Společný projekt - Městečko Friends

Založil Igorus, 15.08.2016, 10:43:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

MÍLA

Citace od: Igorus kdy 23.03.2017, 13:25:52
V tom je právě ten fígl, že výztuhy musí být po celé délce. pak se ti to kroutit nebude.

Tak to budu potřebovat něco extra na uchycení pod vjezdem protože SNOTbrick 1x4 jsem ještě neviděl a potřeboval bych to nejlépe ještě dneska.

Igorus

Citace od: MÍLA kdy 23.03.2017, 13:43:16
Citace od: Igorus kdy 23.03.2017, 13:25:52
V tom je právě ten fígl, že výztuhy musí být po celé délce. pak se ti to kroutit nebude.

Tak to budu potřebovat něco extra na uchycení pod vjezdem protože SNOTbrick 1x4 jsem ještě neviděl a potřeboval bych to nejlépe ještě dneska.

Nejdřív bych doporučil zkompletovat řady v místech kde máš bílé a modré bricky 1x16. A pak uvidíš jak moc ti to nebude sedět. Přinejhorším je zde stále možnost, jak to bylo na vesnici, že ten šedý pruh bude navolno a dle potřeby se přisune k sousednímu modulu.

MÍLA


papluh

Problém stými 1x8/16 máš, že sa prekrývajú len cez 1 stud s tými 1x2. Tým pádom to funguje ako kĺb.
Ak tam chceš mať väčšiu pevnosť tak by sa mali prekrývať aspoň nejaké 4 study.

Holt to je mechanická vlastnosť plôch z malých kociek

MÍLA

#334
Technické řešení se musí reklamovat u toho kdo vymyslel tohle provedení silnice, kdyby to nechtěl takhle ale udělala by se klasicky z tiles, tak to nebudu řešit na fóru a 3 hodiny klít v kuchyni nad ledničkou.

Ta silnice se při téhle délce prohne i bez těch výztuh, stavím jí už tři dny.


je to stavěné podle tohoto gifu.

Citace od: milanv kdy 17.10.2016, 11:40:16
Nový pokus betonářské lobby: nabízíme ještě pevnější konstrukci sinice, na délce 32 studů není prohnutí okem patrné, nikde se to nekroutí a stačí obyčejné kostky.
Tecnické detaily: v každé druhé řadě se čtyři kostky 1x2 nahradí 2x2 a ve vzniklém "spodním patře" se v těch lichých řadách propojí dlouhými kostkami, já použil 1x12 a ještě mezi nimi 1x6. V digitálním modelu jsou červeně. Celé se to ještě pojistí na okraji, kde se použijí plate 2x16 a na nich teprve vrstvy plate a tile, ukázka je i se středovým přerušovaným pruhem.
EDIT: k animované verzi jsem přidal celkový pohled zespoda, po odstranění baseplate a na ní ležících LBG Tile 2x2.


Igorus

Citace od: MÍLA kdy 23.03.2017, 18:14:18
Technické řešení se musí reklamovat u toho kdo vymyslel tohle provedení silnice, kdyby to nechtěl takhle ale udělala by se klasicky z tiles, tak to nebudu řešit na fóru a 3 hodiny klít v kuchyni nad ledničkou.

Ta silnice se při téhle délce prohne i bez těch výztuh, stavím jí už tři dny.


je to stavěné podle tohoto gifu.

Citace od: milanv kdy 17.10.2016, 11:40:16
Nový pokus betonářské lobby: nabízíme ještě pevnější konstrukci sinice, na délce 32 studů není prohnutí okem patrné, nikde se to nekroutí a stačí obyčejné kostky.
Tecnické detaily: v každé druhé řadě se čtyři kostky 1x2 nahradí 2x2 a ve vzniklém "spodním patře" se v těch lichých řadách propojí dlouhými kostkami, já použil 1x12 a ještě mezi nimi 1x6. V digitálním modelu jsou červeně. Celé se to ještě pojistí na okraji, kde se použijí plate 2x16 a na nich teprve vrstvy plate a tile, ukázka je i se středovým přerušovaným pruhem.
EDIT: k animované verzi jsem přidal celkový pohled zespoda, po odstranění baseplate a na ní ležících LBG Tile 2x2.


Ještě můžeš vyzkoušet použít ty uvedené plate 2x16 místo plate 2x2 co tam máš.

MÍLA

Vyhodil jsem ty modré výztuhy z prostředka a na modul jsem to narval silou, víc to předělávat nebudu protože při příštím pokusu bych to tam asi přilepil.  >:D izolepou



Ještě bych měl otázku, nemáte někdo ?
2x Friends Hips and Skirt, Light Flesh Legs and Sand Green and White Shoes with Laces Pattern


6x Dark Blue Slope 10 6 x 8

Robkteryten

Měl bych prosbu, někam jsem si založil trans clear výplň dveří- NEOTEVíRACí a za boha je namůžu najít. Neměl by někdo k odprodeji 2ks?

