termín zaslání zálohy do 11.5.2018


Igorus

Pro účastníky:

Na stránkách akce www.fanweekend.dk je nyní k potvrzení návštěva Lego House (čtvrtek 27.9.2018). Kdo má v plánu se zúčastnit, nechť potvrdí (respektive zakoupí - viz pokyny na stránce akce) a následně mi pošle (SZ, email, zprávu přes messengera, sms atd.) že tak učinil.

Chairudo

Malé ohlédnutí za SKAERBAEK 2017

V březnovém vydání magazínu Blocks jsou 3 stránky z výstavy a ze 700 AFOLů se do novin dostali hned 3 ze 7 českých AFOLů, jmenovitě Mtron se základnou, Šipka s tavernou a mé maličké koleso.
Gratulace ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Vasyk bohužel nebude moci zúčastnit letošní expedice. Tím se to trochu komplikuje. Mluvil jsem s Mirkem ten s účastí počítá.

Musíme vyřešit neúčast Vasyka a jeho náklaďáku. Do konce měsíce července je uzávěrka hlášení modelů.

Chairudo

Můžu pronajmout dodávku a stáhnout vše Ostrava-Olomouc a po cestě.... Brno... Praha = Dannyboy, Daniel, skywalker007 a další podle potřeby
1200/den x 7-8 dní  + nafta 8-10/100 - pokud včas rezervuji tu s nižší spotřebou.
Potřebuji ale potvrdit že je to tak ok, cestovné předpokládám se jako posledně všechno sečte a rozdělí rovným dílem?

Samy405 se myslím nabízel s 9 místným autem, dodávka je 1+2, to by jsme celou Moravu mohli bez problému svézt a domluvit se jak dále.
Prosím když tak o dopsání kdo je z jakého města, ať se nám lépe domlouvá cesta.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Sihaja

Sihaja - Praha - Ford Focus C-max grand + střešní rakev. Tedy: 6 až 7 míst, když nebudu mít žádný kufr a dva lidi vzadu nebudou příliš velicí. 5 míst na poměrně pohodlnou jízdu.

Chairudo

Malé shrnutí cesty a mých možností:

Dodávka od Beskydservis - Frýdlant nad Ostravicí - prostor cca 6 palet - řidič + 2 místa, 1200/den
Co jsem hledal v okolí novou spolehlivou dodávku na cesty do zahraničí, lepší jsem nenašel.
Já zaberu cca 1 paletu.

Nákup kostek
- Krabice s kiloware jsou 50x30x40 - 16,5 krabic je jeden krychlový metr, 33 krabic jsou dva. To znamená při maximálním nákupu kiloware se celá podlaha dodávky zvedne o 40cm
- to samé platí pro nákup v zaměstnaneckém obchodě - limit je 5000 DKK = 17,500,- Kč = cca 2 skoro plné tašky asi 60x30x50. Další cca dva krychlové metry.

Ostravu naložím v úterý po vyzvednutí dodávky, vyjíždí se ve středu ráno kolem 6 z Olomouce, další náklad dle domluvy.
Cesta cca 1300km
Čtvrtek LEGO House a možná prohlídka továrny
Pátek LEGOLAND a instalace
Sobota-neděle výstava
Pondělí - od 9.00 nákup v Billundu v zaměstnaneckém obchodě a cesta domů.

Pondělí nákup Billund
Na akci bude pravděpodobně opět několik set lidí (posledně 700) a většina z nich bude chtít nakupovat.
- Předem doporučuji si přivstat a tak jako posledně frontu na kiloware tam stepovat už o hodinu dříve, vyhneme se tím následujícím problémům:
- problém zaparkovat na už tak celkem plném parkovišti.
- několika hodinová fronta před obchodem, než si nakoupí ti před námi (je tam počtem omezený vstup)
- Již vyprodané pulty s akčním doprodejem s 75% slevou.
+ cesta domů v relativně rozumném čase. - opět pro Moravu cca 1300km
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

#79
Rozdělil bych dopravu na (nákladní) přeprava Lega a osobní (přeprava lidí s taškou věcí a nějakého jídla/pití)

Rád bych se také domluvil na nějakém ,,standardu". Dopředu upozorňuji že jsem bývalý voják s občasným výskytem na zahr. misi, takže mi nekomfort nevadí, ale tohle má být něco co si chceme užít. Základní podmínkou si věci užít je minimalizovat stress, počítat s tím že něco nedopadne a už dopředu tomu vytvářet mechanismy které to samovolně vyřeší. Bude to stát o něco více peněz ale žijeme jen jednou.

