TRAINS 2006 SU TU !!!

Založil KLF, 23.12.2005, 00:46:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jindroush

12tileté dítě má PC, iPOD, a piercing  ::)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Llevelyn

CitaceU jedné musím mít přepínač namířen přímo na obrazovku, u druhé musím stát do vzdálenosti 6 metrů a můžu mít přepínač obrácen kterýmkoliv směrem a stejně se mi zapne nebo vypne.

Z čehož plyne.. to zase bude nářků na ovládání..každej kus bude fungovat jinak. ???


Citace12tileté dítě má PC, iPOD, a piercing 

a přesto si bude potají hrát s vláčkama.. teda jestli nezačne tak brzo soulo.... ;D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Jarmila

Citace od: Jindroush kdy 19.05.2006, 09:18:20
12tileté dítě má PC, iPOD, a piercing  ::)

a lego

Loni před vánoci vyšel článek, jak ve škole dělali anketu, co by si děti přáli najít pod stromečkem. Byly to děti z 5. a 6. tříd. Takže žádní malí školáčci. Lego skončilo na 3. místě. To je docela slušný.

Ostatně tady je mezi uživateli - aktivními uživateli - taky pár zástupců této věkové kategorie.
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Tomášek

Mě to taky docela štve, že nebudou víc jak 3 frekvence....jinak PC mám, iPod nemám a piercing taky ne..... ;D ;)
Procházím DARK AGE.

Petrjr

Citace od: Jarmila kdy 19.05.2006, 09:17:53... Až v praxi zjistíme dosah ovládání, tak začneme vymýšlet, jak to zařídit, abychom mohli ovládat více než tři soupravy vlaků...
Odhaduji, že to je stejný systém jako IR duplo bagr a IR motory pro bionicle. A ty mají dosah tak 6m - 8m (v pokoji, nohy stolu, židle, stavbičky lega, ...). Kužel cca 140 stupňů.  Reagují trochu se zpozděním. Nepřímý dosah (odrazy) slabý. Takže nepředpokládám, že by se dalo selektivně namířit na vlak.

Pixie

Tak na americkém shop@home jsou už k mání RC vlaky...jsem zvědavá, kdo si ho první pořídí a poskytne pěknou recenzi.  ;)

Já na něj bohužel ještě dlouho nebudu mít peníze. Ach jo.

Cavelon

Informácia od priateľa týkajúca sa kvality nových vlakov:

Podľa vystaveného modelu v Hamburgu tie veľké čelné diely na ICE vlaku sú dosť nekvalitné a odstávajú. Autor tam píše aj vysvetlenie, ktoré mu podal Jan Beyer z LEGO Company.
Tu je odkaz.

otaznik

Citace od: Cavelon kdy 15.08.2006, 07:58:56
Informácia od priateľa týkajúca sa kvality nových vlakov:

Podľa vystaveného modelu v Hamburgu tie veľké čelné diely na ICE vlaku sú dosť nekvalitné a odstávajú. Autor tam píše aj vysvetlenie, ktoré mu podal Jan Beyer z LEGO Company.
Tu je odkaz.
Vypadá to strašně, je těžké uvěřit, že tohle LEGO myslí vážně.  ???

Llevelyn

Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

otaznik

Citace od: Llevelyn kdy 15.08.2006, 09:26:22
a co tam píšou?  8)
Že ty mezery mezi tím velkým předním dílem a zbytkem vlaku je technologický problém, že to není chyba. Alespoň tak to vysvětluje zástupce společnosti LEGO. K tomu snad není potřeba ani komentář....

