Re:"Uděláme radost Plzeň"

Založil Hardegon, 05.10.2018, 14:21:33

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Hardegon

Kontaktovala mě onkologie v Plzni. Na odpoledne 1.12.2018 (sobota) mají naplánovanou besídku pro děti. Poprosili mě o nějaký LEGO koutek s aktivitami a hrami. Já už jim přislíbil svou účast. Ještě dostanu info s dalšími detaily. Cca bude 40 dětí, ale čekám na potvrzení. Kdo by měl zájem se zúčastnít, budu rád. Aktivity mám připravené a jde jen o pomáhání dětem je plnit a vysvětlovat.

edit: peki
link na min. akci v Plzni

peki


nikolinek


Ryxe


blackjoe


Hardegon

#5
Zdravím, dostal jsem informace ohledně 1.12. a besídce pro onkoláčky v Plzni. Po 13:00 tam budu a začnu připravovat. Besídka se bude konat ve společenském sále mimo nemocnici zde ... https://mapy.cz/s/3cad5 . Část s LEGEM má být 14:00 - 15:00. Odhadují 40 dětí, stoly budou na místě, já přivezu vše potřebné na hry. Kdo by tedy měl čas a chuť se přidat, rád Vás tam uvidím. Případně mi pište o info.

peki

počítám se spinnerem (zatím mám u sebe 1,myslel jsem že to bude na akci stačit) vzhledem ke kompresi do jedné hodiny to bude chtít posílit

stavěním poslepu

Jezevec

#7
Citace od: peki kdy 08.11.2018, 11:41:17
počítám se spinnerem (zatím mám u sebe 1,myslel jsem že to bude na akci stačit) vzhledem ke kompresi do jedné hodiny to bude chtít posílit

stavěním poslepu

Chceš poslat poštou na posílení další i s kolečkama? Teď je budu potřebovat asi 2 týdny do školy dětem, ale na tento termín můžu půjčit.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Hardegon

Spinery by se mohly líbit. Byl bych vděčný. Je k tomu potřeba elektrika nebo to jede na baterky? Případně co je potřeba zajistit?

Jezevec

#9
Citace od: Hardegon kdy 08.11.2018, 11:53:21
Spinery by se mohly líbit. Byl bych vděčný. Je k tomu potřeba elektrika nebo to jede na baterky? Případně co je potřeba zajistit?

Pohon do motorku buď z elektřiny přes staré 9V trafo od vláčků nebo normálně battery box. V ideálním případě to chce jednu pohonnou jednotku na 2 spinnery dohromady. Zatím jsem měl vždycky 1 trafo na 2 spinnery, ale battery box by měl taky teoreticky pohánět v pohodě 2 mašinky najednou (zatím jsem měl jen jednu mašinku na BB, ale mělo by to mít sílu pohánět dva). To ještě musím vyzkoušet. Mašinky i s nachystanýma kolečkama bych mohl poslat poštou. A "návod" k obsluze bude během pár dní v tématu, kam to sepisuju.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

peki

Citace od: Jezevec kdy 08.11.2018, 11:48:17

Chceš poslat poštou na posílení další i s kolečkama? Teď je budu potřebovat asi 2 týdny do školy dětem, ale na tento termín můžu půjčit.

O víkendu prohrabu kiloware, stejně jich potřebujeme více. Pak se domluvíme. Motory a napojení pořeším.

Jezevec

#11
Citace od: peki kdy 08.11.2018, 12:12:12
Citace od: Jezevec kdy 08.11.2018, 11:48:17

Chceš poslat poštou na posílení další i s kolečkama? Teď je budu potřebovat asi 2 týdny do školy dětem, ale na tento termín můžu půjčit.

O víkendu prohrabu kiloware, stejně jich potřebujeme více. Pak se domluvíme. Motory a napojení pořeším.

Připadá mně jako rozumná metoda, abych ty spinnery stavěl já a případně expedoval po republice poštou na potřebná místa. Protože tak nějak už v tom mám cvik, někdo druhý by se s tím podle fotek asi trápil delší dobu a přímo návod ke stavbě přece jen dělat asi nebudu. Já mám v plánu rozšířit celkově stáj spinnerů na mnohem více kusů.

