Ako to vezír zvláda?

Založil Micho, 31.01.2005, 11:17:23

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Micho

Určite by to zlepšilo prehľadnosť. Každý má svoje priority. Ja si rád si pozriem aj iné veci a inšpirácie, ale začína byť to stále viac a viac. Normálne začína byť makačka stíhať nové veci na tomto fóre.

Veď počet príspevkov za 01/2005 je skoro 4-násobný ako 12/2004, počet návštev skoro 2-násobný. Toto by stálo aj za zvlášť tému. Ako to zvláda Jindrous???

Rob

#1
Citace od: Micho kdy 31.01.2005, 11:17:23
... počet príspevkov za 01/2005 je skoro 4-násobný ako 12/2004, počet návštev skoro 2-násobný. Toto by stálo aj za zvlášť tému. Ako to zvláda Jindrous???

to by mě taky zajímalo. Co vím, tak adminuje ještě jedno fórum, je ženatý, s dítětem/dětmi, hádám že taky musí pracovat a spát.

Buď je to nějakej desetirukej démon, nebo vyčerpaná troska meloucí z posledního, když vás po nocích odkazuje do příslušných mezí a snaží se splnit každou blbost, kterou vám vidí na očích  ;D

oprava: nás odkazuje, nám vidí
Rob

Aki

Co to všechno, ale kdy ještě skládá z lega?  ???  >:D

Micho

Já mám pocit, že to je asi príklad toho, keď sa niečo robí poriadne a s plným nsadením. Klobúk dole. Som rád, že mám možnosť sa dozvedieť kopec vecí od neho aj Vás ďalších. Navrhujem vytvoriť jednu ďakovnú tému.

Jindroush

Citace od: Rob kdy 31.01.2005, 14:38:31
Buď je to nějakej desetirukej démon, nebo vyčerpaná troska meloucí z posledního, když vás po nocích odkazuje do příslušných mezí a snaží se splnit každou blbost, kterou vám vidí na očích  ;D

Ano, vyčerpaná troska, to se blíží realitě  ;D Aspoň po tom, co tady už pátka dělám. Blíže viz fotoseriál, který zkusím umístit někdy na přelomu týdne (jestli to stihnu).

Je tady spousta věcí na dodělání, ale bohužel není čas je implementovat. Až se mi podaří trochu naučit php, udělám něco jako BrickSet/Lugnet dohromady v češtině. Pak by se dal udělat i speciální BB code, kterým by se snadněji zadávaly sety, třeba [set]4502[/set] by udělal odkaz na databázi, vypsal tam číslo, českej název a doporučenou cenu. Jojo, to by bylo krásný, kdyby byl čas 8)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

#5
Ještě jsem tedy chtěl dodat, že za zvýšením návštěvnosti v lednu vidím primárně pokec o tom, co kdo dostal o vánocích a diskuse nad výprodejema + nový sety, ale je možný, že jsem prostě jen příliš pesimistický a jedná se o setrvalý nárůst.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Mates

Asi by to chtělo větší reklamu, já jsem na vás narazil náhodou, myslím přes odkaz na Legáčku ...  :D
Obecně bych řekl, že český internet nemá tolik odkazů, jak tomu je v zahraničí, to je jistě škoda :(

Jindroush

#7
No, zase po nějakých Bionicle hordách tady netoužíme, ne?  ;D
Na druhou stranu, vrazil jsem odkaz na majoritní český vyhledávače a katalogy, google a msn search tady šňupou pořád, občas se objeví i Jyxo a Centrum. A pak samozřejmě je ten odkaz na prakticky všech stránkách Legáčka (díky) a občas někdo příjde z Pralesa/Mraveniska. Takňák nevím, co víc. I když z fanovskejch stránek mě linkuje maximálně Rob a Peter.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Aki

#8
Tož já jsem přišel přes Seznam. Také si nemyslím, že by byl problém v reklamně. Spíš si asi každý kdo lego kupuje musí říci, zda bych si oněm chtěl také povídat, že. Mně to napadlo tak po čtyřech letech co jsem tomu propadl. Dětskou touhu nepočítám, i když možná díky tomu že zůstala nenaplněna, jsem tu nyní s vámi.

Jindroush

Jinak je třeba dodat, že sem občas leze dost nezaregistrovaných lidí. Asi usoudili, že by jim členství nic nepřineslo, nebo jsou to náhodní návštěvníci. Ale ten zvědavec z GE Capital je tu třeba dost pravidelně  ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Aki

K tomu musím dodat, že já se také vždy neregistruji. Prostě kouknu co přibylo a zaregistruji se až když vím, že chci také něco napsat.  8)

Mičánek

Citace od: Jindroush kdy 31.01.2005, 16:20:19
Jinak je třeba dodat, že sem občas leze dost nezaregistrovaných lidí. Asi usoudili, že by jim členství nic nepřineslo, nebo jsou to náhodní návštěvníci. Ale ten zvědavec z GE Capital je tu třeba dost pravidelně  ;D
Ty vidíš, kdo a odkuď sem vleze? Co všechno můžeš sledovat mimo to co je ve statistice?