Vycházím dále z toho že přeprava lidí je menší problém, který je řešitelný třeba tím že se vezme více osobních aut. Například já zatím nepočítám že pojedu se superbem. Ale dopředu říkám že když bude potřeba tak ho mohu vzít 4-5 lidí v pohodě i s batožinou. Normálně v tom převážíme raft a velký sud na věci na vodu. Mám lyžiny na střechu, nemám rakev (ověřím asi by šla půjčit).

Bylo by fajn vědět kolik z 20-vasyk = 19 lidí může v případě potřeby půjčit osobní auto (v dobrém technickém stavu, vejdou se do něj 4 lidi s nákladem = +- něco jako octavie)

Naprosto zásadní je domluvit se na převozu nákladu.
Jak je psáno níže jedeme tam ,,loupit". V ideálním případě povezeme zpátky více lega než povezeme tam:
-   Krabice s dílky (loni byla možnost dokoupit i druhou do vyprodání zásob)
-   Návštěva obchodu linit je nevím 20 000 Kč odpovídá stavebnicím za 40 000 Kč. Pokud někdo nepočítá s vyčerpáním limitu, tak byh ho využil na nákup stavebnic, krabic s dílky pro kostky = proplatím mu to, věci použiju do soutěží, aukcí a různých dalších věcí (např. pomáháme legem) kostek.

Dílky v krabici se dají vysypat z pytlíků a dát do sáčku tím se to dá zkomprimovat možná na více jak 50 procent. Obdobně se dá postupovat i u stavebnic. Ale i tak budeme potřebovat nemalý prostor.

Řešení jsou podle mne 2 a je potřeba ,,spočítat/odhadnout" co je efektivnější:

1)   Vezmeme více osobních aut (kdo může peki(4-5), ???, tak aby velká auta Mirek, Chairudo, Bruno ? ,Sihaja?, (ověřujeme možnost znouzecnost) vezla maximum nákladu, včetně rezervy na nakoupené lego (cestou tam využijeme na proviant, balené vody atd, grilovačka bude vyžadovat určité prostotovézázemí). Musíme ověřit že to bude stačit.
2)   Pronajmeme dostatečný počet dodávek odhaduji min. 2 nemám ale ověřeno velikost MOC a velikosti krabic s dílky (mám jí doma tak jí změřím) + velikosti stavebnic
3)   Mněli bychom mít celkově připravený nějaký ,,krizový" plán pokud někdo z řidičů (jak osobáků, tak ,,velkých" aut nebude moci jet například z rodinných důvodů). Proto bychom mněli vědět kde a za kolik se dá půjčit:
- dodávka (veze náklad nepotřebuji řidičák na náklaďák)
- větší osobák (veze více jak 4-5 lidí). Přepokládám že nahradit klasické osobní auto (pokud bude vůbec třeba) dokážeme snadno

Současně bych toto plánovaní pojal i jako takový "univerzální" manuál do budoucna. Vědět kam sáhnout, jak věci spočítat (objemově), kolik to pak potřebuje aut jakého typu. Pokud ty auta máme mezi učastníky zájezdu supr. Pokud potřebujeme jedno, více aut pronajmout OK, vědět kam jít kolik to stojí atd.


Dále bych bylo fajn pokračovat v komunikaci na kostkách a nelovit to takto po mailech. Vlákno si pak podle potřeby promažu. Není vyloučené že nám někdo něco rozumného poradí. Ve firmě používáme například mikrobusy pro 20 lidí.
-   Kolik je to KM ať to nemusím hledat?
-   Od kdy do kdy? Vnímám pondělí zam. obchod. Ale mám rozplyznutý začátek. Výstava je so,neděle. Minule jsme jeli ve čtvrtek s tím že je pátek na stavění. Nakonec jsme ještě ve čtvrtek vyložili a v pátek ráno jsme rychle vše dodělali.

Ostatní:
Gril mám, mám jak rošt tak lávový kamen.
Sud piva (i když pivo nepiju) by se na takovou akci hodil, za předpokladu že vyřešíme dopravu (kterou stejně vyřešit musíme).

peki

Potisk na případné triko (návrh)

v podstatě jde o organizování výletu do Billundu.