Tak ono motory a konverzní kabely si můžu bez problému objednat na bricklinku, ne? Tam už nakupuju běžně. Případně přes někoho, kdo má kreditku, na lego shopu. Sám platby kartou nedělám a bankovní převody mám dojem neakceptují (lego shop). Nevím. Ale to jsou detaily, co se dají poměrně lehce nějak domluvit, jak bude třeba.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

papluh

Battery box aj trafo majú tepelnú poistku na odber niečo cez 1A oba. To by si musel oba M-motory hodne pribrzdiť, prípadne natvrdo zastaviť aby sa to aktivovalo. Napr pri Technic pásovom vozidle, musíš natvrdo do steny a bez prešmyku oboch pásov na pár sekúnd (tj 2x M-motor "stalled" )
Rozbehnutý M-motor bere mierne pod 1/3 tohoto limitu, napr 3 kolotoče (Ferris, Carousel, Mixer) to zvládne. Ale akonáhle sa jeden z nich zasekne tak po určitom čase sa to vypne.

peki

Citace od: Jezevec kdy 08.11.2018, 12:17:31
Tak ono motory a konverzní kabely si můžu bez problému objednat na bricklinku, ne?

Pokud je dodáš jako já zadarmo tak můžeš  ;)

K bateriboxu se motor připojit přímo.

Pokud pošleš hardegonovi co máš tak já můžu poslat rovnou dílky (až je najdu na další). Jde o to aby se stihnul termín 1.12. Proto jsem ten jeden spinner (č.6) odvezl rovnou z Brna.

Jezevec

Citace od: peki kdy 08.11.2018, 12:25:30
Citace od: Jezevec kdy 08.11.2018, 12:17:31
Tak ono motory a konverzní kabely si můžu bez problému objednat na bricklinku, ne?

Pokud je dodáš jako já zadarmo tak můžeš  ;)

K bateriboxu se motor připojit přímo.

Pokud pošleš hardegonovi co máš tak já můžu poslat rovnou dílky (až je najdu na další). Jde o to aby se stihnul termín 1.12. Proto jsem ten jeden spinner (č.6) odvezl rovnou z Brna.

Tak to samozřejmě zadarmo nedodám. To zase já nevím, jaké máš zdroje volných motorů a kabelů. :D

Ano, k BB byl motor připojený přímo, ale taky je ten kabel hodně krátký. U jednoho spinneru to nevadí, ale jakmile se tam připojí takto "nakrátko" 2 spinnery z každé strany, tak budou hodně blízko u sebe kvůli krátkosti kabelů, což může znepříjemnit obsluhu a děti taky mohou mít málo místa (nevím, nezkoušel jsem). Ale ano, je to vzhledem k celku detail. Záleží od počtu dětí a celkového počtu mašinek na místě.

Dejme tomu před 20. listopadem bych mu to mohl poslat (pošta po ČR tak 3 dny), domluvím se s ním.

Stihnout termín 1.12. nevidím jako problém. :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

milanv

Já přijedu s Ditou (matka) a připravenou hrou Creationary (úspěšná v předminulé Olomouci i na jiných víkendovkách). Pokud máme obsloužit 40 dětí a příp. i nějaké dospělé za jednu hodinu, tak to bude dost frmol. Klidně vezmu dvě sady, ale pak by se asi hodil ještě alespoň jeden člověk k nám, abychom byli tři.
Pán na Žlutém hradě

nikolinek

Mám připravit nějaké stavění z dupla pro ty nejmenši?
Kdyby bylo třeba, mám jedno trafo od vláčků, ale bez kabelů k motorku.

peki

Hardegone pokud je to možné, bylo by fajn to protáhnou aspoň na hodinu a půl. Nevím co jde/nejde  jaký je celkový program, kolik bude našich aktivit a stanovišť. Jde o to aby to bylo na pohodu.

Stanoviště by mněla být potom organizovaná tak aby stihla na pohodu obsloužit v daném časovém limitu (nyní 60 minut)  40 dětí.

Ryxe

Ahoj, já se hlásím na výpomoc komu bude potřeba ;). Bavili jsme se dnes s Hardegonem, jak to tak bude organizačně přibližně vypadat. Jelikož pro děti budeme mít drobné pozornosti v podobě malých setíků viz zde: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=51942.0, vzal bych si na starost výrobu tabulek, kam na každém stanovišti dostane dítě štempl, že ho absolvovalo a za vyplněnou tabulku pak dostane dáreček.


peki

Hardegone několik dotazů:
1) Jak velké bude místo ? Musí se tam vejít:
- 40 dětí (asi s doprovodem)
- 10? kostkařů
2) kolik bude k dispozici stolů:
na spinner je potřeba 1 místo se židličkou/nebo mohou stát na dítě,  kolem 1 stolu jsem schopný obsluhovat 4 spinnery (2 tědi dlouhá strana stolu 1+1 po kraji já/někdo na protější dlouhé straně stolu + místo na hodně fixů.
3) Jaká budou další stanoviště? Jak jsou prostorově náročná
4) O víkendu jsem se bavil s ryxem a sannou (předával jsem jim věci), zajdeme si potom někam sednou ? Nebo projít
5) V kolik hodin bude sraz?