Jindroush

Aki: no, myslím, že je podstatně pohodlnější zůstat stále nalogován, navíc existuje čudlík, kterej ti vypíše všechna témata s novou zprávou, takže se nedá nic minout.

Mičánek: vidím IP adresu, můžu si z toho nechat vyhledat majetele IP rozsahu a podívat se, kdo všechno se už z dané adresy přihlásil (kdyby si někdo chtěl blbě hrát a vyráběl si více identit). To jde přímo nástroji fóra. Jinak pravidelně sleduji tzv. referrer, tj. hlídám si, z jakých cizích stránek mi se lidi lezou, mám i analýzu dotazů google. Pak bych samozřejmě mohl sledovat, jaký má kdo myšlenkový pochody a co všechno a v jakým pořadí čte, ale nevidím v tom z hlediska provozu žádný prospěch. Celkem tedy asi nic narušujícího soukromí v tom nevidím.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Rob

Citace od: Jindroush kdy 31.01.2005, 16:48:11
existuje čudlík, kterej ti vypíše všechna témata s novou zprávou, takže se nedá nic minout.

asi budu úplně blbej, ale kde??
Rob

Jindroush

Citace od: Rob kdy 31.01.2005, 16:52:53
Citace od: Jindroush kdy 31.01.2005, 16:48:11
existuje čudlík, kterej ti vypíše všechna témata s novou zprávou, takže se nedá nic minout.

asi budu úplně blbej, ale kde??

Nojo, tak kecám. Ale pokud někdo navrhne, kam ho strčit a jak se má jmenovat, tak ho přidám. Prozatím se dá do adresy napsat
http://www.kostky.org/forum/index.php?action=unread
a je to.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Rob

Wow!

... už je v bookmarcích ;D
Rob

Aki

Citace od: Jindroush kdy 31.01.2005, 16:48:11
Aki: no, myslím, že je podstatně pohodlnější zůstat stále nalogován...
Už jsem se přihlašoval i z jiného počítače nežli je ten můj. A potom přeci jenom nemám rád když by někdo měl i jen teoretickou možnost se vlastně přihlásit na mne.

Citace od: Jindroush kdy 31.01.2005, 16:48:11
čudlík, kterej ti vypíše všechna témata s novou zprávou, takže se nedá nic minout.
To by bylo jako novou za poslední den? dva? ..... Seznam témat by byl určitě lepší než zobrazit 10 posledních příspěvků, tam mi chybí souvislosti.

Jindroush

Si to zkus, vypíše ti to seznam témat, ve kterých máš nové zprávy od posledního přihlášení. A jak jistě všichni dobře vědí, když se klikne na to modrý tlačítko Nové, tak to tě hodí na ještě nepřečtené příspěvky v daném tématu, takže zůstaneš v kontextu.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Aki

Ach tak, už chápu na co to je a jak to funguje. Teď ještě zbýva proklikat se všemi těmi letními tématy, abych to měl čisté a tlačítko nové bylo jen u toho co je aktuálně nové a ne jen dříve nepřečtené, či přečtené bez přihlášení.  ::)

Rob

#19
Citace od: Aki kdy 31.01.2005, 17:21:20
Teď ještě zbýva proklikat se všemi těmi letními tématy, abych to měl čisté a tlačítko nové bylo jen u toho co je aktuálně nové a ne jen dříve nepřečtené, či přečtené bez přihlášení.  ::)

A co takhle popřemýšlet k čemu asi bude to tlačítko "vše přečteno", který je na hlavní stránce a pak ještě na každým panelu diskuse ??

Tip: nejspíš to udělá něco s těma nepřečtenejma příspěvkama....
Rob

Aki

Díky za tip. Už jsem si také stačil všimnout a označené smazat.  :P

Mičánek

Citace od: Jindroush kdy 31.01.2005, 16:48:11
Jinak pravidelně sleduji tzv. referrer, tj. hlídám si, z jakých cizích stránek mi se lidi lezou, mám i analýzu dotazů google.
Jak se bráníš proti automatům, které pravidelně procházejí stránky na internetu. Podle mých informací, nemusí být všichni návštěvnici skuteční (myslím fyzická osoba).

Jindroush

Nebráním se jim. Google je 6. zdroj návštěv, Seznam 8., Centrum 10.

Ano, zvyšuje to počty 'přístupů', ale to je daň za to, že jsou kostky aspoň nějak k nalezení.

Například teď vidím, že z pěti hostů jsou 3 vyhledávače.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)