Llevelyn

Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Jindroush

Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

tazzy

Citace od: Jindroush kdy 15.08.2006, 11:03:18
Microsoftizace  8)

;D ;D ;D
Tak, když tam mají nějaký problém tak ho mají vyřešit než to dají do prodeje, ne? A ne to pak svádět na technologický problém, měli najít jinačí řešení. Mně osobně se ten vlak vůbec, ale vůbec nelíbí (krokodýlek je krásný) měli tam dát více než jeden vagón, takhle to vypadá strašně a ten čumák ::)

Pepan

Citace od: tazzy kdy 15.08.2006, 11:37:38
Citace od: Jindroush kdy 15.08.2006, 11:03:18
Microsoftizace 8)

;D ;D ;D
Tak, kdyľ tam mají nějaký problém tak ho mají vyřeąit neľ to dají do prodeje, ne? A ne to pak svádět na technologický problém, měli najít jinačí řeąení.

Můžeš jim to třeba zkusit vysvětlit, jistě bychom ti byli všichni velmi vděční  ;)  ;D

muzzo

A to jsem si ho chtěl koupit. Takhle, i když se mi jinak líbí, bych se pořád koukal jen na tu škvíru a připadal si jako trouba co neumí sestavit lego podle návodu  ???

Honzik

Myslím, že někdo by se měl konečně vzpamatovat a vrátit lego vlakům jejich lehkost a krásu, prostě by měli tvořit modely, které zaujmou, ale nevyděsí jako toto co jsem viděl. Vraťte lego vlakům jejich krásu !!!!!!!!!!!!!!

Sorry za foto. Ale neudržel jsem se  ;)

Llevelyn

Nu což.. nakoupíme díly, staré sety a tak a budem ól rajt. Prodávat se to asi stejně bude, a až se to bude vyprodávat, pokoupíme, předěláme. Technologický problém přece není pro AFOLa neřešitelný.. teda doufám.

Jinak mě mrzí, že jde Lego kalupem směr zadní část těla. Ale ničevó něpodělájem... ::)
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Micho

No, stala sa niekde technologická chybyčka. Funkčné to je, aj ja tie rýchlovlakové sety veľmi nemusím ... A aj tak som si zadovážil 3x rýchlovlak 4511 High Speed Train, aby som mohol stavať nejakú zaujímavú súpravu. Momentálne síce v pôvodnom stave neostal ani jeden, ale bol to slušný zdroj motorčekov a súčiastok. Dizajnovo je to dosť porovnateľné, a ten nový set 7897 Passenger Train má na rozdiel od tej 4511 uzavretú súpravu a aspoň pár rovných koľají, čo 4511 nemala.

A ten nový nákladný set 7898 Cargo Train Deluxe sa mne osobne veľmi pozdáva. Pekná mašinka, kopec dobrých vagónikov a príslušenstva. Proste koncepčne a príslušenstvom sa mi zdajú nové vlaky oproti poslednej sérii 9V vlakov 4511 a 4512 lepšie vybavené za porovnateľnú cenu. ;)

PS: Neporovnávajme teraz zmenu napájania.  :(

otaznik

Uvidíme, jak to s těmi rychlovlaky opravdu bude, až ho někdo budete mít a dáte dohromady tak sem hoďte foto.

Micho

Citace od: otaznik kdy 15.08.2006, 13:18:55
Uvidíme, jak to s těmi rychlovlaky opravdu bude, až ho někdo budete mít a dáte dohromady tak sem hoďte foto.

Asi to u starých vlakárov trochu potrvá. Nostalgia za 9V vlakmi ... 8)

Ja si časom, možno pod stromček, zadovážim ten nový nákladný set ...  ;)

otaznik

Citace od: Micho kdy 15.08.2006, 13:21:22
Asi to u starých vlakárov trochu potrvá. Nostalgia za 9V vlakmi ... 8)

Ja si časom, možno pod stromček, zadovážim ten nový nákladný set ...  ;)

Já ho budu mít nejpozději příští týden (doufám), ale myslím, že pár lidí tu bude rychlejších.

Honzik

Tak prosím hned udělej recenzi ať víme jak to doopravdy je...Díky. Jo pošlete někdo pár lepších odkazů na ty nový vlaky ať si to prohlídnem pořádně...

otaznik

Citace od: Honzik kdy 15.08.2006, 13:28:44
Tak prosím hned udělej recenzi ať víme jak to doopravdy je...Díky. Jo pošlete někdo pár lepších odkazů na ty nový vlaky ať si to prohlídnem pořádně...