Ostatní:
1) Ryxe má stavebnice co jsem dostal z Lega (bohužel tam není žádné DUPLO) "pouze" ty 3 druhy polybagů 1 holčičí 2 klučičí.
2) Připravím ještě lego figurky. Potřebuji vědět kolik bude dětí (vezmu něco navíc).
3) asi zvládnu připravit pro děti tombolu 40-50 drobných různých lego setíků
- rozdají se očíslované soutěžní kartičky  (vyrobí ryxe)
- děti plní soutěže
- nalosuje se tombola (jakmile jsou rozdány soutěžní kartičky)

po odsoutěžení dítě :
- vybere si 1 ze 3 polybagů
- dostane/vybere si lego figurku
- dostane vylosovanou cenu

Stále nevím jestli je těch 60 minut strikně daných. Pokud ano musíme promyslet i to rozdávaní odměn. Např 50 minut hraní 10 minut postupně vybírání odměny.

Hardegon

Má se to konat v malém sále místní školy, takže nějaká malá aula. Budu pani věřit, že se vejdou děti i s rodiči. Počet stolů zjistím přesně. Vyžádal jsem si 40 míst, aby mohlo každé dítě sednout ke stolu a nemuselo se čekat na uvolněnou židli. Zvětšila se ale účast dospělých dozorů a přibyly možnosti a hry, tak budu muset původní variantu tomu upravit.
Po hovoru s Ryxem je nyní asi nejlepší udělat stanoviště, na každém dávat razítka do kartičky a za získání všech razítek dát odměnu (kartičky a razítka slíbil Ryxe).
Počet stanovišť musím konkrétně sepsat, do konce týdne. Nyní jsem na cca 6 stanovištích. Dodám seznam.
Akce potom je možná. Asi podle počasí podniknout procházku, hospodu nebo nějakou kulturu.
Já už na místě budu po 13:00, tak pak stačí zavolat a nasměruji.

Bududještě telefonovat s pani, co má akci na starosti, tak pak dodám podrobné info. Pamatuji i na to zminované protáhnutí akce aspon o půl hodky.

peki

Chtělo by to aktualizovat info jak to teda bude ?
Stanoviště:
1)KDO,CO
- účastníci
- aktivita
2)Kartičky (nějaké staré jsem dokonce našel) nenutím je  ;)
3) přesný čas
- od kdy příprava
- vlastní program
- předávání cen

4) ceny/odměny
budu mít pro děti nakonec směs lego stavebic. Napíši co se mi podařilo sehnat-
- 13 kusů dodali zam. ICZ, rozjel jsem tam informační kampaň
- zbytek zajistím z podpory od lega, něco dokoupím

Zatím počítám se 40 kusy (vezmu něco navíc) ale potřebuji potvrdit číslo pro kolik dětí budeme dělat mikuláše

5)Způsob rozdělování odměny? Návrh:
Jak to ale rozdělit?
Nechal bych soutěžit na očíslovanou kartičku.
V určitý čas bych udělal tombolu
Nalosoval bych odměny k číslům kartiček.

Odměnu bude možné vyzvednout už v průběhu soutěžení/aktivit. ¨
Vyzvednutá kartička z druhé strany přeškrtne.

peki

1) KDO/CO
peki/lenka

Stavění po slepu
Spinner mám 1

peki

#23
Seznam cen:
========

DUPLO
1) 10857
2) 10839
3) 10870


LEGO
1) 42075
2) 31079
3) 41183
4) 60108
5) 41341
6) 10750
7) 41332
8 ) 31062
9) 60181
10 )60164

11) 6205
12) 6474
13) 6446
14) 6470
15) 8726
16) 8724
17) 7235
18) 7235
19) 4604
20) 4953
21) 6520



+ zásoba cca 40 pytlíků z nákupu

+ sáčky s Lego figurkou

Nalosovat tombolu tedy můžeme pro každé dítě.


Hardegon

Pani, která akci zařizuje, je ve zdravotní neschopnosti, tak se trochu zadrhla komunikace.

Citace od: peki kdy 27.11.2018, 11:59:02
Chtělo by to aktualizovat info jak to teda bude ?
Stanoviště:
1)KDO,CO
2)Kartičky (nějaké staré jsem dokonce našel) nenutím je  ;)
3) přesný čas
4) ceny/odměny
5)Způsob rozdělování odměny? Návrh:

1)
Přihlášení jsou:
Hardegon
Ryxe
peki
Lenka pekiová
nikolinek
Blackjoe
Milan
Matka
+ plzeňáci

2) Kartičky má Ryxe, dohodnu s ním detaily

3)
13:30 na místě dostačující. Většina her se jen vysype na stůl.

Aktuálně je plán takový, že...
Každé dítě dostane soutěžní kartičku nejlépe hned na začátku. Logistiku zjišťuju (jestli už tam děti budou nebo teprve se budou dostavovat atd.)