MÍLA

Já bych tu dvě měl jestli chceš.

MÍLA

Finální podoba Pohotovostního střediska s veterinární ordinací.  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D


milanv

Tak už jsem viděl celé městečko. Musím říct, že vypadá fakt dobře. Speciální díky Cavelonovi, jak mě svými moduly přátelsky obklopil :) Věděl jsem, že taková spolupráce bude přínosná, i když to pro mě znamenalo změnit plány. Výsledek je mnohem lepší. A jsem moc rád, že moje stodola je tak akorát, aby bylo vidět do voltážní haly.

Ale i jinde jsem si všiml, že sousedé navzájem spolupracovali výtečně, terén perfektně navazuje a celkový dojem vůbec neprozrazuje, že by to bylo ze čtverců. Myslím, že se to povedlo.

Jediné, co mě mrzí, je že nikde není žádný popisek - ani za celý společný projekt, natož mapa nebo seznam modulů a jejich autorů. A to je přitom už zaskleno. Jinak město samo o sobě je hezčí než jsem si ho původně dokázal představit.
Pán na Žlutém hradě

Igorus

Citace od: milanv kdy 26.03.2017, 19:40:59
...
Jediné, co mě mrzí, je že nikde není žádný popisek - ani za celý společný projekt, natož mapa nebo seznam modulů a jejich autorů. A to je přitom už zaskleno. Jinak město samo o sobě je hezčí než jsem si ho původně dokázal představit.

Mrzet tě to nemusí, popisky se obecně budou umisťovat v průběhu tohoto týdne, takže neboj, i Friends projekt bude mít svoje cedulky a cedule  ;)

milanv

Jo, tak tomu říkám nečekaně dobrá zpráva! Já když viděl to zasklení, tak jsem si říkal, že už je asi konec...
Takhle zůstane jenom radost, protože se to povedlo opravdu mnohem líp, než jsem čekal.

(Teda momentálně je to radost mísená s totální únavou a promrznutím. V té hale mají snad lednici a vlastní výrobu průvanu. A to jsem měl celou dobu bundu a čelenku. Šílené.)
Pán na Žlutém hradě

Cavelon

Citace od: milanv kdy 26.03.2017, 19:40:59
Speciální díky Cavelonovi, jak mě svými moduly přátelsky obklopil :) Věděl jsem, že taková spolupráce bude přínosná, i když to pro mě znamenalo změnit plány. Výsledek je mnohem lepší. A jsem moc rád, že moje stodola je tak akorát, aby bylo vidět do voltážní haly.

Ďakujem za dobrú správu a teším sa, že je všetko OK. Už som netrpezlivo od včera nazeral na fórum, či sa neobjaví nejaké info o výsledku projektu. :)
Nejaké foto by sa nenašlo, prosím? 8)

Robkteryten

Můžu ti ukázat jen pár nepovedených. http://robkteryten.rajce.idnes.cz/BrickRepublic2017Friends/
Pro lepší vydrž na Hačislava  ;)

Cavelon


Hacislav

#346
Citace od: Robkteryten kdy 26.03.2017, 21:09:54
Můžu ti ukázat jen pár nepovedených. http://robkteryten.rajce.idnes.cz/BrickRepublic2017Friends/
Pro lepší vydrž na Hačislava  ;)

No aby bylo na co.
Mám totiž špatnou zprávu. V neděli jsem se do Letňan nedostal (ne že by mě tam nepustili, ale protože jsem musel dělat něco úplně jiného, úplně jinde).
Takže mám s městečka jen pár momentek. :-\
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Chairudo

Citace od: Hacislav kdy 26.03.2017, 23:02:15
Citace od: Robkteryten kdy 26.03.2017, 21:09:54
Můžu ti ukázat jen pár nepovedených. http://robkteryten.rajce.idnes.cz/BrickRepublic2017Friends/
Pro lepší vydrž na Hačislava  ;)

No abyb bylo na co.
Mám totiž špatnou zprávu. V neděli jsem se do Letňan nedostal (ne že by mě tam nepustili, ale protože jsem musel dělat něco úplně jiného, úplně jinde).
Takže mám s městečka jen pár momentek. :-\

V sobotu večer už bylo zaskleno, tak si ani o nic nepřišel.
Zasklené věci už jsou pasé, nejlépe tam naběhnout v prvních minutách při bourání, ale snad se mi tam podaří dostat v pátek a udělat pěkné snímky věcí za rybářskou sítí.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

v utery se bude fotitodsklivat pro novinaře, tak něco zkusím  ;)

Petronel

Tak projekt se opravdu povedl! Je různorodý, pestrý a je toho tam opravdu hodně, prostě paráda!
Jak psal Milan, je opravdu fajn i to jak se povedlo moduly krásně napojit aby to vypadalo přirozeně a vše krásně navazovalo.
Chtěl bych hlavně vyzdvyhnout Jerzeega, který toto zvládl opravdu na jedničku - objednal si od sousedů přesné fotografie a přispůsobil jim svou stavbu na míru!