Nebuď línej a projeď si lego.com

Dansson

Na tu recenzi jsem fakt zvědav, a rovněž mě zajímají názory, těch lidí, kteří pořád ten nový systém hájí zuby nehty, i když jak se zdá(bohužel) jde to opravdu rapidně dolů.
Možná se stane i to co jsem tu kdysi psal, že ten systém bude natolik nevyvedený, že se lego vrátí k 9v(snad....................)

Micho

Citace od: Dansson kdy 15.08.2006, 17:02:44
Na tu recenzi jsem fakt zvědav, a rovněž mě zajímají názory, těch lidí, kteří pořád ten nový systém hájí zuby nehty, i když jak se zdá(bohužel) jde to opravdu rapidně dolů.
Možná se stane i to co jsem tu kdysi psal, že ten systém bude natolik nevyvedený, že se lego vrátí k 9v(snad....................)

Neverím, povedal by som bez šance. Aj keď ani mne to nevonia, mám toho nemálo na 9V. A čo taky náš kolega hobby, ani nehovoriac ...

Výroba nových koľají a výhybiek bez kovových častí je určite oveľa jednoduchšia a tým aj lacnejšia. Mňa len vyslovenie s**e, že tie nové koľaje balia spolu oblúkové aj rovné. Teda 16 ks za 449 českých. Keby tam bolo 16 rovných, tak to hneď kúpim pár balíkov a vymením si za ne kovové koľaje pod vystavenými vozňami. Takto mám momentálne viazaných cca 70 kovových rovných koľají.  :(

A má to aj určité výhody. Bude sa dať na jednej kovovej koľaji naraz nezávislé ovládať klasický 9V vláčik spoločne minimálne s jedným novým ... 8)

Numbi2

Citace od: Dansson kdy 15.08.2006, 17:02:44
Možná se stane i to co jsem tu kdysi psal, že ten systém bude natolik nevyvedený, že se lego vrátí k 9v(snad....................)

to by bylo úúúúúúúúúplně squěléééééé ... bohužel jak píše Micho, moc bych za to nedal ... snižování nákladů hraje momentálně první housle
... back on track - ale chvíli to trvalo :) ...

otaznik

Citace od: Dansson kdy 15.08.2006, 17:02:44
jde to opravdu rapidně dolů.


Co máš na mysli? Jeden nepovedený díl? Je potřeba si uvědomit, že rapidně dolů jde i cena LEGA. Mě třeba o hodně víc štve přechod na 6ti studová auta. Ale chápu, proč to LEGO udělalo a smířil jsem se s tím. Nová auta jsou prostě jiná, nedá se je jen tak lehko odsoudit.

Hana129

Mě se hoooodně líbí ten nákladní, osobní už méně/(taky mi tam nesedí ten čumák/ Ale  systému s tímto ovládáním přikládám velkou budoucnost. Lego je přece jenom hlavně pro děti a ti z toho budou nadšené ještě víc než z minulého systému.
Je fakt, že ten kousek plechu tam mohl být nějak vyřešen, aby byla zachována návaznost a nemělo by to chybu.

hobby

Pokud zde převažuje tvrdší, či mírnější kritika na nový osobáček, tak musím kontrovat: je normální a hezký, zkrátka nová lego-hračka. Nic míň, nic víc. Možná mohl mít "čumák" kratší, protože vzhledem ke geometrii kolejí bude v zatáčce dělat problém při potkání s jiným vlakem. Jiná věc je ta nepřesnost (dříve u lega něco nepředstavitelného), ta zamrzí.  Ale třeba se to změní. Taky věřím, že bude možné dokoupit samotný vagon, aby vlak byl delší a lépe vypadal :).

Hana129

 Taky věřím, že bude možné dokoupit samotný vagon





A nebo  celá souprava i s ovladačem bez kolejí. :D