Bude 7 stanovišť
1) stavění poslepu
2) stavění v pytlíku
3) spinery
4) stavění bez návodu
5) hledání rozdílů, hledání dvojic
6) stavění s jednou rukou
7) (milanovo) stavění

Na kažedém alespoň jedna obsluha. Vysvětluje jednoduché úkoly a kontroluje. Jednotlivé hry naklonuju, aby se najednou u každého stolu zabavilo 7 dětí. Jen u spinerů budou muset chvilku čekat.
Každé stanoviště po splnění úkolů odškrtne na kartičce kolonku a úkolem je získat všude značku. Odměnou bude nějaká maličkost, kterou doveze peki. Vydávat bude jedno ze stanovišť.
Nechci dělat pořadí v jakém musí obcházet stoly.

4) a 5)
Aktuálně platí 40 dětí. Rezerva pro vyšší počet by byla skvělá.
Smysl té naší výpravy spíš vidim v tý zábavě pro děti, že si vyzkouší hrát s legem jinak, než podle plánu postavit model a dát ho na poličku. Odměnu si nakonec odnesou všichni a kartičky by je jen měly motivovat a dát jim navíc prvek soutěžení, že nedostávají nic zdarma. Vydávání u jednoho ze stolů, kde bude vládní zmocněnec pro odměny a výhry.

Nápad s tombolou se mi líbí. Asi bych netahal kvůli času 40 výherců, ale nápad se mi líbí a třeba 3 nebo 5 odměn mi přijde fajn.

Hardegon

Takže ještě nové info...
Má jít o komornější akci vyléčených dětí a personálu. Mají na úvod nějaké svoje zahájení. S námi se počítá od 14:00. Souběžně tam bude ještě nějaké kreativní tvoření. Protáhnout si to z hodiny na hodinu a půl neni vůbec problém.
Přihlášených je ted cca 20 dětí, ale jezdí i děti bez předchozí domluvy, tak jich může být víc.
Pokud někdo z vás přijede do Plzně i s omladinou, vemte je na akci sebou. Také si můžou zahrát a zasoutěžit.
Bude tam i nějaký malé pohoštění.

Vidím to tedy na milé setkání u lega  :)

milanv

Díky za info. Ještě přemýšlím, co chybí. Napadá mě:

* sraz: (jen pro potvrzení): je tedy přímo tam, každý zvlášť - nepůjdeme tam hromadně

* počet stolů: např. pro naše stavění to chce tak kolem 2,5 m stolu v kuse (dvě k sobě sražené lavice apod.)

* čas: vyhlášení a tak není časově problém, jestli jsem pochopil - prostě se udělá až budou všechna děcka hotová a pak podle nálady si budou moct i ještě stavět, co budou chtít?

* odměny: zařizuješ tedy ty a vládní zmocněnec, nemusím se o to starat? Já dovezu sebe, matku a hry :)

* parkování je vymyšlené?
Pán na Žlutém hradě

Hardegon

Citace od: milanv kdy 27.11.2018, 14:29:28
Díky za info. Ještě přemýšlím, co chybí. Napadá mě:
* sraz: (jen pro potvrzení): je tedy přímo tam, každý zvlášť - nepůjdeme tam hromadně
* počet stolů: např. pro naše stavění to chce tak kolem 2,5 m stolu v kuse (dvě k sobě sražené lavice apod.)
* čas: vyhlášení a tak není časově problém, jestli jsem pochopil - prostě se udělá až budou všechna děcka hotová a pak podle nálady si budou moct i ještě stavět, co budou chtít?
* odměny: zařizuješ tedy ty a vládní zmocněnec, nemusím se o to starat? Já dovezu sebe, matku a hry :)
* parkování je vymyšlené?

- hromadný příchod asi neni potřeba, je zima na čekání venku, já budu na telefonu
- počet stolů bude dostačující. objednal jsem si sezení po 40 dětí, nakonec jich bude méně
- časově už nejsme limitování. Bude záležet na dětech (a na nás) jak dlouho je lego zabaví.
- odměny vzhledem k časové pohodě můžem vydávat až na konci všem najednou
- parkovacích míst je všudem kolem spousta max 3 minuty pěšky. Jestli toho přivezete hodně, asi neni problém zajet si blíž ke vchodu.

peki

Citace od: milanv kdy 27.11.2018, 14:29:28

* odměny: zařizuješ tedy ty a vládní zmocněnec, nemusím se o to starat? Já dovezu sebe, matku a hry :)

Odměny dodám viz info zde.

Ryxe

Hlásím, že kartičku jsem vyrobil, zítra dám v práci na množení ;D. Budeme brát odměny (polybagy SW, hasič, Friends). Je potřeba ještě něco?