Chairudo

Citace od: peki kdy 26.07.2018, 14:47:44
Potisk na případné triko (návrh)
v podstatě jde o organizování výletu do Billundu.

Já jsem absolutně pro ;D
Takže bílá trika?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

mirek

#82
Citace od: peki kdy 26.07.2018, 14:47:44
Potisk na případné triko (návrh)

v podstatě jde o organizování výletu do Billundu.
Sorry, chybí tam logo "KOSTKY.ORG"
Také ukazatel je zavádějící 200 km ? ...980 km je správně!
Omlouvám se, ale bílý autobus na bílém triku...nic moc, snad na černém.


Bruno

Tričko bude fajn, určitě jsem pro.

Mohu vztí firemní Hyundai i30 kombi, myslím že jsme při závozu na třídění vyzkoušeli, že se něco vejde.
Mám k ní i nosníky a střešní box.

Na sud piva by bylo potřeba chlazení a lelektrika. Jestli by nestačili koupit plechovky.
Já jsem momentálně ve fázi, kdy můžu dát jednu plechovku nebo trojku vína :-)
Doma teď řešíme nutnou stavební úpravu, tak že moc prostoru s nákupem nezaberu.

Robkteryten

Mohu vzít: rakev - příčníky mám pouze na i30. Auto pokud bude nejhůř, musel bych sehnat náhradní co by tu zůstalo.
                Pípu.. chlazení, ale jak píše Bruno, je to celkem velké + bomba, schůdnější budou plechovky...

Tričko: jsem pro  obrázek a na záda logo kostek, tmavší barva černá,modrá

nákup: moc nakupovat nebudu, asi jen drobnost, zbytek nechám pro nákup - Peki

základna se vejde do 5ti "modulových" krabic + raketa

peki

Citace od: Robkteryten kdy 26.07.2018, 22:04:45
Mohu vzít: rakev - příčníky mám pouze na i30. Auto pokud bude nejhůř, musel bych sehnat náhradní co by tu zůstalo.
                Pípu.. chlazení, ale jak píše Bruno, je to celkem velké + bomba, schůdnější budou plechovky...

Tričko: jsem pro  obrázek a na záda logo kostek, tmavší barva černá,modrá

nákup: moc nakupovat nebudu, asi jen drobnost, zbytek nechám pro nákup - Peki

základna se vejde do 5ti "modulových" krabic + raketa

Jako nepivař chápu že je/bude pivo důležité, ale než začněme ladit tyto naprosto zásadní věci (tričko/potisk trička sud nebo plechovky)  pojďme se vrátit k těm prkotinám jako jsou auta  ;)

Tomik

Za sebe říkám, že auto nemám, modely na výstavu se mi vejdou do menší krabice a zpátky bych si chtěl vzít ještě bednu kilowaru a pár setů (celý limit určitě nevyužiju).
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Sihaja

#87
Tabulka na doplnění infa o autech
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sGJMI55Wf8BnYrws9vuGlCStcpZUHOhdhdh0q0xiUFw/edit?usp=sharing

EDIT: jsou tm dva listy (dole), auta a náklad.

Daniel

#88
Daniel (Jihlava) - můžu vzít Škoda Octavia (ale není v kombíku), takže na převoz osob asi v pohodě, ale nic moc jiného se tam nevejde. Doplním do tabulky, ale počítám, že asi nebude zájem...
Trička, piva atd nechávám na většině ;).

peki

Citace od: peki kdy 23.07.2018, 13:01:22
Vasyk bohužel nebude moci zúčastnit letošní expedice. Tím se to trochu komplikuje. Mluvil jsem s Mirkem ten s účastí počítá.

Musíme vyřešit neúčast Vasyka a jeho náklaďáku. Do konce měsíce července je uzávěrka hlášení modelů.

Problém s Vasykovou účastí vyřešen. Vasyk pojede
jeho auto pojme 2 x8 = 16 m3
Vasyk řekne jak je to s paletama, pamatuji si že se tam skládají na délku a na šířku. Potřebujeme ověřit velikosti objemy MOC.

Tím pádem nebudeme potřebovat dodávku/dodávky. Domluvíme se na zajištění svozu MOC z Olomouce/Ostravy.

Důležité blíží se uzavírka nominace MOC. úterý 31.7 je poslední den na nominaci modelů