Každopádně v projektu je spousty krásných detailů i velkých skvostů, včetně dvou megalomanských (Papluha dům a Vasyka hotel), oproti nim je můj strom takový prcek.  :D
Moc se to povedlo, díky za tento projekt!

Citace od: Igorus kdy 26.03.2017, 20:15:34
Citace od: milanv kdy 26.03.2017, 19:40:59
...
Jediné, co mě mrzí, je že nikde není žádný popisek - ani za celý společný projekt, natož mapa nebo seznam modulů a jejich autorů. A to je přitom už zaskleno. Jinak město samo o sobě je hezčí než jsem si ho původně dokázal představit.
Mrzet tě to nemusí, popisky se obecně budou umisťovat v průběhu tohoto týdne, takže neboj, i Friends projekt bude mít svoje cedulky a cedule  ;)
To jsem moc rád. Také jsem se bál, že popisky a informace pro návštěvníky žádné nebudou když je zaskleno.
Igorusi zveřejni nám potom prosím nějaké finální foto.  ;)

Igorus

#350
Vážené kolegyně a kolegové,

Projekt zdárně dospěl do svého uvedení do života. Tímto prosím přijměte mé díky za vytvořená díla. Z počátku, kdy se mi v hlavě urodil nápad velkého modelu pro holky, jsem netušil, jakého rozměru docílíme. Ale ono to není jen o velikosti, ale hlavně o kvalitě, preciznosti a líbivosti. Ruku v ruce s tím jde pak celková kompaktnost celku. No prostě a jednoduše se to fakt díky vám všem povedlo.

Těším se na další fázi rozšířenou o modely, které se nestihly zrealizovat. Případně pokud má někdo zájem přidat se, dveře jsou stále otevřené.

Ještě jednou díky moc!


papluh

#351
Tiež som sa spoliehal na nafotenie od niekoho komu sa chce vláčiť poriadnu výbavu  >:D
Takže som si spravil len pár dokumentačných výcvakov
http://imgur.com/a/VuaUL

Citace od: Petronel kdy 27.03.2017, 11:20:35
...
Každopádně v projektu je spousty krásných detailů i velkých skvostů, včetně dvou megalomanských (Papluha dům a Vasyka hotel), oproti nim je můj strom takový prcek.  :D
...

Tak na objem od 1 staviteľa je predo mnou určite Cavelon, akurát keď je to na jednej parcele tak je to viac na očiach  8)

Inak po dokúpení dielov nie je problém andstaviť ešte o pár poschodí, nápady na interíer by boli  >:D

MÍLA

Citace od: Igorus kdy 27.03.2017, 12:18:35
Vážené kolegyně a kolegové,
Těším se na další fázi rozšířenou o modely, které se nestihly zrealizovat. Případně pokud má někdo zájem přidat se, dveře jsou stále otevřené.

Ještě jednou díky moc!

Já už něco chystám na druhou fázi.

nikolinek

Moc se vám to povedlo :-)  :-)
Že bych i já posílila vaše řady ?

MÍLA

Citace od: nikolinek kdy 27.03.2017, 13:38:00
Moc se vám to povedlo :-)  :-)
Že bych i já posílila vaše řady ?

A co by sis vybrala ? nějakou profesi nebo zábavu ?

Bruno

Musím říci, že se opravdu povedlo. Nedovedl jsem si úplně představit jak bude celek vypadat a před koncem jsem ani nestíhal fórum sledovat, ale celek je fakt úžasný. Takových krásných staveb po hromadě je nádhera a zase další inspirace.

Igorus


Igorus

#357
Citace od: nikolinek kdy 27.03.2017, 13:38:00
Moc se vám to povedlo :-)  :-)
Že bych i já posílila vaše řady ?

Díky  ;D

Další účastníci a hlavně účastnice jsou vítány. V první fázi si rozmysli, do jaké zóny budeš tématicky ladit modul a co by to tak mohlo být. Těším se  ;)

Obecně k další budoucnosti pak nové téma.

Hacislav


Městečko Friends foto by Emil  Emilovič, on Flickr
Celá galerie

Původně jsem chtěl, aby v popisku u každé fotky bylo čí moduly na dané fotce jsou a názvy daných modulů.
Ale nakonec jsem to vzdal. Při tom mrdniku chaosu, který tady kolem tohoto je, tak to není v mých silách.  :-[
U některých jsem to udělal. Nicméně všechny přislušné nicky jsou aspoň v TAGS, aby jste si to mohli filtrovat.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

janopr

Krásné fotky. Díky, Hačislave!